Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Egypt Egyptian Museum

Počasí Egypt Egyptian Museum


Návštěva Egypta je představuje vzrušující zážitek pro každého cestovatele. A pokud se rozhodnete navštívit Egyptské muzeum v Káhiře, budete mít možnost poznat nejen bohatou egyptskou historii, ale také být svědky úžasné kultury a zeměplavby v této nádherné zemi.

Káhira je hlavním městem Egypta a je domovem jednoho z nejvýznamnějších muzeí na světě - Egyptského muzea. Toto muzeum, které bylo otevřeno v roce 1902, se nachází nedaleko slavného náměstí Tahrír a domuje více než 120 000 exponátů, které dokumentují tisíce let starou egyptskou historii.

Hlavní atrakcí Egyptského muzea je určitě sbírka staroegyptských artefaktů, které byly objeveny během archeologických vykopávek po celém Egyptě. V muzeu si můžete prohlédnout díla uměleckého řemesla, jako jsou sochy faraonů, sarkofágy, mumie, nádoby, šperky a mnoho dalšího. Mezi nejznámější artefakty patří například zlatá maska faraona Tutanchamona, která byla objevena v jeho hrobce v Údolí králů.

Muzeum nabízí také možnost se dozvědět více o starověkém egyptském písmu a hieroglyfech. Některé exponáty obsahují nápisy ve staroegyptštině, a tak můžete mít příležitost vidět, jak starověcí Egypťané komunikovali písmem.

Po prohlídce interiéru Egyptského muzea nezapomeňte navštívit i venkovní zahradu, která je plná egyptských soch a obelisků. Zde si můžete odpočinout a užít si kouzlo okolního prostředí.

Kromě bohaté sbírky uměleckých předmětů nabízí muzeum také různé přednášky a výstavy pro návštěvníky, kteří chtějí více porozumět egyptské historii a kultuře. Vstupné do muzea je poměrně levné a doporučuje se doplňkový průvodce, který vám poskytne bohatější informace o exponátech.

Je důležité si uvědomit, že během návštěvy Egypta je dobré sledovat také počasí. Egypt je známý svým horkým a suchým podnebím, a proto je důležité přizpůsobit se těmto podmínkám. Nezapomeňte si vzít sluneční brýle, klobouk, opalovací krém a dostatek vody, abyste se vyhnuli přehřátí a dehydrataci.

V Egyptě probíhá několik měsíců sklízení, kde teploty mohou dosahovat až 40 °C. Doporučuje se proto navštívit muzeum ráno nebo pozdě odpoledne, aby se vyhnuli největším horkým slunečním paprskům.

Egyptské muzeum je skvělým místem, kde se můžete dozvědět více o fascinující starověké egyptské civilizaci. Při návštěvě Káhiry byste si neměli nechat ujít tuto jedinečnou kulturní zkušenost. Ať už jste historický nadšenec nebo jen zvědavý turista, Egyptské muzeum vám poskytne nezapomenutelný pohled na egyptskou minulost.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Egyptian Museum


Dotazy:

1. Kde se nachází Egyptské muzeum v Egyptě?
2. Jaké jsou otevírací hodiny Egyptského muzea?
3. Kolik stojí vstupenka do Egyptského muzea?
4. Jak se mohu dostat do Egyptského muzea?
5. Co mohu vidět v Egyptském muzeu?
6. Kdy bylo Egyptské muzeum založeno?
7. Jsou v muzeu k dispozici průvodci?
8. Jsou v muzeu k dispozici audio průvodci?
9. Je vhodné rezervovat si vstupenky předem?
10. Mohu z fotografovat a natáčet ve mzeu?

Odpovědi:

1. Egyptské muzeum se nachází v Káhiře, hlavním městě Egypta.
2. Otevírací hodiny Egyptského muzea jsou obvykle od 9:00 do 17:00 hodin.
3. Cena vstupenky do Egyptského muzea se může lišit, přesné informace je nejlepší získat na webových stránkách muzea.
4. K Egyptskému muzeu se můžete dostat veřejnou dopravou, taxíkem nebo organizovanou turistickou exkurzí.
5. V Egyptském muzeu můžete vidět mnoho egyptských artefaktů, včetně slavného zlatařského pokladu faraona Tutanchamona a mumií egyptských králů.
6. Egyptské muzeum bylo založeno v roce 1858.
7. V Egyptském muzeu jsou k dispozici průvodci, kteří vám poskytnou informace o sbírkách a historii muzea.
8. V muzeu jsou k dispozici také audio průvodci, které si můžete pronajmout a poslouchat informace ve vašem jazyce.
9. Pro velmi rušné období nebo pokud chcete vyhnout čekání ve frontách, je vhodné si vstupenky do Egyptského muzea rezervovat předem.
10. Ve většině částí muzea je fotografování a natáčení povoleno, ale v některých částech může být zakázáno. Je důležité dodržovat pravidla týkající se fotografování a natáčení a vyhnout se osvětlování bleskem, protože to může poškodit artefakty.


Letenka Egypt Egyptian Museum


Egyptian Museum, známý také jako Muzeum starožitností v Káhiře, je jedním z nejvýznamnějších muzeí na světě a hlavním centrem egyptského umění a historie. Muzeum se nachází v centru Káhiry a představuje domov pro neocenitelné sbírky egyptských artefaktů.

Muzeum bylo založeno v roce 1858 a od té doby se stalo domovem pro více než 120 tisíc exponátů. Tyto artefakty se táhnou přes celou egyptskou historii, od pravěkých dobových období až po období helénismu.

Jedním z nejznámějších a nejcennějších exponátů v muzeu je Tutanchamonova hrobka. Toto nevídaně bohaté pohřebiště bylo nalezeno archeologem Howardem Carterem v roce 1922 a stalo se legendárním díky množství pokladů, které byly uvnitř objeveny. V muzeu můžete obdivovat nádhernou zlatou masku faraona Tutanchamona, šperky, sochy a další artefakty, které jej doprovázely na jeho cestě do posmrtného života.

Dalšími zajímavými expozicemi jsou sochy faraonů a královen, náboženské a náboženské artefakty, nástěnné malby a hieroglyfy. Muzeum představuje i předměty z doby Ramessovské, období pyramid a mnoho dalších historických období Egypta.

Navštívení Egyptského muzea je jedinečný zážitek, který vám umožní odhalit neuvěřitelnou krásu a bohatství egyptské historie. Muzeum není jen pro odborníky, ale také pro všechny milovníky historie a kultury.

Chcete-li si vychutnat plný zážitek z návštěvy, můžete si najmout průvodce, který vám bude poskytovat informace o jednotlivých exponátech a historických souvislostech. Průvodci jsou dobře informovaní a mají hluboké znalosti egyptské historie, takže vám pomohou pochopit a ocenit tyto vzácné artefakty.

Muzeum je také veké poučení pro studenty, kteří studují egyptskou historii nebo archeologii. Skutečnost, že můžete vidět tyto exponáty osobně, vytvoří pro studenty nezapomenutelné dojmy a umožní jim lépe si představit a porozumět egyptské kultuře a civilizaci.

Příště, když navštívíte Egypt, nezapomeňte si rezervovat čas na návštěvu Egyptského muzea v Káhiře. Bude to jedinečná příležitost prohlédnout si některé z nejcennějších exponátů egyptského dědictví a získat hlubší porozumění této fascinující kultury. Jistě si odnesete vzpomínku na celý život.


Ubytování Egypt Egyptian Museum


Egypt Egyptian Museum: Zážitek historie a kultury

Egyptské muzeum v Káhiře patří mezi největší a nejvýznamnější muzea na světě. Nachází se v centru Káhiry a je domovem pro některé z nejvzácnějších a nejhodnotnějších artefaktů světa. Pro milovníky historie a kultury je navštívení Egyptského muzea nezapomenutelným zážitkem.

Ubytování v blízkosti Egyptského muzea

Káhira je velké město, ale v blízkosti Egyptského muzea se nachází mnoho hotelů a ubytování, které splní požadavky různých cestovatelů. Hlavním cílem návštěvníků je většinou pobyt na krátkou dobu, a proto si vybírají ubytování v blízkosti muzea, aby byli co nejblíže k turistickým atrakcím.

Některé populární hotely v blízkosti muzea jsou například:

- Kempinski Nile Hotel Cairo: Pětihvězdičkový hotel se nachází přímo na břehu Nilu a nabízí nádherný výhled na řeku. Hotel nabízí vysokou úroveň služeb a pohodlí.

- Steigenberger Hotel El Tahrir: Čtyřhvězdičkový hotel se nachází v blízkosti muzea a náměstí Tahrir a nabízí moderní pokoje a vybavení.

- The Nile Ritz-Carlton: Luxusní pětihvězdičkový hotel, který byl nedávno zrekonstruován a nabízí nádherný výhled na Nil a Káhiru. Hotel má také vynikající restaurace a lázně.

Návštěva Egyptského muzea

Egyptské muzeum obsahuje některé z nejvzácnějších artefaktů starověkého Egypta, které pocházejí z období více než 5000 let. Mezi nejcennější exponáty patří Tutanchamonova hrobka, která byla objevena v roce 1922 a obsahuje více než 5000 zlatých předmětů.

Muzeum se skládá z více než 120 000 exponátů, které jsou rozděleny do různých sekcí. Patří mezi ně sochy, hieroglyfy, mumie, obrazy a další předměty připomínající starověkou egyptskou kulturu a historii.

Čas strávený v Egyptském muzeu patří mezi nezapomenutelné zážitky. Návštěvníci se mohou projít mezi obrovskými sochami a podívat se na neocenitelné artefakty, které ukazují, jak dalece se egyptská civilizace vyvinula a jaký vliv měla na moderní svět.

Závěr

Návštěva Egyptského muzea není jen pouhou prohlídkou historických exponátů, ale také jedinečným zážitkem. Ubytování v blízkosti muzea umožní návštěvníkům pohodlný přístup k této kultovní turistické atrakci. Při plánování cesty do Káhiry by neměl být Egyptský muzeum opomenut v itineráři, protože je to nezapomenutelná zastávka pro každého, kdo má zájem o historii a kulturu starověkého světa.


Dovolená Egypt Egyptian Museum


Egyptské muzeum v Káhiře je jedním z nejvýznamnějších kulturních institucí v celém Egyptě. Nachází se na území Muallaka, nedaleko od Tahrirského náměstí. Toto muzeum je domovem více než 120 tisíc archeologických artefaktů, které pocházejí z různých období egyptské historie.

Egyptské muzeum bylo založeno v roce 1858 egyptským vládcem Ismailem Pashou. Jeho cílem bylo shromáždit a uchovat vzácné historické předměty a artefakty pro budoucí generace. Muzeum se postupně rozrůstalo a získávalo další a další exponáty, včetně slavného pokladu faraona Tutanchamona, který byl objeven v roce 1922 egyptským archeologem Howardem Carterem.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou navštívit Egyptské muzeum, se ocitnou v srdci egyptského umění a historie. Muzeum prezentuje bohatou sbírku soch, malovaných sarkofágů, chrámových relikvií, amuletů, šperků, nástěnných malířství a dalších artefaktů. Největší atrakcí jsou samozřejmě poklady faraona Tutanchamona, které zahrnují jeho slavnou zlatou masku, trůnní křeslo, vázy, šperky a mnoho dalšího.

Prohlídka Egyptského muzea je pro návštěvníky jedinečnou příležitostí ponořit se do tisícileté historie a rozšířit své znalosti o egyptské civilizaci. Kurátoři muzea uspořádali expozice tak, aby návštěvníci mohli sledovat vývoj egyptského umění a kultury od nejstarších dob až do pozdního středověku.

Kromě expozic stálých sbírek nabízí muzeum také dočasné výstavy, které zahrnují různá témata související s egyptskou historií a kulturou. Tyto výstavy poskytují zájemcům možnost prohloubit své znalosti a objevit nové aspekty Egypta.

Pokud se rozhodnete navštívit Egyptské muzeum, měli byste si určitě vyhradit dostatek času, abyste mohli projít všechny expozice a objevit skvosty egyptského umění. Doporučuje se také najmout si průvodce, který vám bude poskytovat další informace a vysvětlení k jednotlivým exponátům.

Egyptské muzeum v Káhiře je pro každého milovníka historie a kultury neodolatelným lákadlem. Je to místo, kde můžete opravdu pocítit prostředí starověkého Egypta a ocitnout se tváří v tvář artefaktům, které jsou symbolem této úžasné civilizace. Pokud se chystáte do Egypta, není pochyb, že návštěva Egyptského muzea by měla být na vrcholu vašeho seznamu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky