Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)

Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Dotaz: Jak se dostanu na ostrov Bohol?
Odpověď: Existuje několik způsobů, jak se dostat na ostrov Bohol. Nejjednodušší možností je let z Manily na letiště v Tagbilaranu, které slouží jako brána na Bohol. Alternativně můžete také letět do letiště v Cebu a odtud pokračovat trajektem do přístavu Tagbilaran.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší místa k navštívení na ostrově Bohol?
Odpověď: Na ostrově Bohol je mnoho zajímavých míst k návštěvě. Nejvýznamnějšími atrakcemi jsou Chocolate Hills, historický chrám Baclayon, Tarsier Conservation Area, Loboc River s veslařskou lodí se stolováním a procházka na vodopádě Mag-Aso.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Chocolate Hills?
Odpověď: Návštěva Chocolate Hills obvykle trvá asi 1-2 hodiny. Závisí to na zvolené trase a na vašem zájmu o prozkoumání tohoto přírodního úkazu. Některé z nejlepších míst pro výhled na Chocolate Hills jsou vybaveny vyhlídkovými plošinami.

Dotaz: Jak se dostanu na ostrov Panglao?
Odpověď: Panglao Island je připojen s ostrovem Bohol mostem, takže se na něj dostanete snadno autem nebo motorkou z centra Tagbilaranu. Také tu najdete trajektovou přepravu z přístavu Tagbilaran přímo na Panglao Island.

Dotaz: Co stojí za to vidět na ostrově Panglao?
Odpověď: Na ostrově Panglao si určitě nenechte ujít návštěvu Alona Beach, která je populární destinací pro plážové aktivity a potápění. Další zajímavá místa zahrnují Bohol Bee Farm, Shell Museum a Hinagdanan Cave.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Filipín Bohol?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Filipín Bohol je obvykle během suchého období mezi listopadem a květnem. Tyto měsíce nabízejí stálé podmínky pro plážové aktivity a turistické výlety. Mějte však na paměti, že je to také nejrušnější turistická sezóna, takže očekávejte větší množství turistů a vyšší ceny.


Letenka Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Pokud hledáte ideální cestovní destinaci, která spojuje krásu přírody, zábavu a relaxaci, pak jsou Filipíny nejlepší volbou. Zvláště ostrov Bohol nabízí mnoho zajímavostí, které stojí za návštěvu. Pokud tedy plánujete let do Filipín, nezapomeňte si zařídit letenky na ostrov Bohol.

Bohol leží v centrální části Filipín a je celkem snadno dostupný. Letenky můžete koupit online z pohodlí svého domova. Na Bohol se létá z Manily nebo Cebu City. V závislosti na letových společnostech, můžete získat dobrou cenu za let.

Panglao Island, který je součástí ostrova Bohol, je jedním z nejvíce navštěvovaných míst turisty. Ostrov je známý svými bílými písečnými plážemi a jasným mořem. Panglao Island je ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Jakmile se ocitnete v moři, můžete se těšit na úchvatné zážitky jako pozorování korálů a různých druhů ryb.

Bohol je také domovem mnoha přírodních krás jako je třeba Cholocate Hills. Tyto kopečky z dolomitu, které jsou pokryty trávou, získaly svůj název díky tomu, že v období sucha, připomínají čokoládové bonbóny. Kolem kopce se táhnou zelené a lesnaté oblasti, kde můžete vidět různé druhy rostlin a zvířat.

Jinou zajímavou atrakcí, kterou můžete na Boholu navštívit, jsou Tarsie, malé primáty, kteří jsou endemickými druhy v této oblasti. Tarsie se snadno poznají díky svým mohutným očím a dlouhým zadním nohám.

Kromě přírodních krás nabízí Bohol také kulturní dědictví. V samotném městě Bohol můžete navštívit kostel, který byl postaven v 16. století a je považován za jeden z nejstarších kostelů na Filipínách. V blízkosti se nachází také muzeum, které ukazuje historii Boholu.

Po celém ostrově se můžete potkat s přátelskými místními lidmi, kteří jsou rádi ochotni vám poradit, kam jít a co vidět. Bohol a Panglao Island jsou nejen krásné místo na odpočinek, ale také plné různých aktivit pro ty, kteří hledají dobrodružství.

Vzhledem k tomu, že Filipíny jsou stále populárnější turistickou destinací, je důležité si koupit letenky předem a zarezervovat si ubytování v blízkosti míst, která chcete navštívit. Určitě to stojí za obětování zdrojů a časových investic, protože Filipíny a ostrov Bohol jsou místa plná kouzla, krásy a příjemné atmosféry.


Počasí Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou tropickým ostrovním rájem, známým svými bílými plážemi, turistickými atrakcemi a bohatou kulturní historií. V rámci Filipín se nachází ostrov Bohol, který patří mezi velmi oblíbené turistické cíle. Pokud se chystáte navštívit Bohol a chcete vědět více o tamním počasí, neváhejte pokračovat v čtení.

Bohol má tropické klima, s vysokými teplotami po celý rok. Teploty dosahují průměrně 25-30 stupňů Celsia, v závislosti na ročním období. Nejteplejším měsícem je duben, kdy teploty mohou dosáhnout až 36 stupňů Celsia. Nejchladnějším měsícem je srpen, kdy se teploty pohybují kolem 22 stupňů Celsia.

Bohol má dvě hlavní sezóny - suchou a deštivou. Suchá sezóna trvá od prosince do května, zatímco deštivá sezóna trvá od června do listopadu. Během dešťové sezóny může být počasí nestabilní, s častými bouřkami a silnými větry. Během suché sezóny je naopak počasí klidnější a teploty jsou vyšší.

Pokud navštívíte Bohol, nevynechejte navštívit Panglao Island, který se nachází u pobřeží ostrova. Panglao Island je proslulý svými bílými plážemi a křišťálově čistou vodou. Podmořský život je tady bohatý, takže se můžete těšit na skvělé mořské potápění.

Další atrakcí na Boholu jsou Chocolate Hills, což jsou geologické útvary ve tvaru kopců, které se vyskytují pouze na Boholu. Tyto kopce jsou pokryty trávou, která během suché sezóny získává kakaovou barvu a přivádí na myšlenku čokolády - a tím vzniklo i název těchto zajímavých pozoruhodností.

Kromě Panglao Island a Chocolate Hills nabízí Bohol také mnoho dalších turistických atrakcí, jako jsou historické památky a chrámy, národní parky a přírodní rezervace. Pokud se chystáte navštívit tento ostrov, nezapomeňte si přibalit dostatek slunečního krému, aby vás tropické slunce nepřekvapilo a zásobu deštníků, abyste se dokázali kdykoliv chránit před případnými bouřkami.

Závěrem lze říci, že Bohol je krásný ostrov s bohatou historií a nádhernou přírodou. Navštívit tento ostrov vám zajisté přinese nezapomenutelné zážitky a zároveň dobrou příležitost k odpočinku na pláži. Pokud se vydáte na cestu, pamatujte, že vám počasí na ostrově Bohol nabídne skvělé teploty po celý rok, s výjimkou období dešťů, kdy se počítá s výskytem bouřek.


Dovolená Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou jednou z nejnádhernějších destinací na světě a ostrov Bohol není výjimkou. Ležící na jihovýchodě země, tento ostrov nabízí nádherné pláže, úchvatnou přírodu a fascinující kulturní dědictví. Jednou z nejvyhledávanějších atrakcí je Panglao Island a slavná památka Chocolate Hills.

Začněme tím, že představíme Panglao Island. Tento ostrov se nachází v blízkosti hlavního ostrova Bohol a je domovem několika úchvatných pláží. Pláž Alona je jednou z nejznámějších a je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít slunečních paprsků a relaxovat na bílém písku. Ostrov je také vyhlášený pro svůj úžasný podmořský život, což z něj dělá oblíbenou destinaci pro potápěče a šnorchlování.

Dalším neodolatelným místem na ostrově Bohol jsou Chocolate Hills. Tyto světoznámé kopečky jsou jednou z nejuznávanějších přírodních památek na Filipínách. Jejich název je odvozen od faktu, že během suchého období se zeleň na kopcích zbarvuje do hnědých odstínů, což vypadá jako hromady čokolády. Tento jev se stává impozantním a nezapomenutelným pohledem, který rozhodně stojí za to zažít. Nejlepší způsob, jak se vydat k Chocolate Hills, je absolvovat kratší trek, nebo si zapůjčit motorku a prozkoumat okolní krajinu.

Kromě přírodních krás nabízí Bohol i bohaté kulturní dědictví. Například Tarsier Conservation Area je místem, kde můžete vidět drobné primáty, známé jako tarser filipínský. Jsou to jedni z nejmenších opic na světě a jejich oči jsou obrovské ve srovnání s jejich tělem. Je to fascinující zážitek, který navštěvovatelé z celého světa nechtějí minout.

Dalším historickým místem na Boholu je Baclayon Church, který je jednou z nejstarších kostelů na Filipínách. Katedrála je postavena ze středomořského vápence a je považována za kulturní a náboženskou ikonu ostrova. Je obklopena překrásnými zahradami a je to skvělé místo, kde si můžete prohlédnout část filipínských dějin.

Pokud hledáte dovolenou, která kombinuje nádherné pláže, úžasnou přírodu a bohatou historii, Filipíny Bohol je tou pravou volbou pro vás. Panglao Island nabízí exotické pláže a podmořský svět, který si zamilují milovníci vodních sportů a Chocolate Hills představuje jedinečný geologický div. Navštívte tyto místa a nechte se unést krásou a zázemím tohoto nádherného místa na Filipínách.


Ubytování Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou jednou z nejkrásnějších destinací v jihovýchodní Asii a nabízejí neuvěřitelně různorodé možnosti cestování. Jedním z nejpopulárnějších míst na Filipínách pro turisty, kteří hledají tropický raj, je ostrov Bohol spolu s přilehlým Panglao Island a unikátními Chocolate Hills.

Bohol je ostrov nacházející se v centrální části Filipín, který je snadno přístupný trajektem z ostrova Cebu. Nabízí návštěvníkům nádherné bílé písečné pláže, úchvatný podvodní svět, malebné horské oblasti a fascinující kulturní památky. Jedním z hlavních lákadel Boholu jsou přírodní zajímavosti nazvané Chocolate Hills.

Chocolate Hills jsou více než 1 200 vápencových kopců rozmístěných v oblasti velké více než 50 čtverečních kilometrů. Během suchého období získávají kopce svou charakteristickou hnědou barvu, která je připodobňována ke kusům čokolády, a odtud pochází jejich jméno. Toto je jedno z nejzapamatovatelnějších míst na Filipínách a rozhodně stojí za to ho navštívit.

Dalším nezapomenutelným místem na Boholu je Panglao Island, který je spojený s hlavním ostrovem mostem. Panglao Island je rájem pro milovníky pláží a vodních sportů. Na ostrově najdete nádherné korálové útesy s bohatým podvodním životem, což činí z Panglao Islandu vynikající místo pro šnorchlování a potápění. Můžete se také vydat na jednodenní výlet lodí a vidět žraloky a delfíny ve volné přírodě.

Pokud si chcete odpočinout na pláži a užívat si klidného pobytu, existuje mnoho luxusních letovisek na Panglao Islandu, která nabízejí prvotřídní služby a ubytování. Naopak ti, kteří chtějí poznat místní kulturu, mohou navštívit některou z tradicionálních vesnic v okolí a poznat život místních lidí.

Pobyt na ostrově Bohol může být také kombinován s návštěvou jiných oblíbených destinací Filipín, jako je například El Nido na ostrově Palawan nebo Boracay. Díky zlepšující se infrastruktuře je cestování po Filipínách stále snazší a více pohodlné.

Pokud plánujete cestu na Filipíny a hledáte jedinečné místo, je ostrov Bohol a Panglao Island určitě tou správnou volbou. S jejich krásnými plážemi, fascinujícími kulturními památkami a neuvěřitelnými přírodními úkazy budou Paper tyto destinace stále vzpomínat.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky