Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kazachstán Big Almaty Lake

Počasí Kazachstán Big Almaty Lake


Kazachstán, rozlehlá země ve střední Asii, je známý svou bohatou přírodou a rozmanitým krajinným rájem. Jedným z nejkrásnějších a fascinujících míst v Kazachstánu je Big Almaty Lake. Toto jezero se nachází pouhých 28 kilometrů jihovýchodně od Almaty, hlavního města země, a je oblíbenou turistickou destinací díky svým nádherným výhledům a přírodním scenériím.

Big Almaty Lake leží v nadmořské výšce 2 510 metrů nad horizontem a je umístěno v údolí Zailiyského Alatau. Jezero je vytvořeno splavným ledovcovým jezerním záznamem a je zásobováno vodou ze třech okolních ledovcových vodopádů. Tato kombinace čisté horské vody a úchvatného horského prostředí je jezerem Big Almaty Lake přímo prospívá.

Co se týče počasí, Big Almaty Lake má typické podnebí horských oblastí. Během zimy, od listopadu do března, jezero zamrzá a okolní hory jsou pokryty sněhem. Teploty se mohou pohybovat mezi -15 °C až -30 °C, zatímco ve vysoce nadmořské výšce se může protentokrát dostat ještě nižší. Tyto chladné zimní měsíce jsou ideálním časem pro milovníky zimních sportů, jako je lyžování a snowboarding.

Na jaře a na podzim Big Almaty Lake přechází do svého nejkrásnějšího stavu. Sníh se začíná topit a jezero mění svou barvu z ledově modré na smaragdově zelenou. Okolní hory jsou pokryty kvetoucími květinami a pestrými lesy, které se odrážejí v hladině jezera. Teploty jsou mírné, s průměrnými hodnotami kolem 10 °C až 20 °C, což z něj dělá ideální místo pro pěší turistiku a procházky.

V létě se Big Almaty Lake stává útočištěm pro mnoho návštěvníků, kteří touží po úniku před letními vedry v městě. Teploty se zde pohybují kolem 20 °C až 30 °C, s občasnými dešťovými přeháňkami. Toto období je ideální pro pikniky u jezera, osvěžující plavání a výlety na kole kolem okolní krajiny.

Celoročně je Big Almaty Lake krásným místem, které nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci přírodní krásy a horského prostředí. Nezapomeňte si však vždy zkontrolovat aktuální počasí a připravit se na případné změny, zejména v měsících mimo léto, kdy se počasí může rychle změnit. Ať již se rozhodnete navštívit jezero Big Almaty Lake v jakémkoli období, určitě budete fascinováni jeho krásou a nádherným přírodním prostředím.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Big Almaty Lake


1. Jak se dostat k Big Almaty Lake v Kazachstánu?
- Nejlepší způsob, jak se k jezeru dostat, je najmout si taxi nebo pronajmout auto. Je také možné použít veřejnou dopravu (autobus nebo marshrutka) do hor v Almaty a pak pěšky nebo na koních dojít k jezeru.

2. Je koupání v jezeře povoleno?
- Bohužel, v jezeře není povoleno koupání ani potápění. Voda je příliš studená a také slouží jako zdroj pitné vody pro město Almaty.

3. Jak dlouho trvá cesta z Almaty k Big Almaty Lake?
- Cesta z centra Almaty ke jezeru trvá přibližně 1 hodinu autem, včetně přestávek na fotografování či obdivování výhledů. Pokud používáte veřejnou dopravu, může to trvat déle kvůli zastávkám a přestupům.

4. Jak se nazývá nejvyšší hora v okolí jezera?
- Nejvyšší hora v okolí jezera se jmenuje Talgar Peak. Dosahuje výšky téměř 5 000 metrů.

5. Je možné se ubytovat v blízkosti jezera?
- Ano, existuje několik možností ubytování poblíž jezera, včetně horských chat a hotelů. Je však třeba si rezervovat ubytování v předstihu, protože je místním turistickým cílem velmi oblíbené.

6. Jaké aktivity jsou k dispozici kolem jezera Big Almaty?
- Kolem jezera můžete podnikat různé aktivity, jako je turistika, jízda na kole, rybaření nebo jízda na koni. Je také možné se projít okolím jezera, abyste si užili krásné výhledy a přírodu.

7. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu jezera?
- Nejlepší doba pro návštěvu jezera Big Almaty je v letních měsících (červen až srpen), kdy je počasí příjemné a jezero se leskne v krásných odstínech modré barvy. Nicméně jezero můžete navštívit po celý rok, i když v zimě se k němu dá dostat pouze pěšky nebo na lyžích.

8. Mám platit vstupné na jezero?
- Ano, vstupné na jezero se platí a cena je závislá na vašem statutu (místní, turista, student). Při vstupu na území jezera je třeba zaplatit malý poplatek za ochranný fond.

9. Existují nějaká omezení při návštěvě jezera?
- Ano, při návštěvě jezera je třeba se řídit několika omezeními a pravidly. Koupání a potápění jsou zakázány, stejně jako táboření a odpadkování. Je také nutné dbát na ochranu přírody a nerespektovat místní flóru a faunu.


Dovolená Kazachstán Big Almaty Lake


Kazachstán není země, na kterou by si většina lidí hned vzpomněla, když řekneme dovolená. Nicméně tato země skýtá mnoho krásných přírodních scenérií, které stojí za návštěvu. Jedním z nejznámějších je Big Almaty Lake, krásná přehrada, která se nachází v pohoří Tian Shan, nedaleko od města Almaty.

Big Almaty Lake leží ve výšce 2511 metrů nad mořem a je zásobován vodou ze sněhového tajícího ledovce. Jeho barva je nádherná – zelenomodrá a obklopují ho zasněžené vrcholky hor. Voda v jezeře je tak čistá, že můžete vidět ryby, které v něm plavou.

Cesta k jezeru není snadná – musíte se vydat po spletité silnici, která vede horským terénem. Nicméně pohled na Big Almaty Lake stojí za to. Nejlepší čas na návštěvu je v létě, kdy se v jezeře můžete koupat nebo plavat na lodi. Pokud dorazíte na podzim, barva okolí bude krásná, díky proměněným listům stromů.

Kromě koupání a plavání můžete také využít pěší turistiku v okolí jezera. Existuje mnoho turistických stezek, které vedou kolem tohoto nádherného místa. Například trasa, která vede až ke sněhovým vrcholům. Pokud máte štěstí, můžete potkat také zdivočelé kozy, které se tu volně pohybují.

Big Almaty Lake je ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout z každodenního ruchu a načerpat energii z kouzla přírody. Jedná se o nádhernou přehrady, která vás okouzlí na první pohled. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, a zároveň vidět jedno z nejkrásnějších míst v Kazachstánu, rozhodně byste měli navštívit Big Almaty Lake.


Ubytování Kazachstán Big Almaty Lake


Kazachstán, rozlehlá středoasijská země, je pro turisty stále více atraktivním cílem. Přírodní scenérie, historické památky a jedinečná kultura přitahují návštěvníky z celého světa. Jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších míst pro ubytování v Kazachstánu je Big Almaty Lake.

Nachází se asi 30 kilometrů jihovýchodně od Almaty, hlavního města Kazachstánu. Tento jezero leží v pohoří Zailijskij Alatau na úpatí velkolepých hor. Má okouzlující tyrkysové zbarvení a panoramatický výhled, který zanechává návštěvníky bez dechu.

Big Almaty Lake je stejně působivý během všech ročních období. V létě si turisté mohou užívat krásného slunečného počasí a pohárku s osvěžující vodou na břehu jezera. Koupání není povoleno, protože jezero slouží jako zdroj pitné vody pro město Almaty, ale ale turisté si na břehu mohou odpočinout, piknikovat nebo jen obdivovat přírodní krásu kolem jezera.

V zimě se Big Almaty Lake mění na ráj pro milovníky sněhu. V okolí se nacházejí lyžařská střediska, která nabízejí skvělé podmínky pro lyžování, snowboarding a jiné zimní sporty. Cestovatelé mohou také využít možnosti pro pěší turistiku nebo jízdu na saních v těchto okolních horách.

Pokud plánujete navštívit Big Almaty Lake, budete potřebovat ubytování poblíž. Nejbližší možností je město Almaty, kde se nachází mnoho hotelů a dalších ubytovacích zařízení. Almaty je moderní město s mnoha zajímavými turistickými atrakcemi, jako je například Almaty Park, Koktobe Hill a Památník republiky.

Pokud máte raději přírodu a klid, můžete zůstat v horském hotelu poblíž jezera. Existuje několik možností ubytování v blízkosti Big Almaty Lake, které nabízejí komfortní pokoje, panoramatické výhledy a přístup k přírodním turistickým trasám. Tyto hotely často slouží jako základna pro dobrodružné aktivity, které si můžete užít v okolí jezera.

Big Almaty Lake je opravdovým klenotem Kazachstánu. Jeho okouzlující krása a malebnost přitahuje turisty z celého světa. Bez ohledu na roční období je to místo, které stojí za návštěvu. Ať už si vyberete pobyt v městě Almaty nebo ve večerním horském hotelu, budete mít nezapomenutelný zážitek z pobytu u tohoto nádherného jezera.


Letenka Kazachstán Big Almaty Lake


Kazachstán je obrovská země s bohatou přírodní krásou a jedním z jejích nejvýznamnějších přírodních pokladů je Big Almaty Lake, nacházející se v blízkosti hlavního města Almaty.

Big Almaty Lake je krásné horské jezero, které se nachází v stejnojmenném pohoří Tian Shan, ve výšce přes 2500 metrů nad mořem. Jezero skvěle doplňuje malebnou krajinu okolo sebe a přitahuje tisíce návštěvníků každý rok svou úchvatnou krásou.

Jezero je součástí národního parku Ile-Alatau, který nabízí návštěvníkům mnoho možností k prozkoumání a objevování okouzlující přírody. Kromě Big Almaty Lake zde najdete také další jezera, vodopády, horské vrcholy a malebné louky.

Big Almaty Lake se vyznačuje krásnou tyrkysově modrou barvou vody, která je způsobena mineralogickými složkami v jezeru. Voda je tak průzračná, že je možné vidět až do hloubky 30 metrů. Kombinace modré vody, zasněžených vrcholků hor a zelených lesů vytváří panoramatickou krajinu snů.

Navštívení Big Almaty Lake je zážitkem pro každého milovníka přírody a fotografie. Krátký výlet z Almaty vám umožní zjistit, proč je toto místo tak oblíbené. Jezerem protéká horský potok, který do jezera přivádí pramenitou vodu. Můžete se projít kolem jezera a obdivovat jeho nádherné okolí. Pokud se vydáte na vyšší nadmořskou výšku, budete mít úžasný výhled na jezero a panoráma okolních hor.

Okolí jezera je také domovem různých druhů ptáků, zvířat a rostlin. Pro milovníky přírody je toto místo rájem, které poskytuje ideální podmínky k pozorování a fotografii divokého života.

Pokud plánujete návštěvu Kazachstánu, Big Almaty Lake by nemělo chybět na vašem itineráři. Je to skvělý způsob, jak se uniknout shonu a hmotného světa a získat pocit klidu a míru, který nabízí pouze příroda. Procházka kolem jezera, pozorování ptáků, piknik u vody - to vše jsou aktivity, které vám mohou poskytnout unikátní zážitky.

Big Almaty Lake je jedinečné místo, které vám připomene, jak nádherná může být naše planeta. Ať už je váš cíl relaxace, dobrodružství nebo objevování nových míst, jezero vám toto všechno nabídne. Takže neváhejte a přidáte si Big Almaty Lake na seznam přírodních divů, které musíte navštívit. Určitě vám stojí za to!


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky