Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve

Dovolená Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egyptská oblast Ras Abu Galum Nature Reserve je místem, které by nemělo uniknout pozornosti turistů, kteří hledají původnost a nezkaženost přírody. Nachází se východně od turistického střediska Sharm El Sheikh v jižní Sinai a rozkládá se na 400 km2. Přístupná je pouze přes moře nebo přes pouštní pěšinu.

Ras Abu Galum Nature Reserve zahrnuje pobřeží Rudého moře a skalnaté útesy, které vystupují z vody. Na pevninské straně se pak nachází písečné duny a horský masiv. Oblast je známá svými korálovými útesy a velkým množstvím ryb. A protože je pro turisty stále téměř neobjevená, nabízí nezapomenutelný zážitek z potápění v průzračných vodách, kterého si užijí začátečníci i zkušení potápěči.

V oblasti najdete také několik kempů, které patří místním beduínům. Ti tu žijí v souladu s přírodou a dodržují staré tradice a zvyky. Kempy nabízejí ubytování v beduínských stanech a vaří z místních ingrediencí, jako jsou například kořeněná rýže, grilované ryby a čaje z místních bylin. Beduíni vám také mohou ukázat okolí a vypravují se s vás na hlubokomořský rybolov.

Celým národním parkem se také vine 80 km dlouhá pouštní cesta, která je cyklistům a turistům ideální pro objevování okolí. Díky naprostému klidu a čirému ovzduší si vás tento kout Afriky získá a nenechá vás odejít. Pokud budete chtít odpočinout si od turistů a městského shonu, Ras Abu Galum je ideálním místem, kde se budete moci uvolnit a dopřát si klid a ticho oáz ve středu divočiny.

Jestliže hledáte dovolenou, která vám nabídne nejen krásné pláže, slunce a moře, ale také neopakovatelný zážitek z přírodní krásy, která na vás bude dýchat divočinou a povaha jejího obyvatelstva, věřte, že Ras Abu Galum Nature Reserve bude tou pravou volbou. Tak co tedy čekáte? Vyrazte do této krásné oblasti a zažijte jedinečnou dovolenou spojenou s nezapomenutelným zážitkem.


Ubytování Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Ras Abu Galum Nature Reserve je jedno z nejkrásnějších přírodních území v Egyptě a představuje jedinečné místo pro milovníky přírody a dobrodruhů. Nachází se na Sinajském poloostrově, poblíž slavného letoviska Dahab.

Tato rezervace je domovem fascinujícího mořského života a ohromujících podvodních scenérií. Řadí se mezi nejoblíbenější místa pro potápění a šnorchlování na světě. Pod hladinou Rudého moře zde najdete úchvatné korálové zahrady, teplé prameny a útesy s bohatým životem. Potápění ve světově proslulém Ras Abu Galumu je neuvěřitelným zážitkem, který jistě nezapomenete.

Co se týče ubytování, ve vnitrozemí rezervace se nenachází žádné hotely ani resorty. To však neznamená, že zde nemůžete strávit noc. Rezervace nabízí jedinečný způsob ubytování ve formě Beduínských stanů roztroušených po celém území. Tato tradicionální a ekologicky šetrná forma ubytování vám umožní skutečně prožít autentický zážitek a spojit se s přírodou.

Beduínské stany jsou vyrobeny z kamenné a hliněné struktury s plátěným střešním krytem. Vnitřek stanu je pohodlně vybaven matracemi, dekami a polštáři, což zajistí příjemný spánek i v této odlehlé lokalitě. Každý stan je čistý a útulný, přičemž prostředí nabízí neuvěřitelný klid a ticho.

V rámci ubytování jsou k dispozici také společné sociální zařízení a kuchyňka, kde si můžete připravit jednoduchá jídla. Nechte se unést atmosférou a zkušeností života jako beduíni, kteří tuto oblast dlouhá staletí obývají a udržují tradice.

Ranní východy slunce v Ras Abu Galum jsou nesmírně kouzelné, a také pozorování hvězd večer, kdy se v tiché pustině ocitnete hluboko pod oblohou, patří k nezapomenutelným zážitkům. Pro milovníky přírody a fotografování je to ráj, kde mohou objevovat a zachytit krásu této zapomenuté oázy.

Nicméně je důležité zdůraznit, že tato rezervace je chráněným územím, a proto je důležité ji respektovat a zachovávat přírodní rovnováhu. Vyhýbejte se jakékoli formě odpadků a poslouchejte pokyny místních Beduíňů. Respektujte životní prostředí, abyste mohli zachovat tuto krásu pro další generace.

Pokud hledáte dobrodružství a odpojení od rušného světa, ubytování v Ras Abu Galumu Nature Reserve je ideální volbou. Přeji vám nezapomenutelný zážitek v této oáze klidu a krásy.


Počasí Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egypt je známý především pro své slunečné a horké počasí, které přitahuje turisty z celého světa. Jedním z míst, které je stále zachováno v co nejvíce přírodním stavu, je rezervace přírody Ras Abu Galum.

Rezervace přírody Ras Abu Galum se nachází na Sinajském poloostrově v Egyptě. Toto unikátní místo přitahuje návštěvníky svou nádhernou přírodou, odlehlými plážemi a bohatým podmořským světem. V rezervaci se nachází několik kopců a kaňonů, které poskytují úkryt pro mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat.

Počasí v rezervaci Ras Abu Galum je typické pro Sinajský poloostrov s vysokými letními teplotami a mírnějšími zimními měsíci. V letních měsících, zejména v červenci a srpnu, se teploty mohou pohybovat kolem 35-40 stupňů Celsia. Je třeba si být dobře vědomý rizika proslunění a hydratovat se dostatečně, abyste se vyhnuli úpalu. V zimních měsících se teploty snižují na příjemných 20-25 stupňů Celsia.

Celoročně je oblast přímořská, což znamená, že se vyskytuje malý počet srážek. Prakticky neexistují žádné deště, což umožňuje návštěvníkům plně využít slunečního počasí a objevit krásu podmořského světa.

Jednou z nejvíce oblíbených aktivit v rezervaci Ras Abu Galum je potápění. Průzračné vody Rákoského zálivu nabízejí k neuvěření pohled na bohatý podmořský svět, včetně korálových útesů a pestrobarevných ryb. Pokud nejste potápěči, můžete si vychutnat volně přístupné pláže a relaxovat na slunci.

Rezervace je také domovem pro mnoho druhů ptáků a divokých zvířat. Zvířata, která zde najdete, zahrnují stromové stanoviště a pouštní lišky, kozorožce i gazely. Pro milovníky přírody je tento rezervát jedinečnou příležitostí vidět tato zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Pokud se rozhodnete navštívit rezervaci Ras Abu Galum, doporučuje se si vzít dostatek vody, opalovací krém, pokrývku hlavy a jiné ochranné prostředky proti slunci. Je také důležité respektovat přírodní prostředí a nedovolit svršky ani škody na rezervaci.

Rezervace přírody Ras Abu Galum nabízí úžasnou kombinaci krásného počasí, úchvatné přírody a bohatého podmořského života. Pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství, určitě byste měli zvážit návštěvu tohoto jedinečného místa v Egyptě.


Letenka Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egyptská rezervace Ras Abu Galum Nature se nachází na poloostrově Sinaj. Tato oblast je jedinečná svou přírodní krásou a není zasažena hlavním turistickým ruchem, což ji činí ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci.

Rezervace se rozkládá na rozloze 400 km² a její zvláštnost spočívá v tom, že je to jedna z posledních nedotčených přírodních lokalit v Egyptě. Ras Abu Galum Nature je známá svými bílými písečnými plážemi, tyrkysovými vodami Rudého moře a impozantními korálovými útesy. Tuto rezervaci si oblíbili potápěči z celého světa pro svou podmořskou biodiverzitu.

Zároveň je to naprosto jedinečné místo pro milovníky přírody, kteří chtějí prozkoumat pusté pouště Sinaje. Rezervace je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů, jako jsou velbloudi, horské antilopy a netopýři. Procházky rezervací nabízejí návštěvníkům příležitost pozorovat tyto exotické tvory a mít jedinečný zážitek z divoké přírody.

K dispozici je také možnost strávit noc v beduínském táboře a poznat místní kulturu. Beduíni jsou považováni za původní obyvatele Sinaje a tradiční způsob jejich života je fascinující. Návštěvníci si mohou vychutnat jejich tradiční jídla, poslouchat beduínskou hudbu a dokonce se naučit základy beduínského řemesla.

Rezervace Ras Abu Galum Nature nabízí také nekonečné možnosti pro aktivní odpočinek. Návštěvníci zde mohou provozovat potápění, šnorchlování, kajakování a trekking. Mořské dno Rudého moře je pokryto obrovským množstvím korálových útesů, což dělá z této oblasti jedno z nejlepších míst na světě pro potápění. Nezapomenutelná je například potápění na vraku lodi Thistlegorm, která ztroskotala během druhé světové války.

Pro ty, kteří hledají daleko od ruchu města klidnou přírodu, klidné pláže a vzrušení z objevování nových míst, je letenka do Egypta a návštěva rezervace Ras Abu Galum Nature skvělou volbou. Tato místa nabízejí unikátní zážitky a příležitost pro relaxaci a poznávání. Nečekejte a zažijte magii Sinaje!


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


1. Jak se dostanu do rezervace Ras Abu Galum?
- Doporučuje se využít lodní dopravu z přístavu v Dahabu.

2. Jaké aktivity mohu v rezervaci provozovat?
- Rezervace nabízí možnost potápění, šnorchlování, trekingu a relaxace na pláži.

3. Musím mít s sebou vodu a jídlo?
- Ano, doporučuje se mít s sebou dostatek vody a potravin, protože v rezervaci není možnost nakoupit.

4. Je v rezervaci povoleno kempování?
- Ano, je povoleno kempování, ale je třeba se přísně držet stanovených pravidel.

5. Jaká je v rezervaci fauna a flóra?
- Rezervace je bohatá na různé druhy rostlin a zvířat, například na stromové akácie, luntropy nebo želvy a dravé ryby.

6. Je v rezervaci možnost ubytování?
- Ano, v rezervaci je možné se ubytovat v jednoduchých chatkách.

7. Můžu v rezervaci najít stánky s občerstvením?
- Ne, v rezervaci nejsou žádné stánky s občerstvením, je třeba si jídlo a pití donést s sebou.

8. Musím platit za vstup do rezervace?
- Ano, je vybírána malá vstupní poplatek.

9. Jsou v rezervaci nějaká omezení ohledně fotografování?
- Fotografování je povoleno, ale není dovoleno používat blesk.

10. Lze v rezervaci platit kartou nebo je nutné mít s sebou hotovost?
- V rezervaci není možnost platit kartou, platba je nutná hotově.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky