Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Brazílie Iguazu Falls

Ubytování Brazílie Iguazu Falls


Pokud plánujete cestu do Brazílie, určitě byste neměli minout krásy vodopádů Iguazu. Tyto vodopády se nacházejí na hranici mezi Brazílií a Argentinou a představují jednu z největších turistických atrakcí v této oblasti. Když už se tam rozhodnete jet, musíte také rozhodnout o vašem ubytování.

Existuje mnoho možností ubytování v okolí vodopádů Iguazu. Od pokojů a penzionů, až po luxusní hotely, výběr je nekonečný a záleží pouze na vašem rozpočtu a preferencích.

Co se týče položení, hotely v okolí Iguazu Falls jsou rozděleny na tři hlavní oblasti - v blízkosti vodopádů v Argentině, v blízkosti vodopádů v Brazílii a třetí oblast, která se nachází v odlehlé lokalitě, vzdálené od vodopádů a slouží jako útočiště pro ty, kteří hledají klid a pohodu.

Ubytování v blízkosti vodopádů Iguazu na brazilské straně se dělí na několik možností, jako je například Belmond Hotel das Cataratas, který je považován za nejluxusnější hotel v této oblasti. Jeho poloha v přírodní rezervaci umožňuje hostům být v přímé blízkosti vodopádů Iguazu a nabízí nádherný výhled na okolní přírodě. Dalším možným ubytováním v této oblasti jsou hotely jako Rafain Palace Hotel & Convention Center nebo Hotel Tarobá Express, které jsou cenově přístupnější ale stále poskytují pohodlí a kvalitní služby.

Pokud se rozhodnete nějaký čas trávit v Argentině, můžete si ubytovat v některém z hotelů v Puerto Iguazu, město nacházející se v blízkosti vodopádů. Jde například o hotel Wyndham Grand Iguazu nebo hotel Meliá Iguazu, kde si můžete užít překrásných výhledů na vodopády.

Pokud hledáte klid a pohodu, můžete se ubytovat v odlehlé lokalitě s názvem Aventura Lodge. Tento hotel se nachází zhruba 30minut jízdy od vodopádů a nabízí svým hostům dřevěné chatky, rozptýlené v zeleni deštného pralesa.

Celkově je výběr vašeho ubytování v oblasti Iguazu Falls velmi rozmanitý a poskytuje širokou škálu možností pro různé druhy turistů. Bavte se a užívejte si překrásné přírodní krásy, které Brazílie nabízí!


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Iguazu Falls


1. Jak se dostanu k vodopádům Iguazu v Brazílii?
Odpověď: Nejjednodušším způsobem je letět do blízkého letiště Foz do Iguaçu a odtud si vzít taxi nebo autobus k vodopádům.

2. Kolik stojí vstupné na vodopády Iguazu v Brazílii?
Odpověď: Vstupné se liší podle období a národnosti. Pro nejaktuálnější informace je nejlepší navštívit oficiální webové stránky parku.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu vodopádů Iguazu v Brazílii?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je obvykle od září do listopadu a od března do května, protože počasí je příjemné a množství vody je dostatečné.

4. Jak dlouho trvá prohlídka vodopádů Iguazu v Brazílii?
Odpověď: Prohlídka trvá obvykle několik hodin, ale můžete si naplánovat celodenní výlet, abyste si mohli vychutnat všechny úžasné rozhledy a aktivity.

5. Jak se nejlépe připravit na návštěvu vodopádů Iguazu v Brazílii?
Odpověď: Doporučuje se mít s sebou pohodlné oblečení a obuv, deštník, sluneční brýle, opalovací krém a dostatek vody. Také nezapomeňte na fotoaparát, abyste zachytili úžasné okamžiky.

6. Mohu si vzít jídlo a pití na návštěvu vodopádů Iguazu v Brazílii?
Odpověď: Ano, můžete si vzít vlastní jídlo a pití. V parku jsou také k dispozici různé restaurace a stánky s občerstvením.

7. Je bezpečné plavat u vodopádů Iguazu v Brazílii?
Odpověď: Plavání u vodopádů Iguazu je zakázáno z důvodu silného proudění a nebezpečí pro bezpečnost návštěvníků.

8. Existují nějaké turistické trasy nebo chodníky k vodopádům Iguazu v Brazílii?
Odpověď: Ano, park nabízí dobře upravené turistické trasy a chodníky, které vám umožní nejlepší pohledy na vodopády a okolní přírodu.

9. Je nutné si rezervovat vstupenky na vodopády Iguazu v Brazílii předem?
Odpověď: Je doporučeno rezervovat vstupenky předem, zejména během turistické sezóny, abyste si zajistili své místo a minimalizovali čekací doby.

10. Mohu se z vodopádů Iguazu dostat do argentinské části?
Odpověď: Ano, existují přechody na hranici mezi Brazílií a Argentinou, které vám umožní navštívit i argentinskou část vodopádů, ale je nutné mít platné vízum nebo povolení ke vstupu do obou zemí.


Počasí Brazílie Iguazu Falls


Brazílie, s obrovským územím a různorodým terénem, nabízí dramatické klimatické změny po celý rok. Jedným z nejslavnějších přírodních zázraků, který Brazílie nabízí, jsou Iguazu Falls.

Iguazu Falls je komplex vodopádů rozkládajících se na území Brazílie i Argentiny. Tato nádherná divočina je známá svými ohromujícími vodopády, které se rozkládají na délce více než 2,7 kilometru a dosahují výšky až 82 metrů. Jedná se o jedno z největších vodopádových systémů na světě a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pokud jde o počasí v okolí Iguazu Falls, klima je celoročně vlhké a subtropické. V létě, které trvá od prosince do března, jsou teploty velmi vysoké, s průměrnou maximální teplotou kolem 32 °C. Noci jsou teplé a vlhké, s teplotami kolem 22-24 °C. Tato období jsou také charakterizována častými bouřkami a dešťovými srážkami, které přispívají k obrovskému množství vody, které klesá dolů vodopády.

Naopak, v zimě, od června do srpna, jsou teploty mírnější, s průměrnou maximální teplotou kolem 24 °C. Noci mohou být chladnější s teplotami kolem 12-14 °C. I přesto je tato doba stále dostatečně teplá na to, aby turisté mohli vychutnat krásu vodopádů. Období zimy je také sušší a srážky jsou méně časté.

Je třeba poznamenat, že Iguazu Falls jsou obklopeny deštným pralesem, což znamená, že srážkové úrovně jsou vysoké po celý rok. Pravděpodobnost deště je tudíž vždy vysoká, a to i v sušším období zimy. Turisté by si proto měli přinést vhodný deštník nebo pláštěnku a oblečení, které je odolné vůči vlhkosti.

Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete navštívit Iguazu Falls, jedna věc je jistá - budete ohromeni krásou přírody. Vysoké vodopády, vzbuzující děsivý hukot a obklopené zelenými lesy, vytvářejí jedinečnou atmosféru. Místní flóra a fauna jsou také bohaté a turisté se často setkávají s opicemi, ptáky a dalšími endemickými druhy.

Vzhledem k tomu, že jde o populární turistickou destinaci, Iguazu Falls jsou dobře připraveny na návštěvníky. Existuje mnoho turistických tras a rozhleden, které turistům umožňují vybrat si ty nejúžasnější výhledy na vodopády. K dispozici jsou také lodě, které turisty doveze do blízkosti vodní kaskády, takže si mohou vychutnat spršku vody na svou kůži.

Iguazu Falls je nejen ohromujícím přírodním úkazem, ale také jedním z nejlepších míst v Brazílii, kde můžete zažít tropické klima. Bez ohledu na to, zda preferujete teplé letní dny nebo mírný zimní vánek, toto místo nabízí nezapomenutelný zážitek v podobě svého nádherného počasí a ohromujících vodopádů.


Dovolená Brazílie Iguazu Falls


Brazílie je jednou z nejnavštěvovanějších turistických zemí na světě. Nabízí návštěvníkům mnoho krás, jako jsou bílé písčité pláže, fascinující historii a kulturní dědictví, ale také ohromující přírodní scenérie. Jedním z nejroztomilejších míst v této zemi jsou Imagen Falls.

Iguazu Falls, nazývané také Waterfall of Iguazu, jsou jedním z nejvíce rozpoznatelných míst v Brazílii. Tyto vodopády tvoří vodopády řeky Iguazu, která protéká mezi Brazílií a Argentinou. Celkově vodopády se skládají z 275 jednotlivých padajících vodopádů na délce 2,7 kilometru. Tyto vodopády mají výšku až 82 metrů a šířku v rozmezí 270 až 1500 metrů.

Cesta ke vodopádům se dá absolvovat různými způsoby. Někteří turisté si vybírají let nad vodopády, jiní cestují autobusem a třetí možností je spousta turistů, kteří volí prohlídku vodopádů pěšky. Každý způsob jízdy nabízí jedinečný zážitek z Vodopádů Iguazu.

Když návštěvníci dorazí na místo, uvidí ohromující vodopády. Ty jsou často obklopeny hustým pralesem, který nabízí možnost sledovat exotické zvířata, jako jsou opice nebo tukani. Nejbližší město ke vchodu do vodopádů je Foz do Iguazu.

Tyto vodopády jsou neuvěřitelně krásné a fascinující. Nabízejí návštěvníkům možnost vidět jedinečné scenérie, způsobené úžasnou přírodou. Pokud cestujete do Brazílie, Iguazu Falls by se neměly vynechat. Jsou to jedny z nejníže turisticky navštěvovaných vodopádů na světě a vytvářejí nezapomenutelné zážitky.


Letenka Brazílie Iguazu Falls


Iguazu Falls – úchvatná přírodní krása Brazílie

Brazílie, země tajemných amazonských pralesů, ohromujících pláží a fascinujících měst, nabízí nejen bohatou kulturní a historickou scénu, ale také některá z nejvíce dechberoucích přírodních divů na světě. Mezi tyto divy patří i nádherné Iguazu Falls.

Iguazu Falls, světové přírodní dědictví UNESCO, jsou souborem více než dvou stovek vodopádů nacházejících se na hranici Brazílie a Argentiny. Jsou jedním z největších a nejkrásnějších vodopádů na světě, kde mohou návštěvníci zažít neuvěřitelnou sílu a krásu vodních toků, které padají přímo do tajemného amazonského pralesa.

Cesta na tyto úchvatné vodopády začíná příletem do nejbližšího letiště, kterým je letiště Foz do Iguaçu na brazilské straně. Zde můžete zakoupit letenku a připravit se na nezapomenutelný zážitek. Po příletu můžete vyrazit do města Foz do Iguaçu, které je výchozím bodem pro návštěvu vodopádů.

Prohlídku Iguazu Falls je možné začít z brazilské strany, kde návštěvníci mohou projít zhruba jednokilometrovým chodníkem, který vede až k nejznámějšímu vodopádu Garganta do Diabo, neboli Ďábelskému hrdlu. Při procházce se můžete těšit na úchvatný výhled na vodopády, místní flóru a faunu, která je v oblasti mimořádně rozmanitá. Člověk se tady cítí malý v porovnání se vzrůstajícími proudy vody a ohlušujícím zvukem pádu.

Pokud chcete dostat to nejlepší z Iguazu Falls, neměli byste vynechat ani argentinskou stranu vodopádů. Z brazilského města Foz do Iguaçu se můžete vydat na autobusovou cestu, která vás zavede až k argentinskému národnímu parku Iguazú. Zde vás čeká rozsáhlejší síť chodníků, které umožňují prozkoumat vodopády ze všech možných úhlů. Zhlédnete mnohem větší počet vodopádů, dozvíte se více o ekosystému oblasti a můžete dokonce zažít adrenalinový zážitek při projití chodbou, která vede přímo nad vodopády.

Iguazu Falls jsou neuvěřitelně krásné a majestátní místo, které si zaslouží vaši pozornost. Ať už se rozhodnete navštívit pouze brazilskou stranu nebo se vydat i k argentinským vodopádům, budete mít možnost zažít přírodu v její nejčistší a nejdivočejší podobě.

Vyrazte na dobrodružství svého života a zakupte si letenku do Brazílie a jste ujisti, že Iguazu Falls nebudou zklamáním. Nechte se ohromit tímto nezapomenutelným zážitkem, kde budete moci spatřit, slyšet a dokonce i cítit sílu přírody ve své plné síle.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky