Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Chorvatsko Plitvická jezera

Ubytování Chorvatsko Plitvická jezera


Chorvatsko je známé svými nádhernými přírodními scenériemi a láká každý rok miliony turistů. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zemi jsou Plitvická jezera, která jsou jednou z nejkrásnějších přírodních památek Evropy.

Plitvická jezera se nacházejí v Chorvatském národním parku Plitvická jezera a jsou zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1979. Park se rozprostírá na ploše přes 300 km² a je domovem pro šestnáct vzájemně propojených jezer, která vytvářejí spektakulární kaskádovité vodopády.

Ubytování v okolí Plitvických jezer je bohaté a nabízí různé možnosti pro turisty, kteří se chtějí ponořit do této nádherné přírodní scenérie. Nejběžnější možností je ubytování v blízkosti parku, ve vesničkách jako je Mukinje nebo Jezerce. Zde najdete různé rodinné hotely, penziony a apartmány, které nabízejí pohodlné a příjemné ubytování za přijatelnou cenu.

Pro ty, kteří si přejí luxusnější pobyt, je k dispozici také několik hotelů ve vyšší kategorii v okolních městech jako je Plitvička Jezera nebo Grabovac. Tato ubytování často nabízejí wellness a relaxační služby pro hosty, takže si můžete po náročném dni stráveném prohlídkou jezer odpočinout a užít si okouzlující přírodu v okolí.

Další možností je ubytování v soukromých domech a apartmánech, které jsou často k dispozici přímo u vstupních bran parku. Tyto domy mají obvykle krásné výhledy na jezera nebo okolní lesy a hosté zde mohou zažít autentický chorvatský životní styl.

Nezapomeňte si rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je zde nejvíce turistů. Plitvická jezera jsou populární destinací pro jednodenní výlety z blízkých měst jako je Záhřeb nebo Zadar, ale pokud si chcete opravdu vychutnat krásu tohoto místa, doporučujeme zůstat alespoň jednu noc.

Kromě úžasného ubytování nabízí Plitvická jezera také různé aktivity a atrakce pro turisty. Můžete se projet loďkou po jezerech, podniknout pěší túru po turistických stezkách až k nejkrásnějším vodopádům nebo si prostě jen relaxovat a užívat si klidu a krásy tohoto místa.

Plitvická jezera jsou skutečně jedinečným kouskem přírody, který stojí za to navštívit. Pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku, nezapomeňte zahrnout tuto přírodní památku do svého itineráře a rezervovat si ubytování v blízkosti, abyste mohli vychutnat každý okamžik strávený v této nádherné oáze klidu.


Dovolená Chorvatsko Plitvická jezera


Chorvatsko je známé jako jedna z nejkrásnějších turistických destinací v Evropě. Jedno z největších přírodních pokladů této země jsou Plitvická jezera, která se nacházejí v Chorvatském národním parku Plitvická jezera. Tento národní park je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO a je jednou z nejnavštěvovanějších přírodních lokalit v Chorvatsku.

Plitvická jezera jsou soubor 16 jezer, která jsou propojena nádhernými vodopády a krápníkovými formacemi. Tato jezera se nacházejí uprostřed horského národního parku a nabízejí návštěvníkům jedinečnou možnost objevovat krásy přírody. Každé jezero je jiné a vytváří tak jedinečný a působivý pohled.

Nejvýznamnějšími jezery v tomto národním parku jsou Velké jezero (Kozjak) a Dolní jezero (Donje jezero). Velké jezero je největší a nejhlubší jezero v celém systému Plitvických jezer. Na jeho povrchu pluje loď, která umožňuje návštěvníkům objet jezero a vychutnat si jeho krásy z vody. Dolní jezero je pak spojeno s Horním jezerem (Gornje jezero) sérií vodopádů a je nejznámějším místem v celém národním parku.

Pro návštěvníky parku je k dispozici celá řada turistických tras, které umožňují objevovat všechny krásy Plitvických jezer. Tyto cesty vedou kolem jezer, přes lávky, chodníky a tunely, což umožňuje návštěvníkům skutečně se ponořit do přírody a zažít jedinečný zážitek. Park nabízí také možnost půjčení lodě nebo cyklistického vybavení, což umožňuje objevování této oblasti z jiného pohledu.

Plitvická jezera mají také bohatou faunu a floru, která zahrnuje mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů. Mezi nejznámější obyvatele tohoto národního parku patří medvědi, vlci, rysi a ohrožené druhy ptáků. Pro milovníky přírody jsou Plitvická jezera ideálním místem pro pozorování divokého života.

Pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku, návštěva Plitvických jezer by neměla chybět ve vašem itineráři. Tento krásný přírodní park nabízí neuvěřitelně malebné scenérie, jedinečnou přírodu a nádherné jezera a vodopády. Být v tomto národním parku je jako být v pohádce.

Celoročně navštěvovaný a oblíbený především v letních měsících nabízí Plitvická jezera návštěvníkům možnost vymanit se ze shonu města a připojit se k přírodě. Procházky po úchvatné móře jezer a pozorování přírody jsou zážitkem, který si jednoduše nenechte ujít při návštěvě Chorvatska.


Letenka Chorvatsko Plitvická jezera


Chorvatsko je země plná krásných přírodních scenérií a turistických atrakcí a jednou z nejznámějších z nich jsou Plitvická jezera. Tento národní park se nachází v Lické nížině v centrální části Chorvatska a patří mezi nejnavštěvovanější turistické destinace v zemi. Překrásné jezero se staly legendou chorvatského cestovního ruchu a lidé z celého světa sem rok co rok cestují, aby viděli tento jedinečný kousek přírody.

Jezera se nacházejí v národním parku Plitvického jezera, který obklopuje 16 jezer, mezi kterými se nachází neuvěřitelně modré a průzračné vody. Tyto jezera jsou propojena 92 kaskádami a vodopády, které vytvářejí jedinečnou a překrásnou krajinu. Zhruba jeden a půl kilometru od vstupu do parku se nachází nejznámější rozhledna, která nabízí nádherný výhled na celé okolí.

Pokud plánujete navštívit Plitvická jezera, musíte se rozhodnout, zda chcete jen projít okolo jezera nebo si užít i nějakou tu turistickou trasu. Pokud máte dostatek času a zdatnost, pak je nejlepší projít celou trasu a užít si krásy celého národního parku Plitvických jezer. Pokud se vám časově nebo fyzicky zdá trasu příliš náročná, nevadí, park nabízí různé ostatní trasy, takže si určitě vyberete tu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Turistická sezóna v Plitvickém národním parku trvá od května až do konce září a během tohoto období se park těší velkého zájmu turistů. Proto doporučuji si letenku do Chorvatska a na Plitvická jezera objednat s předstihem, abyste si mohli určit datum a čas vaší návštěvy těchto krásných jezer. Vstupné do parku se pohybuje od 8 až do 16 eur a vstupenky si můžete zakoupit přímo na místě nebo online.

Je to místo, které by každý turista měl navštívit při cestě Chorvatskem. Plitvická jezera nabízejí krásu, která se těžko popisuje slovy a musí se vidět na vlastní oči. Takže si co nejdříve sjednejte letenku do Chorvatska a odjeďte se pokochat tímto kouskem přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Plitvická jezera


1. Kdy jsou Plitvická jezera otevřena pro veřejnost?
- Plitvická jezera jsou otevřena po většinu roku s výjimkou období, kdy hrozí nebezpečí požárů nebo během některých svátků.

2. Jaké jsou vstupné ceny do Plitvických jezer?
- Vstupné ceny do Plitvických jezer se liší v závislosti na období a věku návštěvníků. Většinou se pohybují od 13 do 32 eur.

3. Kde se nachází Plitvická jezera a jak se tam dostat?
- Plitvická jezera se nacházejí v Chorvatsku, asi 130 km jižně od města Záhřebu. Lze se tam dostat po silnici nebo vlakem.

4. Jakou dobu byste měli plánovat pro návštěvu Plitvických jezer?
- Pro návštěvu Plitvických jezer je třeba si vyhradit celý den nebo více dní, pokud se rozhodnete pro delší turistické výlety.

5. Je nutné pro návštěvu Plitvických jezer předem rezervovat vstupenky?
- V současné době není nutné rezervovat vstupenky dopředu, ale je lepší pro jistotu ověřit si aktuální informace před vlastní návštěvou.

6. Jaké jsou nejlepší stezky a trasy pro procházky v Plitvických jezerech?
- Existuje mnoho turistických stezek v Plitvických jezerech, z nichž nejpopulárnější jsou Cesta k jezerům, Gornja Jezera a Kozjak. Každá trasa je jedinečná a nabízí jiný zážitek z přírody.

7. Mohu v Plitvických jezerech koupat nebo se potápět?
- Koupání nebo potápění v Plitvických jezerech není povoleno, což zahrnuje jakýkoliv kontakt s vodou.

8. Jsou v Plitvických jezerech dostupné restaurace a občerstvení?
- V Plitvických jezerech jsou několik restaurací a kaváren, kde si můžete odpočinout a osvěžit se během své návštěvy.

9. Je vhodné pro návštěvu Plitvických jezer mít s sebou děti nebo domácí zvířata?
- Plitvická jezera jsou vhodná pro návštěvu s dětmi, avšak není vhodné přinášet domácí zvířata, jelikož jsou chráněnou přírodní oblastí.

10. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Plitvických jezer?
- Nejlepší doba pro návštěvu Plitvických jezer je na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné a méně návštěvníků. V letních měsících se zde však může stát velmi rušno.


Počasí Chorvatsko Plitvická jezera


Chorvatsko je známé svým nádherným pobřežím a turistickými atrakcemi, ale má také jedno z nejúžasnějších přírodních divů - Plitvická jezera. Tato národní přírodní rezervace se nachází v centrální části země a je známá svými krásnými jezery a vodopády.

Začátkem roku je počasí v Chorvatsku Plitvických jezerch zima. Teploty se pohybují kolem 0 °C a můžete se setkat s mrazem a sněhem. V oblasti je tehdy hůře přístupné, protože cesty mohou být kluzké a zamrzlé. Výhodou je, že v tuto dobu roku je oblast méně navštěvovaná turisty, takže pokud vás neobtěžuje chlad, můžete si užít klid a ticho.

Přechod od zimy k jarní sezóně je obzvláště magickým okamžikem v Plitvických jezerech. Když se teploty začnou zvyšovat na příjemných 10-15 °C, led se začne tát a na povrchu jezer se objevují první květiny. Jarní období je ideální pro turisty, kteří chtějí vidět jezera v plné kráse, ale zároveň chtějí uniknout masové turistické sezóně. Návštěvníci tu mohou vidět úžasné modrotěšité jezera, která se lesknou na slunci a vytvářejí fascinující hru barev.

V létě je počasí Plitvických jezer slunné a teplé. Teploty se pohybují kolem 25-30 °C, což je ideální počasí pro procházky kolem jezer a koupání v nich. V létě je oblast velmi oblíbená u turistů, a proto je možné očekávat větší množství lidí. Je však stále možné najít klidná místa, zejména na méně známých cestách.

Podzimní sezóna v Plitvických jezerech je zase jedinečná svými ohromujícími hrami barev, které se objevují na stromech a rostlinách. Listí nabývá odstínů červené, oranžové a žluté barvy, což vytváří nezapomenutelné scenérie. Teploty se pohybují kolem 10-15 °C, ačkoli vzduch může být vlhký a deštivý. Nicméně, i přes nepříjemné počasí se jedná o oblíbené období pro návštěvu, protože rezervace je krásná za jakéhokoli počasí.

Celkově Plitvická jezera nabízejí krásnou scenérii a atraktivní počasí po celý rok. Každá sezóna má své výhody a nevýhody, takže záleží na vašich preferencích, kdy se rozhodnete je navštívit. Ať už si vyberete léto, podzim, jaro nebo dokonce zimu, zaručeně se budete vyhýbat zklamání a budete se moci těšit na jedinečnou přírodní krásu Plitvických jezer.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky