Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)

Ubytování Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Chorvatsko je oblíbeným cílem pro dovolenou u mnoha turistů, a to zejména díky svým krásným plážím, malebné přírodě a bohaté historii. Jedním z nejpopulárnějších míst k pobytu je Novalja, nacházející se na ostrově Pag.

Novalja je malebné přístavní město s asi 3 500 obyvatel, které se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Pag. Je to místo, kde se snoubí přírodní krása a bohatá kulturní tradice. Město je známé svými čistými plážemi, krásným modrým mořem a slunečným počasím, což je ideální kombinace pro ty, kteří hledají pohodlné a relaxační ubytování.

V Novalji je široká nabídka ubytovacích možností, které uspokojí potřeby každého turisty. Můžete si vybrat z různých typů ubytování, jako jsou hotely, apartmány, vile nebo kempy. Hotely v Novalji nabízejí pohodlné a luxusní ubytování s výhledem na moře, venkovními bazény a dalšími vybaveními. Apartmány jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít svobodu a soukromí, zatímco vily jsou skvělou volbou pro větší skupiny či rodiny. Kempy jsou zase oblíbené u lidí, kteří chtějí zažít přírodu a uprchnout od rušného městského života.

Kromě pohodlného ubytování nabízí Novalja také řadu aktivit a zábavy pro turisty. Můžete si například pronajmout vodní skútr a projet se po krásném pobřeží, nebo si zahrát plážový volejbal na jedné z místních pláží. V centru města se nachází také několik restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatskou kuchyni a ochutnat místní speciality, jako je čerstvý mořský úhoř nebo slavný pagský sýr.

Novalja je také známá svou živou noční scénou. Zdejší kluby a bary jsou oblíbenými místy pro mladé lidi, kteří hledají zábavu a tanec až do ranních hodin. Každý letní měsíc se zde koná také známý hudební festival Fresh Island, který přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Novalji, nebudete zklamáni. Toto malebné město nabízí vše, co potřebujete k perfektní dovolené - od krásných pláží, pohodlného ubytování až po spoustu zábavy a kulturních zážitků. Novalja je opravdu jedním z nejuhelnějších klenotů Chorvatska a rozhodně stojí za návštěvu.


Letenka Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Chorvatsko je země, která se pyšní krásným pobřežím a jedinečnou atmosférou. Jeden z nejoblíbenějších letovisek v této zemi je Novalja, která se nachází na ostrově Pag. Letenka do tohoto malebného městečka je skvělou volbou pro ty, kteří hledají ideální letní dovolenou.

Novalja je známá svými krásnými plážemi, průzračným mořem a šarmem středomořského života. Přestože ostrov Pag je spíše skalnatý a suchý, najdete zde mnoho malebných pláží s čistým pískem a azurovou vodou. Pláže Zrće a Straško jsou nejznámějšími plážemi v Novalji a svým návštěvníkům nabízejí různé druhy zábavy a relaxace.

Zrće je proslulá jako jedno z nejlepších plážových party míst v celé Evropě. Pokud jste fanoušci nočního života a milujete tančit do rána, určitě si zde přijdete na své. Večírky v klubech na pláži jsou většinou pořádány pod širým nebem a oživuje je světelná show a hudba nejznámějších DJů. Místní diskotéky jsou známé po celém světě a přitahují mladé lidi z celého světa.

Pokud hledáte klidnější přístavy, určitě se vydejte na pláž Straško. Je situována v blízkosti středu města a je vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak i pro ty, kteří hledají relaxaci a klid. Pláž je velmi prostorná a nabízí mnoho možností pro aktivní vyžití. Můžete si zapůjčit paddleboard nebo se věnovat potápění, a objevovat tak skryté krásy podvodního světa.

Novalją prochází také malebná promenáda, která vás zavede kolem přístavu a nabízí celou řadu restaurací, kaváren a obchodů se suvenýry. Budete mít možnost ochutnat místní speciality, jako je čerstvé ryby a mořské plody, čerstvé ovocné šťávy a tradiční chorvatské dezerty.

Pokud se rozhodnete navštívit Novalju, nezapomeňte si udělat čas na prozkoumání ostrova Pag. Pag vyniká svou přírodní krásou a nabízí nádherné výhledy na Jaderské moře. Můžete prozkoumávat město Pag se svými historickými památkami, jako je kostel svatého Duha nebo starobylou pevnost Fortica. Ostrov je také známý svou místní kulturou a tradičními uměleckými řemesly, jako je výroba sýra a paličkovanými čipkami.

Připojení na ostrov Pag je možné přes most, který spojuje ostrov s pevninskou částí Chorvatska. Letecké spojení je další možností, jak se dostat do Novalje. Letiště Zadar je nejbližším letištěm k Novalji a nabízí spojení s řadou evropských destinací.

Novalja je skvělým místem pro letní dovolenou, kde si můžete užít jak dobrodružství a noční život, tak i klid a relaxaci na plážích. Letenka do Novalje vám otevře dveře k nezapomenutelnému zážitku na chorvatském pobřeží.


Dovolená Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Léto je v plném proudu a s ním přichází také období dovolených a relaxace. Mnozí z nás se rozhodnou vydat na dovolenou do teplých a slunečných krajů, a jedním z oblíbených míst je i chorvatské město Novalja na ostrově Pag.

Novalja je překrásné přímořské letovisko, které se nachází na severozápadě ostrova Pag. Je známé svými krásnými plážemi, azurovým mořem a nepřeberným množstvím zábavy. Je to ideální místo pro milovníky slunce, moře a nočního života.

Pláže v Novalje jsou skutečně nádherné. Azurové moře v kombinaci s bílým pískem a skalami vytvářejí pohádkovou atmosféru. Nejznámějšími plážemi v městě jsou Zrće a Straško. Pláž Zrće je známá jako "chorvatský Ibiza". Je zde množství klubů, které přitahují nejznámější světové DJe a pořádají neuvěřitelné party. Pokud máte rádi hudbu a noční život, pláž Zrće je pro vás tím pravým místem. Naopak pláž Straško je ideálním místem pro rodiny s dětmi. Nachází se zde mělké moře se zlatým pískem, dětské hřiště a plno možností sportovního vyžití.

Kromě pláží si v Novalji můžete užít i procházku po malebném historickém centru města. Zde najdete úzké uličky s tradičními kamennými domy a útulnými tavernami, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatskou kuchyni. V centru města se nachází i kostel Sv. Katarina z 15. století, který stojí za návštěvu.

Pokud se rozhodnete navštívit Novalju, nezapomeňte si užít také okolní přírodu. Ostrov Pag je známý svými solnými lázněmi, kde můžete obdivovat krásu solných polí a solných jezer. Další oblíbenou turistickou atrakcí je i skalní formace nazývaná "Měsíční krajina". Připomíná povrch měsíce a vytváří fascinující scenérii.

Novalja je skutečně jedinečným místem pro letní dovolenou. Pokud máte rádi slunce, moře, noční život a krásy přírody, nenajdete lepší destinaci než je Novalja na ostrově Pag. Navíc je snadno dostupná, protože se nachází na silničním koridoru, který spojuje evropské hlavní města.

Ať už se rozhodnete pro relaxaci na pláži, objevování města či prozkoumávání okolní přírody, Novalja vám nabízí vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou letní dovolenou. Zbývá jen vybrat si nějakou z pláží, rozložit ručník a začít si užívat slunce a klidné moře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


1. Jak se dostanu do Novalje na ostrov Pag?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Novalje na ostrov Pag, je letecky na letiště Zadar, které je asi 80 km od Novalje. Z letiště si můžete pronajmout auto nebo využít taxi služby, které vás dovedou přímo do Novalje. Další možností je cestovat autobusem z hlavního města Zadar, nebo trajektem z některého z přístavů na pevninské části Chorvatska.

2. Kde se dá ubytovat v Novalje?

Novalja nabízí širokou škálu ubytování, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Nejpopulárnější oblastí pro ubytování je blízkost pláže Zrće, kde se nachází mnoho známých plážových klubů. Doporučuje se rezervace ubytování v předstihu, zejména v letních měsících.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Novalje?

Kromě pláže Zrće, která je známá svou živou hudbou a nočním životem, existují v Novalje další krásné pláže, jako například pláže Planjka, Caska, Straško a Babe. Tyto pláže nabízejí čisté moře, písečné nebo oblázkové pobřeží a bohatý výběr vodních sportů.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Novalje?

Novalja nabízí mnoho skvělých restaurací, které podávají tradiční chorvatskou kuchyni, zejména mořské plody a čerstvé ryby. Některé z populárních restaurací jsou Na Tale, Bon Apetit, Buffet Angelo, Paški Mlin a Boškinac.

5. Co dalšího se dá dělat v okolí Novalje?

Okolí Novalje nabízí mnoho atrakcí a aktivit pro turisty. Můžete si projet okolní ostrovy na lodi, podívat se na vodopády v národním parku Plitvická jezera, navštívit historické město Zadar, prozkoumat staré vesnice na ostrově Pagu, nebo si užít adrenalinové sporty jako windsurfing nebo potápění.

6. Jaké jsou nejlepší festivaly a akce v Novalje?

Nejslavnějším festivalem v Novalje je Zrće Spring Break Festival, který se koná na pláži Zrće v dubnu. Další nejznámější festivaly jsou Hideout Festival, Fresh Island Festival a Sonus Festival, které se konají v letních měsících a přitahují tisíce lidí z celého světa.

7. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Novalje?

Nejlepší čas na návštěvu Novalje je v letních měsících, kdy je počasí teplé a slunečné a pláže jsou plné života. Pozdní červen až září jsou také příjemné měsíce pro návštěvu, kdy je teplota mírněji a turistické centrum je méně přeplněné.


Počasí Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Chorvatsko Novalja - Ostrov Pag

Chorvatsko Novalja je oblíbený turistický cíl, který se nachází na východní straně ostrova Pag. Tento ostrov je nejen turistickým místem, ale také centrem tradičního chorvatského sýra a pletených koberců.

Počasí v Chorvatsku Novalja

Novalja má středomořské podnebí s velmi příjemnými teplotami v létě a mírně chladnými v zimě. Léta jsou velmi horká a suchá, průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem 28°C a teplota vody se pohybuje od 22°C do 27°C. V zimě může být chladno, ale stále dostatečně teplé na to, aby se turisté mohli věnovat různým outdoorovým aktivitám.

Turismus v Chorvatsku Novalja

Novalja je oblíbenou destinací zvláště mezi mladými lidmi, kteří sem jezdí za krásnými plážemi a intenzivním nočním životem. Novalja nabízí mnoho aktivit, jako jsou vodní sporty, noční kluby a místní gastronomické speciality. Hlavní turistickou atrakcí je nejspíše pláž Zrce, která je jednou z nejznámějších a nejvíce navštěvovaných pláží v Chorvatsku. Zrce je oblíbenou destinací pro party a slavnosti, které se konají po celé léto.

Pokud se chystáte do Novalje, nezapomeňte si s sebou vzít pokrývku hlavy, opalovací krém a dostatečné množství vody. Chcete-li se vyhnout davům turistů, zvažte návštěvu mimo sezónu, když je mnohem klidnější a cenově výhodnější.

Závěr

Pokud hledáte dovolenou s krásným počasím a adrenalinovými aktivitami, je Novalja tou správnou volbou. Když se rozhodnete pro návštěvu této krásné části Chorvatska, nezapomeňte si s sebou vzít opalovací krém, koupací oblečení a energii pro večerní aktivity.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky