Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Gabon Koungou Falls

Počasí Gabon Koungou Falls


Gabon je země v západní Africe, která je především známá svými tropickými lesy, divokou zvěří a nádhernými vodopády. Jedním z nejkrásnějších vodopádů v Gabonu je Koungou Falls, který se nachází v blízkosti vesnice Mounana.

Koungou Falls se nachází v neuvěřitelně exotické krajině zelených luk, tropických rostlin a pralesů. Vodopády jsou obklopeny stovkami palmových stromů, které dodávají celému kraji nádech tajemna a magie. Celá oblast je plná divokého zvířectva, jako jsou opice, paviáni, říční koně, krokodýli a mnoho dalších.

Počasí v Gabonu je velmi vlhké a tropické. V oblasti Koungou Falls je v průměru 80% vlhkosti a teploty se pohybují kolem 25-30 stupňů Celsia. Nejlepší doba návštěvy Koungou Falls je v období od června do září, kdy se v regionu koná suché období. V tuto dobu je snadnější dostat se k vodopádům a voda je méně mohutná, takže se snadněji vynoří krásné jezírka a bazény, kam se můžou návštěvníci koupat.

Mnoho turistů se rozhodne pro trekování do oblasti Koungou Falls, což je zážitek nepopsatelný. Cesta k vodopádům může být náročná, protože oblast je velmi zalesněná a terén značně nerovný. Pokud si ale vezmete s sebou dostatek vody a léků proti hmyzu, můžete si být jistí, že zážitky z Koungou Falls budou stát za to.

Koungou Falls je skutečně jedním z nejkrásnějších vodopádů v Gabonu a stojí za návštěvu nejen kvůli krásné krajině a přírodnímu bohatství, ale také kvůli jeho kulturní hodnotě. Místní obyvatelé věří, že vodopády Koungou mají magickou sílu a jsou posvátným místem, kde se odehrály mnohé historické události.

Koungou Falls je tedy nejen impozantním přírodním útvarem v Gabonu, ale také kulturně a historicky cenným místem. Pokud plánujete návštěvu Gabonu a nechcete si nechat ujít tento klenot západní Afriky, neváhejte a vydejte se na cestu do Koungou Falls. Budete ohromeni jeho krásou a magií.


Dovolená Gabon Koungou Falls


Gabon je země ležící na západním pobřeží Afriky a je známá svou ohromující přírodní krásou a biodiverzitou. Jedním z nejvíce fascinujících a navštěvovaných míst v Gabonu je bezpochyby Koungou Falls.

Koungou Falls jsou ohromující vodopády nacházející se v národním parku Ivindo. Tento velkolepý park je jedním z nejpůsobivějších a nedotčených biotopů na světě, který je domovem pro mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů.

Vodopády Koungou jsou nejvyššími vodopády svého druhu s výškou až 60 metrů. Jsou situovány na řece Ivindo a vytvářejí ohromující obraz živé vody, která padá dolů mezi skalními stěnami a zanechává za sebou dechberoucí panoramata.

Přírodní krása Koungou Falls je nejenom vizuálně pozoruhodná, ale také přináší prospěch celému ekosystému. Voda z tohoto vodopádu je zdrojem pitné vody pro místní obyvatele a slouží také jako zdroj potravy pro mnoho zvířat a ryb.

Navštěva těchto vodopádů je úžasným zážitkem pro turisty, kteří hledají dobrodružství a chovají zájem o neporušenou přírodu. Pro milovníky přírody a fotografování je Koungou Falls skvělým prostorem k prozkoumání a zachycení okouzlujících momentů.

Pro turisty je nejlepší cesta k těmto vodopádům prostřednictvím hlavního města Libreville, odkud je možné se dopravit letecky nebo lodí do národního parku Ivindo. Zde je možné si pronajmout místního průvodce, který vám předvede tuto úžasnou přírodní krásu.

Kromě návštěvy vodopádů Koungou je v národním parku Ivindo mnoho dalších aktivit a turistických atrakcí. Můžete si projít jednou z mnoha turistických tras, projet se na kanoi po řece Ivindo nebo navštívit některé z místních vesnic a podívat se na tradiční kulturu a životní styl místních obyvatel.

Dovolená v Gabonu s návštěvou Koungou Falls je jedinečným zážitkem, který vám umožní prozkoumat jedinečnou přírodní krásu tohoto regionu. Můžete si užít dobrodružství, krásné scenérie a zároveň přispět k udržení této výjimečné přírody pro budoucí generace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Koungou Falls


1. Jak dlouhá je Koungou Falls v Gabonu?
- Koungou Falls je vysoký přibližně 20 metrů.

2. Kde se nachází Koungou Falls?
- Koungou Falls se nachází v Národním parku Ivindo v Gabonu.

3. Jak se dostanu k Koungou Falls?
- Nejbližším městem k Koungou Falls je Makokou. Zde lze najmout jednoho z místních průvodců, kteří vás provedou pralesem až k vodopádům.

4. Kolik stojí vstup na Koungou Falls?
- Vstup na Koungou Falls je zdarma, protože se nachází v národním parku.

5. Jaká je nejlepší doba roku na návštěvu Koungou Falls?
- Nejlepší doba na návštěvu Koungou Falls je v období sucha, které trvá od června do září.

6. Je možné se ve vodě pod Koungou Falls koupat?
- Ano, je možné se pod vodopádem koupat, avšak je třeba být opatrný kvůli silnému proudu vody.

7. Jak daleko je Koungou Falls od Makokou?
- Koungou Falls se nachází přibližně 100 kilometrů od Makokou.

8. Existují v okolí Koungou Falls ubytovací možnosti?
- Ano, v blízkosti Koungou Falls se nachází několik kempů a turistických chat.

9. Jak dlouho trvá trek k Koungou Falls?
- Trek k Koungou Falls z oblasti Makokou trvá přibližně 4 až 6 hodin.

10. Je nutné mít výbavu pro trekování při návštěvě Koungou Falls?
- Ano, je doporučeno mít vhodnou obuv, oblečení, jídlo a vodu. Pokud se rozhodnete pro koupání, měli byste mít také plavky a ručník.


Ubytování Gabon Koungou Falls


Koungou Falls, nacházející se v západní části Gabonu, je jednou z nejkrásnějších vodopádových oblastí v zemi. Tento impresivní přírodní úkaz zaujímá důležité místo mezi turisty, kteří chtějí zažít jedinečnou kombinaci přírodní krásy a dobrodružství.

Koungou Falls je vodopádový systém, který se skládá z několika kaskád a říčních toků, které padají do hlubokých vodních propastí. Největším vodopádem v tomto systému je vodopád Grand Koungou, který je vysoký až 55 metrů. Přírodní okolí vodopádů nabízí okouzlující scenérie s exotickou flórou a faunou.

Pro turisty, kteří chtějí zažít Koungou Falls na vlastní kůži, jsou zde k dispozici různé ubytovací možnosti. V blízkosti samotných vodopádů se nachází kempovací místa, která umožňují návštěvníkům zůstat až několik dní v přírodě. Tato kempovací místa jsou vybavena základními zařízeními, jako jsou WC, sprchy a ohniště, což poskytuje návštěvníkům potřebnou pohodlí.

Pro ty, kteří preferují více luxusu, je v okolí vodopádů k dispozici také několik malých hotelů a ubytovacích zařízení. Tyto hotely nabízejí komfortní pokoje, restaurace a další služby, které umožňují návštěvníkům užívat si svůj pobyt bez jakýchkoliv starostí.

Kromě prohlídky vodopádů mohou turisté v okolí Koungou Falls podniknout také různé outdoorové aktivity. Oblast nabízí skvělé možnosti pro pěší turistiku, trekking, kanoistiku a rybaření. Turisté mohou také navštívit nedalekou rezervaci Lopé, která je domovem pro mnoho vzácných druhů zvířat, včetně goril a slonů.

Pro všechny návštěvníky Koungou Falls se doporučuje dodržovat základní pravidla bezpečnosti a pečovat o okolní přírodu. Zvířata v této oblasti jsou divoká a mohou být nebezpečná, takže je důležité dodržovat doporučení místních průvodců a přírodních odborníků.

Koungou Falls je skvělým místem pro ty, kteří hledají dobrodružství a touží po spojení s přírodou. Tento nádherný přírodní úkaz nabízí návštěvníkům jedinečnou zkušenost, kterou nezapomenou. Ať už se rozhodnete strávit několik dní v kempu nebo se ubytovat v luxusním hotelu, budete mít příležitost objevit krásu tohoto skrytého pokladu v Gabonu.


Letenka Gabon Koungou Falls


Gabon je země nacházející se v západní části Afriky. Tato země je známa svou přírodní krásou a jedním z nejpůsobivějších míst k návštěvě jsou Koungou vodopády. Pokud se chystáte na cestu do této oblasti, hledání letenky může být vaší první prioritou.

Koungou vodopády se nacházejí v severním Gabonu, v provincii Ogooué-Ivindo, na řece Ivindo. Tyto vodopády jsou jedinečné tím, že se rozkládají na délce 3 km a mohou dosáhnout výšky až 50 metrů. Tento překrásný vodopád je pokryt hnědo-zelenými rostlinami a říčními kameny, což tvoří překrásnou scenérii.

Pokud se rozhodnete navštívit Koungou vodopády, vaším cílem bude letiště v Makokou, největším městě v provincii Ogooué-Ivindo. Letiště však nemusí být přímým spojením k místu vaší cesty. Několik leteckých společností však nabízí letenky s přestupem v Libreville - hlavním městě Gabonu. Tyto letenky jsou k dispozici na různých webových stránkách pro trasy z mnoha měst v Evropě, Asii, Africe a Severní Americe.

Letenky do Gabonu jsou k dispozici za různé ceny, což záleží na mnoha faktorech, jako jsou letové trasy, časování, třídy letů a mnoho dalších. Můžete najít letenky od nejlevnějších po více luxusní, takže můžete vybrat to, co nejlépe vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.

Pamatujte, že cesty do afrických zemí, jako je Gabon, vyžadují mnoho příprav a plánování. Zkontrolujte platnost vašeho pasu a dalších cestovních dokumentů, zjistěte, zda potřebujete nějaká povolení nebo očkování a plánujte si svou cestu s dostatečným předstihem.

V úžasném Gabonu máte mnoho příležitostí k objevování krásné přírody a Koungou vodopády jsou určitě jedním z nejkrásnějších míst k navštívení. Vyberte si z nejlepších letenek, připravte si své cestovní plány a užijte si jedinečnou dovolenou v Gabonu!


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky