Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Botswana Kasane

Ubytování Botswana Kasane


Kasane je malebné město v severovýchodní části Botswany, které se nachází v blízkosti hranic s Namibií, Zimbabwe a Zambií. Je to oblíbená turistická destinace, zejména díky své blízkosti k známému Chobe Národnímu parku.

Ubytování v Kasane nabízí širokou škálu možností pro turisty různých preferencí a rozpočtů. Najdete zde od levných hostels a kempů až po luxusní hotely a safari lodže.

Pokud jste milovníkem přírody a zvířat, pobyt v jedné z safari lodží v okolí Kasane je pro vás tím pravým. Tyto lodže vám nabídnou úchvatné výhledy na nedotčenou krajinu, stejně jako možnost pozorovat divokou zvěř přímo z vašeho pokoje. Některé lodže mají i vlastní soukromé rezervace, kde můžete zažít opravdové safari do savany. Tyto lodže jsou často vybavené luxusními zařízeními, jako jsou bazény, lázně, restaurace a terasy s výhledem na řeku Chobe.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je Kasane také domovem mnoha kempů a hostels. Kempy nabízejí základní vybavení, jako jsou toalety, sprchy a kuchyňky, a mnohdy se nachází v blízkosti Chobe Národního parku, což vám umožní snadný přístup k přírodě a zvířatům. Hostely jsou také cenově dostupné a často nabízejí společné pokoje pro cestovatele ve skupinách nebo samostatné pokoje pro ty, kteří preferují soukromí.

Pro ty, kteří hledají zážitek v klidném prostředí, jsou k dispozici také menší penziony a rodinné hotely. Tyto ubytovací zařízení jsou méně turisticky zaměřená a často se nacházejí v blízkosti centra města, což vám umožní přístup k místní kultuře a atmosféře.

Všechny tyto typy ubytování v Kasane mají společné jedno - názory a recenze turistů ukazují, že místní hostitelé jsou pohostinní a ochotní pomoci turistům při objevování přírodních krás tohoto regionu. Navíc Kasane je ideálním výchozím bodem pro výlety do blízkého Chobe Národního parku, kde se nachází jedna z nejbohatších divokých zvěří na africkém kontinentě. Chobský národní park je známý svou rozmanitostí druhů, včetně slonů, lvi, leopardů, buvolů a mnoha dalších.

Pokud plánujete návštěvu Botswany a Chobe Národního parku, rozhodně zvažte Kasane jako své místo k ubytování. Nejenže můžete zažít jedinečné přírodní scenérie a zvířat, ale také se budete cítit jako doma díky vstřícnosti a pohostinnosti místních obyvatel.


Počasí Botswana Kasane


Botswana, přesněji město Kasane, se může chlubit svým jedinečným počasím. Je to odraz bohatství této africké země, která leží převážně v poušti Kalahari. Kasane se nachází na severovýchodě země a je přímo sousední s jednou z nejkrásnějších přírodních rezervací v Africe, Chobe National Park.

Počasí v Kasane je typické pro oblast velkých savan, a to s výrazným rozdílem mezi suchým a deštivým obdobím. Hlavním a nejteplejším obdobím je léto, které se rozprostírá od listopadu do března. Průměrné teploty se pohybují mezi 30-35°C a místy mohou dokonce vystoupat nad 40°C.

V létě je také časté vyšší vlhkosti vzduchu, která je však vyvážena jemným větrem. To dělá z Kasane ideální místo pro příznivce safari, když jsou zvířata více aktivní kvůli dostupnosti vody a barevným květinám. Můžete očekávat krásně zelenou krajinu a možnost spatřit různé druhy divokých zvířat, včetně slonů, lvů, leopardů a slavných chobotnicovců.

Deštivé období, známé jako "málo deštné měsíce", se obvykle objevuje od dubna do října. Průměrné srážky jsou relativně nízké v porovnání s jinými oblastmi Afriky, ale mohou se výrazně lišit každý rok. I přes nižší srážky je přítomnost řeky Chobe a několika dalších vodních děl v okolí zajištěna dostatečná zeleň.

Teploty během deštivého období klesají na příjemných 20-25°C, což je ideální pro procházky a venkovní aktivity. Kasane je známé také jako destinace pro milovníky ptáků, protože během těchto měsíců se zde vyskytuje mnoho endemických a stěhovavých druhů.

Je třeba poznamenat, že v Kasane a v zemi obecně je důležité být připraven na rychlé změny počasí. Může se stát, že slunečné ráno bude přecházet v bouřlivé odpoledne. Doporučuje se mít vždy při ruce ochranný opalovací krém, klobouk, lahvičku s pitím a deštník nebo nepromokavou bundu.

Kasane nabízí jedinečný pohled na africkou divočinu a přehlídku přírodních zázraků. Bez ohledu na období, ve kterém se sem vypravíte, budete si moci užít úžasnou přírodu, bohatství divokých zvířat a pohostinnost místních obyvatel. Počasí v Kasane je jen tím jasným bonusovým bodem na již fantastické africké dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Kasane


Q: Jaké jsou nejlepší aktivity v Botswaně v okolí Kasane?
A: Nejlepší aktivity v Botswaně v okolí Kasane jsou safari, prohlídka přírodní rezervace Chobe, rafting na řece Zambezi a prohlídka Viktoriiných vodopádů.

Q: Kolik stojí safari v Botswaně v okolí Kasane?
A: Cena safari v Botswaně v okolí Kasane závisí na počtu dnů, druhu safari a poskytovateli služeb. Safari může stát od 130 USD na osobu až po několik tisíc dolarů za vícedenní safari v luxusních podmínkách.

Q: Jaké jsou nejlepší hotely v Kasane v Botswaně?
A: Mezi nejlepší hotely v Kasane v Botswaně patří Chobe Safari Lodge, Chobe Marina Lodge a Chobe Game Lodge.

Q: Jak se dostat do Kasane v Botswaně?
A: Kasane v Botswaně je nejlépe dostupné letecky. Hlavní letiště se nachází v Livingstone v Zambii, ale lze také využít letiště v Maun v Botswaně. Z letiště je možné se dostat do Kasane autem nebo dopravním prostředkem poskytovaným hotelem.

Q: Je v Botswaně v okolí Kasane bezpečno?
A: Botswana obecně patří k nejbezpečnějším zemím v Africe. V okolí Kasane je bezpečnost relativně vysoká, nicméně se doporučuje dodržovat základní bezpečnostní pravidla, jako například nechávat cennosti v hotelovém sejfu a vyhýbat se neosvědčeným lokalitám v noci.


Letenka Botswana Kasane


Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství, pak by Botswana měla být na vašem seznamu. A kam přesně se vydávat v Botswaně? Co takhle do města Kasane?

Kasane se nachází v severovýchodní části Botswany u řeky Chobe a v blízkosti hranic s Namibií, Zambií a Zimbabwe. Toto městečko je magnetem pro milovníky africké divočiny a nabízí nespočet aktivit - ať už se jedná o safari, rybolov, kanoistiku nebo jen obdivování krásy okolí.

Proč si zarezervovat letenku do Kasane?

Pokud chcete navštívit místní národní park Chobe, který se nachází jen 10 minut jízdy od Kasane, letenka je jistě tou nejlepší volbou. Díky letišti v Kasane, které se nachází jen několik kilometrů od národního parku, můžete být za pár hodin ze svého domova v samém srdci africké divočiny.

Návštěva Národního parku Chobe

Národní park Chobe je jedním z největších a nejkrásnějších parků v Africe. Nachází se na území téměř 12 000 km² a domácí jsou zde jak kopytníci, tak šelmy a ptáci - všechny tyto druhy žijí v majestátní harmonii.

Mezi nejvíce k vidění patří velké hejno slonů, jelící, hyeny, krokodýli, medvědi, levharti, gepardi a řada dalších druhů. Pro místní obyvatele jsou sloni symbolickým zvířetem a jejich výskyt v parku je tedy opravdu mnohokrát oceňován.

Navštivte také Vic Falls

Pokud máte v plánu navštívit Botswanu, přiveste si také doporučení na vodopády Vic Falls. Tyto impozantní vodopády se nacházejí na řece Zambezi, která tvoří hranici mezi Zambií a Zimbabwe.

Vodopády se řadí mezi Sedm divů přírody světa a právem. Jejich výška dosahuje téměř 100 metrů a šířka má více než 1708 metrů. Navíc samotné okolí vodopádů je plné spanilé divočiny, takové, kterou nenajdete nikde jinde.

Závěr

Pokud chcete zažít dobrodružství na vlastní kůži a objevovat skvosty africké divočiny, pak je Botswana tou správnou volbou. A letenka do Kasane je tou nejlepší možností, jak se dostat blízko k Národnímu parku Chobe a Vic Falls. Tak na co ještě čekáte? Vyhledejte si letenku a vydávejte se do tohoto jedinečného místa na zemi!


Dovolená Botswana Kasane


Botswana láká mnoho turistů na své překrásné parky, bohatou divokou zvěř a nekonečné savany. Jedno z nejlepších míst, které můžete v Botswaně navštívit, je Kasane. Toto město, které se nachází na severním konci země, je oblíbenou destinací díky své blízkosti ke čtyřem národním parkům: Chobe, Moremi, Makgadikgadi a Okavango Delta.

Chobe National Park je jedním z nejznámějších parků v Botswaně a domovem největší populace slonů na světě. Kasane je úžasnou základnou pro ty, kteří chtějí prozkoumat tento nádherný park. Můžete si pronajmout lodní výlet, který vás po řece Chobe zavede do srdce parku, kde budete mít možnost spatřit slony, hrochy, krokodýly a mnoho dalších divokých zvířat. Pro ty, kteří preferují pevnou půdu pod nohama, jsou k dispozici i safari na souši, které vás zavedou do nejlepších oblastí parku.

Moremi Game Reserve se nachází na okraji Okavango Delta a je považováno za jedno z nejlepších míst pro safari v Africe. I z Kasane jej můžete snadno dosáhnout a zažít pořádnou dávku dobrodružství. Tady můžete vidět lví smečky, gepardy, nosorožce a další vzácná zvířata. Je to skutečný ráj pro milovníky divoké zvěře.

Makgadikgadi Pans jsou jedinečnou atrakcí v Botswaně. Tyto rozsáhlé slané plochy jsou jedinečným biomechanickým divadlem, které je nejlépe vidět z Kasane. Městečko je vzdálené pouhé dvě hodiny jízdy od této přírodní atrakce a můžete se těšit na fotogenické západy slunce a poznání jedinečné fauny a flóry.

Poslední, ale ne zanedbatelné místo, které musíte navštívit, je Okavango Delta. Toto tiché a téměř nedotčené území je domovem bohaté a rozmanité zvěře. Z Kasane se sem dostanete lodním člunem nebo letecky. Během vaší návštěvy Okavango Delta můžete zažít jedinečnou jízdu na mokrém safari, přičemž se budete plavit po vodních cestách mezi rákosovými močály a pozorovat africké zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Kasane je vynikajícím místem pro vaši dovolenou v Botswaně. Kromě toho, že je skvělým výchozím bodem pro návštěvu těchto národních parků, můžete se těšit i na místní kulturu a tradice. Je zde spousta ubytovacích možností, od luxusních resortů až po kempování v přírodě. Město je také bohaté na restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční botswanskou kuchyni.

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou přírodní krásy a neuvěřitelných divokých zvířat, pak je Kasane v Botswaně tím pravým místem pro vás. Vydejte se na safari, prozkoumejte nádherné národní parky a zažijte dobrodružství svého života.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky