Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jihoafrická republika Krugerův národní park

Letenka Jihoafrická republika Krugerův národní park


Jihoafrická republika je země, která láká turisty z celého světa svou přírodou a exotickou atmosférou. Tento kout Afriky je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, které nelze vidět v jiných částech světa. Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst pro jejich pozorování je Krugerův národní park.

Krugerův národní park se nachází v nejzápadnějším cípu Jihoafrické republiky a má rozlohu více než 20 000 kilometrů čtverečních. Tento park byl založen již v roce 1898, což z něj činí nejstarší a jeden z největších národních parků v Africe. Park je jednou z největších turistických atrakcí Jihoafrické republiky a je vyhledáván turisty z celého světa, kteří přijíždějí zhlédnout místní divokou zvěř.

Když se vydáte do Krugerova národního parku, můžete očekávat pozorování velkých kusů zvěře, jako jsou sloni, žirafy, lvi, leopardi a nosorožci. Mezi mnoha druhy zvířat, které zde žijí, je také mnoho druhů ptáků. Místní pralesy, travnaté pláně a kopce nabízejí unikátní biotopy pro tyto živočichy a jsou neocenitelným zdrojem informací pro všechny zajímavých přírodovědců, turisty i studenty.

Pro návštěvníky parku je možné si zajistit různé typy ubytování, takže si můžete vybrat, jakou způsobem prožijete zážitky z parku. V řadě kempů a lodží v parku najdete pohodlné a dobře vybavené ubytování, kde můžete strávit noc a sledovat, jak se v parku odehrávají noční akce zvířat.

Dalším způsobem, jak si vychutnat krásu Krugerova národního parku, je projet se na speciálně upraveném vozidle na safari, které je možné si v parku pronajmout a prohlédnout si tak mnoho zajímavých věcí a zvířat.

Než vyrazíte na cestu, budete potřebovat letenky do Jihoafrické republiky a také se připravit na různé cestovní pojištění, abyste mohli navštívit tuto krásnou zemi v bezpečí. Krugerův národní park je neuvěřitelně krásný kousek přírody a zážitků, takže by neměl chybět na seznamu zájmů žádného dobrodruha či cestovatele.


Ubytování Jihoafrická republika Krugerův národní park


Krugerův národní park je jedním z nejznámějších a největších národních parků v Jihoafrické republice. Rozkládá se na území zhruba 20 000 kilometrů čtverečních, což ho činí ideálním místem pro milovníky přírody a zvířat.

Jihoafrická republika je známá svou rozmanitou a bohatou divokou zvěří a Krugerův národní park není výjimkou. V parku žije více než 140 druhů savců, včetně "velké pětky" - lva, slona, leoparda, nosorožce a buvolů. Dále zde nalezneme také mnoho druhů ptáků, plazů a dalších živočichů.

Krugerův národní park nabízí různé možnosti ubytování, které vyhovují potřebám a přáním návštěvníků. Mezi nejoblíbenější možnosti patří ubytování v safari lodgech a soukromých rezervacích. Tyto ubytování nabízejí luxusní vybavení, jako jsou prostorné pokoje s vlastní koupelnou, venkovní bazény, restaurace a další.

Pokud preferujete více nezávislé a cenově dostupné ubytování, můžete se rozhodnout pro táboření v parku. Krugerův národní park má několik kempů, které nabízejí základní vybavení pro táboření, jako jsou stanové místa, elektrické přípojky, soc. zařízení a společné kuchyňky.

Pro návštěvníky, kteří preferují maximální pohodlí, existuje také možnost pobytu v luxusních soukromých rezervacích v okolí parku. Tyto rezervace nabízejí jedinečný zážitek s možností pohodlného ubytování ve vile či bungalovu s výhledem na divokou přírodu. Kromě toho zde můžete využívat různé aktivity, jako jsou noční safari, pěší túry a jiné dobrodružné zážitky.

Nezáleží na tom, jakého typu ubytování si vyberete, veškeré nabízené možnosti v Krugerově národním parku jsou navrženy tak, aby návštěvníkům umožnily prožít intenzivní a autentickou přírodní zkušenost. Mnoho provozovatelů ubytování ve spolupráci s profesionálními průvodci nabízí také safari v otevřených vozech, které vám umožní blíže se seznámit s fascinující faunou a flórou parku.

Krugerův národní park je ideálním místem pro ty, kteří hledají únik do divočiny a chtějí zažít vzrušení pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, během vaší návštěvy v Krugerově národním parku budete mít jedinečnou příležitost vidět ohromující faunu a flóru Jihoafrické republiky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Krugerův národní park


1. Jaký je vstupní poplatek do Krugerova národního parku?

Odpověď: Vstupní poplatek do Krugerova národního parku se liší v závislosti na délce návštěvy a kategorii vozidla. V roce 2021 jsou běžné poplatky 372 randů za dospělého a 186 randů za dítě (ve městě Kruger, Numbi a Phabeni), 528 randů za dospělého a 264 randů za dítě (hlavní brány) a 59 randů za dospělé vozidlo a 30 randů za motocykl (na vedlejších bránách).

2. Jak se dostanu do Krugerova národního parku?

Odpověď: Do Krugerova národního parku se nejčastěji dostává autem. Národní park je přístupný z několika brán, které jsou dostupné z hlavních silnic. Další možností je přílet na letiště Kruger-Mpumalanga International Airport, odkud je možné si pronajmout auto nebo využít některou z dopravních společností nabízejících přepravu do parku.

3. Jaké jsou nejlepší sezóny pro návštěvu Krugerova národního parku?

Odpověď: Nejlepší sezóny pro návštěvu Krugerova národního parku jsou jaro (září a říjen) a podzim (květen a červen). V těchto měsících je počasí mírné a během suchého období je možnost vidět větší množství zvířat, protože mají tendenci se shromažďovat kolem vodních zdrojů.

4. Můžeme v parku tábořit?

Odpověď: Ano, v Krugerově národním parku je možné tábořit na několika vyhrazených tábořištích. Park nabízí různé možnosti ubytování, včetně lodží, stanových táborů a bungalovů. Je však třeba zajistit si rezervaci předem, protože místa bývají často vyprodaná.

5. Jaké zvířata můžeme ve Krugerově národním parku vidět?

Odpověď: Krugerův národní park je známý svou rozmanitostí fauny, kde žijí sloni, lvi, nosorožci, levharti, gepardi, hroši, zebry, žirafy, kudou a mnoho dalších druhů zvířat. Je to také domov pro více než 500 druhů ptáků.


Počasí Jihoafrická republika Krugerův národní park


Jihoafrická republika je známá svým bohatstvím a různorodostí přírodních krás. Jedním z nejvýznamnějších a nejoblíbenějších míst pro turisty je Krugerův národní park. Tento národní park se rozprostírá na ploše více než 19 tisíc kilometrů čtverečních a nachází se na severovýchodě země.

Jihoafrická republika je proslulá svým teplým a slunečným klimatem. V Krugerově národním parku je počasí ovlivněno různými faktory, jako je nadmořská výška, geografická poloha, reliéf a blízkost sousedních vodních toků. Průměrné teploty v parku se pohybují mezi 25 °C a 35 °C během letních měsíců a mezi 12 °C a 25 °C v zimě. V noci mohou teploty klesnout na 5 °C až 10 °C, zejména během chladnějších zimních měsíců.

V Krugerově národním parku je období sucha a období dešťů. Období sucha přichází obvykle od května do října a je charakterizováno minimálním množstvím srážek. Teploty během této doby stoupají, a proto je toto období nejvhodnější pro safari. Region je suchý a traviny a keře se vysušují a nabývají zlatavého odstínu.

Na druhou stranu období dešťů přichází od listopadu do dubna. Během tohoto období je park osvěžen četnými srážkami, což vede k rychlému oživení přírody. Stromy a rostliny ožívají a získávají svou plnou zeleň. Toto je také období, kdy se narodí mnoho mláďat, a můžete vidět vzácné ptáky migrující do parku.

Deštivé období je považováno za méně vhodné pro safari, protože zvířata mají větší šanci se rozmístěním v krajině. Mnoho cest v parku je také nepřístupných kvůli dešťům a záplavám. Mokré období však nabízí skvělou příležitost k pozorování vzácných druhů ptáků, které se v době sucha často stěhují do jiných oblastí.

V Krugerově národním parku můžete očekávat různá počasí a musíte být připraveni na změny. Doporučuje se mít s sebou dostatečnou ochranu proti slunci, oblečení vhodné pro teplé a chladné podmínky a voděodolné obuv. Také nezapomeňte na deštník nebo pláštěnku, zejména během období dešťů.

Návštěva Krugerova národního parku je jedinečným a nezapomenutelným zážitkem. Přírodní krása a různorodost zvířat jsou zcela ovlivněny místním počasím. Ať už přijdete během období sucha nebo dešťů, Krugerův národní park vám vždy nabídne úchvatnou scénu a nezapomenutelné dobrodružství v džungli.


Dovolená Jihoafrická republika Krugerův národní park


Jihoafrická republika je země plná přírodní krásy a Krugerův národní park je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů. Nachází se mezi provinciemi Mpumalanga a Limpopo a rozkládá se na ploše více než 20 000 kilometrů čtverečních. Park byl založen již v roce 1926 a je domovem pro některé z nejvíce fascinujících zvířat, které žijí na naší planetě.

Krugerův národní park je jedním z největších a nejrozmanitějších parků v Africe. Díky své rozloze a pestrosti klimatu, zde můžete najít celou řadu zvířat, jako jsou sloni, nosorožci, žirafy, gepardi, lvové a mnoho dalších. Také je zde obrovské množství druhů ptáků, plazů a hmyzu. Park je tedy ideálním místem pro safari a pozorování divoké přírody.

Kromě pozorování zvířat, Krugerův národní park nabízí i mnoho jiných zážitků. Můžete si zde například prohlédnout tradiční vesnice a naučit se o tamní kultuře a životě místních obyvatel. Národní park má také mnoho turistických tras, kde si můžete užít turistiku a trekking. Pro milovníky historie je zde také možnost navštívit památku Letiště Skukuza, které bylo během druhé světové války klíčovým letištěm pro spojenecké síly.

Krugerův národní park je ideálním místem pro dovolenou, kde si můžete odpočinout a užít si výjimečnou přírodu. Park má řadu ubytovacích možností, jako jsou chaty, kempy a luxusní lodže. Můžete si vybrat ubytování dle svých preferencí a rozpočtu.

Pokud se rozhodnete navštívit Jihoafrickou republiku a Krugerův národní park, měli byste být připraveni na horké a suché podnebí. Důležité je také dodržovat základní pravidla bezpečnosti při pozorování zvířat. Nikdy byste neměli vystupovat z vozidla, protože zvířata jsou tady na svém území a mohou být velmi nebezpečná.

Celkově Krugerův národní park je neuvěřitelně krásné místo, kde můžete zažít nezapomenutelné zážitky. Pokud hledáte dovolenou v kontaktu s přírodou a savanou, tady určitě neuděláte chybu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky