Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)

Dovolená Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)


Pokud hledáte kousek nebes na Zemi, Austrálie má pro vás ideální destinaci. Whitehaven Beach v Queenslandu, je jednou z nejkrásnějších pláží na světě a má co nabídnout všem, kteří touží po dokonalé dovolené.

Whitehaven Beach se táhne na více než 7 km, pláži tvoří jemný bílý písek, který je složen z čistého křemene. Pro návštěvníky je to malý koutek nebe s tyrkysovou vodou korálového moře. Pláž je naprosto čistá, bez jakýchkoliv stop lidského znečištění. Nevěříte-li, zkuste si nabrat hrst písku a udělat si test doma. Najdete řadu písečných oblouků, které se objevují a mizí pod vlivem přílivu a odlivu.

Jedním z nejvýznamnějších rysů na Whitehaven Beach je také jeho teplota, která se pohybuje okolo 27°C po celý rok. Díky teplému podnebí můžete na této pláži praktikovat celou řadu vodních sportů, jako jsou například šnorchlování, potápění, plavání, kitesurfing a mnoho dalších.

Pro ty, kteří chtějí vyzkoušet všechny možnosti, které Whitehaven Beach nabízí, jsou zde k dispozici různé organisované aktivity, jako jsou kajaky a katamarány. Ty vás odvezou do zapomenutých zátok, kde můžete objevovat tajemství korálového moře.

Národní park Whitsundays Island, kde se pláž nachází, má také mnoho dalších nabídek pro turisty. Milovníci přírody můžou navštívit slavný Great Barrier Reef, zatímco ti, kteří chtějí zažít luxus, si mohou pronajmout soukromou jachtu, aby si užili krásné pobřeží.

A nakonec, až vás bude unavovat prohlížení krás Whitehaven Beach, můžete se podívat do města Airlie Beach, které se nachází v blízkosti. Tam můžete navštívit různé obchody a restaurace, nebo se prostě projít a pokochat se výhledem na Austrálii.

Whitehaven Beach v Queenslandu je skutečně malým koutkem nebe na Zemi. Pokud toužíte po dokonalé dovolené, je toto místo tou správnou volbou pro váš výlet. Pláž nabízí nejen bohaté rekreační možnosti, ale také takovou krásu, že si ji budete pamatovat po celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)


1. Jak se dostanu na Whitehaven Beach?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Whitehaven Beach, je lodí z některého z okolních přístavů, jako je Hamilton Island nebo Airlie Beach. Existuje také možnost přistání v přístavu Hayman Island a cestování odtud.

2. Kolik stojí vstup na pláž Whitehaven Beach?
Odpověď: Whitehaven Beach je veřejným prostranstvím a nikdy se neplatí žádný vstupní poplatek.

3. Jak dlouho trvá cesta lodí na Whitehaven Beach?
Odpověď: Doba trvání plavby na Whitehaven Beach závisí na místě, odkud vyplouváte. Z Hamilton Island to trvá přibližně 30 minut, z Airlie Beach zhruba 1,5 hodiny.

4. Můžete si na Whitehaven Beach zapůjčit lehátka nebo slunečníky?
Odpověď: Na pláži nejsou žádné obchody nebo půjčovny, takže si je musíte přinést sami.

5. Je na Whitehaven Beach možné kempovat nebo přenocovat?
Odpověď: Kempování na Whitehaven Beach není povoleno. Můžete však zůstat na pláži po dobu dne a vrátit se zpět na svůj ubytovací zařízení.

6. Je voda v okolí Whitehaven Beach vhodná ke koupání?
Odpověď: Ano, voda kolem Whitehaven Beach je obzvláště krásná a vhodná ke koupání. Mějte však na paměti, že v některých oblastech je přítomný proud, takže je důležité dbát opatrnosti.

7. Existuje možnost si objednat výlety nebo prohlídky na Whitehaven Beach?
Odpověď: Ano, můžete si rezervovat různé výlety a prohlídky na Whitehaven Beach u místních turistických společností. Nabízejí se například různé plavby, šnorchlování, potápění a další aktivity.

8. Jaké jsou nejlepší doby k návštěvě Whitehaven Beach?
Odpověď: Nejlepší doby k návštěvě Whitehaven Beach jsou obvykle od června do srpna, kdy je počasí mírné a suché. Vyhněte se návštěvě během období monzunových dešťů od listopadu do března.

9. Je na Whitehaven Beach stravování?
Odpověď: Na pláži nejsou k dispozici žádné restaurace. Pokud se chcete stravovat, musíte si jídlo přinést s sebou nebo se vrátit na svůj ubytovací zařízení.

10. Jak se mohu připravit na návštěvu Whitehaven Beach?
Odpověď: Doporučuje se mít s sebou vodu, opalovací krém, plavky, ručník, ochranné oblečení a obuv vhodnou pro chůzi po písku. Také nezapomeňte si přibalit foťák, abyste mohli zachytit krásu této pláže.


Ubytování Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach v Queenslandu je úchvatným turistickým cílem pro každého, kdo by rád viděl jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Tato pláž se nachází na největším ostrově Whitsunday v australském území a je velmi oblíbená nejen mezi turisty, ale také mezi místními obyvateli.

Whitehaven Beach se chlubí bílým pískem, který je zcela unikátní a odlišuje se od jiných pláží na světě. Jeho bílá barva je způsobena vysokým obsahem křemene v tomto sedimentu, což z něj dělá velmi jemný a příjemný na nošení.

Turisté přijíždějí k Whitehaven Beach z celého světa, aby se mohli potápět v krásném tyrkysovém moři, relaxovat na bílém písku a obdivovat okolní tropickou vegetaci a zvířata. Pláž je také oblíbeným místem pro různé aktivity jako jsou: kajak, preskakování horských vrcholů, turistiku, camping, ale také cruising a další.

Vzhledem k tomu, že Whitehaven Beach se nachází na ostrově, není zde příliš mnoho možností pro ubytování. Základní možnosti ubytování zahrnují stanování na pláži s vlastním stanem nebo využití některých z dostupných kempů na ostrovech, jako je například Whitehaven Beach Access. Pokud však chcete mít větší pohodlí a luxus, doporučujeme využít nabídky přilehlých letovisek, kde se kromě ubytování můžete těšit na množství dalších služeb a aktivit.

Turistické letovisko Hamilton Island nabízí luxusní ubytování a all-inclusive služby, jako je plně zařízený apartmán, privátní bazén, klimatizací a vybavenou kuchyň. V letovisku také najdete další aktivity, jako jsou například golf, tenis, koňské dostihy, plachetní jachty a mnoho dalších.

Další možností ubytování je Palm Bay Resort na ostrově Long. Toto letovisko nabízí bungalovy vzdálené jen pár metrů od pláže a je ideální pro romantický pobyt nebo rodinnou dovolenou. Mezi další nabízené služby patří snorkeling, vodní lyžování, rybolov, masáže a další.

Whitehaven Beach je bez pochyb jednou z nejkrásnějších pláží na světě a stojí za to strávit zde alespoň pár dní, pokud máte možnost navštívit tento nádherný kousek Austrálie. Ubytování na pláži samotné není možné, nicméně v okolí najdete letoviska a ubytování, které poskytují komfort a všestranné služby pro turisty jakéhokoliv typu.


Letenka Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach je jednou z nejznámějších australských pláží a nachází se v Queenslandu. Tato neuvěřitelně krásná pláž je dlouhá přes 7 kilometrů a skládá se z jemného, bílého písku a azurového moře. Je považována za jednu z nejčistších pláží na světě a její kouzlo ji činí jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Austrálii.

Whitehaven Beach se nachází na ostrově Whitsunday, který je součástí Velkého bariérového útesu, což z něj činí ideální místo pro milovníky přírody a podmořského života. Mnoho turistů si užívá koupání a potápění v azurových vodách, které jsou plné korálových útesů a pestrobarevných ryb.

Jednou z největších atrakcí Whitehaven Beach je také Hill Inlet, což je přírodní jev, při kterém se písek a voda míchají do různých vzorů a poskytují úžasné panoramatické výhledy. Mnozí turisté si přicházejí na pláž užít tento jedinečný pohled a prozkoumat okolní přírodu.

Navštěvníci mají na Whitehaven Beach mnoho možností vychutnat si tento nádherný klenot Austrálie. Mnoho lidí si pronajímá jachty nebo katamarany a plaví se kolem ostrovů Whitsunday, aby si užili nezapomenutelný den na pláži. Další možností je vzít si výletní loď ze sousedních měst jako je Airlie Beach či Hamilton Island. K dispozici jsou také piknikové prostory a ubytování v přilehlém letovisku, které umožňuje několikadenní pobyt na této krásné pláži.

Whitehaven Beach není pouze jedním z nejkrásnějších míst v Austrálii, ale také je jedním z nejlépe udržovaných pláží na světě. Místní orgány se starají o ochranu tohoto přírodního krásného místa, takže návštěvníci jsou povinni dodržovat určitá pravidla, například zakázání kouření, opalování s ochranou proti slunci a nesbírání živých korálů či místní flóry.

Pokud plánujete cestu do Austrálie, neměli byste vynechat návštěvu Whitehaven Beach. Jeho krása a nepopsatelný klid přilákají vaše smysly a vy zažijete nezapomenutelný zážitek na jedné z nejkrásnějších pláží světa.


Počasí Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach je jednou z nejkrásnějších pláží na světě. Nachází se v Queenslandu, v Austrálii. Její bílý písek a tyrkysově modré moře ji dělají oblíbeným cílem turistů i místních obyvatel.

Pláž Whitehaven Beach je součástí Whitsunday Islands, skupiny více než 70 ostrovů, které leží ve Velkém bariérovém útesu. Její neuvěřitelně jemný písek je vyroben z 98% křemene, což z něj dělá tak bílý a lesklý. Písek je tak jemný, že se spíše podobá moučkové cukru než tradičnímu písku.

Dalším výjimečným rysem této pláže je vysoká čistota vody. Díky tomu, že se na pláži nenachází žádné přístavy nebo žádné velké plavební trasy, je moře zde nezasaženo znečištěním. Voda je tak průzračná a čistá, že si můžete prohlédnout mořský život, který obývá toto úžasné prostředí.

Pro turisty i obyvatele je pláž Whitehaven Beach oblíbeným místem pro odpočinek a relaxaci. Návštěvníci si mohou užívat sluníčka, relaxovat na pláži, nebo se procházet po bílém písku. Samozřejmě, že není radno opomenout použití opalovacích krémů kvůli silnému slunci.

Pro dobrodružnější turisty je zde také nabídka vodních sportů, jako je šnorchlování nebo potápění. Mořská fauna a flóra jsou na Whitehaven Beach opravdu úchvatné. Někteří návštěvníci mohou dokonce potkat obyvatele těchto vod - želvu zelenavou. Jejich přítomnost dokáže zplodit pozitivní emoce u každého, kdo je spatří.

Pláž Whitehaven Beach je přístupná pouze lodí nebo vrtulníkem. Existují různé možnosti, jak se sem dostat. Někteří turisté si mohou zapůjčit vodní taxi, jiní se rozhodnou pro exkurzi, která zahrnuje i další ostrovy Whitsunday Islands.

Pokud pláž Whitehaven Beach hodláte navštívit, nezapomeňte si s sebou přibalit opalovací krém, klobouk, ochranné brýle a plavky. Vždy je také dobré mít s sebou dostatek vody, abyste se zamezili dehydrataci.

Whitehaven Beach je opravdu pokladem Austrálie. Krása a přírodní půvab této pláže ji řadí mezi nejmalebnější místa na světě. Pokud jste v Queenslandu, určitě byste měli navštívit tento klenot.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky