Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Egypt Abu Simbel

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Abu Simbel


Nejčastější dotazy o Abu Simbel v Egyptě jsou:

1. Jak se dostanu do Abu Simbel?
Abu Simbel se nachází v jižním Egyptě, poblíž hranic se Súdánem. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je letecky z Káhiry nebo Luxoru. Existuje také možnost cesty po Nilu lodí z Asuánu.

2. Kolik stojí vstupné do chrámů v Abu Simbel?
Vstupné do chrámů v Abu Simbel se liší podle národnosti. Pro návštěvníky zahraničí je vstupné 200 egyptských liber (cca 300 Kč).

3. Jaké jsou otevírací hodiny Abu Simbel?
Abu Simbel obvykle otevírá v 4:00 ráno a zavírá ve 17:00 od listopadu do února a ve 18:00 od března do října. Otevírací hodiny se však mohou změnit, je proto nejlepší si předem zkontrolovat aktuální informace.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Abu Simbel?
Prohlídka Abu Simbel trvá obvykle asi 1-2 hodiny, včetně času na fotografování a prozkoumání chrámů. Dodržujte prosím pokyny průvodce a nepřekračujte dobu povolenou pro prohlídku.

5. Jaké jsou hlavní atrakce v Abu Simbel?
Hlavními atrakcemi v Abu Simbel jsou dva velké chrámy zasazené do skály - Chrám boha Rá-Harakhtiho a Chrám boha Ptaha. Tyto chrámy jsou úžasným příkladem staroegyptské architektury a jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO.

6. Je v Abu Simbel možnost ubytování?
Ano, v Abu Simbel jsou k dispozici některé hotely a ubytovací zařízení pro turisty. Nejbližším větším městem s hotely je Asuán, který je vzdálen asi 280 kilometrů od Abu Simbel.

7. Mám si rezervovat vstupenky do Abu Simbel předem?
Je vhodné mít vstupenky do Abu Simbel rezervované předem, zejména během hlavní turistické sezóny (listopad - únor), kdy je místo vyhledávané. To zajišťuje vaše místo a ušetří čas při vstupu.

8. Jsou v Abu Simbel k dispozici průvodci?
Ano, v Abu Simbel jsou k dispozici průvodci, kteří vám mohou poskytnout informace o historii a významu chrámů. Je doporučeno si najmout průvodce, aby vám prohlídka byla co nejvíce přínosná.

9. Je možné fotografovat v Abu Simbel?
Ano, fotografování je povoleno v Abu Simbel. Je však zakázáno fotografovat uvnitř hlavního chrámu boha Ptaha, aby se chránily fresky a sochy.

10. Existují omezení pro návštěvu Abu Simbel z důvodu bezpečnosti?
V současné době neexistují žádná specifická omezení pro návštěvu Abu Simbel z důvodu bezpečnosti. Nicméně, vždy je důležité sledovat aktuální cestovní doporučení a poradit se s místními úřady před plánováním cesty.


Dovolená Egypt Abu Simbel


Egypt je země bohatá na historii a kulturní odkazy, a přitahuje turisty z celého světa. Jednou z nejvíce fascinujících atrakcí v Egyptě je město Abu Simbel. Toto starobylé město leží na břehu řeky Nil, v horním Egyptě, a je známé svými ohromujícími skalními chrámy.

Hlavním lákadlem Abu Simbelu jsou dva chrámy - Velký chrám a Malý chrám. Velký chrám byl zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO a je považován za jednu z nejvýznamnějších archeologických lokalit v Egyptě. Jeho zřízení bylo přičítáno vládci Ramessesu II., který si zde nechal postavit monumentální stavby ke svému oslavování a uctívání bohům. Chrám je pozoruhodný svými obrovskými sochami Ramessese II. na vchodovém průčelí, které se tyčí přes 20 metrů nad zemí. Uvnitř najdete nádherné malby a reliéfy, které vyprávějí příběhy z egyptských mýtů a dějin.

Malý chrám, který je věnován královně Nefertari, je také úžasným mistrovským dílem architektury. Tento chrám je zasazen ještě hlouběji do skály než Velký chrám a je menší v porovnání. Má také impozantní sochy Ramessese II., které stráží jeho vstup.

Při návštěvě Abu Simbelu je také hodnotné si vychutnat krásnou přírodu a malebné scenérie. Město je obklopeno pouští a nachází se na břehu Nubského jezera. Turisté mají možnost si pronajmout loď a projet se po jezeře, což poskytuje jedinečný zážitek.

Abu Simbel je nejlépe navštěvovat v brzkých ranních hodinách, kdy teploty jsou ještě příjemné a turistický ruch je nižší. Během letních měsíců může být horko extrémní a procházení chrámy by mohlo být nepohodlné. Navštívíte-li toto místo v ranních hodinách, budete mít také příležitost vidět úžasný fenomén - pokles slunce při posunu světla přes vchod Velkého chrámu. Tento jev se děje dvakrát ročně, 22. února a 22. října, kdy slunce prochází přes vchod a osvětluje sochy Ramessese uvnitř chrámu.

Pokud se vydáte na dovolenou do Egypta, návštěva Abu Simbelu je nevyhnutelným zážitkem pro vás. Toto historické místo nabízí zcela jedinečné kulturní a archeologické zážitky, které vás přenesou zpět do doby starověkého Egypta. Nezapomeňte si také užít krásnou přírodu a scenérie, které obklopují toto úžasné místo.


Letenka Egypt Abu Simbel


Egypt je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě a je domovem mnoha ohromujících památek a historických artefaktů. Mezi nejznámější místa v Egyptě patří město Abu Simbel, které se nachází na břehu Nílu v jižní části země. Toto město je domovem jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť a turistických atrakcí v Egyptě – chrámu Abú Simbel.

Chrámový komplex Abú Simbel je znám svými impozantními kamennými sochami faraóna Ramzese II. a jeho manželky Nefertari. Tyto sochy jsou vytesány do skály a fascinují návštěvníky svou dokonalou řemeslnou prací a obrovskými rozměry. Chrám byl vybudován jako uctění boha slunce Rea a jako památník vítězství faraóna Ramzese II. nad Núbijci.

Co je na tomto chrámu unikátního je jeho přesunutí. V 60. letech 20. století byla postavena přehrada Asuánské níže po řece Nil, aby se zabránilo povodním v deltě Nilu. Chrámový komplex Abú Simbel byl však brzy ohrožen zatopením. Aby se chránily tyto historické památky, byly zahájeny mezinárodní snahy, které vedly ke kompletnímu přesunu celého chrámového komplexu.

V obrovské technické výzvě byly oba chrámy rozloženy na desetitisíce kusů a přesunuty na vyvýšené místo přes 200 metrů od původního místa. Tento úkol byl realizován s pomocí moderní technologie a mezinárodní spolupráce a byl završen v roce 1968.

Dnes můžete vidět chrám, jak stojí na novém místě nad řekou Nil. Návštěvníci mohou obdivovat impozantní sochy a prozkoumat vnitřní prostory chrámu s freskami vyprávějícími příběhy faraónů a jejich vítězstvích. Procházka po místě je cestou zpět v čas a umožňuje nám si představit slávu starověkého Egypta.

Jelikož je Abu Simbel vyhlášenou turistickou atrakcí, existuje zde bezpočet možností, jak se sem dostat. Mnoho turistů využívá leteckou dopravu, protože let do Abu Simbelu poskytuje rychlé a pohodlné spojení s ostatními velkými egyptskými městy, jako je Káhira nebo Luxor. Lety do Abu Simbelu jsou obvykle dostupné z mezinárodního letiště v Káhiře nebo z mezinárodního letiště v Luxoru. Mnoho leteckých společností nabízí tyto lety za příznivé ceny a umožňují turistům snadno navštívit tuto úchvatnou památku.

Pokud si plánujete cestu do Egypta, Abu Simbel by neměl chybět na vašem seznamu míst, které chcete navštívit. Jeho ojedinělé sochy a historický význam z něj dělají jedno z nejvýznamnějších a nejohromujících míst na světě. Díky leteckým spojením je návštěva tohoto místa snadnější než kdy jindy.


Ubytování Egypt Abu Simbel


Egyptské město Abu Simbel se nachází na břehu jezera Nasser v horním Egyptě. Je známé především díky svému monumentálnímu chrámu, který je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Tato pohádková destinace láká turisty z celého světa svým bohatým kulturním dědictvím a úchvatnou historií.

Ubytovací nabídka v Abu Simbel je poměrně omezená, přestože město je hojně navštěvováno turisty. Hlavním ubytovacím zařízením v Abu Simbel je resort a hotelový komplex, který leží přímo u jezera Nasser. Tato lokalita nabízí nádherné výhledy na jezero a obrovské sochy Ramsese II., které se nacházejí před chrámem v Abu Simbel.

Resort v Abu Simbel disponuje pohodlnými pokoji s vlastní koupelnou a příjemným vybavením. Hosté si zde mohou dopřát také gastronomické zážitky ve stylových restauracích, které specializují na tradiční egyptskou a mezinárodní kuchyni. K dispozici je také bazén, kde si mohou hosté odpočinout po celodenním objevování zázraků Abu Simbel.

Vzhledem k tomu, že město je malé a turistům nabízí omezenou infrastrukturu, je doporučeno rezervovat ubytování v Abu Simbel předem. Hosté by měli mít na paměti, že místní ubytovací zařízení mají kvalitní standardy a nabízí příjemný pobyt. Nicméně, kdo preferuje luxusní zařízení a širší nabídku služeb, může si vybrat ubytování v blízkém městě Asuán, které je vzdáleno asi 300 kilometrů od Abu Simbel.

Pro cestovatele, kteří se rozhodnou navštívit Abu Simbel, je velmi doporučeno začít objevování města brzy ráno. Turisté mají příležitost vidět slavnou sluneční osu v chrámu, která se stále vyskytuje dvakrát ročně - 22. října a 22. února. Tento okamžik je jedinečný a přitahuje mnoho návštěvníků.

Celkově vzato, ubytování v Abu Simbel nabízí turistům komfortní a klidný pobyt v jedné z nejkrásnějších destinací Egypta. Přírodní krása jezera Nasser a historické památky, jako je chrám Ramsese II., dělají z tohoto místa nezapomenutelnou destinaci pro milovníky kultury a historie. Chcete-li zažít opravdový kousek Egypta, Abu Simbel je bezesporu ideálním místem k návštěvě.


Počasí Egypt Abu Simbel


Egypt je země s mnoha krásnými místy, která lákají k návštěvě. Jedním z těchto míst je Abu Simbel, které je známé především díky svým monumentálním skalním chrámům, které jsou součástí světového dědictví UNESCO. Pokud plánujete navštívit Abu Simbel, může vás zajímat, jaké počasí tam panuje.

Abu Simbel se nachází v oblasti Núbie, která je známá svým horkým a suchým podnebím. V létě, které trvá od června do srpna, se teploty mohou pohybovat kolem 40 stupňů Celsia. V zimě, která trvá od prosince do února, jsou teploty mírnější, kolem 25 stupňů Celsia. Nejlepší období k návštěvě Abu Simbel je zejména jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemnější, okolo 30 stupňů Celsia.

Vzhledem k suchému klimatu má Abu Simbel velmi málo srážek. Průměrné srážky v oblasti jsou pouze kolem 1 mm za rok. To znamená, že se zde prakticky nevyskytují bouřky či jiné výkyvy počasí. Pokud sem tedy plánujete cestu, nemusíte se bát, že budete vyrušeni nějakou nepříjemnou překážkou.

Je však důležité si uvědomit, že i když zde teploty mohou být velmi vysoké, skalní chrámy jsou vytesány do skály a pak s hloubkou pokoje a kovovou oponou naproti chrámům jsou chráněni proti vzduchu. V chrámech se tedy udržují příjemné a stálé teploty po celý rok.

Abu Simbel je krásné místo, které si zaslouží návštěvu. Pokud plánujete do oblasti Núbie dorazit, mějte na paměti, že zde je velmi horké a suché podnebí. Doporučujeme však navštívit toto místo v období jara nebo podzimu, kdy teploty nejsou tak vysoké. Ať už se rozhodnete kdykoli přijet, užijete si tady krásné a působivé pamětihodnosti, na které nezapomenete.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky