Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Austrálie Phillip Island (Victoria)

Letenka Austrálie Phillip Island (Victoria)


Phillip Island se nachází ve Victoria v Austrálii a je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí této oblasti. Tato malebná ostrovní destinace je známá svou bohatou přírodou, úchvatnými plážemi, překrásnou faunou a jedinečnými možnostmi pro pozorování divokého života.

Philip Island je snadno dostupný z města Melbourne, což ho činí ideálním místem pro krátkou výlet nebo dokonce i celodenní výlet. Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov, je použití mostu spojujícího ostrov s pevninskou částí. Rovněž je možné využít trajekt z obce Stony Point.

Jednou z nejpopulárnějších atrakcí na Phillip Island je určitě návštěva výběhu malých ploutvonožců, který se koná každý večer na pláži Summerland. Toto představení je nezapomenutelným zážitkem, při kterém můžete sledovat, jak se ploutvonožci vrací z moře do svých nor. Pro návštěvníky, kteří mají zájem oogled ploutvonožců i za bílého dne, je možné navštívit Centrum ploutvonožců koal a dingů.

Další zajímavou aktivitou na Phillip Island je návštěva Mohouče dvěře, několika skalních útvarů vytesaných mořem. Je to jedno z nejmalebnějších míst na ostrově a zde můžeš v klidu relaxovat a obdivovat nádherný výhled na oceán.

Pro milovníky přírody a ptactva je rozhodně doporučená návštěva laguny Rhyll Inlet, která je domovem mnoha druhů ptáků, jako jsou čápi, pelikáni, a mnoho dalších. Tady se můžete vydat na tichou procházku nebo si pronajmout kajak a projíždět se po vodních cestách.

Milovníci surfování a pláže se určitě rádi vypraví na pláž The Grand, jednu z nejlepších pláží na Phillip Island, kde se mohou těšit na skvělé vlny a dokonalé podmínky pro surfování.

Pokud jste milovníkem zvířat, neměli byste vynechat návštěvu Koala Conservation Park, kde můžete pozorovat koaly a další australskou faunu. Zde se můžete projít po chodnících, které vás zavedou mezi stromy, kde koaly klidně odpočívají nebo sežírají eukalyptové listy.

Phillip Island nabízí i řadu kulturních a historických památek, jako jsou historická farma Churchill Island Heritage, staré filipínské stavení (Filib’s), muzeum historie a umění a mnoho dalších.

Jestliže se chystáte navštívit Victoria v Austrálii, nezapomeňte zahrnout do vašeho seznamu cestovních cílů i Phillip Island. Tento malebný ostrov skýtá mnoho příležitostí pro zážitky v přírodě a unikátní prozkoumání divokého života, aby se z tohoto výletu stal skutečně nezapomenutelný zážitek.


Počasí Austrálie Phillip Island (Victoria)


Phillip Island je krásný ostrov ležící v jižní části Austrálie, v státě Victoria. Tento ostrov je známý svou ohromující přírodou, úchvatnými plážemi, divokým životem a nekonečnými možnostmi turistických atrakcí. Jelikož ostrov obklopuje Australský kontinent, má také jedinečné počasí.

Phillip Island se nachází ve středovém přímořském klimatickém pásu, což znamená, že zde existuje mírné oceánské podnebí. Účinky tohoto klimatu se na ostrově projevují celoročně.

Během jara (září - listopad) a podzimu (březen - květen) je na Philipp Island zpravidla příjemné počasí. Teploty se pohybují kolem 15-20 °C, avšak mohou se snadno měnit. Není neobvyklé, že teplota během tohoto období může dosáhnout až 25 °C, pokud je slunečno. Nicméně, večery jsou často chladnější a teploty mohou klesat až na 5-10 °C. Doporučuje se tedy mít s sebou teplejší oblečení.

V létě (prosinec - únor) je na Phillip Island teplé počasí. Maximální teploty se pohybují kolem 23-27 °C a mnoho dnů je slunečných. Toto je ideální období pro plážování a vodní aktivity. Sluneční paprsky jsou však velmi silné a je důležité chránit se před slunečním zářením. Noční teploty bývají kolem 15 °C, takže lehká přírodní oblékání je vhodné.

V zimě (červenec - září) na Phillip Island panuje chladnější počasí. Teploty se pohybují kolem 10-15 °C a mírný chlad je cítit v celém okolí. Zimy zde nejsou příliš drsné, ale oblečení vrstvami je stále nezbytné. Počasí v zimě bývá často deštivé, což umožňuje obdivovat krásnou zeleň a živou přírodu na ostrově.

Nejvíce srážek na Phillip Island spadne v období od března do září. V těchto měsících je třeba se připravit na občasné deštivé dny. Naštěstí je ostrov dobře připravený na deštivé počasí, s množstvím vnitřních atrakcí a turistických aktivit, které si můžete užít.

Vzhledem k tomu, že Philip Island je ostrovem obklopeným mořem, je zde mírnější a vlhčí klima oproti vnitrozemí Victoria. Příjemné mořské větry mohou pomoci udržovat teplotu příjemnou, i když je venku trochu chladno.

Phillip Island je jedním z nejkrásnějších míst v Austrálii, které nabízí úžasnou přírodu a zážitky. Nezávisle na předpovědi počasí, je to místo, které stojí za návštěvu po celý rok. Ať už jste plážový nadšenec, milovník divokého života nebo prostě hledáte relaxaci v jedinečném prostředí, Phillip Island vám nezklame.


Dovolená Austrálie Phillip Island (Victoria)


Phillip Island je malebný ostrov v jižním pacifiku s bohatou historií a krásnou přírodou. Nachází se nedaleko pobřeží australského kontinentu v Melbourne a je oblíbeným cílem turistů z celého světa. Phillip Island nabízí mnoho turistických atrakcí, z nichž většina je spojena s jeho geologickým původem a neopakovatelnou přírodou.

Jednou z největších turistických atrakcí na Phillip Island je pozorování tučňáků. Ostrov je domovem největšího kolonie malých tučňáků na světě, což z něho dělá ideální místo pro sledování jejich chování při příchodu do útesů. Každý večer se ledové ptáci vrací na ostrov, kde tráví noc v kolonii, a turisté mohou sledovat jejich příchod z vyhlídkových plošin. Pro milovníky tučňáků je tu k dispozici i speciální prohlídka, kde se mohou blíže seznámit s chováním těchto roztomilých ptáků.

Další zajímavou turistickou atrakcí na ostrově je navštěvování ostrůvku Seal Rocks. Tyto ostrůvky jsou domovem mnoha druhů tuleňů, kteří se zde mohou pozorovat v přirozeném prostředí. Existují i speciální lodní plavby, které vás vezmou kolem ostrova a umožní pozorovat divoký život tuleňů v jejich vlastním prostředí.

Kromě toho nabízí Phillip Island mnoho krásných písečných pláží, stejně jako mnoho cyklostezek a turistických cest, které vedou kolem útesů a pobřeží. Turisté zde také mohou navštívit promenádu, kde se nachází mnoho obchodů a restaurací, kde si mohou nakoupit suvenýry a ochutnat místní speciality.

Pokud hledáte ubytování na Phillip Island, není třeba se obávat - nabídka je zde velmi široká, ať už hledáte luxusní hotel nebo kemp. Některé hotely nabízejí dokonce i vlastní vyhlídkové plošiny pro pozorování tučňáků. Protože jde o velmi populární turistický cíl, je dobré rezervovat ubytování v předstihu.

V souhrnu lze říci, že Phillip Island je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu v krásné přírodě. Ostrov nabízí mnoho zajímavých aktivit a turistických atrakcí, ať už hledáte pozorování fauny a flóry nebo jen odpočinek na pláži. Nezapomeňte si koupit suvenýry, aby vám později při pohledu na ně připomínaly vaše nezapomenutelné zážitky z Phillip Island.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Phillip Island (Victoria)


1. Jak se dostat na Phillip Island?
Na Phillip Island se můžete dostat automobilem přes most od města San Remo, který spojuje pevninskou část s ostrovem. Také je možné využít veřejnou dopravu autobusem nebo vlakem a pak přestoupit na trajekt.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Phillip Island?
Nejlepším časem na návštěvu Phillip Island je období jara až podzimu (září až duben), kdy je příjemné počasí a možnost vidět mnoho zvířat, jako jsou tučňáci.

3. Jak dlouho trvá jízda z Melbourne na Phillip Island?
Jízda z Melbourne na Phillip Island trvá přibližně 1,5 hodiny autem. Trasa má délku zhruba 140 kilometrů.

4. Co je nejznámější atrakcí na Phillip Island?
Nejznámější atrakcí na Phillip Island je určitě Parádní pláž (Penguin Parade), kde se každý večer koná ohromující představení při příjezdu tučňáků do svých hnízd.

5. Kde se dají vidět tučňáci na Phillip Island?
Kromě Parádní pláže můžete tučňáky vidět také na mnoha dalších místech, jako jsou stezky kolem ostrova nebo ve zvláštní rezervaci Koala Conservation Centre.

6. Existují nějaké další zajímavosti než tučňáci na Phillip Island?
Ano, na Phillip Island je mnoho dalších zajímavých míst k návštěvě. Například The Nobbies, což je útes, kde můžete vidět pevninskou přírodu a také eventuálně tuleňe a ptáky. Taky je tam motosportový okruh Phillip Island Grand Prix Circuit.

7. Jaká je nejlepší místa k ubytování na Phillip Island?
Phillip Island nabízí širokou škálu ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů, chalup a kempů. Mezi oblíbené oblasti patří Cowes, San Remo a Newhaven.

8. Co dělat na Phillip Island, když je špatné počasí?
I když je špatné počasí, na Phillip Island stále najdete mnoho aktivit a atrakcí, jako například návštěvu Muzea automobilů Phillip Island, Muzea temné historie nebo relaxaci v jednom z wellness center.

9. Je možné na Phillip Island surfovat?
Ano, surfování je populární aktivitou na Phillip Island. Existuje několik surferských pláží, které nabízejí dobré podmínky pro surfování.

10. Je nutné si rezervovat vstupenky na Parádní pláž předem?
Ano, je doporučeno rezervovat si vstupenky na Parádní pláž předem, protože se může stát, že jsou vyprodané, zejména během hlavní turistické sezóny.


Ubytování Austrálie Phillip Island (Victoria)


Phillip Island je ostrov nacházející se na jihu Austrálie, v oblasti Victoria. Oblast je populární mezi turisty kvůli své přírodě a zvířecímu životu. Tento ostrov nabízí velkou řadu aktivit a atrakcí, které můžete celodenně samostatně objevovat.

Pokud plánujete pobyt na Phillip Islandu, nejdůležitější věc co byste měli řešit, je samozřejmě ubytování. Ostrov nabízí velký výběr ubytování pro každého. Najdete zde například hotely, turistické resorty, apartmány, hostely a prázdninové domy.

Jeden z nejpopulárnějších typů ubytování na Phillip Islandu jsou prázdninové domy. Tato volba se hodí pro všechny, kteří hledají ubytování kde si svůj pobyt mohou naplánovat na míru, včetně vlastní stravování pro celou rodinu nebo skupinu přátel. Prázdninové domy na ostrově se nachází v blízkosti většiny hlavních atrakcí a nabízí často i bazény a zahradu. Kromě prázdninových domů můžete najít i apartmány a malé turistické resorty s velkou nabídkou služeb.

Hostely jsou dalším typem ubytování nabízející se na Phillip Islandu. Tyto hostely jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit několik nocí na ostrově za velmi přijatelnou cenu. Hostely obvykle nabízejí společné ložnice nebo soukromé pokoje a společné sociální zařízení. Hostely jsou také skvělá volba pro jednotlivce nebo skupiny, kteří chtějí seznámit s dalšími lidmi a sdílet své zážitky z pobytu na Phillip Islandu.

Pokud máte rádi luxus, určitě si vždy můžete vybrat vyšší kategorie ubytování, jako jsou hotelové pokoje nebo turistické resorty. Tyto ubytovací možnosti nabízejí prvotřdní služby a obvykle mají vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat kulinářské pochoutky Austrálie. Tyto luxusní ubytování najdete především v oblasti Cowes, která je hlavním městem Phillip Islandu.

Bez ohledu na to, jaké ubytování si zvolíte, pobyt na Phillip Islandu bude určitě nezapomenutelným zážitkem plným přírodních krás a neuvěřitelných zážitků. Mnoho turistů zůstane na ostrově po celý týden, aby si užili všech aktivit, které nabízí. Můžete si prohlédnout místní faunu a flóru, vidět kolonii tučňáků nebo se projet na motocyklu jízdní na okruhu Phillip Island Grand Prix. Ubytování v těchto okolnostech je pro návštěvy na ostrově Victoria rozhodně velmi atraktivnější a dá se říci, že i ve srovnání s celkovou cenovou kalkulací je zde k ubytování velmi dobrý poměr cena/výkon,protože kromě ubytování zde naleznete velkou škálu služeb a zážitků, které jak budoucí návštěvníci ostrova Victoria již jistě ocení, během svého budoucího pobytu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky