Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Andorra Průsmyk Coll d'Ordino

Ubytování Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra, malá země v Pyrenejích, nabízí nádhernou přírodu a mnoho aktivit pro turisty. Pokud hledáte místo k ubytování, Průsmyk Coll d'Ordino nabízí mnoho skvělých možností.

Průsmyk Coll d'Ordino se nachází v pohoří Pyrenejí v severní části Andorry. Jedná se o oblíbené místo, kde turisté přicházejí relaxovat a užívat si krásnou přírodu. V této oblasti najdete několik možností ubytování, které odpovídají různým cenovým kategoriím.

Luxusní hotely

Pokud si chcete užít luxusní dovolenou, v Průsmyku Coll d'Ordino najdete několik luxusních hotelů s vysokým standardem. Tyto hotely nabízejí nejen pohodlné pokoje s krásným výhledem, ale také bazén, spa a wellness centra, kde si můžete užít masáže a další procedury.

Jedním z nejlepších hotelů v této oblasti je Hotel Val De Neu, který se pyšní pěti hvězdičkami. Tento hotel nabízí luxusní pokoje s výhledem na hory, bazén a wellness centrum, kde si můžete odpočinout a užít si volný čas.

Středně drahé hotely

Pokud nechcete utrácet příliš mnoho peněz za ubytování, ale stále chcete mít komfort a pohodlí, v Průsmyku Coll d'Ordino najdete také několik středně drahých hotelů. Tyto hotely nabízejí čisté a pohodlné pokoje, většinou s výhledem na hory.

Jedním z nejlepších středně drahých hotelů v této oblasti je Hotel Màgic Andorra, který se nachází v krásném prostředí v horách. Tento hotel nabízí moderní pokoje, bazén a wellness centrum.

Levné hotely

Pokud hledáte ubytování za příznivou cenu, v Průsmyku Coll d'Ordino najdete také několik levných hotelů a hostinců. Tyto ubytovací zařízení jsou ideální pro turisty, kteří chtějí ušetřit peníze a zároveň prozkoumat krásy této oblasti.

Jedním z nejlepších levných hotelů v této oblasti je Hotel Coma, který nabízí jednoduché pokoje s koupelnou a bezplatným Wi-Fi připojením. Tento hotel se nachází v krásné přírodě, takže si můžete užívat nádherné výhledy na hory.

Celkově lze říci, že ubytování v Průsmyku Coll d'Ordino nabízí mnoho skvělých možností pro turisty s různými rozpočty. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní nebo levné ubytování, v této oblasti najdete mnoho možností, které vám umožní prozkoumat krásy Andorry.


Dovolená Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra je malá horská země ležící mezi Španělskem a Francií. Je známá svými krásnými horami, lyžařskými středisky a překrásnou přírodou. Jednou z nejkrásnějších atrakcí této země je průsmyk Coll d'Ordino.

Průsmyk Coll d'Ordino je jedním z nejvyšších přístupových bodů v Andoře, který spojuje region Ordino s hlavním městem Andorra la Vella. Průsmyk se nachází ve výšce přes 1 980 metrů nad mořem a nabízí nádherný výhled na horskou krajinu a okolní vrcholky.

Pro milovníky outdoorových aktivit je průsmyk Coll d'Ordino ideálním místem pro pěší túry, horská kola a jízdu na koni. Existuje několik stezek, které vás provedou okolní přírodou a umožní vám objevovat krásy tohoto regionu. Během vaší túry se setkáte s nádhernými horskými jezírky, vodopády a jedinečnou flórou a faunou.

Lyžaři také ocení Coll d'Ordino jako výchozí bod pro návštěvu lyžařského střediska Vallnord-Ordino Arcalis. Toto lyžařské středisko nabízí lyžování ve vysokohorském terénu se strmými svahy a známými freeride zónami. Z průsmyku Coll d'Ordino se můžete snadno dostat na vrcholy hor, kde zažijete nezapomenutelné lyžařské dobrodružství.

Pokud se rozhodnete navštívit průsmyk Coll d'Ordino, nezapomeňte se připravit. Mějte s sebou vhodné oblečení a obuv, abyste byli připraveni na hornaté podmínky. Dejte si pozor na strmé a úzké silnice, které vedou na průsmyk. V zimě mohou být silnice a cesty kluzké, proto je důležité mít vhodné pneumatiky a zimní vybavení pro vaše vozidlo.

Po celý rok je průsmyk Coll d'Ordino krásným místem pro výlety, relaxaci a užívání si přírody. Nabízí úžasný výhled na okolní hory a je ideálním místem pro fotografy, kteří chtějí zachytit krásu Andorry. Navštívení průsmyku Coll d'Ordino je jedinečným zážitkem, který vás ponoří do přírodního bohatství Andorry a poskytne vám unikátní pohled na tuto krásnou zemi.


Letenka Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra je malá, ale krásná země plná přírodních krás, které stojí za to objevit. Jednou z nejzajímavějších lokalit je Průsmyk Coll d'Ordino. A jak se tam dostat? Samozřejmě letadlem!

Mnoho turistů to neví, ale Andorra má své vlastní mezinárodní letiště v městečku La Seu d'Urgell, které je vzdálené pouhých 10 km od Průsmyku Coll d'Ordino. Z letiště se můžete dostat k průsmyku různými způsoby - najmout si auto, taxi, autobus nebo dokonce pěšky.

Pokud preferujete pohodlí, nabízí se pronájem auta. Díky husté síti silnic v Andoře je tento způsob dopravy velmi pohodlný a zároveň vám umožní prohlédnout si mnoho dalších atrakcí po celé zemi. Pokud to nechcete řešit, můžete využít taxi služby nebo veřejnou dopravu.

Také je možné se vydat na cestu pěšky nebo na kole. Okolní krajina je velmi krásná a nabízí mnoho stezek pro turisty a cyklisty. Pokud to chcete, můžete si pronajmout kolo a vydát se na dobrodružství po horách.

Průsmyk Coll d'Ordino samotný je úchvatný a rozhodně stojí za návštěvu. Je to jedna z nejvyšších oblastí v Andoře, což vám umožní nevšední pohledy na okolní kraj, a to ze všech stran. Můžete se těšit na nádherné výhledy na hory, údolí a horské jezera.

Kromě toho, v této oblasti najdete mnoho dobře značených turistických stezek, které vás provedou skrz mnoho úchvatných scenerií. Mezi nejznámější patří Camí de les Fonts, Camí de l'Obac či Camí de la Solana.

Jelikož Andorra je malá země, můžete si naplánovat výlet na mnoho zajímavých míst v blízkosti Průsmyku Coll d'Ordino. Mezi nejpopulárnější patří Soldeu, Encamp, Canillo a Escaldes-Engordany. Tyto oblasti jsou známé nejen pro své velké lyžařské areály, ale i pro jejich mnoho kulturních a historických památek.

V Andoře se rozhodně nebudete nudit. Je to mnohem víc než jen lyžování a nakupování v daňových rájích. Je to místo, kde si můžete užít krásnou přírodu, historii a kulturu. A samozřejmě, nenechte si ujít úžasné výhledy z Průsmyku Coll d'Ordino!


Nejčastější dotazy a odpovědi Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Zde jsou nejčastější otázky a odpovědi týkající se průsmyku Coll d'Ordino v Andoře:

1) Jaký je nadmořský výškový rozdíl v průsmyku Coll d'Ordino?

Nadmořská výška průsmyku Coll d'Ordino je 1 980 metrů, což znamená, že nadmořský výškový rozdíl závisí na tom, odkud jedete a kam jedete.

2) Kolik času během roku může být průsmyk Coll d'Ordino uzavřený kvůli sněhu?

Průsmyk Coll d'Ordino může být uzavřen kvůli sněhu v období zimních měsíců, obvykle od listopadu do dubna. Však se musíme řídit povětrnostními podmínkami.

3) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na průsmyk Coll d'Ordino?

Nejlepší způsob, jak se dostat na průsmyk Coll d'Ordino, je autem. K dispozici jsou také autobusové linky, které jezdí z hlavního města Andorry la Velly do vesnic v okolí, včetně průsmyku Coll d'Ordino.

4) Jsou na průsmyku Coll d'Ordino k dispozici stravovací zařízení a toalety?

Ano, na průsmyku Coll d'Ordino se nachází malá kavárna a toalety.

5) Kde se nachází nejbližší parkoviště u průsmyku Coll d'Ordino?

Nejbližší parkoviště u průsmyku Coll d'Ordino se nachází nedaleko kavárny na vrcholu průsmyku. Také je možné parkovat v blízkých vesnicích a jít pěšky nebo využít místní dopravu.

6) Jsou na průsmyku Coll d'Ordino k dispozici turistické stezky?

Ano, průsmyk Coll d'Ordino se nachází v horách a je obklopen mnoha turistickými stezkami různých obtížností.

7) Jak bývá zimní lyžování v oblasti průsmyku Coll d'Ordino?

V oblasti průsmyku Coll d'Ordino se nachází malé lyžařské středisko, které nabízí především lyžování pro začátečníky a rodiny s dětmi. V oblasti je také mnoho dalších lyžařských středisek v Andoře, které nabízejí více náročné tratě a moderní vybavení.


Počasí Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra se může pyšnit krásným horským klimatem díky své poloze v Pyrenejích. Jedním z nejvýznamnějších průsmyků v této oblasti je průsmyk Coll d'Ordino.

Průsmyk Coll d'Ordino se nachází v severní části Andorry a spojuje vesnice Ordino na jihu s vesnicí La Massana na severu. Tento průsmyk se nachází ve výši 1 980 metrů nad mořem a nabízí jedinečný výhled na okolní horské štíty a údolí.

Počasí v průsmyku Coll d'Ordino je ovlivněno jeho horskou polohou. V zimě zde panují mírně chladné teploty s průměrnými maximálními teplotami kolem 6 °C a průměrnými minimálními teplotami kolem -4 °C. Díky své poloze na severní straně Pyrenejí zde často napadá sněhová pokrývka, což umožňuje provoz několika lyžařských středisek v okolí průsmyku.

V létě je počasí v průsmyku Coll d'Ordino příjemné a mírně teplé. Průměrné maximální teploty se pohybují kolem 22 °C a průměrné minimální teploty kolem 12 °C. Je zde časté slunečné počasí a nádherné modré nebe, které přitahuje turisty z celého světa.

Průsmyk Coll d'Ordino je také známý svými častými srážkami, zejména v zimě a na jaře. Průměrné srážky dosahují přibližně 1200 mm ročně, což umožňuje, aby okolní horské rostliny a zvířata prosperovaly.

Tato oblast je oblíbeným cílem turistů, zvláště těch, kteří mají rádi přírodu a horské aktivity. Průsmyk Coll d'Ordino nabízí mnoho možností pro turisty, jako je pěší turistika, horská cyklistika, jízda na koni a jiné venkovní aktivity. Místní turistické agentury také nabízejí různé exkurze a výlety, které umožňují návštěvníkům objevovat krásy tohoto regionu.

Zkrátka, průsmyk Coll d'Ordino je nejen důležitou spojnicí mezi dvěma vesnicemi v Andoře, ale také překrásným místem s úchvatným počasím a malebným výhledem na horizont. Ať už jste nadšený horolezec, milovník přírody nebo jen hledáte klidný a krásný prostor pro relaxaci, průsmyk Coll d'Ordino by mohl být pro vás to pravé místo.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky