Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Zambie Národní park Mpika

Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Mpika


Níže vám předkládám několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Národního parku Mpika v Zambii.

1. Jak se dostanu do Národního parku Mpika?
- Národní park Mpika se nachází v Zambii, přibližně 500 km severovýchodně od Lusaky, hlavního města Zambie. Můžete se sem dostat letecky nebo po silnici. Existují přímé lety z Lusaky do Mfue nebo je možné sem dorazit po asfaltové silnici z Lusaky.

2. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Národního parku Mpika?
- Nejlepší období pro návštěvu Národního parku Mpika je od května do listopadu, kdy je suché období. V tomto období je snadnější pozorovat zvířata, protože se soustřeďují u vodních děr. Během deštivého období (prosinec až duben) může být přístup ke společným cestám obtížný.

3. Kde mohu ubytování ve vnitřním Národním parku Mpika?
- V Národním parku Mpika jsou k dispozici různé typy ubytování. Můžete si vybrat mezi kempováním, chatkami a luksusními safari lodžemi. Některé z populárních ubytovacích zařízení zahrnují Chilenje House, Mvuu Lodge a Chikunto Safari Lodge.

4. Která zvířata mohu pozorovat v Národním parku Mpika?
- V Národním parku Mpika žije bohatá fauna. Můžete očekávat vidět slony, buvoly, hrochy, lvy, leopardy, nosorožce, šakaly, zebry a mnoho dalších druhů zvířat. Také je zde možnost pozorovat různé druhy ptáků.

5. Jaké další aktivity lze v Národním parku Mpika podniknout?
- Kromě safari a pozorování zvířat lze v Národním parku Mpika také podniknout další aktivity, jako je pěší turistika, cyklistika, rybaření a kulturní výlety. Poblíž parku se nacházejí také další atrakce, jako jsou vodopády a historické památky.

To jsou jen některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Národního parku Mpika v Zambii. Pokud máte další dotazy, rádi vám na ně odpovíme.


Letenka Zambie Národní park Mpika


Pokud patříte mezi milovníky konzervace přírody a cestování, pak byste určitě neměli minout návštěvu Zambie a národní park Mpika.

Letenka do této oblasti vás zavede do srdce africké divočiny, kde můžete zažít něco opravdu nezapomenutelného. Národní park Mpika se rozkládá na ploše více než 4 000 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat. Můžete zde například spatřit slony, levharty, gepardy, nosorožce, hrochy, krokodýly, gazely a mnoho dalších.

Nejlepší dobou pro návštěvu parku je od června do října, kdy je suché počasí a zvířata se shlukují u vodních zdrojů. Pokud máte štěstí, můžete se dokonce účastnit safari a sledovat zvířata ve volné přírodě.

Kromě pozorování zvířat si v národním parku Mpika můžete užít další zajímavé aktivity. Zkusit si můžete například jízdu na slonovi, rafting na řece Luangwa nebo pěší túry v nádherné krajině.

Letenky do Zambie a národního parku Mpika se dají sehnat za velmi přijatelné ceny a jsou k dispozici od několika leteckých společností. Je třeba ale brát v potaz, že ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně a dostupnosti letů.

Pro lepší představu o této oblasti si můžete prohlédnout fotografie a videa z této krásné lokality. Zároveň je dobré se před cestou informovat o možnostech ubytování a stravování.

Návštěva národního parku Mpika v Zambii je jedinečný zážitek, který jistě ocení každý cestovatel. Vydejte se na dobrodružný výlet do této oblasti a odhalte krásy afrického kontinentu.


Počasí Zambie Národní park Mpika


Národní park Mpika se nachází v severní části Zambie a zaujímá plochu přibližně 6 000 čtverečních kilometrů. Tento chráněný prostor je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, hyen, gepardů a buvolů, a je také bohatý na různé druhy ptáků.

Vzhledem k poloze parku v oblasti savan a lesů je počasí v této oblasti velmi různorodé. Park se nachází v oblasti subtropického podnebí, což znamená, že existují dvě roční období: suché a deštivé.

Suché období, které trvá od května do října, je charakterizováno velmi malým množstvím srážek a vysokými teplotami. Průměrná teplota v tomto období je kolem 30 stupňů Celsia a může se dokonce dostat až na 40 stupňů. Toto období se často nazývá „zimou“, protože teploty jsou stabilnější a mírnější než v dalších částech roku.

Deštivé období, které sahá od listopadu do dubna, na druhé straně přináší obrovské množství srážek. V průměru tato oblast dostává asi 1 000 milimetrů srážek ročně. Průměrná teplota v tomto období činí 25 stupňů Celsia, ale během deštivých dnů může být mnohem nižší.

Období dešťů je ideální pro pozorování zvířat. Řeky se zvětšují a zvířata se více potulují. Nicméně mohou nastat náročnější podmínky pro cestování v parku, protože mnoho cest se může stát nesjízdných v důsledku silného deště.

Zaměření na ochranu přírody a zvířat v parku ovlivňuje i místní klimatické podmínky. Plánování návštěvy v parku by mělo být pečlivě zvažováno v závislosti na cílech návštěvy a sezóně.

Celkově lze říci, že počasí v Národním parku Mpika je velmi různorodé a závisí na ročním období. Návštěvníci by měli plánovat svou návštěvu v závislosti na tom, zda chtějí pozorovat zvířat v suchém období nebo využít deštivého období. Všechny návštěvníky však nutně ovlivní ochrana přírody, která je tak důležitá pro udržení unikátních ekosystémů v parku.


Ubytování Zambie Národní park Mpika


Národní park Mpika v Zambii je jedním z nejkrásnějších turistických cílů v této africké zemi. Leží v severní části Zambie, v provincii Muchinga, a je domovem pro různé druhy zvířat a rostlin.

Národní park Mpika je jedním z nejstarších parků v Zambii, byl založen v roce 1949. Jeho rozloha činí přibližně 6 000 kilometrů čtverečních a rozkládá se převážně na plošinách a kopcovitých oblastech. Park je přírodním rájem s rozmanitými ekosystémy, které poskytují útočiště pro mnoho živočišných druhů.

V Národním parku Mpika můžete vidět velké stádo slonů, které se zde pravidelně pohybuje. Jejich obklopení je opravdu ohromující a kromě slonů můžete spatřit také lvy, leopardy, nosorožce černé, gepardy a mnoho dalších druhů zvířat.

Pokud přijedete navštívit Národní park Mpika, nemusíte se bát o ubytování. Park nabízí různé možnosti ubytování, takže si můžete vybrat to, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.

Pro ty, kteří preferují komfort a luxus, jsou k dispozici exkluzivní safari chaty a lodges. Tyto ubytování nabízejí elegantní a prostorné pokoje s vlastním sociálním zařízením a fantastickým výhledem na park. Ubytování je často doplněno venkovním bazénem, restaurací a dalšími příjemnostmi.

Pro ty, kteří preferují blízkost k přírodě a mají rádi dobrodružství, je možné využít kempování v parku. Kempy v Mpika jsou vybaveny základními přístřešky, toaletami a sprchami. Kempování je skvělým způsobem, jak zažít přírodu v její plné kráse a téměř ponořit se do prostředí divoké zvěře.

Národní park Mpika je ideálním místem pro fotografy, přírodní nadšence a milovníky divoké zvěře. Park nabízí nezapomenutelné zážitky a možnosti pozorování zvířat až zblízka. Nejenže máte jedinečnou příležitost spatřit slony, lvy a jiné druhy zvířat, ale také se můžete kochat překrásnou krajinou, kterou Národní park Mpika nabízí.

Při návštěvě Zambie nevynechejte Národní park Mpika. Je to skvělá destinace pro ty, kteří chtějí strávit čas v přírodě, užívat si krásných výhledů a pozorovat divokou zvěř. Ať už se rozhodnete pro luxusní safari lodge nebo kempování v parku, zážitek z návštěvy tohoto parku rozhodně stojí za to.


Dovolená Zambie Národní park Mpika


Zambie je země ležící v jižní části Afriky, která je známá svou bohatou divokou přírodou a národními parky. Jedním z nejvíce fascinujících parků v této zemi je Národní park Mpika.

Národní park Mpika se nachází v provincii Severní Luapula a je největším národním parkem v Zambii. Park je domovem mnoha druhů divokých zvířat, jako jsou sloni, buvoli, lvi, leopardi, nosorožci, hroši a mnoho dalších. Tento park je také oblíbený pro pozorování ptáků, protože zde žije více než 400 různých druhů.

Jednou z hlavních atrakcí parku je slavné jezero Bangweulu, které je známé svými obrovskými hejny slonů a dalšími zvířaty. Lze zde také najít několik ostrovů a bažinatých oblastí, které poskytují přirozené prostředí pro mnoho vodních ptáků.

Tato oblast je ideální pro safari a je obklopena nádhernou krajinou, která tvoří přírodní scenérie pro návštěvníky. Místo je pokryto kopci, lesy a pastvinami, což vytváří úžasné panoramata. Národní park Mpika rovněž nabízí několik turistických tras a možností pro outdoorové aktivity, jako je pěší turistika, jízda na kole nebo rybaření.

Pro milovníky divoké přírody a dobrodružství je Národní park Mpika skvělým cílem dovolené. Jeho odlehlá poloha a nedotčená příroda umožňují návštěvníkům zažít autentický pocit safari a objevovat divokou faunu a flóru, která zde žije.

Pokud plánujete navštívit Národní park Mpika, je nejlepší být připravený na různé podmínky. Maličko deště může být docela běžné, protože park leží v oblasti s vysokými srážkami. Doporučuje se si vzít vhodné oblečení a obuv, která vás udrží suché a teplé.

Důležité je také si předem zarezervovat ubytování. V okolí parku se nachází několik lodgí a kempů, které nabízejí pohodlné a bezpečné ubytování pro návštěvníky. Je ale třeba si uvědomit, že park není příliš lidnatý a zázemí může být omezené. Proto je lepší si vše dopředu naplánovat a ujistit se, že máte zajištěný transport a stravování.

Návštěva Národního parku Mpika je skvělou příležitostí pro každého, kdo touží po dobrodružství a poznávání divoké přírody Afriky. Zde si můžete vychutnat pravou krásu přírody a zažít jedinečnou atmosféru, kterou lze nalézt pouze v tomto nádherném parku. Jestliže hledáte nezapomenutelný zážitek, Zambie a Národní park Mpika jsou určitě tou pravou volbou pro vaši dovolenou.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky