Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Tchaj-wan Yilan

Počasí Tchaj-wan Yilan


Tchaj-wan Yilan, krajina nádherných zelených plání a malebných rybníků, se nachází v severovýchodní části Tchaj-wanu. Krajina je zde úchvatná a je obklopena síťí řek a jezer.

Klima v Yilanu je subtropické s tropickými vlivy z Indického oceánu. Během letních měsíců může být teplota astronomicky vysoká a vlhkost můžeme srovnat s parní saunou. Průměrná teplota v létě se pohybuje mezi 26 až 32 °C. Vzhledem k tomu, že Yilan se nachází na východním pobřeží, bývá zde časté deště, bouře a silné větry.

Naopak, zimní období je zde poměrně mírné s průměrnou teplotou kolem 16 až 20 °C. V zimě mohou být teploty i pod 10 °C, ale není to nic, co by místní nepřežili.

Jaro a podzim jsou ideální období pro návštěvu této krásné oblasti. Průměrná teplota se pohybuje mezi 20 až 27 °C, často s krásným sluncem a příroda se začíná pomalu probouzet do života.

Během cesty do Yilanu se můžete těšit na řadu krásných scenerií a krajinných výhledů - Jen se nezapomeňte obléci vhodné oblečení, stejně jako si vzít pláštěnku pro případ deště. Všude kolem vás budete mít kopce a zelené pláně, okouzlující vodopády a lesy, rybníky a řeky. Jednoznačně stojí za to toto kouzelné místo navštívit.

V Yilanu se najde mnoho tradičních obchodů s čaje, grafiky a různých uměleckých výrobků. Zde narazíte na opravdovou tchajwanskou kulturu a historii. Městečka zde zůstala beze změny a všechny domky vypadají ještě stále starověké.

Pokud máte v plánu návštěvu Tchaj-wanu, nezapomeňte se zastavit v kraji Yilan. Tam si budete moci odpočinout, pobýt v nádherné přírodě a poznat tchajwanskou kulturu.


Letenka Tchaj-wan Yilan


Tchaj-wan, překrásný ostrov v jihovýchodní Asii, je známý svou jedinečnou přírodou a bohatou kulturou. Jedním z nejzajímavějších míst na ostrově je Yilan, malebné město, které stojí za to navštívit. A nejlepším způsobem, jak se tam dostat, je zakoupit si letenku do Tchaj-wanu.

Yilan se nachází ve východní části Tchaj-wanu a je obklopené zelenými horami a krásným pobřežím Tichého oceánu. Je to ideální místo pro ty, kteří touží po přírodních krásách a klidném prostředí. Není divu, že se Yilan stal oblíbeným cílem pro turisty, kteří chtějí uniknout rušnému městskému životu.

Díky rostoucímu turistickému ruchu byl letiště v Yilanu postaveno až v roce 2001. Toto moderní letiště nabízí lety z různých částí světa, které zpřístupňují Yilan turistům z celého světa. Začátkem poslední dekády se tady objevili první přímé lety z Evropy, což bylo pro turistický ruch v oblasti obrovským přínosem.

Letenka do Tchaj-wanu není jen cestou k dosažení Yilanu, ale také příležitostí objevit další krásné části ostrova. Po příletu na tchajwanské letiště v hlavním městě Tchaj-pej můžete pokračovat v cestování po ostrově. Tchaj-pej, největší město na ostrově, je živé a rušné, nabízí nejen krásné památky, ale také vynikající možnosti nakupování a restaurace. Můžete také navštívit Taroko Gorge, národní park plný úchvatných soutěsek a vodopádů, který je jen několik hodin jízdy od Yilanu.

Po příjezdu do Yilanu jste přivítání příjemným prostředím, kde se můžete vydat na procházku po jeho malebných uličkách, navštívit místní trhy a ochutnat tradiční tchajwanskou kuchyni. Yilan je známý svými horkými prameny a lázněmi, kde si můžete odpočinout a zrelaxovat. Pokud máte rádi přírodu, vyzkoušejte procházku po krásných kopcích okolo Yilanu, kde se můžete kochat scenérií a dýchat čerstvý vzduch.

Letenka do Tchaj-wanu je tedy vstupenkou do světa plného krás, kultury a dobrodružství. Návštěva Yilanu je určitě nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo se rozhodne tuto část Tchaj-wanu objevit. Takže neváhejte a zakupte si letenku do Tchaj-wanu, abyste mohli zažít všechny tyto úžasné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tchaj-wan Yilan


1. Jak se dostanu z Tchaj-peje do Yilanu?
- Nejjednodušší způsob je využít vlaku. Z tchajpejského hlavního nádraží jezdí vlaky do Yilanu přibližně každou hodinu a cesta trvá zhruba 1 hodinu a 15 minut.

2. Co jsou nejvýznamnější turistické atrakce v Yilanu?
- Mezi hlavní turistické atrakce v Yilanu patří Národní park Yilan Yangmingshan, Jezero Daxi a Arboretum Yilan. Také stojí za návštěvu chrámy, jako je například chrám Dongshan Cingshui.

3. Kde se mohu ubytovat v Yilanu?
- Yilan nabízí širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních hotelů až po hostely. Nejčastější možností je vyhledání hotelu v centru města, které je dobře dostupné a nabízí různé služby.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Yilanu?
- Město Yilan je známé svými lahodnými mořskými plody a čerstvými produkty. Některé z nejlepších restaurací v Yilanu jsou Jin Ji Tien Seafood Restaurant, Beigong Water Cooked Seafood Restaurant a Yilan Traditional Cake Shop.

5. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Yilanu?
- Nejlepší období pro návštěvu Yilanu je na jaře a na podzim, kdy jsou teploty příjemné a méně je deštivých dnů. Léto může být horké a vlhké, zatímco zima může být chladná, ale vhodná pro milovníky hororu a horolezce.


Dovolená Tchaj-wan Yilan


Tchaj-wan je malý ostrovový stát v asijském regionu, který je bohatý na přírodní krásy, kulturní dědictví a lákavé turistické atrakce. Mezi ty nejzajímavější oblasti patří i Yilan, který se nachází na severovýchodě ostrova Tchaj-wan. Yilan se může pyšnit nádhernou přírodou, malebnými plážemi, horkými prameny a zemědělskými oblastmi, které jsou významné nejen pro samotný Tchaj-wan.

Jedním z nejvýznamnějších historických památek v Yilanu je Beiguan, stará pevnost postavená v 18. století k obraně proti pirátům. Dnes slouží jako muzeum, které nabízí velmi zajímavé expozice o historii a kultuře této oblasti. Další zajímavou atrakcí je chrám Shengmu, který je zasvěcen bohyni Matce andělů a je oblíbeným místem pro modlitby a obřady.

Pokud máte rádi pohyb a adrenalinová dobrodružství, pak byste se neměli vyhnout návštěvě národního parku Guishan. Tento park je domovem horského vrcholu, který nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Turisté si zde mohou užít pěší turistiku, cyklistiku, rafting a další outdoorové aktivity.

Pro milovníky moře a plážového relaxu je tu několik možností. Mezi nejznámější patří Wai'ao Beach, což je oblíbené místo pro surfování, ale také pro odpočinek na pláži. Další možností je Nanfangao, která je známá svými rybářskými přístavy a čerstvými mořskými plody.

Pro milovníky lázní a wellness je tu také dostatek nabídek. Yilan je známý díky svým horkým pramenům, které nabízejí relaxaci a regeneraci. Mezi nejznámější lázně patří Jiaoxi, která je známá svými minerálními prameny a lahodnými léčivými lázněmi.

Yilan je také obklopeno překrásnou přírodou a zemědělskými oblastmi, které nabízejí jedinečné zážitky a prohlídky. Můžete si užít návštěvu plantáží čaje, kde si můžete vychutnat čerstvý tchajwanský čaj. Můžete také navštívit farmy, kde pěstují různé druhy ovoce a zeleniny, jako jsou mango, banány, pomelo a další. Turisté se mohou zúčastnit sběru ovoce a ochutnat čerstvé produkty přímo z farmy.

Celkově řečeno, Yilan je fascinující destinace, která nabízí bohatou kombinaci historie, kultury, původních přírodních krás a moderních turistických atrakcí. Tato oblast je ideální pro ty, kteří hledají dovolenou plnou dobrodružství, relaxace a objevování nových věcí. Nezapomeňte na Yilan zařadit na svůj seznam míst, která musíte navštívit, pokud se rozhodnete pro dovolenou na Tchaj-wanu.


Ubytování Tchaj-wan Yilan


Tchaj-wan je ostrov ležící východně od čínské pevniny a je známý svou překrásnou přírodou a bohatou kulturou. Jedním z nejlákavějších míst na ostrově je Yilan, část jehož území se rozkládá v pohoří Yilan County.

Yilan je severovýchodní okres Tchaj-wanu, který je obklopen horami a oceánem. Díky svému zeměpisnému umístění a krásné krajině je Yilan oblíbeným cílem jak pro místní turisty, tak i pro zahraniční návštěvníky.

Tchaj-wan Yilan nabízí širokou škálu ubytování pro turisty, kteří přijíždějí za jeho přírodními krásami a kulturními zajímavostmi. Od luxusních resortů až po levné hostely, Yilan má co nabídnout pro každého.

Pro ty, kteří si chtějí užít opravdový relaxační pobyt, jsou tu luxusní hotely a resorty. Tyto ubytovací zařízení vynikají svou prvotřídní obsluhou, moderním designem a pohodlnými pokoji. Některé hotely mají také wellness centra, kde si hosté mohou dopřát odpočinek a ošetření. Pobyt v těchto hotelech je zárukou komfortu a luxusu.

Pokud preferujete více neformální a přátelskou atmosféru, můžete si zvolit ubytování v hostelech. Hostely v Yilanu jsou často levnější a nabízejí společné pokoje s možností sdílení s ostatními cestovateli. To je také skvělý způsob, jak si rozšířit známosti a seznámit se s lidmi z různých zemí.

Další možností je pronájem privátního apartmánu nebo domu. Tato možnost je vhodná pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří preferují vlastní soukromí a pohodlí. Pronájem domu nabízí více prostoru a také umožňuje hostům vařit si vlastní jídlo, což může ušetřit nějaké peníze.

Nezávisle na tom, na jakou možnost ubytování se rozhodnete, Tchaj-wan Yilan je skvělým místem pro relaxaci a objevování. Město je známé svými termálními prameny a léčivými lázněmi, kde si hosté mohou užít relaxační koupele a masáže. Okolí nabízí nádhernou přírodu s horami, plážemi a národními parky, které jsou ideální pro pěší turistiku a cyklistiku. Navštivte také místní trhy a ochutnejte lahodná tradiční jídla a čaje.

Tchaj-wan Yilan je skvělou destinací pro ty, kteří hledají klid a relaxaci daleko od ruchu a shonu velkých měst. S jeho bohatou přírodou, úchvatnými památkami a různými možnostmi ubytování je to místo, které si zamilují všichni cestovatelé. Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu, útulném hostelu nebo si pronajmout vlastní apartmán, budete si moci užívat skvělého pobytu v Tchaj-wanu Yilan.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky