Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Švýcarsko La Chaux-de-Fonds

Letenka Švýcarsko La Chaux-de-Fonds


Letenky do La Chaux-de-Fonds, malebného města na severozápadě Švýcarska, jsou stále více žádané. Tato oblast je skvělým místem pro všechny, kdo si chtějí užít přírodu, kulturu a historii, kterou nabízí Švýcarsko.

La Chaux-de-Fonds je městem hodin, a tak především hodinářství tvoří jeho historii. Město je dnes na seznamu UNESCO a je považováno za kulturní dědictví. Pokud tedy letíte do La Chaux-de-Fonds, určitě nevynechejte návštěvu muzea hodin v Maison L'Élysée.

Nechybí ale ani pro milovníky přírody, ať už na turistiku v nevšední kopcích hor Jura, nebo na lyžování v horách nedaleko La Chaux-de-Fonds. Můžete si také zajet do nedalekého Besançonu v sousední Francii.

V La Chaux-de-Fonds se nachází také velké množství parků, zahrádek a zelených náměstí. Město je známé svými elegantními budovami, které byly postaveny především v 19. století pro potřeby prosperujícího hodinářského průmyslu. Vrcholí jezuitská kaple, která je považována za nejkrásnější historickou stavbu ve městě.

La Chaux-de-Fonds je také městem umění, kde se nachází mnoho galerií a muzeí. Například Musée des beaux-arts, Musée d’histoire or Musée international d’horlogerie.

V letním období probíhají v La Chaux-de-Fonds mnohé kulturní akce, například festivaly hudby a divadla, stejně jako různé sportovní události. V zimě jsou pak velkým lákadlem blízké lyžařské střediska, jako je Mont Tendre nebo Sainte-Croix/Les Rasses.

Pokud se tedy rozhodnete letět do La Chaux-de-Fonds, můžete si být jistí, že máte před sebou skvělý dovolenou se spoustou zábavy, přírody a kultury.Časově to ale doporučujeme minimálně na týden, abyste stihli vše, co město nabízí.


Dovolená Švýcarsko La Chaux-de-Fonds


La Chaux-de-Fonds je krásné město v kantonu Neuchâtel ve Švýcarsku. Je to překrásné místo, kde můžete strávit svou dovolenou a relaxovat v uzdravujícím prostředí překrásného města.

La Chaux-de-Fonds je nejen krásné, ale i velmi historické město, které se nachází na úpatí švýcarských Alp. Město je známé především jako rodiště legendárního hodináře A. L. Bregueta a také jako centrum švýcarského hodinářství. La Chaux-de-Fonds je zakladatelské město horologického průmyslu a celý kanton Neuchâtel je dnes stále centrem výroby hodinek.

Město je také známé svým neobvyklým urbanistickým uspořádáním, které bylo navrženo Le Corbusierem, jedním z nejslavnějších moderních architektů. La Chaux-de-Fonds byl jedním z prvních měst na světě, které bylo plánováno podle principů moderního urbanismu a ve své době byl Le Corbusierův urbanistický plán velmi pokrokový.

Kromě hodinářského průmyslu a urbanistického dědictví má La Chaux-de-Fonds také mnoho přírodních krás v okolních horách a lesích. Můžete zde najít krásná jezera, vodopády a přírodní zóny, kde se můžete projít a užít si klidného odpočinku.

Nejlepší způsob, jak prozkoumat město, je pěšky. La Chaux-de-Fonds je velmi pěkné město s uličkami plnými historických budov. Můžete si prohlédnout místní muzea s hodinářskými výstavami a naučit se více o tom, jak se vyrábí švýcarské hodinky. A pokud máte rádi umění, můžete navštívit muzeum umění v městském parku, kde jsou vystavené díla švýcarských a evropských umělců.

Pokud máte rádi gastronomii, La Chaux-de-Fonds nabízí mnoho možností pro vynikající jídlo a pití. Můžete ochutnat místní speciality, jako jsou sýry a vína a zároveň užít si pohled na krásné švýcarské krajiny.

Celkově vzato, La Chaux-de-Fonds je vynikající místem pro dovolenou, kterou určitě nebudete litovat. Překrásné město s mnoha kulturními, uměleckými a přírodními krásami, spolu s vynikající gastronomií a vynikajícím ubytováním. Vytvoříte si zde krásné vzpomínky a přijedete si připadat jako novým člověk.


Nejčastější dotazy a odpovědi Švýcarsko La Chaux-de-Fonds


Jaké je počasí v La Chaux-de-Fonds?
Počasí v La Chaux-de-Fonds je velmi proměnlivé a závislé na ročním období. V zimě jsou teploty velmi nízké a v létě je teplé a slunečné počasí.

Jaké pamětihodnosti najdu v La Chaux-de-Fonds?
La Chaux-de-Fonds je známé pro své hodinářské tradice a vysokou kvalitu hodin. Turisté mohou navštívit Muzeum hodin v centru města, nebo navštívit některé z nejstarších hodinářských dílen.

Jaká je místní kuchyně v La Chaux-de-Fonds?
Místní kuchyně La Chaux-de-Fonds se skládá převážně z tradičních švýcarských jídel a specialit. Patří sem například švýcarské sýry, fondue, raclette, různé druhy masa, ryby nebo různé druhy pečiva a dezertů.

Jak se dostat do La Chaux-de-Fonds?
Nejlepší způsob, jak se dostat do La Chaux-de-Fonds, je letadlem do nejblíže letiště v Curychu a následně autobusem nebo vlakem přímo do města. Vlakové a autobusové spojení jsou dobře organizované a snadno dostupné z mnoha částí Švýcarska.

Jaké jsou nejlepší hotely v La Chaux-de-Fonds?
La Chaux-de-Fonds nabízí mnoho luxusních i cenově dostupných hotelů, jako jsou Hotel Athmos nebo Hotel de la Paix. Ty nejlepší nabízejí nejen kvalitní ubytování, ale i skvělou polohu a možnost využití kvalitních služeb a zařízení.


Ubytování Švýcarsko La Chaux-de-Fonds


La Chaux-de-Fonds je švýcarské město, které se nachází v kantonu Neuchâtel. Je to jedno z nejvýznamnějších měst na určitém území švýcarských hor a je známé svou architekturou, historií a bohatým kulturním dědictvím. Kromě toho je město také významným centrem hodinářského průmyslu.

La Chaux-de-Fonds má řadu zajímavých památek a atrakcí, které přitahují návštěvníky z celého světa. Jednou z nejvýznamnějších je zdejší urbanistické dědictví, které bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Město bylo postaveno v 19. století a jeho architektura je unikátní kombinací pravoúhlých ulic a pečlivě navržených budov. Tato urbanistická koncepce byla vyvinuta s ohledem na potřeby hodinářského průmyslu, který byl v té době hlavním průmyslovým odvětvím města.

Pokud se chystáte navštívit La Chaux-de-Fonds a hledáte ubytování, máte na výběr z různých možností. Město nabízí širokou škálu hotelů, penzionů a apartmánů, které splňují různé požadavky a rozpočty.

Pro lidi, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru města, je ideální volbou ubytování v jednom z tradičních hotelů. Tyto hotely se nacházejí v historických budovách a nabízejí elegantní pokoje s pohodlným vybavením. Mnoho z těchto hotelů také poskytuje výhled na malebné ulice a náměstí, které jsou charakteristické pro město.

Pokud hledáte něco více soukromého a osobního, můžete si pronajmout apartmán. V La Chaux-de-Fonds je mnoho apartmánových komplexů, které nabízejí moderní a prostorné ubytování. Tyto apartmány jsou vybaveny kompletně vybavenou kuchyní, takže si je můžete pronajmout a vařit si vlastní jídlo. Toto je ideální možnost pro rodiny nebo skupiny přátel, které chtějí strávit více času spolu a zažít město ve vlastním rytmu.

Další možností je ubytování v penzionu. Tyto malé rodinné provozy nabízejí útulné pokoje a domácí atmosféru. Majitelé penzionů jsou často velmi přátelští a ochotní poskytnout radu a případně doporučit místa k návštěvě. Mnoho penzionů se nachází ve starých domech s tradicí a poskytuje nádherný výhled na okolní krajinu.

La Chaux-de-Fonds je také oblíbeným cílem pro milovníky přírody a outdoorové aktivity. Pokud rádi trávíte čas venku, můžete si vybrat ubytování v blízkosti přírodních rezervací a parků, ve kterých je možné podnikat turistiku, cyklistiku a další aktivity.

Není pochyb o tom, že La Chaux-de-Fonds je jedinečné a fascinující místo k návštěvě. Ať už hledáte luxusní hotel, útulný penzion nebo moderní apartmán, město má co nabídnout pro každého. Pobyt v La Chaux-de-Fonds vám umožní prozkoumat jeho bohatou historii a nádhernou architekturu a zároveň si užít přírodu a krásy okolní krajiny.


Počasí Švýcarsko La Chaux-de-Fonds


La Chaux-de-Fonds je malebné město nacházející se ve švýcarském kantonu Neuchâtel. Toto město je známé svou architekturou, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Ale město není pouze známé svojí architekturou, ale i svým počasím.

La Chaux-de-Fonds leží ve větrném údolí, mezi horami Jura. Proto je zde ovlivněno kontinentálním klimatem. Protéká tudy i řeka Seyon, která hraje důležitou roli v místním mikroklimatu. Díky této řece je město obklopeno mnoha parky a zelenými plochami, které jsou do lákavé pro místní obyvatele i turisty.

Co se týče teplot, La Chaux-de-Fonds má chladné léta a studené zimy. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 20 °C, přičemž nejvyšší dosahují k 30 °C. V zimě klesá průměrná teplota na −3 °C a teploty pod -10 °C nejsou žádnou vzácností. Sníh v La Chaux-de-Fonds vydrží většinou od listopadu do března, což je velká radost pro milovníky zimních sportů.

Srážky jsou v regionu celoročně rovnoměrně rozdělené, přičemž deštivými obdobími jsou jaro a podzim. Díky tomuto vzdušnému proudu od moře je zde často za oblačného počasí. Město vám tak nabízí příležitosti k procházkám a objevování jeho krás za každého počasí.

Pokud hodláte navštívit La Chaux-de-Fonds, je vždy dobré si zkontrolovat předpověď počasí. Doporučuje se si vzít sebou teplé oblečení, kvalitní boty a deštník, aby vás překvapivé změny počasí nezaskočily.

Město La Chaux-de-Fonds vás svou atmosférou zaujme nejen svou krásou a architekturou, ale i svým výjimečným počasím. Ať už se jedná o slunečné léto nebo zasněženou zimu, počasí zde vždy zajistí nezapomenutelný zážitek.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky