Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Švýcarsko Basel

Nejčastější dotazy a odpovědi Švýcarsko Basel


1. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Basileje?

Nejlepší čas na návštěvu Basileje je od června do září, kdy je nejvyšší pravděpodobnost teplého a slunečného počasí. V těchto měsících se také koná mnoho kulturních akcí a festivalů.

2. Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Basileji?

Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v Basileji patří Bazilika Notre-Dame, Městské muzeum, Muzeum umění a ZOO Basel.

3. Kolik stojí vstupenka do ZOO Basel?

Vstupenka do ZOO Basel stojí pro dospělého 28 franků, pro děti od 6 do 15 let 15 franků a pro děti do 6 let je vstup zdarma.

4. Jak se dopravit z letiště do centra Basileje?

Z letiště do centra Basileje můžete jet vlakem nebo autobusem. Vlak z letiště do centra města jezdí každých 10 minut a cesta trvá zhruba 15 minut. Cena jízdného je 4,30 franků. Autobusová linka číslo 50 také zajíždí na letiště a do centra města a cena jízdného je 3 franky.

5. Jaké jsou tradiční pokrmy v Basileji?

Mezi tradiční pokrmy v Basileji patří Basler Mehlsuppe (polévka z mouky), Basler Bäggli (sladké pečivo), zelí se slaninou a Berner Platte (kořeněné masové pokrmy s klobásami a šunkou).

6. Kde se nachází nejlepší restaurace v Basileji?

V Basileji se nachází mnoho vynikajících restaurací, ale jednou z nejoblíbenějších je Restaurace Cheval Blanc, která má dvě hvězdičky v prestižním průvodci Michelin.

7. Kde se dají koupit suvenýry v Basileji?

Suvenýry se dají koupit v mnoha obchodech a stáncích po celém městě. Nejoblíbenějšími suvenýry jsou Basilejský papír, čokoládové výrobky a vínové lahve s logem města.


Ubytování Švýcarsko Basel


Švýcarsko je země, která je obklopena krásnými Alpami a má mnoho turisticky atraktivních míst. Jedním z nejobsazenějších a nejvýznamnějších měst této země je Basel. Toto město se nachází na hranici s Německem a Francií a nabízí mnoho možností pro ubytování.

Basel je známý svými výstavami umění a historii, ale také nabízí ohromující divadelní představení a mnoho kulturních akcí. Pro všechny turisty, hledající pohodlí a kvalitní služby, existuje v tomto městě mnoho možností.

Začněme tím, že se podíváme na nejpopulárnější typy ubytování, které jsou k dispozici v Basel.

Hotely

V závislosti na vašem rozpočtu existuje v Basel mnoho hotelů různých kategorií. Pro turisty, hledající luxusní ubytování, je to bezpochyby Grand Hotel Les Trois Rois. Tento hotel je umístěn přímo u řeky Rýn a nabízí krásný výhled na staré město. Další luxusní volbou je Le Meridien Basel, ten nabízí elegantní pokoje a mnoho restaurací a barů.

Pokud hledáte středně cenový hotel, co se týče služeb a kvality ubytování, můžete se zaměřit na například Hotel Victoria nebo Best Western Hotel st. Josef.

Hostely

Pro turisty, kteří hledají levnější způsob ubytování, jsou hostely skvělou volbou. Hostel City Backpacker naleznete přímo v centru města a nabízí různé typy pokojů a spacích jednotek. Pokud toužíte po přívětivější ceně pokojů, můžete se podívat na např. Basel Backpack.

Airbnb

Možností, jak se ubytovat v Baselu je i pomocí Airbnb. Máte zde možnost najít si levné, ale přesto pohodlné bydlení v centru města. V nabídce najdete byty a pokoje různých velikostí a kategorií.

Celkově řečeno, Basel nabízí mnoho možností, jak najít výhodné a pohodlné ubytování. Rozhodně se nevyplatí lámat si hlavu s hledáním, jelikož naleznete tolik omožností, ať už na internetu nebo na místě přímo.

Zdroj: https://www.discoveringtheplanet.com/cs/ubytovani-v-baselu/


Počasí Švýcarsko Basel


Basel, jedno z největších měst ve Švýcarsku, se může pochlubit překrásným počasím po většinu roku. Jeho současný klimatický vliv je důsledkem jeho geografické polohy, která umožňuje mohutným alpským vrcholům blokovat studené větry, a v důsledku toho městu nabízí poměrně mírné, příjemné počasí.

Začátek roku v Basileji je obvykle chladný, s průměrnými teplotami kolem 0 °C. Mírná zima obvykle trvá od listopadu do února, s častými srážkami a občasnými sněhovými bouřemi. Mnoho obyvatel města a návštěvníků si užívá tuto dobu roku při lyžování na nedalekých alpských svazích.

Na jaře Basilej začíná ožívat. Teploty se zvyšují na příjemných 10-15 °C a kvetou stromy a květiny. Je to ranní čas, kdy mlha může být poměrně běžná, ale její postupný rozptyl odkrývá slunečné a jasné dny. Toto období také přivádí mnoho návštěvníků, kteří přijíždějí na tradiční jarní veletrh ve městě.

Letní měsíce v Basileji jsou slunečné a teplé, s průměrnými teplotami kolem 25 °C. Slunce svítí dlouhé hodiny denně, což znamená, že obyvatelé a turisté si mohou užívat venkovní aktivity jako procházky podél řeky Rýn, pikniky v parcích a návštěvy historických památek. Vzhledem k tomu, že město leží poblíž hranic s Francií a Německem, je také ideálním výchozím bodem pro výlety do okolních zemí.

Podzim v Basileji přináší chladnější teploty kolem 10 °C a časté srážky. Barevné listí na stromech a teplejší barvy města vytvářejí malebnou atmosféru. Návštěvníci mohou navštívit místní trhy a ochutnat tradiční švýcarskou kuchyni s čerstvými sezónními ingrediencemi.

Celkově vzato, Basilej je pro své návštěvníky příjemným místem s převážně mírným a vyváženým počasím. Bez ohledu na roční období, budou mít lidé šanci vychutnat si venkovní aktivity a poznávat krásy tohoto švýcarského města.


Dovolená Švýcarsko Basel


Švýcarsko je známé svou malebnou krajinou, úchvatnými horami a bohatou kulturou. Jeden z nejzajímavějších a historicky nejvýznamnějších měst této země je Basel. Nachází se na soutoku řek Rýn a Birs, nedaleko hranic se Francií a Německem. Pro milovníky umění, historie, ale také přírody, je Basel ideálním místem pro strávení dovolené.

Basel je domovem mnoha významných galerií, muzeí a historických památek. Jedním z nejvýznamnějších je Basilejské umělecké muzeum, které patří k nejstarším a největším muzeím v celé Evropě. Zde můžete vidět rozsáhlou sbírku evropského umění, včetně děl slavných mistrů jako jsou Picasso, Monet, Rembrandt a mnoho dalších. Pro milovníky moderního umění je tu také Museum Tinguely, které je věnováno tvorbě švýcarského sochaře Jeana Tinguelyho.

Kromě uměleckých pokladů nabízí Basel také mnoho historických památek. Dominantou města je gotická katedrála Münster, která nabízí úchvatný výhled na město a okolní krajinu z 62 metrů vysoké věže. Historické centrum města je také chráněno UNESCO a překvapí vás svými malebnými uličkami, trhy a impozantními domy.

Basel je také pověstné svými slavnými karnevaly. Každý rok v únoru se zde koná největší karneval v celé Švýcarsku. Město se promění v nekonečný karnevalový průvod plný barevných kostýmů, maskotů a hudby. Tato tradice má již více než 700 let a přiláká návštěvníky ze všech koutů světa.

Pokud se chcete od městského ruchu trochu zrelaxovat, Basel nabízí i příležitost pro procházky v přírodě. Leží v blízkosti Černého lesa a Jurských hor, které jsou ideální pro turistiku, cyklistiku a pikniky. Můžete si také pronajmout lodě a projet se po řece Rýn, což je skvělý způsob, jak prozkoumat město z jiné perspektivy.

Basel je snadno dostupný díky své železniční síti a také letišti, které slouží jako vstupní brána do Švýcarska. Město nabízí mnoho možností ubytování od luxusních hotelů po útulné rodinné penziony, takže si vyberete to, co nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Pokud plánujete svou další dovolenou, zvažte Basel v Švýcarsku. S jeho bohatou historií, uměleckými poklady a nádhernou krajinou, vás tento kousek Evropy určitě nadchne.


Letenka Švýcarsko Basel


Švýcarsko Basel: Skvost mezi Alpami

Pokud hledáte úchvatnou kombinaci kulturního bohatství a přírodní krásy, pak je švýcarské město Basel tou správnou volbou. Nacházející se v nejzápadnějším cípu Švýcarska, leží přímo na soutoku řeky Rýn a Birs, a tvoří tím rozvodí mezi Francií a Německem. Basel je bohatý na historii, kulturu a architekturu, která zaujme každého návštěvníka.

Let z České republiky do Baselu je možné uskutečnit snadno a rychle. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do Baselu zejména z Prahy a dalších českých letišť. Cesta trvá přibližně hodinu a půl, což je ideální pro krátký výlet.

Po příletu do Baselu budete ohromeni bohatými kulturními a historickými památkami, které město nabízí. Můžete začít prozkoumáním starého města, které je jedním z nejlépe zachovalých ve Švýcarsku. Procházejte úzkými uličkami, které jsou lemovány malebnými historickými budovami, a objevujte náměstí se starobylými fontánami a trhy. V centru starého města stojí slavná Katedrála bazilej, která je považována za největší gotickou kostel v Švýcarsku. Zde si můžete vyhlédnout nádherný výhled na celé město z jižní věže.

Pro milovníky umění je v Baselu připraven skutečný poklad. Město je domovem pověstného uměleckého veletrhu Art Basel, který přitahuje milovníky umění z celého světa. Ale i mimo tento veletrh je Basel plný galerií, muzeí a kulturních center. Doporučujeme navštívit Fondation Beyeler, což je jedno z nejprestižnějších muzeí ve Švýcarsku, které je známo svou sbírkou moderního umění.

Basel je také znám svými festivaly a jarmarky. Nejvýznamnějším z nich je Basler Fasnacht, který je největším karnevale mimo Rio de Janeiro. Během tohoto období se město promění v barevnou oázu taneční hudby a rušných průvodů, které potěší všechny věkové kategorie.

Pro přírodní nadšence nabízí okolí Baselu mnoho překrásných lokalit. Můžete si udělat výlet na Rýnská vodopády, což jsou největší vodopády v Evropě, nebo navštívit malebnou oblast Bodamské jezero. Basel je také výborným výchozím bodem pro navštívení alpských horských středisek v sousedním Švýcarsku, Francii nebo Německu.

Basel je jedním z nejlidnatějších švýcarských měst a přestože má moderní vzhled, stále si udržuje svou historickou a tradici bohatou atmosféru. S jeho jedinečným geografickým umístěním je návštěva Baselu skutečným dobrodružstvím, které vám poskytne nezapomenutelné zážitky.

Takže pokud hledáte skvělý cíl pro krátkodobý výlet plný kultury, historie a krásné přírody, není nic lepšího než letět do Švýcarska Basel. Připravte se na neuvěřitelnou směsici všech těchto zážitků a odletějte do jednoho z nejpozoruhodnějších měst ve Švýcarsku.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky