Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Spojené království Windsor Castle

Ubytování Spojené království Windsor Castle


Spojené království se může pyšnit mnoha historickými a nádhernými zámky, které jsou otevřené pro veřejnost a slouží také jako královské rezidence. Jedním z nejznámějších a nejimpozantnějších je zámek Windsor Castle.

Windsor Castle se nachází v královském hrabství Berkshire v Jižní Anglii, přibližně 34 kilometrů západně od Londýna. Jedná se o největší a nejstarší obývaný hrad na světě a jednu z nejpopulárnějších turistických atrakcí ve Spojeném království.

Historie zámku sahá až do 11. století, kdy byl postaven za vlády Viléma Dobyvatele. Od té doby byl Windsor Castle stálým sídlem britských panovníků. Zde se konají mnoho královských ceremonií a oslav, včetně královských svateb a korunování.

Vnitřek zámku je nádherně zdoben a zachovává bohatou historii Spojeného království. Turisté mají možnost prohlédnout si stovky místností, včetně St George's Chapel, kde se konají královské svatby a pohřby. Vedle toho je zde také Muzeum Královského vojska, ve kterém je možné si prohlédnout mnoho artefaktů spojených s vojenskou historií Spojeného království.

Windsor Castle také slouží jako rezidence britské královské rodiny. Když je královna Alžběta II. přítomna, může se stát, že je zámek částečně či zcela uzavřen pro veřejnost. To však neznamená, že by turisté neměli možnost prohlédnout si exteriéry a krásné zahrady, které jsou součástí zámku.

Ubytování ve Windsor Castle je snem mnoha turistů, ale bohužel není pro veřejnost dostupné. Bez ohledu na to, můžete si však pronajmout královský State Apartments, což jsou krásné apartmány, které sloužily jako rezidence králů a královen.

Windsor Castle je jedním z nejhonosnějších zámků na světě a velkou částí britské historie. Pro turisty je to jedinečná možnost prozkoumat bohatou historii Spojeného království a obdivovat architekturu a interiér tohoto úžasného místa. Pokud plánujete návštěvu Anglie, určitě si nenechte ujít tento úchvatný zámek.


Letenka Spojené království Windsor Castle


Windsor Castle is one of the most popular tourist attractions in the United Kingdom. Located in the town of Windsor, it is the oldest and largest occupied castle in the world, with a history dating back over 1,000 years.

If you're planning a trip to the UK, a visit to Windsor Castle should definitely be on your itinerary. Fortunately, there are many flight options that will take you straight from the United States or other countries to the UK. From there, it’s easy to make your way to Windsor and other nearby attractions.

When it comes to flights to the UK, there are several airports to choose from. London Heathrow and London Gatwick are two of the busiest airports in the country, and they both have direct flights from many international destinations. Once you arrive, it’s just a short drive or train ride to Windsor.

If you're looking for a more affordable option, you might consider flying into a smaller airport. Bristol Airport is just a 90-minute drive from Windsor, and it has flights from many popular European cities. Birmingham Airport is also a good choice, with flights from a variety of locations around the world.

No matter which airport you choose, be sure to plan ahead and book your flights well in advance. This will give you the best chance of finding a good deal and ensuring that your trip to Windsor and other parts of the UK is as stress-free as possible.

Once you arrive in the UK, be sure to set aside plenty of time to explore Windsor Castle. The castle is home to a variety of historical and cultural treasures, including beautiful gardens, impressive architecture, and priceless works of art. Make sure to take a guided tour to learn more about the castle's fascinating past.

In addition to Windsor Castle, there are many other attractions to see in the UK, from the bustling city of London to the peaceful countryside of Scotland. With so much to see and do, your trip to the UK is sure to be an unforgettable experience. So why not book your flight today and start planning your visit to Windsor Castle and beyond?


Dovolená Spojené království Windsor Castle


Windsor Castle je jedno z nejvýznamnějších historických a turistických míst na území Spojeného království. Nachází se ve stejnojmenném městě Windsor, které leží ve vzdálenosti asi 34 kilometrů na západ od Londýna. Tato královská rezidence je největší a nejstarší obývaný hrad na světě a slouží jako oficiální sídlo britského panovníka.

Historie hradu sahá až do 11. století, kdy ho založil anglický král Vilém Dobyvatel. Od té doby sloužil jako obývané a obranné místo, mocenské a politické centrum a symbol královské moci. V průběhu let prošel několika přestavbami a rozšířeními, které ho proměnily v impozantní a krásný komplex.

Hrad zahrnuje mnoho atrakcí, které lákají tisíce návštěvníků každý rok. Jeden z nejoblíbenějších je State Apartments, což jsou honosné a luxusních komnaty, které hostí státní návštěvníky a slavnostní ceremonie. V tomto okázalém prostředí můžete obdivovat bohatou sbírku uměleckých děl, nábytku a dekorací.

Kromě toho můžete také navštívit St George's Chapel, krásný a historicky významný kostel, který je místem korunovací a pohřbů britské královské rodiny. Nejznámějším příkladem je zde pohřbený princ Philip, manžel královny Alžběty II.

Návštěvníci mohou také obdivovat hradní areál a královské zahrady. Tyto rozlehlé a pečlivě upravené zahrady nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu a jsou ideálním místem pro procházky a odpočinek. Zahrady také hostí různé festivaly a události po celý rok.

Pokud máte zájem o historii a monarchii, navštěva Windsor Castle je nevyhnutelná. Můžete se projít stejnými chodbami, po kterých královská rodina chodí, a obdivovat neuvěřitelnou architekturu a umělecká díla. Průvodci poskytují fascinující informace o historii hradu, jeho obyvatelích a slavnostních událostech, které se na tomto místě odehrály.

Navštívit Windsor Castle může být součástí ohromného dobrodružství po Spojeném království. Kromě prozkoumání hradu můžete také navštívit historické město Windsor, projít se po nábřeží řeky Temže, nebo třeba vyrazit na výlet do blízkého města Eton s proslulou Eton College.

Takže, pokud hledáte dovolenou plnou historie, krásy a královského lesku, neváhejte si naplánovat návštěvu Windsor Castle. Toto úžasné místo nabízí jedinečný pohled do minulosti a umožní vám prozkoumat jednu z nejvýznamnějších královských rezidencí na světě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené království Windsor Castle


1. Kdy je otevřený Windsor Castle?
Windsor Castle je otevřený většinu roku, kromě Vánoc a Velikonoční neděle. Otevřeno je denně, s výjimkou pátků a sobot, kdy jsou návštěvníci vyzváni k návštěvě některé z dalších královských vinic.

2. Jak dlouho trvá prohlídka Windsor Castle?
Prohlídka trvá obvykle asi dvě hodiny, ale lze se zdržet i delší dobu.

3. Můžete fotografovat uvnitř hradu?
Ano, návštěvníci mohou fotografovat uvnitř hradu, ale pouze bez použití blesku.

4. Můžete vidět královskou rodinu?
To záleží na termínu vaší návštěvy. V době, kdy má královská rodina v hradě audienci nebo velký veřejný zájem, může být určitá část hradu uzavřena.

5. Můžete potkat stájového mistra nebo koně Královské Hanoverské gardy?
Návštěvníci mohou vidět Královskou Hanoverskou gardu, která trénuje denně před hradem. Potkat samotné koně Královské Hanoverské gardy nebo stájového mistra však není možné.

6. Lze si zakoupit suvenýry?
Ano, v hradním obchodě si můžete zakoupit širokou paletu suvenýrů, jako jsou reprodukce obrazů, knihy, magnety apod.

7. Lze si předem rezervovat lístky?
Ano, je možné si předem rezervovat vstupenky na webových stránkách Windsor Castle.

8. Má hrad bezbariérový přístup?
Většina hlavních částí hradu má bezbariérový přístup, ale některé prostory mohou být pro návštěvníky se zdravotním postižením obtížně přístupné.

9. Kde se nachází Windsor Castle?
Windsor Castle se nachází v městečku Windsor v Berkshire, přibližně 40 kilometrů západně od Londýna.

10. Kolik stojí vstupenky?
Cena vstupného se liší podle ročního období a typu vstupenky. Dospělí začínají na 23,50 liberách a děti na 13,50 librách. Existuje také možnost zakoupit rodinné nebo kombinované vstupenky.


Počasí Spojené království Windsor Castle


Windsor Castle je jedním z nejznámějších a nejstarších hradů ve Spojeném království. Tento impozantní hrad se nachází ve Windsoru, blízko Londýna, a slouží jako rezidence britských králů a královen. Počasí ve Windsor Castle je obecně ovlivněno svou geografickou polohou a klimatem, které panuje ve spojeném království.

Spojené království se nachází v oblasti ovlivněné oceánským klimatem, což znamená, že počasí je velmi proměnlivé a často nedokáže být předvídatelné. Stejně jako ve většině oblastí Velké Británie, i v Windsor Castle se mohou v průběhu jednoho dne vystřídat slunečné časy, déšť a chladné větry.

Protože hrad se nachází na rozvodí, je exponován větrům od Atlantského oceánu a moře vlivům. Z tohoto důvodu jsou zde časté větrné podmínky, které mohou ovlivnit pocitovou teplotu a pohodlí lidí poblíž hradu. V zimě může být velmi chladno s teplotami klesajícími pod bod mrazu, zatímco léto může být příjemné s průměrnými teplotami kolem 20 °C.

Co se srážek týče, Windsor Castle dostává průměrné množství srážek, které je typické pro východní Anglii. Nejde však o extrémně deštivou oblast. Nejvíce srážek se očekává během podzimu a zimy, přičemž léto je relativně suché období.

Navštěvníci Windsor Castle by se měli připravit na změnu počasí, zejména pokud se rozhodnou navštívit v zimě nebo na podzim. Doporučuje se mít s sebou vhodné oblečení, včetně nepromokavého kabátu a dobrých bot. Hrad nabízí vnitřní prostory pro prohlídku a odpočinek, což je výhodné v případě nepříznivého počasí.

Celkově lze říci, že počasí ve Windsor Castle je typické pro Velkou Británii. Proměnlivost počasí je součástí života v této oblasti. Přesto toto neovlivňuje popularitu a krásu tohoto historického místa, které každoročně přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky