Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Slovinsko Portorož

Dovolená Slovinsko Portorož


Pokud byste se rozhodli pro dovolenou na Slovinsku, měli byste rozhodně zvážit pobyt v malebném letovisku Portorož. Toto překrásné městečko je vyhledávanou destinací turistů z celého světa díky svým plážím s čistými vodami a lázeňským střediskům s nabídkou prvotřídních procedur. Následující článek vám přináší bližší informace o tom, co všechno si v Portoroži užít.

Pláže

Jednou z největších předností Portorože jsou jeho pláže. Ty nabízejí návštěvníkům nejen úchvatné výhledy na moře, ale také čisté vody, což je velmi důležité z hlediska pohodlí a bezpečnosti. Pláže jsou určeny jak pro turisty, kteří si chtějí užít koupání, tak pro ty, kteří se chtějí věnovat sportovním aktivitám jako je například plážový volejbal.

Lázeňské procedury

Portorož je také znám svými lázeňskými středisky s nabídkou prvotřídních lázeňských procedur. Pokud se chcete zrelaxovat a užít si příjemný pobyt v lázních, můžete si vybrat ze široké nabídky procedur jako jsou například masáže, koupele, inhalace a mnoho dalšího. Tyto procedury mohou pomoci především při bolestech zad, svalových a kloubních problémech, ale také při stresu a únavě.

Kulturní památky

V Portoroži a jeho okolí najdete také mnoho kulturních památek, které stojí za návštěvu. Mezi nejzajímavější patří například Tartinijev trg, tedy Náměstí Tartinijeho, které je pojmenováno po slavném hudbeníkovi Giuseppe Tartinim. Na náměstí se nachází řada kvalitních restaurací a kaváren, kde si můžete dopřát skvělou kávu či místní speciality.

Dalšími zajímavými místy jsou například kostel svatého Jiří, který je nejstarší sakrální stavbou v Portoroži, nebo klášter svatého Bernardina, který se nachází v nedalekém městečku Piran. Tento klášter byl postaven v 15. století a je jedním z nejvýznamnějších středověkých staveb v regionu.

Závěr

Portorož je ideální destinací pro ty, kteří hledají kvalitní a relaxační dovolenou v malebném prostředí. Pláže s čistými vodami, prvotřídní lázeňské procedury a kulturní památky jsou jen některé z věcí, které mohou návštěvníci portorožského letoviska očekávat. Tak neváhejte a vydejte se na cestu do kouzelného prostředí Portorože.


Letenka Slovinsko Portorož


Pokud hledáte destinaci s klidnými plážemi, krásnou přírodou a bohatou kulturní historií, neváhejte a vydejte se do malebného slovinského přímořského města Portorož. Toto lázeňské letovisko se nachází na jihozápadě Slovinska a láká každý rok tisíce turistů ze všech koutů světa.

Cesta do Portorože je snadná, díky přítomnosti mezinárodního letiště v blízkém italském Terstu. Z Prahy lze do Terstu letět přímo, a poté za pouhých 20 minut cesty autem nebo autobusem dosáhnout Portorože. Další možností je letět do Lublaně, slovinského hlavního města, a odtud si vzít vlak nebo autobus směrem k jižnímu pobřeží.

Po příletu do Portorože budete okouzleni okolním krajinou. Letovisko leží na krásném pobřeží Jaderského moře a nabízí řadu písečných a kamenných pláží. Díky svému jedinečnému polohování mezi horami a mořem zde panuje příjemné klima, které je ideální pro relaxaci a vyhnout se horkým letním teplotám.

Jednou z největších atrakcí Portorože je jeho historické jádro. Staré město je plné úzkých uliček, malebných domů a historických památek. Při procházce se zde můžete zastavit u kostela svatého Jiří, který je považován za symbol města. Také si nenechte ujít návštěvu známého kasina, které je jedním z nejstarších v Evropě. Na večer můžete zavítat do jedné z mnoha restaurací, kde ochutnáte místní speciality, jako jsou ryby a mořské plody.

Pro ty, kteří se chtějí zrelaxovat, je zde široká škála wellness a lázeňských zařízení. Můžete si dopřát masáže, termální koupele nebo se zúčastnit různých wellness programů. Možnosti jsou skutečně nekonečné a všechna zařízení jsou vybavena moderními technologiemi a profesionálním personálem.

Pokud máte zájem o aktivnější dovolenou, nemusíte se bát. V okolí Portorože najdete kvalitní golfová hřiště, tenisové kurty, cyklistické trasy a příležitosti k potápění. Milovníci adrenalinu se mohou vydat na vodní lyže nebo vyzkoušet odvážný skok z padáku.

Portorož je skvělým výchozím bodem pro objevování okolních slovinských památek. Vydejte se na krátkou cestu do hlavního města Lublaně, kde si můžete prohlédnout slavný hrad, překrásné historické centrum a projít se po oblíbeném Tromostovju. Další možností je návštěva jeskyní Postojnska jama, které patří k nejkrásnějším jeskyním na světě.

Nelze opomenout ani gastronomii, která je v Portorože vynikající. Místní kuchyně se zaměřuje především na čerstvé mořské plody, olivový olej, tradiční sýry a krásné místní víno. Můžete si zajít na degustaci vín nebo si vychutnat lahodné pokrmy v jedné z mnoha restaurací ve městě.

Portorož je ideální destinací pro ty, kteří hledají relaxaci, přírodu a kulturu. Kombinace nádherných pláží, historického centra a širokého výběru aktivit poskytuje bezvadný zážitek pro všechny typy cestovatelů. Nechte se unášet krásou slovinského pobřeží a objevujte nezapomenutelné momenty při návštěvě tohoto nádherného letoviska.


Počasí Slovinsko Portorož


Slovinsko je známé svou krásnou a rozmanitou krajinou, od horských vrcholků a jezer po útesy a pobřežní oblasti. Jedním z nejpopulárnějších pobřežních letovisek je Portorož. Toto malé město, které se nachází v jihozápadní části země, je známé svou příjemnou klimou a bohatými možnostmi trávení volného času.

Portorož má středomořské klima, které je typické teplými léty a mírnými zimami. Léta zde bývají horká a suchá, s průměrnými teplotami kolem 25 °C a někdy i vyššími. Sluneční svit je hojný a turisté si mohou užívat dlouhých dnů strávených na pláži, sluněním a koupáním v azurovém moři. Příjemné teploty a osvěžující mořský vánek činí Portorož ideálním místem pro letní dovolenou.

Podzimy v Portoroži jsou mírné a někdy až teplé, s teplotami dosahujícími 20 °C. Moře zůstává teplé a ještě příjemné pro plavání, takže návštěvníci mohou využít klidnějšího období, aby si užili slunečních paprsků bez davu turistů.

Zimy ve Slovinsku jsou obecně mírné, a Portorož není výjimkou. Teploty se pohybují kolem 10–15 °C a občas může pršet. Pobyt v tomto období může být příležitostí k prozkoumání okolního venkovského prostředí, historických památek a malých přímořských obcí. Navíc si můžete vychutnat klidnější atmosféru bez velkého množství turistů.

Jaro je v Portoroži krásné a kvetou zde louky a pole. Teploty se začínají zvedat a dosahují příjemných hodnot kolem 15–20 °C. Je to ideální doba pro výlety po okolí, procházky po pobřeží a ochutnávání místních specialit.

Celkově vzato, Portorož nabízí návštěvníkům příjemné klima po většinu roku, které je ideální pro relaxaci na pláži a poznávání krásy slovinského pobřeží. Bez ohledu na to, zda preferujete teplé léto, klidné podzimní dny nebo jarní průzkumy, Portorož vám zajistí nezapomenutelný pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Portorož


Zde jsou některé z nejčastějších otázek a odpovědí týkajících se Slovinska a Portorože:

1. Co je nejlepší způsob, jak se dostat do Portorože?

Nejlépe je cesta autem, obzvlášť pokud cestujete z vzdálenějšího místa, avšak do Portorože se oblíbeně dostávají také turistickými autobusy a vlaky.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Portoroži?

Pláže v Portoroži jsou známy pro svůj jemný písek a rezortové prostředí. Nejoblíbenější pláže jsou Meduza 1 a 2, pláž Hlavna a Bernardin. Pro romantické víkendy navštivte pláže v blízkosti Piranu.

3. Která místa stojí za zhlédnutí v Portoroži?

Portorož má bohatou historii, kterou můžete zažít v muzeu Piranski zabavni park Mini.

4. Kolik hodin letu je z Prahy do Lublaně?

Let z Prahy do Lublaně trvá zhruba 1 hodinu a 25 minut.

5. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Slovinska a Portorože?

Slovinské pobřeží Portorože může být nádherné od května do září, kdy teploty klesají. Pokud se budete chtít vyhnout turistickým davům, můžete zvážit návštěvu v dubnu, říjnu nebo listopadu.


Ubytování Slovinsko Portorož


Slovinsko, malá a nádherná země se nachází v srdci Evropy a nabízí mnoho příležitostí pro turistiku, od horských túr po návštěvy krasových jeskyní a termálních lázní. Slovinsko leží na pobřeží Jaderského moře a jedním z nejnavštěvovanějších letovisek je Portorož.

Portorož (italsky Portorose) je město, které se nachází na slovinském pobřeží Jaderského moře, asi 7 km od města Koper. Je to oblíbené letovisko pro turisty z celého světa, kteří hledají pohodlí a zábavu. Je proslulé svým klimatem, termálními lázněmi a dlouhými plážemi. Portorož je největší a nejnavštěvovanější turistickou oblastí Slovinska a nabízí mnoho různých možností pro ubytování.

Pro ty, kteří hledají luxusní pobyt v Portoroži, je ideální volbou hotel Kempinski Palace. Tento hotel nabízí plný servis a pohodlí. Nachází se v historické budově v centru města a je obklopen krásnou zelení a tichem. Hotel Kempinski Palace má k dispozici velký bazén s vodopádem a horkou vanou, stejně jako moderní fitness centrum a saunu.

Další možností pro luxusní ubytování v Portoroži je hotel LifeClass Portorož. Tento hotel nabízí mnoho možností pro relaxaci, včetně bazénu, sauna a wellness centra. Pokoje jsou prostorné a moderní, s jedinečným výhledem na moře.

Pro ty, kteří hledají ubytování v Portoroži za přijatelnou cenu, je možností ubytování v Apartments Vila Barka. Toto ubytování se nachází kousek od pláže a nabízí jednoduché, ale čisté a pohodlné pokoje se všemi potřebami pro příjemný pobyt.

Dále jsou zde nabízeny i jiné možnosti ubytování, jako jsou apartmány a penziony. Všechna tato ubytování mají jedno společné a to, že jsou obklopeny nádhernou přírodou a mají výhled na krásné Jaderské moře.

Slovinsko Portorož je krásné letovisko s mnoho možnostmi pro turisty. Ať již hledáte luxusní pobyt, nebo ubytování za přijatelnou cenu, určitě si v Portoroži najdete to svoje ideální místo. Pokud plánujete dovolenou v Slovinsku, nezapomeňte navštívit toto malebné pobřeží a užít si nádherného letoviska Portorož.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky