Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Řecko Kréta Malia

Dovolená Řecko Kréta Malia


Řecko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou a na Krétě se nachází mnoho malebných destinací. Jedno z nejznámějších a často vyhledávaných míst je město Malia.

Malia se nachází na severovýchodním pobřeží ostrova Kréta a je známé svou krásnou písčitou pláží, azurově modrou vodou a bohatým nočním životem. Je oblíbenou destinací zejména pro mladé lidi, kteří hledají kombinaci krásného prostředí, plážového pobytu a zábavy.

Jednou z hlavních atrakcí v Malii je samozřejmě pláž. Je dlouhá a písečná, ideální pro lenošení na sluníčku nebo pro sportovní aktivity jako volejbal či plážový fotbal. Voda je čistá a teplá, ideální pro plavání či šnorchlování. Okolní pláže nabízejí také vodní sporty, jako je windsurfing či jetové lyžování.

Malia se pyšní také svou historií. Vítá vás nádherně restaurovaná část města s malebnými uličkami, tradičními domy a památkami jako je Minojský palác. Můžete se procházet starobylými uličkami a objevovat malé obchody se suvenýry, restaurace s tradiční řeckou kuchyní a útulné kavárny, kde si můžete vychutnat šálek čerstvého řeckého kávy.

Malia je také pověstná svým nočním životem. Město nabízí mnoho barů, klubů a diskoték, které jsou otevřené až do pozdních nočních hodin. Tato oblast atrahuje mladé lidi z celého světa, kteří chtějí zažít nezapomenutelné večery plné zábavy a tančení.

Pro ty, kteří hledají dovolenou plnou dobrodružství, je v okolí Malie také mnoho možností k aktivnímu vyžití. Můžete si pronajmout kolo a projet se po okolních vesnicích a krajině, vydat se na pěší túru do hor nebo si vyzkoušet potápění v křišťálově čistém moři.

Malia je také výchozím bodem pro objevování dalších malebných destinací na Krétě. Můžete si například vzít výlet na ostrov Spinalonga, který je známý svou pevností a historií. Nebo se vydat do hlavního města Kréty, Heraklionu, kde můžete navštívit slavnou archeologickou lokalitu Knossos a její královský palác.

Dovolená v Malii na Krétě je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí spojit krásy pobřeží s historií, aktivním vyžitím a živým nočním životem. Příjemné počasí, vstřícní místní obyvatelé a bohatý kulturní dědictví jsou jen některé z věcí, které vás čekají na této malebné části Kréty. Tak proč si nedopřát toto unikátní dobrodružství a vydat se na dovolenou do Malie?


Počasí Řecko Kréta Malia


Malia je oblíbenou turistickou destinací na ostrově Kréta v Řecku. Toto město, které se nachází na východním pobřeží ostrova, je známé svou úchvatnou pláží, nočním životem a krásným počasím.

Klima v Malii je typicky středomořské, což znamená, že zde vládnou teplá léta a mírné zimy. Nejoblíbenějším obdobím pro návštěvníky je léto, kdy se teploty pohybují kolem 30 °C. Slunečných dní je zde hojnost a voda v moři má příjemnou teplotu okolo 25 °C. Díky tomu je moře ideálním místem pro koupání, například na pláži s bílým pískem a azurovou vodou, kterou Malia nabízí.

Jaro a podzim jsou také příjemné období pro návštěvu Malie. Teploty se pohybují okolo 20 °C a můžete si užívat mírnějšího počasí, které je stále dostatečně teplé na slunění nebo plavání. Do Malie můžete vyrazit i během zimy, kdy jsou teploty kolem 15 °C, což je stále příjemné počasí.

Stejně jako všude v Řecku, Malia má spoustu slunečných dní. Průměrný počet slunečních hodin se pohybuje kolem 3000 hodin ročně, což je výrazně nad evropským průměrem. To znamená, že turisté si mohou užít mnoho slunných dní na pláži nebo při procházkách po promenádě.

I když je Malia známá teplým a slunečným počasím, je stále důležité si sebou vzít opalovací krém a další ochranné prostředky proti slunci. Měli byste také mít na paměti, že v létě mohou být teploty velmi vysoké, a proto je důležité chránit se před slunečním úžehem a dostatečně pít.

Celkově lze říci, že počasí v Malii je ideální pro ty, kteří hledají slunečné a teplé destinace. Díky svému středomořskému klimatu a hojnosti slunečních dnů je Malia skvělým místem pro dovolenou na pláži, prozkoumávání okolní krajiny nebo užívání nočního života. Bez ohledu na roční období, je zde vždy dostatek slunce a tepla, které potěší každého návštěvníka.


Ubytování Řecko Kréta Malia


Krásná ostrovní destinace na jihu Evropy, Řecko, je domovem mnoha pohádkových pláží, fascinující historie a bohaté kultury. Mezi tyto místa patří i město Malia na ostrově Kréta, které přiláká každoročně tisíce turistů, kteří sem přijíždějí objevit krásu tohoto místa.

Malia se nachází přibližně 34 kilometrů východně od hlavního města ostrova, Heraklionu, a je jedním z nejživějších letovisek na Krétě. Díky své bohaté historii se zde mohou návštěvníci potápět do minulosti, ať už prozkoumáváním starověkého paláce, který se nachází nedaleko nebo chůzí po úzkých uličkách centra.

Jednou z hlavních atrakcí Malie je svými písečnými plážemi. Ty jsou dlouhé a ploché, což je ideální pro milovníky slunění a rodiny s dětmi. Mnohé z nich jsou vybaveny lehátky a slunečníky, a tak si návštěvníci mohou vychutnat příjemné relaxační odpoledne na pláži.

Kromě slunění a koupání nabízí Malia také širokou škálu vodních aktivit. Návštěvníci se mohou potápět s potápěčskými kluby, plachtit na surfových prknech nebo si vyzkoušet různé druhy vodního lyžování. Pokud máte raději sušší záležitosti, můžete si pronajmout kolečko na projížďku pobřežní promenádou, nebo si vybrat z mnoha plážových barů a restaurací, kde si můžete vychutnat svěží mořské plody a skvělé řecké speciality.

Pro ty, kteří mají zájem o historii, nemůže chybět návštěva paláce v Malii. Palác Malia, který pochází z doby kolem roku 1900 př. n. l., je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Krétě. Návštěvníci si mohou prohlédnout zbytky tohoto královského paláce a procházet se po nádherných nádvořích a zahradách. Pro fanoušky historie je to dokonalá příležitost podívat se na pozůstatky minulosti.

Ubytování v Malii je velmi pestré. K dispozici jsou luxusní hotely, kde si můžete dopřát veškerý komfort, nebo levnější pensióny a apartmány pro ty, kteří hledají cenově dostupnější možnost. Bez ohledu na vaše představy a požadavky, budete mít jistě mnoho možností.

Celkově řečeno, Malia na Krétě je atraktivní destinace, která spojuje krásu historie s nádhernými plážemi a velkým výběrem aktivit. Je ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit dokonalou dovolenou na pláži, ale zároveň si přejí objevit bohatou kulturu a historii Řecka. Ubytování v Malii vám poskytne pohodlí a relaxaci, kterou si zasloužíte po celém dni objevování tohoto úžasného místa.


Letenka Řecko Kréta Malia


Kréta je jednim z nejoblíbenějších řeckých ostrovů a nabízí mnoho malebných letovisek, která přitahují turisty z celého světa. Jedním z těchto letovisek je Malia, které se nachází na severovýchodním pobřeží ostrova. Pokud plánujete navštívit tento kout Řecka, měli byste vědět, že si zde můžete užít krásné pláže, bohatou historii a živý noční život.

Malia je známá svými krásnými písečnými plážemi, které se rozprostírají na dlouhém úseku nabízejícím dostatek místa pro relaxaci a opalování. Oblázková pláž se nachází v blízkosti centra letoviska a je zde možnost pronájmu lehátek a slunečníků. Pro dobrodružnější návštěvníky jsou k dispozici různé vodní sporty, jako například potápění, windsurfing nebo pádlování.

Pokud máte rádi historii a kulturu, není daleko od centra Malie antický palác, který pochází z minojské doby. Můžete si prohlédnout pozůstatky tohoto paláce, který poskytuje fascinující pohled do minulosti. Další zajímavou atrakcí v blízkosti Malie je palác Knossos, který je považován za největší minorskou památku na Krétě. Zde se můžete procházet rozlehlými ruinami a obdivovat zdobené sloupy a fresky.

Jedním z hlavních důvodů, proč se turisté vrací do Malie, je její živý noční život. Centrum letoviska je plné barů, klubů a restaurací, kde si můžete vychutnat večer plný zábavy a tančení. Malia je známá jako jedno z nejlepších míst pro noční život na Krétě, a tak nezapomeňte vyzkoušet některý z jejich populárních klubů či nočních barů.

Pro milovníky přírody a výletů ve volné přírodě je na Krétě spoustu možností. Můžete si například pronajmout automobil a prozkoumat okolní horské oblasti a malebné vesnice. Západně od Malie se nachází Národní park Lassithi, který je domovem pro mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat. Zde si můžete užít nezapomenutelný den strávený v přírodě a procházce po krásných stezkách.

Letenku do Malie na Krétě můžete rezervovat přes různé letecké společnosti a ceny se liší podle sezóny. Doporučuje se zajistit letenku co nejdříve, zejména pokud cestujete během letních měsíců, kdy je Kréta oblíbenou destinací turistů.

Malia na Krétě je ideálním místem pro ty, kteří hledají slunnou dovolenou s bohatým kulturním dědictvím a skvělým nočním životem. Toto letovisko nabízí kombinaci krásných pláží, historických památek a nezapomenutelných zážitků. Prozkoumejte krásy Kréty a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Malii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kréta Malia


1. Jak se nejlépe dostanu z letiště do Malie?
- Z letiště Heraklion je možné využít taxi, autobus nebo si pronajmout auto.

2. Kolik stojí taxi z letiště do Malie?
- Cena taxi závisí na denní době a přibližně se pohybuje od 35 do 40 eur.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Malii?
- Mezi nejlepší pláže v Malii patří Malia Beach, Potamos Beach a Stalis Beach.

4. Kdy je nejvhodnější doba na návštěvu Malie?
- Nejlepší čas na návštěvu Malie je od května do října, kdy jsou teploty příjemné a nedochází k velkým dešťům.

5. Co je hlavní atrakcí v Malii?
- Hlavní atrakcí v Malii je staré město s ruiny minojského paláce. Městské hradby a malé uličky pak nabízí příjemnou atmosféru pro procházky.

6. Kde si mohu v Malii vychutnat tradiční řeckou kuchyni?
- V Malii je mnoho restaurací nabízejících tradiční řeckou kuchyni. Doporučuje se přímo v centru města, kde je větší výběr restaurací.

7. Jaká je průměrná cena za jídlo a pití v Malii?
- Průměrná cena za jídlo a pití v Malii se pohybuje kolem 10-15 eur na osobu v levnějších restauracích a 20-30 eur na osobu v restauracích střední třídy.

8. Jaké jsou možnosti ubytování v Malii?
- V Malii je možné najít různé typy ubytování, od luxusních hotelů až po levné apartmány. Doporučuje se rezervovat s předstihem, zejména v letních měsících.

9. Jaké další atrakce mohu navštívit poblíž Malie?
- V blízkosti Malie se nachází několik dalších turistických atrakcí, jako je Agios Nikolaos, Krétské akvárium a vesnice Mochos.

10. Jaké outdoorové aktivity mohu v Malii podniknout?
- V Malii je možné podniknout vodní sporty, jako je potápění a jízda na vodním skútru. Je také možné se vydat na výlety po horách nebo pořídit si výlet na plachetnici.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky