Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Portugalsko Évora

Dovolená Portugalsko Évora


Pokud hledáte klidné a idylické místo pro vaši dovolenou, portugalské město Évora by mohlo být tou správnou volbou. Toto město, nacházející se v oblasti Alentejo, má bohatou historii a kulturu, což ho dělá jedním z nejatraktivnějších turistických míst v Portugalsku.

Évora je známá jako město univerzit a katedrál, které jsou oba zapsány na seznamu Světového dědictví UNESCO. Město má krásné starobylé domy a ulice, které jsou plné historických památek a architektury, jako je například kaple kostela sv. Boneventure, chrám St. Antona a kaple kostela sv. Františka.

Další neuvěřitelnou atrakcí v Évoře je chrám sv. Marka, který je považován za jedno z mála děl manuelské architektury v Portugalsku. V chrámu se nacházejí nádherné fresky a mozaiky, které zobrazují biblické scény, což se stalo dalším důvodem pro zapsání chrámu na seznam světového dědictví UNESCO.

Pokud máte chuť na dobré jídlo, Évora nabízí typická jídla z oblasti Alentejo, jako jsou například smažené tuňákové koláče, hovězí maso a rajčata nebo syrové sýry. Město je také známé svými vinařstvími, kde si můžete vychutnat místní víno.

Nakonec si nemůžete nechat ujít návštěvu kostela sv. Kláry, kde se ukrývá kostnice Capela dos Ossos (kostelnice s kostmi). Kostnice byla postavena v 16. století a v té době sloužila k ukládání kostí z místních hřbitovů, a to včetně kostrů zabitého dobytka. Dnes je tato kostnice turistickou atrakcí a zaujme každého návštěvníka.

Celkově lze říci, že Évora je ideální místem pro ty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou, kde mohou objevovat krásy portugalské kultury a historie. Nezapomeňte navštívit místní obchody a trhy, abyste si odvezli domů nějaké skvělé místní suvenýry.


Ubytování Portugalsko Évora


Portugalsko je země, která se pyšní svou bohatou historií a malebnou krajinou. Mezi mnoha krásnými městy a oblastmi, která stojí za návštěvu, patří i historické město Évora.

Évora se nachází ve střední části Portugalska a je jedním z nejzachovalejších středověkých měst v celé zemi. Jeho historické jádro bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO a je to také jedno z nejlepších míst, kde se seznámit s tradiční portugalskou kulturou a architekturou.

Ubytování v Évoře nabízí širokou škálu možností. Existuje mnoho hotelů, penzionů a apartmánů, které vyhovují různým rozpočtům a preferencím. Jednou z možností je ubytování přímo v historickém centru města, kde se nachází většina památek a atrakcí.

Mnoho hotelů v Évoře je umístěno v historických budovách, které kombinují moderní pohodlí se zachováním původního šarmu. Tyto hotely nabízejí pokoje s výhledem na krásné ulice a náměstí a často mají také restaurace a lázeňská zařízení, kde si hosté mohou dopřát relaxaci.

Další možností je ubytování v menších penzionech nebo apartmánech, které nabízejí větší míru soukromí a pohodlí. Tyto ubytovací zařízení se nacházejí jak v centru města, tak i v blízkém okolí, čímž umožňují snadný přístup k výletům do okolní krajiny.

Évora je ideálním místem pro milovníky památek a historie. Město je plné fascinujících středověkých kostelů, klášterů a historických budov. Jednou z nejznámějších památek je chrám Diana, který je jedním z největších a nejlépe zachovalých římských památek na Pyrenejském poloostrově.

Navíc, Évora je také známá svou slavnou univerzitou, která je jednou z nejstarších v Evropě. Návštěvníci se mohou projít po historickém kampusu a obdivovat krásné budovy a zahrady.

Mimo bohaté historie nabízí Évora také velké množství restaurací a obchodů, kde si návštěvníci mohou vychutnat tradiční portugalskou kuchyni a nakoupit suvenýry.

Chcete-li zažít autentickou portugalskou atmosféru a prozkoumat bohatou historii, Évora je ideálním místem pro váš pobyt. Nezapomeňte si zarezervovat ubytování včas a připravit se na jedinečný zážitek v jednom z nejkrásnějších portugalských měst.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Évora


1. Kde se nachází Évora v Portugalsku?
Évora se nachází ve střední části Portugalska, asi 130 kilometrů východně od Lisabonu.

2. Jak se dostanu z Lisabonu do Évory?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Lisabonu do Évory, je vlakem nebo autobusem. Vlakové spojení trvá přibližně 1,5 hodiny, zatímco autobusové spojení trvá přibližně 2 hodiny.

3. Jaké jsou nejznámější památky v Évoře?
Mezi nejznámější památky v Évoře patří Chrám Svatého Františka, Chrám Svatého Antonína, Růžový palác, Kaple Kostela Svatého Jana Křtitele, Římský chrám Diana a Městské hradby.

4. Kde se dá v Évoře ubytovat?
V Évoře jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Nejlepší je zarezervovat si ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je zde mnoho turistů.

5. Jaké jsou typické portugalské pokrmy v Évoře?
V Évoře můžete ochutnat typickou portugalskou kuchyni, jako je bacalhau (solená treska), cozido à portuguesa (tradiční portugalská pečeňová polévka), a nezapomeňte na slavný portugalský dezert pastel de nata (vanilkové krémy v listovém těstě).

6. Kolik stojí vstupenka do hlavních památek v Évoře?
Ceny vstupenek se mohou lišit v závislosti na památkách. Pro příklad, vstupenka do Chrámu Svatého Františka stojí 5 eur, do Růžového paláce 8 eur a do Římského chrámu Diany 2 eury.

7. Existují nějaké výlety z Évory do okolí?
Ano, z Évory si můžete udělat úžasné výlety do okolí. Například navštívit město Elvas, které je zapsáno na seznamu UNESCO, či výlet do přírodního parku Serra de São Mamede.

8. Jaké je počasí v Évoře?
V Évoře je převážně středomořské podnebí s teplými léty a mírnými zimami. Letní teploty se pohybují kolem 30 °C, zatímco zimní teploty se drží okolo 15 °C.

9. Které slavnosti a festivaly se v Évoře konají?
Ve městě Évora se koná mnoho festivalů a slavností během roku. Mezi nejznámější patří Festival vín, který se koná v červnu, aývaly, tradiční festival s ohňostroji, a Festival hudby a divadla, který se koná v září.

10. Kde mohu nakoupit suvenýry z Évory?
V Évoře najdete mnoho obchodů se suvenýry, zejména v historickém centru města. Můžete si zakoupit suvenýry obsahující keramiku, ruční práce, víno, olivový olej a další tradiční portugalské výrobky.


Letenka Portugalsko Évora


Portugalsko, země slunečných pláží a malebných měst, je oblíbeným cílem turistů z celého světa. Mezi nejvíce navštěvovaná místa v Portugalsku patří i kouzelné město Évora, které se nachází v regionu Alentejo. Pokud plánujete navštívit tuto krásnou destinaci, cesta do Évory je nejlépe zajištěna letenkou.

Letenky do Portugalska jsou dnes dostupné z mnoha evropských měst, ať už se rozhodnete využít letecké společnosti či nízkonákladového dopravce. Évora má vlastní mezinárodní letiště, které se nachází asi 130 km od Lisabonu. Pokud se chystáte z jiného města v Portugalsku, je také možné využít vlakovou nebo autobusovou dopravu a dospět do Évory pohodlně a levněji.

Po příletu do Évory budete okamžitě pohlceni jeho krásou a historickým duchem. Město je na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí bohaté kulturní a historické pozadí. Zajímavostí je, že ve městě se nachází největší středověká katedrála v Portugalsku, která je jedním z hlavních turistických cílů. Kromě toho můžete navštívit i řadu kostelů, klášterů a historických paláců, které jsou pro Évoru typické.

Architektura města je nádherná kombinace středověkých, renesančních a barokních prvků. Při procházce po úzkých uličkách Évory se budete cítit jako v čase zatraceném. Město je také známé svými hradbami, které obklopují historické jádro a poskytují nádherné výhledy na okolní krajinu. To je také důvod, proč je Évora oblíbenou destinací pro milovníky fotografování.

Příroda kolem Évory je stále nedotčená a fascinující. Příznivci outdoorových aktivit si zde mohou vychutnat nádherné procházky, horské túry a cyklistiku. Existují také různé vinařské zájezdy, které vám umožní objevovat okolní vinice a ochutnat proslulé portugalské víno.

Pokud jde o jídlo, Évora nabízí bohatou kulinářskou scénu. V místních restauracích si můžete vychutnat tradiční portugalská jídla, jako je cataplana (pikantní mořský plod se zeleninou) nebo frango na pucara (grilované kuře s kořením). Évora je také známá svými sladkostmi, jako jsou pernety (mandlové cukroví) a queijadas (sladké sýrové koláčky).

Navštívit Évoru je jedním ze zážitků, který si turista nemůže nechat ujít během svého pobytu v Portugalsku. Toto kouzelné město nabízí nejen historii a kulturu, ale také krásnou krajinu a bohatou kulinářskou scénu. Získejte letenku do Évory a zažijte nezapomenutelné dobrodružství ve středu Portugalska.


Počasí Portugalsko Évora


Portugalsko, země bohatá na krásnou přírodu a slunečné počasí, nabízí nespočet možností pro cestování a objevování. Jedno z míst, které byste rozhodně neměli vynechat při návštěvě Portugalska, je krásné město Évora.

Évora, hlavní město distriktu Évora v regionu Alentejo, je unikátní kombinací historických památek a moderního životního stylu. Jeho středověké jádro bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO a nabízí nádherné památky a architekturu.

Když přijedete do Évory, první věc, kterou si pravděpodobně všimnete, je úžasné počasí. Évora je známá svými horkými léty a mírnými zimami. Léto zde trvá obvykle od června do září a teploty se pohybují kolem 30°C. V zimě teploty klesají na příjemných 15-20°C. Díky tomuto příjemnému počasí je Évora ideálním cílem pro návštěvníky po celý rok.

Jedním z nejvíce fascinujících míst v Évoře je krásné římské divadlo, které bylo postaveno v 1. století před naším letopočtem. Toto divadlo bylo objeveno teprve v roce 1989 a je vynikajícím příkladem starověké římské architektury. Při procházce okolo tohoto divadla máte pocit, jako byste se vrátili zpět v čase do římské éry.

Další ikonickou památkou v Évoře je chrám Sé Velha. Tento gotický kostel byl postaven v 12. století a je považován za jeden z nejvýznamnějších středověkých kostelů v Portugalsku. Jeho impozantní věže a bohatá vnitřní výzdoba si zaslouží vaši pozornost.

Pro milovníky vín nebo ty, kteří chtějí ochutnat něco místního, Évora je dokonalé místo. Alentejo je jednou z největších vinařských oblastí v Portugalsku a Évora je domovem několika vynikajících vinařství. Můžete si udělat výlet do některého z nich a ochutnat neopakovatelné víno Alentejo, které je oblíbené mezi místními i turisty.

Évora je také místem, kde můžete strávit příjemné odpoledne ve stínu stromů u zahrady do královského paláce. Tato zahrada nabízí nádherný pohled na město a můžete zde relaxovat a odpočívat po celý den.

Évora je skutečně fascinujícím místem plným historických památek a krásného počasí. Neváhejte si naplánovat návštěvu tohoto úžasného města. Uvidíte, že se zamilujete do jeho architektury, kultury a počasí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky