Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Polsko Zakopaně

Počasí Polsko Zakopaně


Zakopane je malebné horské město nacházející se v jižním Polsku v Tatranském národním parku. Jeho poloha v nadmořské výšce okolo 800 metrů a obklopení vrcholky Tatranských hor ho činí oblíbeným turistickým cílem pro milovníky přírody, horolezců a lyžařů.

Když hovoříme o počasí v Zakopaném, musíme brát v úvahu jeho polohu ve vysokohorském prostředí. Zimy jsou zde dlouhé a chladné, s teplotami často klesajícími pod -10 °C. Sněhu bývá dostatek a tato oblast je známá jako jedno z nejlepších míst pro lyžování ve střední Evropě. Oblíbenými lyžařskými středisky v okolí jsou Gubałówka, Kasprowy Wierch a Nosal.

Jaro a podzim jsou ve Zakopaném mírně teplejší, ale počasí je často proměnlivé. Teploty se pohybují mezi 5 a 15 °C a srážky jsou pravidelné. V těchto obdobích je možné zažít rychlé změny počasí od slunečného pochmurnému a deštivému. To je příležitost pro turisty, aby si užili krásy okolní přírody, která se v této době rozzáří jarním nebo podzimním barevným šaty.

Letošní léto v Zakopaném se očekává teplé a příjemné. Průměrné teploty se pohybují mezi 20 a 25 °C, což je ideální pro aktivity venku, jako je pěší turistika, horské cyklistiky či relaxace u jezera Morskie Oko. Turisté mají také možnost vyzkoušet si hory prostřednictvím jednodenních nebo vícedenních túr, které jsou organizovány s průvodcem.

Nicméně, je důležité si uvědomit, že počasí v Zakopaném může být velmi chaotické. Můžete se setkat s teplým slunečným počasím a během několika hodin zažít bouři nebo ochlazení. Je proto důležité dobře se připravit na každé scenario a vzít s sebou vhodné vrstvené oblečení a dostatečný nápoj.

Zakopane je krásné místo s bohatou přírodou a neuvěřitelnými výhledy. Jeho počasí nabízí různé zážitky po celý rok. Během cesty do této polské horské destinace je vždy dobré sledovat předpověď počasí a být připraven na překvapení, které vám může přinést.


Nejčastější dotazy a odpovědi Polsko Zakopaně


1. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Zakopaného v Polsku?
- Nejlepší období pro návštěvu Zakopaného je od června do září, kdy je nejtepleji a nejsou tam velké zimní výkyvy počasí.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Zakopaného?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Zakopaného, je využít autobusovou přepravu nebo si pronajmout auto a jet po silnici z hlavního města Krakova.

3. Co navštívit v Zakopaném?
- Zakopané je známé pro své úchvatné horolezecké a turistické trasy, jako například Národní park Tatry, Gubałówka, Aqua Park Zakopane a mnoho dalších.

4. Kde se dá ubytovat v Zakopaném?
- Zakopané nabízí různé druhy ubytování, od luxusních hotelů a penzionů po levnější hostely. Nejlepší je si předem rezervovat ubytování přes internet.

5. Jaké jsou nejznámější tradiční jídla v Polsku?
- Mezi nejznámější tradiční jídla v Polsku patří pierogi (národní náplňové knedlíky), kielbasa (polská klobása), bigos (národní zelný guláš) a zurek (kyselá polévka).


Ubytování Polsko Zakopaně


Zakopane, malebné horské město ležící v jižním Polsku, je populárním turistickým cílem jak v létě, tak v zimě. Jeho krásná příroda, vysoké hory a tradiční atmosféra přitahují každoročně tisíce návštěvníků. Pokud se chystáte navštívit Zakopane, je důležité zvolit vhodné ubytování, které bude odpovídat vašim potřebám a přání.

Zakopane nabízí širokou škálu ubytování, které zahrnuje hotely, penziony, apartmány a chaty. V závislosti na tom, zde můžete najít luxusní hotely s plným servisem, rodinné penziony s útulnou atmosférou nebo levné apartmány pro ty, kteří preferují nezávislost a soukromí.

Pokud máte rádi luxus a pohodlí, můžete si vybrat z několika prvních hotelů ve městě. Tyto hotely často nabízejí wellness centra, restaurace s tradiční polskou kuchyní a moderní vybavení pokojů. Luxusní hotely jsou většinou umístěny v blízkosti centra města a mají pěkný výhled na okolní hory.

Pro ty, kteří preferují přívětivou a osobní atmosféru, jsou penziony ideální volbou. V těchto rodinných ubytováních se můžete těšit na pohostinnost místních obyvatel a autentickou polskou atmosféru. Penziony obvykle nabízejí snídani v ceně ubytování a mají rustikální styl a tradiční architekturu.

V Zakopaném jsou také dostupné apartmány, které jsou vhodné pro ty, kteří preferují vlastní kuchyň nebo větší prostor pro rodiny nebo skupiny přátel. Apartmány jsou často moderně zařízeny a mají k dispozici veškeré potřebné vybavení, jako je například plně vybavená kuchyně a prostorný obývací pokoj.

Pro ty, kdo se chtějí ponořit do přírody a zažít autentický horský pobyt, jsou k dispozici chaty. Tyto chalupy jsou obvykle situovány mimo centrum města a mají vlastní zahradu nebo terasu s nádherným výhledem na hory. Chalupy poskytují klid a soukromí, ideální pro ty, kdo hledají únik od rušného městského života.

Při výběru ubytování v zakopanském je důležité zvážit také polohu a blízkost k hlavním turistickým atrakcím. Pokud plánujete navštívit populární lyžařská střediska nebo turistické trasy, je vhodné vybrat ubytování v blízkosti těchto míst.

Vzhledem k popularitě Zakopané použijte rezervaci ubytování dopředu, zejména v hlavní sezóně. Zakopane je vyhledávanou destinací nejen Poláky, ale také zahraničními turisty, a proto je lepší mít jistotu, že budete mít své ubytování zajištěno.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný penzion, moderní apartmán nebo klidnou chatu, ubytování v Zakopaném vám zajistí skvělý zážitek a pohodlný pobyt v tomto krásném horském městě.


Dovolená Polsko Zakopaně


Pokud hledáte úchvatnou dovolenou v horách, plnou krásných přírodních scenérií a zajímavých aktivit, polské Zakopané může být pro vás to pravé místo. Nacházející se v pohoří Tatry, tato malebná horská oblast láká turisty ze všech koutů světa.

Zakopané je idylické horské město se spoustou možností pro zimní i letní dovolenou. Zimní milovníci ocení místní sjezdovky a lyžařská střediska, které patří mezi nejlepší v celém Polsku. Vyzkoušejte své dovednosti na svahu nebo se nechte vyvézt na vrchol nejvyšší hory Tatranského pohoří, Rysy. Půjčte si sáňky a užijte si rychlou a adrenalinovou jízdu po připravených tratích. Pokud si nepřejete sjezdovat, můžete si vychutnat procházku po malebných trasách v okolí města nebo navštívit okouzlující horské chaty s tradiční polskou kuchyní.

Pokud přijedete do Zakopané v létě, můžete zažít nádhernou horskou atmosféru a těšit se na malebná jezera a vodopády v Tatrách. Je tu také možnost procházek po horských stezkách a výstupu na další vrcholy. Zakopané nabízí také různé sportovní aktivity, jako je jízda na horském kole či paragliding, které zajistí vaši adrenalinovou dávku.

Město Zakopané samotné je také skvělé místo k prozkoumání. Zdejší architektura se vyznačuje charakteristickým stylem zakopanského secese, který je kombinací tradičního horského stylu s moderním uměním. Procházejte se ulicemi plnými dřevěných srubů, které jsou roztroušeny po městě a připomínají pohádkovou kulisu.

Nakonec se nezapomeňte vydat na známý Krupówki, hlavní třídu Zakopané, která je plná pohostinných restaurací, kaváren a obchodů s místními suvenýry. Udělejte si přestávku a ochutnejte tradiční polský sýr oscypek, speciálně vyrobený v Zakopaném.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Zakopaném, určitě nebudete litovat. Přírodní krása Tatranského pohoří a atmosféra tohoto horského města vás ohromí. Ať už se jedná o zimní sjezdovky nebo letní pěší túry, Zakopané nabízí mnoho možností pro relaxaci, dobrodružství i poznávání kultury.


Letenka Polsko Zakopaně


Pokud plánujete výlet do horského střediska v Polsku, neměli byste si nechat ujít krásné město Zakopané. Toto malebné městečko se nachází v blízkosti vrcholů Tatranských hor a nabízí mnoho atrakcí pro turisty.

Pokud jste se rozhodli pro návštěvu Zakopané, musíte si nejprve pořídit letenku. Polsko je velmi blízko a existuje několik možností, jak se dostat do Zakopané. Jednou z možností je nákup letenky do Krakova. Ten se nachází zhruba 100 kilometrů od Zakopané a jsou z něj snadno dostupné spoje autobusem nebo vlakem.

Letenky do Krakova můžete zakoupit přes webové stránky některé z leteckých společností, jako je například Ryanair nebo Wizz Air. Většinou jsou lety z Prahy nebo z Brna.

Po příletu na letiště v Krakově můžete pokračovat v cestě autobusem nebo vlakem. Cesty jsou zhruba hodinové a přepraví vás přímo do centra Zakopané.

Zakopané nabízí mnoho zajímavých aktivit pro turisty, ať už milujete adrenalinové sporty nebo kulturu a historii. Můžete si například užít horské turistiky, lyžování, snowboardingu nebo sáňkování.

Pokud máte rádi kulturní památky, určitě byste neměli minout proslulé Krupówki - hlavní ulici Zakopané s množstvím obchodů, restauracemi a galeriemi. Navštívit můžete také mnoho muzeí a galerií.

Proč tedy nevyrazit na výlet do Zakopané? Příjemné podnebí, krásné okolí a spousta možností, jak si užít dovolenou - to vše vás na vás čeká v polské Zakopané.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky