Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Panama Chiriquí Highlands

Počasí Panama Chiriquí Highlands


Panama Chiriquí Highlands jsou jednou z nejmalebnějších oblastí Panama, která se nachází ve střední Americe. Tato oblast je známá pro své nádherné horské oblasti, rozsáhlé kavárenské plantáže a dramatická horská jezera. Počasí v této oblasti je velmi zvláštní a jedinečné.

Panama Chiriquí Highlands se nachází ve vyšších nadmořských výškách, což výrazně ovlivňuje její mikroklima. V oblasti se nachází několik vrcholů, které dosahují nadmořské výšky až kolem 3 500 metrů. Tyto hory vytvářejí bariéru, která odděluje oblast od teplejšího a vlhčího klimatu jednotek Panama City a Chiriquí Lowlands.

Díky své poloze v horách je Panama Chiriquí Highlands známá svými mírnými teplotami po celý rok. V létě se teploty pohybují kolem 25 °C ve dne a okolo 15 °C v noci. V zimě se teploty pohybují kolem 20 °C ve dne a okolo 10 °C v noci. Je však třeba poznamenat, že v horských oblastech může být v noci dost chladno, a proto je vhodné se dostatečně oblečt, aby bylo zabráněno přehřátí nebo podchlazení.

Dešťová sezóna v Panama Chiriquí Highlands probíhá od měsíce května do října, kdy se v regionu objevují pravidelné dešťové přeháňky. Během této období se průměrné srážky pohybují kolem 300 mm. Není neobvyklé, že se objevují i silnější deště a bouře. Na druhou stranu, během suché sezóny od listopadu do dubna jsou srážky minimální a stávají se ojedinělými.

Díky svému jedinečnému klimatu se Panama Chiriquí Highlands stala ideálním místem pro pěstování kvalitní kávy. Horské oblasti, mírné teploty a dostatečné srážky vytvářejí ideální podmínky pro růst kávovníkových keřů. Výsledkem je vysoce ceněná káva, která je vyvážena do celého světa.

Turisté, kteří navštíví Panama Chiriquí Highlands, mají možnost prozkoumat nádherné horské scenérie, projet se na zipline nad korunami stromů nebo se vydat na dobrodružnou túru po některé z mnoha stezek v horách. Návštěvníci mohou také navštívit místní kavárny a ochutnat místní speciality, jako je čerstvě pražená káva nebo tradiční domácí jídla.

Panama Chiriquí Highlands je jedním z nejkrásnějších a nejlépe dochovaných tajemství Panama. Jeho jedinečné počasí a malebné krajiny přilákají návštěvníky z celého světa. Pokud máte rádi horolezectví, outdoorové aktivity a dobrý šálek kávy, neváhejte si tuto oblast přidat do svého seznamu míst k návštěvě.


Letenka Panama Chiriquí Highlands


Letenka Panama Chiriquí Highlands: zážitek plný dobrodružství

Chiriquí Highlands, také známé jako Boquete Highlands, jsou malebné hory v západní Panamě, které nabízejí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Oblast je proslulá svým přírodním bohatstvím, tropickým klimatem a jemnou kávou, která se zde pěstuje.

Pokud plánujete navštívit tuto krásnou oblast, nejlepší způsob jak se tam dostat je letadlem. Letenka Panama Chiriquí Highlands vás přivádí přímo do Boquete, což je jedno z nejoblíbenějších turistických míst v Chiriquí Highlands.

Boquete leží na nadmořské výšce téměř 1200 metrov nad mořem, což znamená, že se můžete těšit na mírné klima a překrásné výhledy na okolní hory. Oblast je proslulá svými termálními prameny, zelenými lesy a nádhernými vodopády. Zdejší příroda vás nadchne nejen svou krásou, ale také různorodostí druhů rostlin a zvířat, které zde můžete spatřit.

Jedno z největších lákadel pro návštěvníky je právě káva. Boquete je známý svým vynikajícím kávovarem a mnoho návštěvníků se zde zastaví, aby ochutnali místní specialitu. Káva z Boquete se pěstuje vysoko v horách a má velmi jemnou chuť s ovocnými podtóny.

Kromě kávy si v Boquete a okolí můžete užít mnoho dalších aktivit. Můžete se vydat na vodopád El Explorador, projet se na zip-line nebo se vydat na výlet do Národního parku Volcán Barú, kde se nachází nejvyšší hora v Panamě.

Letenka Panama Chiriquí Highlands je investicí, která se vyplatí. Získáte přístup k nádherné oblasti plné dobrodružství, krásné přírody a skvělé kávy. Pokud plánujete návštěvu této oblasti v Panamě, neváhejte a zamluvte si letenku. Tento zážitek stojí za to.


Dovolená Panama Chiriquí Highlands


Pokud hledáte exotickou a přitom klidnou dovolenou, neváhejte si zvolit cestu do Panama Chiriquí Highlands. Tento malebný region se nachází v západní části Panamy a skýtá návštěvníkům nádhernou přírodu, bohatou flóru a faunu a dokonce i možnost prozkoumat původní kulturu místních indiánských kmenů.

Když si představíte Panamu, pravděpodobně vám přijde na mysl kanál, Panama City nebo tropické pláže. Ale naštěstí je tu ještě více než to. Chiriquí Highlands jsou ukryty v kopcích podél pohoří Cordillera de Talamanca a nabízí úžasnou kombinaci deštného pralesa, zelených polí a horských jezer.

Jedním z nejznámějších a nejkrásnějších míst v této oblasti je národní park Volcán Barú. Tato hora o výšce téměř 3 500 metrů je nejvyšším vrcholem Panamy a nabízí turistům neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu. Pro dobrodružnější jedince je možné vystoupat na vrchol sopky a sledovat úžasný východ slunce nad panoramatickými výhledy.

Dalším oblíbeným místem pro turisty je Boquete, malé horské město, které je v zimě oblíbenou destinací pro snowboarding a horolezectví. V létě je zase ideální pro pěší turistiku a prozkoumání okolní přírody. Boquete se také pyšní svým kávovým průmyslem, a tak je zde možné navštívit místní kavárny a ochutnat luxusní pomeranče.

Pro ty, kdo chtějí odpočívat a užít si přírodu v klidu, je tu přírodní rezervace La Amistad. Tato oblast je na seznamu světového dědictví UNESCO a je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a zvířat. Zejména pro milovníky ptáků je to ráj, protože zde můžete pozorovat více než 500 druhů ptáků, včetně vzácných kolibříků a pěvců.

Kromě přírody a outdoorových aktivit nabízí Chiriquí Highlands také možnost poznat původní kulturu indiánských kmenů, jako jsou Ngöbe-Buglé nebo Naso. Je možné se zúčastnit tradičních rituálů, návštěv obydlí a dozvědět se více o jejich tradicích a životním stylu.

Pokud tedy toužíte po dovolené mimo obvyklá turistická místa a chcete si užít kontakt s přírodou a místní kulturou, neváhejte si zvolit Panama Chiriquí Highlands. Tento skrytý klenot v Panamě vás ohromí svojí krásou a jedinečností.


Ubytování Panama Chiriquí Highlands


Panama Chiriquí Highlands nabízejí jedinečné a malebné ubytování ve srdci horského regionu v Panamě. Tato oblast je známá svou překrásnou přírodou, zelenými kopcemi a exotickou biodiverzitou. Navštívit Panamu a zůstat v Chiriquí Highlands je vynikajícím způsobem, jak objevit krásy této země.

Ubytování v Chiriquí Highlands je různorodé a vyhovuje potřebám každého cestovatele. Můžete si vybrat mezi luxusními horskými resorty, tradičními horskými chatami nebo rodinnými penziony. Bez ohledu na váš výběr, můžete se těšit na pohodlné a útulné ubytování s krásným výhledem na okolní scenérie.

Luxusní horské resorty v Chiriquí Highlands nabízejí prvotřídní pohostinnost a širokou škálu služeb. Tyto resorty mají moderní vybavení, venkovní bazény, spa centra a restaurace s regionálními specialitami. Budete mít možnost si vychutnat relaxaci v krásném prostředí, zatímco si užíváte okouzlující horský vzduch.

Pokud preferujete autentičtější zážitek, můžete se rozhodnout pro ubytování v tradičních horských chatách. Tyto chaty jsou často ručně vyrobené a nabízejí unikátní pohled do místní kultury a životního stylu. Budete mít možnost se setkat s místními obyvateli, ochutnat tradiční pokrmy a povídat si o jejich každodenním životě.

Rodinné penziony jsou další možností pro ubytování v Chiriquí Highlands. Tyto penziony jsou vedeny místními rodinami a nabízí přátelskou atmosféru a skvělou příležitost poznat panamskou kulturu z první ruky. Můžete se těšit na osobní a individuální pohostinnost a možnost porozumět místním zvykům a tradicím.

Během svého pobytu v Panama Chiriquí Highlands budete mít mnoho možností prozkoumat okolí. Tato oblast je domovem nádherných přírodních rezervací, sopečných okrsků a malebných horských vesnic. Můžete se vydat na výlet do přírody a podívat se na vodopády, jezera a divokou zvěř. Také si můžete vychutnat pěší turistiku, jízdu na koni nebo prozkoumávat místní kulturu a historii.

Ubytování v Panama Chiriquí Highlands nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého cestovatele. Bez ohledu na to, zda upřednostňujete luxusní resort, tradiční chatu nebo rodinný penzion, tato oblast vám poskytne neobvyklý pohled na krásu panamské přírody a kultury. Bude to zkušenost, kterou nezapomenete a kterou budete chtít sdílet s ostatními.


Nejčastější dotazy a odpovědi Panama Chiriquí Highlands


1) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Chiriquí Highlands v Panamě?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Chiriquí Highlands, je letecky do letiště David Enrique Malek nebo autobusem do města David, které se nachází v blízkosti této oblasti.

2) Jaká je nejlepší doba roku pro návštěvu Panama Chiriquí Highlands?
Nejlepší doba pro návštěvu Panama Chiriquí Highlands je od prosince do dubna, kdy je počasí suché a teploty jsou mírnější.

3) Jak dlouho trvá cesta z Panama City do Chiriquí Highlands?
Cesta z Panama City do Chiriquí Highlands trvá přibližně 6 až 7 hodin autobusem nebo 1 hodinu letecky.

4) Jaké aktivity jsou v Panama Chiriquí Highlands dostupné?
V Chiriquí Highlands je možné podnikat různé aktivity, jako jsou trekkingy po sopkách, návštěva přírodních rezervací a chráněných oblastí, vodopády, termální prameny, golf a pozorování ptáků.

5) Kde se ubytovat v Panama Chiriquí Highlands?
V Panama Chiriquí Highlands jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, resortů, penzionů a chalup. Nejpopulárnějšími městy pro ubytování jsou Boquete a Volcán.

6) Jaké jsou typické pokrmy a nápoje v Panama Chiriquí Highlands?
V Chiriquí Highlands je možné ochutnat místní speciality, jako je guayaba (guava) koláč, arroz con pollo (kuře s rýží) a ceviche (syrové ryby marinované v citrónové šťávě). Hosté si mohou také vychutnat kávu a víno, které se zde vyrábějí.

7) Jsou v Panama Chiriquí Highlands nějaké lázeňské centra?
Ano, v Chiriquí Highlands jsou některá lázeňská centra s termálními prameny, které nabízejí relaxaci a léčebné procedury.

8) Jak se připravit na trekking v Panama Chiriquí Highlands?
Důležité je mít pohodlné trekové boty, vhodné oděvy, náhradní oblečení, sluneční ochranu, vodu a jídlo. Doporučuje se také mít s sebou mapu a kompas a informovat někoho o svém plánu cesty.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky