Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Pákistán Lahore Fort

Ubytování Pákistán Lahore Fort


Lahore Fort, někdy nazývaný také Shahi Qila, je jednou z nejvýznamnějších historických památek v Pákistánu. Nachází se ve městě Lahore, které je hlavním městem provincie Punjab. Lahore Fort je považován za symbol historického a kulturního bohatství země a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Pákistánu.

Tento ohromující fort byl postaven v době vlády mughalské říše, která dominovala subkontinentu v 16. až 18. století. Práce na výstavbě fortu byly zahájeny v roce 1566 na příkaz mughalského císaře Akbara. Fort sloužil jako rezidence pro mughalské císaře a jejich rodiny, a také jako obranná pevnost proti nepřátelům.

Lahore Fort je obklopen vysokými zdmi z červeného pískovce, které jsou charakteristické pro mughalskou architekturu. Nachází se na rozloze přesahující 20 hektarů a je rozdělen do několika částí, jako jsou paláce, pavilony, zahrady a mešity. Každá část fortu má své vlastní unikátní architektonické prvky a historický význam.

Jedním z hlavních lákadel je Sheesh Mahal, neboli Zrcadlový palác. Tento palác byl postaven císařem Shah Jahanem a je známý svými nádherně zdobenými zrcadlovými stěnami a stropem. Při večerních osvětlených prohlídkách vytváří palác ohromující světelnou show, která přitahuje mnoho návštěvníků.

Další důležitou částí fortu je Moti Masjid, neboli Perl Mosque. Tato bílá mramorová mešita byla postavena císařem Shah Jahanem jako místo pro mughalské císaře ke konání modliteb. Mešita se vyznačuje svou symetrickou architekturou a krásnou řezbou.

Lahore Fort je také domovem různých zahrad, jako je Shalimar Bagh a Hazuri Bagh. Shalimar Bagh byla původně vybudována císařem Shah Jahanem jako součást jeho letní rezidence. Zahrada je rozdělena do tří úrovní a je rozmanitá květinami, fontánami a pavilony. Hazuri Bagh je zahrada, která se nachází mezi fortovými zdmi a bývalou Bílou mešitou. Je to místo, kde se nachází Naulakha Bazar, což je tržiště, které bylo používáno pro pečetění panovníkovy listiny.

Lahore Fort je dnes zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO a je velmi důležitým místem pro ochranu a udržování kulturního a historického dědictví Pákistánu. Turisté z celého světa přicházejí, aby si užili krásu a bohatství tohoto historického místa.

Pokud plánujete navštívit Pákistán, Lahore Fort by měl být na vrcholu vašeho seznamu. Tento nádherný fort je nejen svědectvím bohaté historie země, ale také nádherným příkladem mughalské architektury. Připravte si svůj foťák a připravte se na nezapomenutelnou cestu zpět v čase při procházce touto historickou památkou.


Počasí Pákistán Lahore Fort


Lahore Fort je jednou z hlavních turistických atrakcí v Pákistánu. Jeho historie sahá až do 11. století, kdy byl postaven Mahmúdem z Ghazny. Fort se nachází v městě Lahore, které je hlavním městem provincie Pandžáb.

Kromě svého kulturního a historického významu je Lahore Fort také známý svým specifickým klimatem. Pákistán obecně má suchý a horký podnebí kvůli své poloze v blízkosti indické pouště Thar a Arabského moře. Lahore se nachází v oblasti s mírnějším teplem, ale letní teploty mohou vystoupit až na 40 °C.

Lahore Fort se nachází v blízkosti řeky Radžpútány, což způsobuje dešťové srážky v monzunovém období. Monzunové období trvá v Pákistánu od června do září a přináší intenzivní deště. Tyto deště jsou často velmi silné a mohou způsobit záplavy v některých částech Lahore.

Zimní měsíce v Lahore jsou velmi příjemné a teploty se pohybují kolem 15-20 °C. Chladnější období začíná kolem listopadu a trvá do března. Ovšem v důsledku blízkosti Himálají je možné, že se občas objeví i sněhová pokrývka.

Lahore Fort je oblíbeným místem pro návštěvníky, turisty i místní obyvatele, kteří sem přicházejí fotografovat a prozkoumat krásu tohoto historického místa. Turisté by měli být však připraveni na teplé a vlhké podnebí v létě a také na možnost dešťových srážek v monzunovém období.

Pokud plánujete návštěvu Lahore Fort, doporučuje se navštívit ho v období od října do března, kdy jsou teploty mírnější a pravděpodobnost dešťových srážek je nižší.

V každém případě si je třeba přinést sluneční krém, ochranné oblečení a deštník, abyste se mohli chránit před případnými nepříznivými povětrnostními podmínkami. Při návštěvě Lahore Fort si mohou turisté vychutnat nádhernou architekturu, historické památky a zároveň zažít typické počasí Pákistánu.


Dovolená Pákistán Lahore Fort


Dovolená v Pákistánu: Lahore Fort

Pokud hledáte pro vaši příští dovolenou něco mimořádného, možná byste měli zvážit návštěvu Lahore Fort v Pákistánu. Lahore Fort, také známý jako Shahi Qila, je UNESCO světové dědictví a jeden z nejznámějších historických památek v zemi.

Lahore Fort je obrovský kompleks, který zahrnuje několik paláců, mešit, zahrad a bran, které odrážejí různé historické období. Jedna z nejvýznamnějších atrakcí v komplexu je Sheesh Mahal, palác zrcadel, který byl postaven v 17. století a zdoben tisíci skleněnými zrcadly.

Dalšími zástupci velkoleposti Lahore Fort jsou Diwan-e-Aam, Diwan-e-Khas a Naulakha Pavilion. Diwan-e-Aam byl původně navržen pro veřejné publikum a je známý svými královskými balkony a zdobenými oblouky. Diwan-e-Khas, na druhé straně, byl postavený pro soukromé schůzky a jednání. Naulakha Pavilion je pak palác se třemi poschodími, který je vyrobený z mramoru a vyznačuje se svým závodem, který je zasazený do zahrady.

Co se týče zahrady, Lahore Fort má několik zahrad, které jsou pro své návštěvníky přístupné. Jeho nejznámější zahrada se jmenuje Hazuri Bagh, která se nachází mezi paláci Diwan-e-Aam a Diwan-e-Khas. Tato zahrada je okouzlující svými fontánami a vodopády, což z ní dělá ideální místo pro relaxaci a fotografování.

Pokud máte zájem o historii, Lahore Fort není jedinou atrakcí, kterou můžete navštívit v Lahore. Město je plné starobylých mešit, jako je Wazir Khan Mosque, Badshahi Mosque a Sunehrri Mosque, které vám umožňují prožít pestrý a fascinující středověký islámský život.

Pákistán má sice určité bezpečnostní obavy a turistický ruch v zemi není zdaleka tak velký jako v jiných zemích, ale Lahore Fort je vzdálen od konfliktních oblastí a vyskytuje se zde bezpečnostní personál. Přesto byste měli být opatrní při cestování a být v kontaktu s místními turistickými kancelářemi, které vám pomohou plánovat vaši cestu.

Výlet do Lahore Fort je skutečně zážitkem, který vám umožní rozšířit vaše pohledy na svět a historii lidstva. Pokud máte zájem o zjištění více informací o Lahore Fort a cestování do Pákistánu, obraťte se na svého cestovního agenta a ujistěte se, že jste pečlivě naplánovali vaši dovolenou do posledního detailu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Pákistán Lahore Fort


Níže uvádím několik častých dotazů a odpovědí týkajících se pevnosti Lahore Fort v Pákistánu:

1. Kde se nachází Lahore Fort?
Lahore Fort se nachází v historickém městě Lahore v provincii Paňdžáb v Pákistánu. Je umístěn poblíž řeky Ravi.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Lahore Fort?
Vstupní poplatky se mohou lišit v závislosti na státním občanství. Například pro pákistánské občany je vstup zdarma, zatímco pro zahraniční turisty se platí určitá částka.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Lahore Fort?
Lahore Fort je otevřen každý den od rána do večera. Otevírací doba se může lišit v závislosti na ročním období, proto je nejlepší se na aktuální informace před návštěvou obrátit na místní turistické informační centrum.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Lahore Fort?
Doba prohlídky Lahore Fort může být různá v závislosti na individuálních preferencích a zájmech návštěvníka. Obecně se však odhaduje, že prohlídka trvá přibližně 1-2 hodiny.

5. Co je uvnitř Lahore Fort?
Uvnitř Lahore Fort se nachází mnoho historických budov a památek, včetně Sheesh Mahal (Zrcadlový palác), Shish Mahal (Pařížský palác), Naulakha Pavilion, Badshahi Mosque (velká mešita) a mnoho dalších. Pevnost je také známá svou rozlehlou zahradou.

6. Je možné mít průvodce během prohlídky Lahore Fort?
Ano, je možné si najmout průvodce pro prohlídku Lahore Fort. Průvodci vám poskytnou podrobné informace o historii a významu každé památky v pevnosti.

7. Je Lahore Fort zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO?
Ano, Lahore Fort společně s přilehlou památkou Shalamar Gardens je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1981. Je považován za významnou kulturní a historickou lokalitu.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Lahore Fort. Za další podrobné informace se obraťte na místní turistické informační centrum nebo přímo na místo.


Letenka Pákistán Lahore Fort


Lahore Fort je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Pákistánu. Leží v překrásném městě Lahore a je známý svou impozantní architekturou a bohatou historií.

Fort byl postaven za Mughalské říše na konci 16. století a sloužil jako sídlo mughalských vládců. Jeho výstavba trvala zhruba deset let a výsledkem je nádherná struktura, která kombinuje různé architektonické styly, včetně perských, indických a islámských prvků.

Fort je obehnaný vysokými zdmi, které mu poskytují obranu. Uvnitř fortu se nachází mnoho paláců, zahrad a mešit, které lze prozkoumávat. Nejvýznamnějšími z nich jsou Diwan-i-Aam, což je veřejný sál, Diwan-i-Khas, což je privátní audienced, a Sheesh Mahal, což je skleněný palác. Tyto paláce jsou dekorovány nádhernými freskami, vyřezávanými dveřmi a okny a zdobenými dlaždicemi.

Návštěvníci mohou také vidět zbytky mughalské hradby, které zahrnují 11 bran a 13 věží. Každá brána má své vlastní unikátní jméno a design, jako například brána Delhi a brána Masti.

Fort je také domovem několika muzeí, která uchovávají významné artefakty a předměty z mughalské éry. Mezi nejzajímavější sbírky patří kronika Lahore Fort, která obsahuje historické dokumenty, a sbírka zbraní a zbroje, která zobrazuje bohatou válečnou historii regionu.

Lahore Fort je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Pákistánu a je přístupný veřejnosti. Návštěvníci mohou prozkoumat jeho úchvatné interiéry, užívat si venkovní scenérie a ponořit se do bohaté historie a kultury tohoto krásného místa.

Pokud se chystáte na cestu do Pákistánu, Lahore Fort by měl být na vašem seznamu míst, která ze vás rozhodně nevypadnou. Je to unikátní kombinace krásné architektury, historie a kultury, která vás zcela přenesie zpět do minulosti.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky