Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Norsko Longyearbyen (Svalbard)

Dovolená Norsko Longyearbyen (Svalbard)


Norsko je země s nádhernou přírodou a fascinujícím prostředím, kterým mnoho turistů neodolá. Jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě je Longyearbyen, které se nachází na souostroví Svalbard. Tato malá osada vypadá jako přímo vytržená z pohádky, s úchvatnou arktickou krajinou a bohatou historií.

Longyearbyen, které bylo založeno na začátku 20. století, je největším sídlem na Svalbardu. Je to také jedno z nejsevernějších trvale obydlených míst na světě. Má přibližně 2 000 obyvatel a nabízí turistům množství zajímavých aktivit a atrakcí.

Jedním z hlavních lákadel Longyearbyenu je jeho přírodní krása. Svalbard nabízí nádherné ledovce, horské vrcholy, útesy a nekonečné polární tundry. Můžete se vydat na pěší túru nebo jízdu na horském kole a prozkoumat okolní krajinu, která je plná divokého života. Možná uvidíte lední medvědy, soby, lišky a mnoho dalšího.

Dále se můžete vydat na lodní výlety po přilehlých fjordech a zažít neuvěřitelnou atmosféru arktického prostředí. Můžete se také zúčastnit ponoru a objevit podmořský svět Svalbardu. Vodní aktivita vás jistě dostane do úžasu, stejně jako kajak na ledovcových jezerech, který je velmi populární mezi turisty.

Longyearbyen není jen o přírodě, ale také o kultuře a historii. Ve městě se nachází muzeum, které vám poskytne pohled do minulosti tohoto zajímavého místa. Můžete se dozvědět více o průzkumu Svalbardu a honbě za drahými minerály, které zde byly nalezeny. Další zajímavou atrakcí je arktická galerie, která vystavuje díla místních umělců a fotografů.

Jednou z nejdůležitějších událostí roku v Longyearbyenu je tzv. "dnešní den", který označuje patnáctidenní slunce, což je období, kdy se slunce nezapadá, ale zůstává nad obzorem. To je jedinečná příležitost pro cestovatele, kteří chtějí zažít tento zvláštní fenomén a prozkoumat arktickou zemi za nepřetržitého světla.

Pokud plánujete navštívit Longyearbyen na dovolenou, měli byste si ale předem zjistit potřebné informace. Svalbard, který se nachází na severu, má extrémní počasí a přísné předpisy pro turisty. Je důležité mít správné vybavení a být připraven na extrémní podmínky.

Navštěvovat Longyearbyen a celý Svalbard je jedinečný zážitek. Toto magické místo nabízí vzrušující dobrodružství a neuvěřitelnou krásu divoké přírody. Připravte se na pobyt v této jedinečné arktické destinaci a zanechte si nezapomenutelné vzpomínky na život.


Letenka Norsko Longyearbyen (Svalbard)


Letenka Norsko Longyearbyen (Svalbard) – středisko polárního výzkumu a nejsevernější město na světě

Longyearbyen je malé město ležící na Svalbardu, ostrově v severním Atlantiku, který patří pod Norsko. Město se nachází na pobřeží zálivu Adventfjord, který tvoří součást fjordů na západním pobřeží ostrova Spitsbergen.

Letenka Norsko Longyearbyen (Svalbard) je jednou z nejoblíbenějších cest pro turisty, kteří touží navštívit tento tajemný a exotický kout světa. Let z norského hlavního města Oslo trvá pouhé tři hodiny, ale cesta sem se může zdát jako vstup do úplně jiného světa.

Svalbard a Longyearbyen jsou známé jako místa, kde se koná výzkum polárních oblastí a sleduje se změna klimatu. Letenka Norsko Longyearbyen (Svalbard) je také populární mezi horolezci, kteří se snaží zdolat nejvyšší vrchol Svalbardu a to ledovec Austfonna.

V Longyearbyenu se nachází mnoho muzeí, vědeckých stanic a expozic o polárním výzkumu. Mezi turisty jsou velmi populární exkurze do ledových jeskyní a k návštěvě zde lákají také zvířata, jako jsou například polární medvědi a tuleni.

V rámci zájezdu na Svalbard je nezbytné dodržovat určitá pravidla a zásady pro ochranu přírody. Turisté se musí řídit návštěvními pravidly a nezanechávat žádný stopy svého pobytu v přírodě.

Letenka Norsko Longyearbyen (Svalbard) je cesta do jedinečného a fascinujícího místa, které láká nejen vědce a polárníky, ale i turisty, kteří touží po dobrodružství a zážitcích. Pokud se rozhodnete pro tuto cestu, určitě vám bude dlouho zůstávat v paměti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Norsko Longyearbyen (Svalbard)


1) Jak se dostanu do Longyearbyenu?
Odpověď: Nejčastější způsob, jak se dostat do Longyearbyenu, je letecky. Existují pravidelné lety z norského města Tromsø. Další možností je cesta lodí z norského města Tromsø nebo norských přístavů. Cesta trvá přibližně 2-3 dny.

2) Jaké je nejlepší období pro návštěvu Longyearbyenu?
Odpověď: Nejlepším obdobím pro návštěvu Longyearbyenu je mezi dubnem a srpnem, kdy je teplé počasí a mnoho aktivit je dostupných. V létě můžete zažít polární den a slunce nezapadá. Nicméně, během zimy, můžete zažít polární noc a pozorovat polární záři.

3) Má Longyearbyen vlastní letiště?
Odpověď: Ano, Longyearbyen má vlastní letiště nazývané Longyearbyen Airport. Tento letiště slouží jako brána do Svalbardu a je největším letištěm na Svalbardu.

4) Kolik lidí žije v Longyearbyenu?
Odpověď: V Longyearbyenu žije přibližně 2 500 obyvatel. Je to největší osada na Svalbardu a administrativní středisko regionu.

5) Jsou v Longyearbyenu ledovce?
Odpověď: Ano, v okolí Longyearbyenu se nacházejí mnohé ledovce. Jeden z nejznámějších je ledovec Longyearbreen, který je přístupný pro turisty a nabízí jedinečnou příležitost pro procházky a poznávání ledových jeskyní.

6) Jaká je divoká zvířena na Svalbardu?
Odpověď: Na Svalbardu můžete potkat divoká zvířata, jako jsou lední medvědi, sobi, lišky, tuleňe a mnoho druhů ptáků. Je důležité si uvědomit, že v případě setkání s ledním medvědem je nutné dodržovat přísná pravidla bezpečnosti a vyhnout se kontaktu s ním.

7) Má Longyearbyen supermarkety a restaurace?
Odpověď: Ano, v Longyearbyenu najdete několik supermarketů, restaurací a obchodů se suvenýry. Můžete si zde koupit potraviny, oblečení a další potřeby.

8) Jsou ve Longyearbyenu internetové služby?
Odpověď: Ano, ve Longyearbyenu jsou dostupné internetové služby. Můžete se připojit k Wi-Fi ve veřejných prostorech, jako jsou hotely, restaurace a kavárny.

9) Jaká jsou populární místa k návštěvě v Longyearbyenu?
Odpověď: Mezi populární místa k návštěvě v Longyearbyenu patří muzeum Svalbard, Botanická zahrada Svalbard, jeskyně Mine 3 a přírodní rezervace Adventdalen. Také si můžete vychutnat výlety na ledovce, safarí na medvědy a projížďku na sněžných skútrech.

10) Je v Longyearbyenu bezpečno?
Odpověď: Longyearbyen je relativně bezpečné místo, ale je důležité dodržovat pravidla ohledně setkání s divokou zvěří, zejména s ledními medvědy. Doporučuje se vyhýbat se samo noci a do odlehlých oblastí bez průvodce.


Počasí Norsko Longyearbyen (Svalbard)


Norské město Longyearbyen se nachází na největším norském souostroví Svalbard, které se rozprostírá na severu Evropy. Toto městečko, ležící na ostrově Spitzbergen, se pyšní nejen bohatou historií těžby uhlí, ale také zvláštním klimatem, které zasahuje do celého souostroví.

Svalbard se nachází v oblasti Arktidy, což výrazně ovlivňuje počasí v Longyearbyenu i v celém souostroví. Zdejší zima bývá velmi dlouhá a tvrdá, trvá téměř devět měsíců, od října až do května. Teploty klesají i pod minus čtyřicet stupňů Celsia, a tak se místní obyvatelé musí připravit na extrémní podmínky. V tomto období také většina vodních cest zmrazí, takže lodní doprava se stává nemožnou.

Měsíce od května do září jsou pak v Longyearbyenu relativně příjemné. Teploty se pohybují mezi nulou a deseti stupni Celsia, a tak se zdejší příroda konečně může probudit a rozzářit se jarními květy a barevnými listy. Díky polárnímu slunci, které svítí i v noci, jsou zdejší letní dny nekonečné a nabízejí tak dostatek času na výlety a procházky.

Svalbard je místem, kde je možné zažít extrémní počasí, a tak se turisté i místní obyvatelé musejí připravit na změny větru, teploty a sněhové vánice. Důležité je si zkontrolovat aktuální počasí před cestou a připravit si potřebné vybavení a oblečení.

Celkově lze říci, že počasí v norském Longyearbyenu je velmi drsné, ale také neuvěřitelně krásné a fascinující. Návštěvníci zde mohou zažít extrémy, které se jinde nevyskytují a které jsou naprosto jedinečné.


Ubytování Norsko Longyearbyen (Svalbard)


Longyearbyen na Svalbardu v Norsku je nejsevernějším městem na světě a je popisován jako „město věčného sněhu“. Nachází se asi 1300 km severně od norských břehů a je hlavním městem souostroví Svalbard. Kromě toho, že je to unikátní místo, kde se setkávají polární líny a mohou pozorovat polární záře, je Longyearbyen také oblíbenou turistickou destinací pro ty, kteří hledají dobrodružství v Arktidě.

Navzdory tomu, že je Longyearbyen v podstatě malé a vzdálené město na extrémním severu, je zde poměrně dost ubytovacích možností. Cestovatelé si mohou vybrat mezi různými hotely, hostely a apartmány, které se nacházejí v různých částech města.

Jeden z nejpopulárnějších hotelů v Longyearbyen je Radisson Blu Polar Hotel Spitsbergen. Tento hotel se nachází v samém srdci města a nabízí luxusní ubytování s výhledem na okolní krajinu. Hotel má restauraci, bar a wellness centrum, včetně sauny, bazénu a posilovny, kde se hosté mohou odpočinout poté, co se vrátí z průzkumu divokého arktického krajinného regionu.

Pokud hledáte něco levnějšího, můžete zvolit některý z místních hostelů. Největší je Gjestehuset 102, který se nachází v blízkosti centrálního náměstí a nabízí různé typy pokojů - od jednoduchých ložnic až po soukromé místnosti s vlastní koupelnou. Další možností jsou apartmány, které nabízejí vlastní kuchyň a jídelnu pro ty, kteří chtějí vařit sami.

Kromě ubytování nabízí Longyearbyen i řadu aktivit, které vám pomohou lépe poznat arktickou krajinnou oblast. Turistické agentury nabízejí safarími motorkáry, sněžné skútry, nordic walking a turistiku. Hosté mohou navštívit například Hornsund, nejvyšší polární fjiord v Evropě, kde si mohou užít nádherné výhledy na ledovce a hučící vodopády. Osamělí cestovatelé mohou také využít spoustu stezek na běžky nebo tajně sledovat polární zvěř v divočině.

Vzhledem k tomu, že Svalbard je velmi chladná a odlehlá oblast, je důležité si při plánování cesty do Longyearbyenu zkontrolovat aktuální informace o počasí a podmínkách. Mnoho aktivit je také možné pouze v určitém období a je lepší si vše naplánovat dopředu.

Celkově řečeno, Longyearbyen na Svalbardu v Norsku je skvělým místem pro dobrodruhy, kteří hledají nevšední zážitky. Stačí si jen zvolit ubytování dle svých představ a vydávat se objevovat krásy arktické krajiny.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky