Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Nizozemsko Nijmegen

Letenka Nizozemsko Nijmegen


Nijmegen, někdy nazýván Starými Nizozemskými městy, je živou a kreativní univerzitní město v Nizozemsku, ležící na řece Waal. Město se nachází asi 120 km jihovýchodně od Amsterdamu a lze jej velmi snadno navštívit díky mnoha možnostem dopravy, včetně letů z různých míst po celé Evropě.

Jednou z nejlepších možností pro nákup letenky do Nijmegenu je vyhledávač nízkonákladových letů, přičemž Ryanair nabízí lety z různých míst v Evropě. Například z Londýna let trvá pouze 1 hodinu a 15 minut a cena letenky se pohybuje kolem 15 liber. Z Berlína pak můžete letět s easyJet za cenu kolem 25 eur.

Jakmile přistanete na letišti v Amsterdamu, můžete dorazit do Nijmegenu vlakem nebo autobusem. Cesta trvá asi 1,5 hodiny a ceny se pohybují od 10 do 15 eur.

Nijmegen je městem s bohatou historií, proto jej můžete poznat pomocí procházek ulicemi se starobylými domy, návštěvou místního muzea muzea, které nabízí pestrou škálu výstav, nebo se účastněním na místních festivalech a akcích, jako je například červnový čtyřdenní festival nazvaný Four Days Marches.

Nijmegen také nabízí mnoho možností pro aktivní dovolenou a sportovní aktivity. Můžete zde například půjčit kolo a projet se po cyklostezkách podél řeky, vyrazit na túru nebo vyzkoušet místní skvělé kávové a cukrářské speciality.

Pokud tedy hledáte zajímavé místo pro návštěvu a chcete zároveň zažít něco nového, Nijmegen je skvělou volbou. Díky dostupnosti levných letů z různých míst po celé Evropě a různorodým aktivitám pro každého bude nepochybně vaše cesta do Nijmegenu nezapomenutelná.


Počasí Nizozemsko Nijmegen


Nijmegen, jedno z nejvýznamnějších měst v Nizozemsku, je známé svým proměnlivým počasím po celý rok. Leží v jihovýchodní části země, nedaleko od řeky Waal. Díky své poloze v údolí Rýna a Meuse se město nachází v nadmořské výšce pouze několik metrů nad hladinou moře, což ovlivňuje jeho klima.

Podnebí v Nijmegenu je mírné oceánské s častými srážkami a mírnými teplotami. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 10 °C s nejteplejším měsícem červencem a nejchladnějším lednem. Letní teploty se obvykle pohybují kolem 20-25 °C, přičemž teploty nad 30 °C nejsou příliš časté. Naopak, zimní teploty zřídka klesají pod bod mrazu a obvykle se pohybují okolo 0 °C.

Srpen je nejteplejším měsícem v Nijmegenu s průměrnou teplotou kolem 23 °C. Tento měsíc je ideální pro venkovní aktivity a prozkoumávání města a jeho okolí. Krásné zahrady, parky a historické budovy se stávají oblíbenými cíli turistů i místních obyvatel.

Na druhou stranu, prosinec a leden jsou nejchladnějšími měsíci v Nijmegenu s průměrnou teplotou okolo 3-4 °C. Je to období, kdy místní obyvatelé a návštěvníci zažívají období s nejvyššími srážkami, které může často přinést mlhy a jemný déšť. I když sněhové srážky jsou vzácné, občas se město promění v zimní pohádku.

Nijmegen je vystaveno větrům ze západu, které mohou být silné a vlhké. Tyto větry mohou ovlivňovat místní počasí tím, že přinášejí mraky ze Severního moře s deštěm. Proto je vhodné vždy mít po ruce deštník nebo pláštěnku, pokud plánujete strávit čas v Nijmegenu.

Nizozemsko jako celek je známé svým proměnlivým počasím, a to platí i pro Nijmegen. Přestože může být obtížné přesně předpovědět počasí v této oblasti, je to právě ta proměnlivost, která přidává do Nijmegenu své kouzlo a jedinečnost. Bez ohledu na roční období vás toto město překvapí svou krásou a nabídkou atrakcí, ať už je počasí jakékoliv.


Dovolená Nizozemsko Nijmegen


Pokud hledáte ideální dovolenou v Nizozemsku, máme pro vás skvělý tip - navštivte Nijmegen. Toto malebné město leží přímo na hranici s Německem a je považováno za nejstarší město v zemi. Nabízí skvělé možnosti pro aktivní dovolenou, poznání historie i krásnou přírodu.

Nijmegen je často nazýván "Zeleným městem" a ne nadarmo. Milovníci přírody zde budou nadšeni. Město leží na břehu řeky Waal a v okolí najdete mnoho nádherných parků a přírodních oblastí. Určitě si nenechte ujít návštěvu Nijmegenského lesa, který je jedním z největších lesních masivů v Nizozemsku. Zde můžete vychutnat procházky mezi vysokými stromy a objevovat bohatou floru a faunu.

Nijmegen je také bohaté na historii. Město je domovem mnoha historických památek a zajímavostí. Jedna z nejznámějších je Nijmegenský most, který je jedním z nejstarších mostů v Nizozemsku. Most je ikonickým symbolem města a nabízí nádherný výhled na Waal. Další must-see atrakce je Barbarossa Ruin, což je hradní zřícenina z 11. století. Pro milovníky historie je zde také Nijmegenské muzeum, kde se dozvíte více o bohaté minulosti města.

Nijmegen je také známý pro své festivaly a akce. Nejznámější z nich je Nijmegenský čtyřdenní pochod, který se koná ve čtvrtém týdnu v červenci. Tato akce přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa, kteří se účastní pěších túr po malebném okolí města. Během festivalu se také konají koncerty, kulturní akce a další zábavné programy.

Pokud jde o ubytování, Nijmegen nabízí širokou škálu možností. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, útulnými penziony nebo levnějšími hostely. Vybírat můžete také z různých lokalit, zda upřednostňujete přímo centrum města nebo spíše klidnější prostředí v okolí.

Nijmegen je skvělou volbou pro dovolenou v Nizozemsku. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem přírody, historie nebo jen chcete zažít městskou atmosféru, Nijmegen vám nabídne všechny tyto zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Nijmegen


1. Jak se dostanu z letiště Amsterdam do Nijmegenu?
- Z letiště lze do Nijmegenu nejlépe dostat vlakem. Existuje přímá linka mezi letištěm a nádražím Nijmegen. Cesta trvá přibližně 1 hodinu a vlaky jezdí pravidelně.

2. Kde se nachází hlavní turistické atrakce v Nijmegenu?
- Hlavní turistickou atrakcí v Nijmegenu je staré město, které je plné historických staveb, jako je Nijmeegský most, Valkhof Hrad a muzeum Valkhof. Další populární atrakcí je Ooijpolder přírodní rezervace, kde si můžete užít krásnou přírodu a procházky.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Nijmegenu?
- Nejlepší doba na návštěvu Nijmegenu je na jaře (březen až květen) a na podzim (září až listopad), kdy je počasí příjemné a město je plné kvetoucích květin a barevných listů.

4. Existují nějaké populární festivaly v Nijmegenu?
- Ano, Nijmegen je známý pro svůj největší čtyřdenní festival v západní Evropě nazvaný Nijmeegská čtyřdenní pochod. Koná se každý rok v červenci a přitahuje tisíce lidí z celého světa. Další populární festivaly jsou například Mariken festival a Nijmegenský festival komiksů.

5. Kde se dá v Nijmegenu dobře najíst?
- V Nijmegenu najdete mnoho skvělých restaurací a kaváren nabízejících různé druhy kuchyně. Jedním z oblíbených míst mezi místními i návštěvníky je Grote Markt, kde najdete řadu restaurací s tradiční nizozemskou i mezinárodní kuchyní. Další oblíbená část města pro jídlo je Honig Complex, který je domovem několika zajímavých restaurací a potravinových trhů.

6. Jaké outdoorové aktivity jsou v Nijmegenu populární?
- V Nijmegenu můžete využít mnoho outdoorových aktivit. Oblíbenou možností je jízda na kole nebo procházky po krásných parkách a přírodních rezervacích, jako je Ooijpolder nebo Hortus Nijmegen botanická zahrada. Dále se můžete věnovat vodním sportům na řece Waal, jako je například kajak nebo paddleboarding.


Ubytování Nizozemsko Nijmegen


Nijmegen se nachází v jižní části Nizozemska a je nejstarším městem v zemi. Je známý svou bohatou historií a kulturním dědictvím, a také díky svým vysokým školám a univerzitě patří k oblíbeným destinacím studentů. Pokud hledáte ubytování v Nijmegenu, máte na výběr několik možností.

Hotely

V Nijmegenu je dostatek hotelů, které nabízejí pohodlné a stylové ubytování. Mezi nejluxusnější hotely patří pozoruhodný Hotel-Restaurant Erica, který se nachází v obklopení lesů a parků mimo centrum města. Hotel má moderní pokoje a apartmány, restauraci, bar a tři venkovní terasy. Hotel-Café-Restaurant De Prince v historickém centru města nabízí pokojovou službu, bezplatné Wi-Fi, sluneční terasu a výbornou kuchyni.

Hostely

Pokud hledáte méně nákladné ubytování, můžete si vybrat z mnoha hostelu v Nijmegenu. Hostel Nimma se nachází pět minut chůze od centra města a nabízí ubytování v pokojích s vlastní koupelnou nebo sdílenou koupelnou. Hostel má společnou kuchyni a hernu. Hostel Barbarossa je další levnou možností v centru města, který nabízí prostorné pokoje s výhledem na řeku Waal a bezplatné Wi-Fi.

Apartmány

Pokud hledáte více soukromí a pohodlí, můžete si pronajmout apartmán v Nijmegenu. Pokoje Zin in Nijmegen se nachází v centru města a nabízejí elegantní apartmány s kuchyňským koutem a bezplatným Wi-Fi. Apartmány jsou vybaveny moderním nábytkem a mají balkon s výhledem na město. Apartmány Katoen se nacházejí v blízkosti historické části města a nabízejí prostorné apartmány s vybaveným kuchyňským koutem a bezplatným Wi-Fi. Apartmány mají také vlastní terasu a sluneční zahradu.

Všechna ubytování v Nijmegenu mají jedno společné: nabízejí návštěvníkům velkou spoustu zábavy a aktivit. Můžete si užít krásné procházky v přírodě, navštívit historické památky a muzea, ochutnat místní kuchyni a vychutnat si místní kulturu. Pokud hledáte místo pro relaxaci a zábavu, Nijmegen je pro vás tou správnou destinací.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky