Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Nepál Shivapuri Nagarjun National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Shivapuri Nagarjun National Park


1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Národního parku Shivapuri Nagarjun?

Nejlepší čas na návštěvu národního parku Shivapuri Nagarjun je od října do května, kdy jsou teploty mírné a výhled je nejlepší. V létě může být horko a v zimě chladno, a proto se tyto roční období nedoporučují.

2. Jak se dostanu do Národního parku Shivapuri Nagarjun?

Národní park Shivapuri Nagarjun se nachází přibližně 12 km severně od Kathmandu. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autobusem nebo taxi, které je možné najmout z centra Kathmandu.

3. Jaké jsou možnosti ubytování v Národním parku Shivapuri Nagarjun?

V národním parku Shivapuri Nagarjun je možné přenocovat ve stanu nebo pronajmout chatu. Existuje také několik guesthousů a resortů v blízkosti parku, které nabízejí ubytování.

4. Mohu si vzít průvodce na výlet do Národního parku Shivapuri Nagarjun?

Ano, doporučuje se mít průvodce při výletu do národního parku Shivapuri Nagarjun, zejména pokud jste nováček nebo hledáte specifickou druhovou rozmanitost. Průvodci mají dobré znalosti oblasti a mohou vám poskytnout užitečné informace a ukázat vám nejlepší místa k pozorování přírody.

5. Jaké aktivity si mohu v Národním parku Shivapuri Nagarjun užít?

V národním parku Shivapuri Nagarjun lze provádět různé aktivity, jako jsou pěší túry, odpočinkové procházky, birdwatching, pikniky a pozorování divokého života. Existuje také možnost kempování ve stanu a vychutnávání krásné přírody.

6. Jakou faunu a flóru mohu očekávat v Národním parku Shivapuri Nagarjun?

Národní park Shivapuri Nagarjun je domovem rozmanité fauny a flóry. Mezi nejznámější druhy patří medvědi, jeleni, makaky, hroši, sloni a více než 300 druhů ptáků. Park je také bohatý na různé druhy rostlin, včetně léčivých bylin a vzácných stromů.

7. Můžu si s sebou vzít jídlo a nápoje do Národního parku Shivapuri Nagarjun?

Ano, je povoleno si vzít jídlo a nápoje do národního parku Shivapuri Nagarjun. Doporučuje se dodržovat ekologická pravidla a odnést si veškerý odpad s sebou, aby se minimalizoval dopad na přírodu.

8. Jak dlouho trvá výstup na nejvyšší vrchol Národního parku Shivapuri Nagarjun?

Výstup na nejvyšší vrchol Národního parku Shivapuri Nagarjun, známý jako Shivapuri Peak, obvykle trvá asi 4-5 hodin. Trasa je středně náročná a zahrnuje mírně strmý terén.

9. Jaké jsou populární turistické trasy v Národním parku Shivapuri Nagarjun?

Mezi populární turistické trasy v národním parku Shivapuri Nagarjun patří trasa k Shivapuri Peak, Nagi Gompa trail, Bagdwar trail a Budhanilkantha temple trail. Všechny tyto trasy nabízejí krásné výhledy a příležitosti k pozorování přírody.

10. Existují nějaká pravidla a omezení pro návštěvníky Národního parku Shivapuri Nagarjun?

Ano, návštěvníci Národního parku Shivapuri Nagarjun by měli dodržovat pravidla a omezení stanovená správou parku. Je zakázáno kácet stromy, lovit zvířata, rozdělávat oheň mimo určená místa a narušovat přírodní prostředí. Je také důležité dodržovat značení tras a neodnášet si žádné přírodní artefakty.


Počasí Nepál Shivapuri Nagarjun National Park


Shivapuri Nagarjun National Park je přírodní park, který se nachází v Nepálu, nedaleko hlavního města Kathmandu. Park se rozprostírá na ploše více než 100 kilometrů čtverečních a nabízí návštěvníkům úchvatnou přírodní scenérii. Jednou z klíčových věcí, které ovlivňují zážitek z tohoto parku, je samozřejmě počasí.

Nepál se nachází v oblasti Himálají, což znamená, že je ovlivňován převážně monzunovým počasím. Monzunové období v Nepálu trvá od června do září a přináší silné deště, které mohou trvat i několik dní v řadě. V tomto období mohou být vodopády v parku v plném proudu a řeky nabývat nebezpečného proudu. Vzhledem k tomu, že se park nachází v nadmořské výšce, při které může v zimě sněžit, jsou zimní měsíce od prosince do února obzvlášť chladné.

Nejlepší období k návštěvě Shivapuri Nagarjun National Parku je během období sucha, od října do května. V tomto období jsou dny teplé a slunečné a noce příjemně chladné. Na jaře, zejména v březnu a dubnu, park kvete a nabízí úchvatnou přírodní scenérii. Toto období však může být náchylné k prachu a špíně, což může narušit zážitek ze samotného parku.

Pro návštěvníky parku je důležité dbát na dostatečnou ochranu před sluncem a vypít dostatek tekutin, zejména během teplých měsíců. Turisté by měli počítat s tím, že během návštěvy parku mohou narazit i na deštivé období a měli by si s sebou přinést vhodné oblečení.

Závěrem lze konstatovat, že Shivapuri Nagarjun National Park nabízí návštěvníkům úchvatnou přírodní krásu, avšak je třeba si dávat pozor na počasí, aby se z návštěvy parku stal nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Nepál Shivapuri Nagarjun National Park


Nepál je zemí, kterou by měl navštívit každý milovník přírody. Nachází se zde totiž několik národních parků, které jsou domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. Jedním z nejkrásnějších parků v Nepálu je Shivapuri Nagarjun National Park. Pokud plánujete svou cestu do tohoto národního parku, nabízí se vám celá řada možností, kde se ubytovat.

Nejlepší možností jsou určitě kempy, kterých je v národním parku celá řada. Pokud máte rádi přírodu a základní vybavení, můžete si vybrat mezi více druhy kempů. Většinou jsou k dispozici i toalety a sprchy. Jednou z oblíbených lokalit pro kempování je okolí vodopádu Taudaha, kde můžete v noci slyšet zvuky šelem a ptáků.

Další možností jsou horské chaty a ubytování v národním parku, které nabízí maximální pohodlí a luxusní vybavení. Zde si můžete užít krásy přírody a zároveň mít všechny pohodlnosti jako například teplou vodu, restauraci, wifi a další. Mezi oblíbené horské chaty patří Shivapuri Heights Cottage nebo Shivapuri Retreat.

Pokud byste chtěli být poblíž národního parku, ale ne v něm samotném, nabízí se vám řada hotelů a ubytování v okolí. Můžete si vybrat mezi malými rodinnými penziony a velkými hotelovými komplexy. Mezi oblíbené hotely patří Gokarna Forest Resort nebo Dwarika’s Resort.

Národní park Shivapuri Nagarjun je skvělým místem pro turisty, kteří hledají klid a relaxaci v přírodě. Ubytování v národním parku je snadné a lze si vybrat mezi kempováním, horskými chatami a hotelovým ubytováním. Vyberte si tu správnou možnost pro vás a užijte si nezapomenutelný pobyt v tomto přírodním ráji.


Letenka Nepál Shivapuri Nagarjun National Park


Nepál je známý svou bohatou přírodou a úchvatnými horami, které lákají turisty z celého světa. Jednou z neopomenutelných destinací v této zemi je Shivapuri Nagarjun National Park, který se nachází nedaleko od hlavního města Katmandú.

Shivapuri Nagarjun National Park je jedním z nejkrásnějších národních parků v Nepálu a nabízí návštěvníkům neskutečné množství přírodních krás. Nejvíce známý je svou pestrou faunou a flórou. Park domovem pro několik chráněných druhů, včetně medvěda beznogého, rysa, jelenů či horských koz. Jejich pozorování je pro turisty jedinečnou zkušeností.

Pro milovníky ptáků je Shivapuri Nagarjun National Park doslova rájem. V parku žije více než 300 různých druhů ptáků, ať už jsou to kormoráni, jeřábi nebo orli. Krásné melodie, které tyto ptáky vykřižování, jsou známé po celém světě.

Park také poskytuje turistům příležitost k procházkám lesem a horským procházkám. Nabízí velké množství turistických tras, které vás provedou úchvatnou krajinou a ukáží vám skryté krásy tohoto nádherného parku. Výstup na nejvyšší vrchol Shivapuri (2 732 metrů nad mořem) je také možný, i když je to docela náročná cesta. Výhled z vrcholu je však odměnou za námahu.

Park se nachází v dokonalém souladu s místní kulturou a náboženstvím. Na území parku se nachází několik svatých hinduistických a buddhistických míst, která přitahují návštěvníky z různých náboženských vyznání. Turisté mají příležitost navštívit hinduistický chrám Nagi Gompa nebo buddhistický klášter Nagi Gumba, který nabízí nádherný pohled na město Katmandú.

Vstupní povolení do Shivapuri Nagarjun National Park si můžete zakoupit v místní správě parku nebo přes organizované cestovní kanceláře. Je také možné si najmout místního průvodce, který vás provede parkem a pomůže vám objevit nejkrásnější místa.

Shivapuri Nagarjun National Park je bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst v Nepálu, kde můžete objevovat nedotčenou krásu přírody a zažít úchvatnou dobrodružnou dovolenou. Jestliže hledáte harmonii mezi člověkem a přírodou, tento národní park je tím pravým místem pro vás.


Dovolená Nepál Shivapuri Nagarjun National Park


Nepál je jednou z nejkrásnějších zemí na světě s nádhernou přírodou, kulturou a historií. Shivapuri Nagarjun Národní park je jednou z nejkrásnějších přírodních oblastí v Nepálu. Park se nachází jen 12 km severozápadně od hlavního města Kathmandu a je domovem pro mnoho druhů flóry a fauny. Mnoho turistů navštěvuje Shivapuri Nagarjun Národní park každý rok, aby si vychutnali přírodní krásy tohoto parku a užili si dovolenou v Nepálu.

Shivapuri Nagarjun Národní park byl vyhlášen jako národní park v roce 2002. Má rozlohu 144 km² a je rozdělen do dvou částí, z nichž každá má své vlastní unikátní rysy. Shivapuri část parku se nachází na severovýchodě a Nagarjun část parku se nachází na jihozápadě. Obě části parku jsou bohaté na flóru, fauna, vodní zdroje a mají mnoho turistických tras.

Shivapuri část parku je domovem pro mnoho zvířat, jako jsou medvědi, divocí psi, lamy, leopardi, langury a vzácný červený panda. Park také nabízí skvělé pohledy na údolí Kathmandu a okolní hory. Mnoho turistů si vychutnává turistické trasy, které vedou přes tento park, aby si vychutnali krásu přírody.

Nagarjun část parku je domovem pro mnoho zvířat, jako jsou jeleni, divoké prasata, krokodýli a hadi. Tato část parku je také bohatá na rostlinný život, jako jsou orchideje, rododendrony a bambus. Nagarjun část parku také nabízí krásné pohledy na město Kathmandu.

Park také nabízí mnoho aktivit, jako jsou pěší túry, cykloturistika, campování a pozorování ptáků. Mnoho turistů si vychutnává relaxaci v přírodě a podívá se na mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat, které jsou v parku k vidění.

Pokud hledáte dovolenou v Nepálu, Shivapuri Nagarjun Národní park je ideálním místem pro vás. Park nabízí úžasnou přírodu, faunu a flóru a mnoho aktivit, které si můžete vychutnat. Jestliže se rozhodnete pro dovolenou v této oblasti, nezapomeňte si přinést fotoaparát a udělat krásné snímky přírody a zvířat, které tam žijí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky