Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Nepál Sagarmatha National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Sagarmatha National Park


1. Jak se dostat do Sagarmatha National Park?
- Do parku se dostanete letecky z Kathmandu do města Lukla nebo po silnici z města Jiri.

2. Jaký je vstupní poplatek do parku?
- Vstupní poplatek do parku je 3 390 NPR (nepálské rupie) pro zahraniční turisty.

3. Jak dlouho trvá trek k základnímu táboru Mount Everestu?
- Tento trek trvá obvykle 10 až 14 dní, v závislosti na rychlosti a kondici trekaře.

4. Kdy je nejlepší období pro návštěvu parku?
- Nejlepší období pro návštěvu parku je od března do května a od září do listopadu, kdy jsou mírné teploty a minimální srážky.

5. Je potřeba mít nějaký speciální povolení k návštěvě parku?
- Ano, pro vstup do parku je potřeba mít Sagarmatha National Park Permit, který lze zakoupit v Kathmandu.

6. Kde je nejlepší místo na pozorování hor v parku?
- Nejlepší místo pro pozorování hor je v oblasti Tengboche, odkud je úžasný výhled na okolní osmitisícovky.

7. Jaké jsou nejoblíbenější aktivity pro turisty v parku?
- Nejoblíbenějšími aktivitami jsou trek k Mount Everestu, návštěva kláštera Tengboche, pozorování divokých zvířat a fotografování.

8. Je možné spatřit nějakou vzácnou faunu v parku?
- Ano, v parku žijí vzácní sněžní medvědi, horské kozy, muskoxi, pižmovky a mnoho dalších druhů zvířat.

9. Jaké jsou ubytovací možnosti v parku?
- V parku jsou k dispozici různé lodže a teahouse, které poskytují základní ubytování a stravování pro turisty.

10. Jaké jsou bezpečnostní opatření pro trek v parku?
- Je důležité mít vhodné vybavení, aklimatizovat se na vyšší nadmořskou výšku, dodržovat instrukce horských vůdců a dodržovat bezpečnostní pokyny pro přechody ledovců a obtížné terény.


Počasí Nepál Sagarmatha National Park


Sagarmatha National Park se nachází v Nepálu a patří mezi nejnavštěvovanější národní parky v zemi. Tento park se pyšní nejen překrásnou přírodou, ale také nejvyšší horou světa - Mount Everestem. Pro turisty je Sagarmatha National Park velmi atraktivní a nabízí mnoho atrakcí, jako jsou horské túry, vodopády, ledovce a místní kulturu a tradice.

Vzhledem k tomu, že se park nachází v oblasti Himálají, je zde specifické klima. Většinu roku je zde velmi chladno, v zimních měsících se teploty mohou snadno dostat i k minus 20 stupňům Celsia. Teploty v létě naopak mohou dosahovat přes 20 stupňů C.

Dešťové srážky jsou v oblasti Sagarmatha National Park vysoké a to hlavně v létě. V tomto období mohou někdy tyto srážky způsobit nebezpečné povodně. V zimě se srážky snižují a často padá sníh. Nejvíce srážek v parku spadne v období monzunu, který se koná od června do září.

Vývoj počasí v Sagarmatha National Parku může být velmi proměnlivý a různorodý v závislosti na výšce nad mořem. V hornatých oblastech parku, kde se nachází Mount Everest, je samozřejmě chladněji než v dolinách a podél řek. Proto při plánování cesty v této oblasti je třeba mít na paměti toto specifické klima a připravit se na proměnlivé podmínky.

Celkově lze říct, že Sagarmatha National Park je velmi krásná, ale i náročná oblast, co se počasí týče. Toto území obývají místní obyvatelé, kteří se s těmito podmínkami úspěšně vyrovnávají a pomáhají turistům přizpůsobit se těmto prostředím a užít si krásy této oblasti v Nepálu.


Letenka Nepál Sagarmatha National Park


Sagarmatha National Park se nachází v Nepálu a je jedným z nejvíce fascinujících a nádherných národních parků na světě. Tento park je domovem mnoha ohromujících vrcholů Himálaje, včetně nejslavnějšího ze všech - Mount Everest.

Rozkládající se na rozloze 1 148 čtverečních kilometrů, Sagarmatha National Park je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Park leží v soluňském regionu Nepálu a přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa. Jeho úžasné horské scenérie, zasněžené štíty a bohatá fauna a flóra přinášejí poutavý zážitek pro každého návštěvníka.

Prozkoumejme krásy tohoto národního parku. Jeho dominantou je však Mount Everest, nejvyšší hora na světě. Přitahuje zkušené horolezce z celého světa, kteří doufají zdolat vrchol této mohutné hory. Výstup na Everest je však náročnou výzvou, která vyžaduje fyzickou odolnost, vytrvalost a schopnost přizpůsobit se extrémním podmínkám vysokohorského prostředí.

Navštívit Sagarmatha National Park však nemusí znamenat, že se musíte vydat na zdolávání hory. Existuje mnoho jiných způsobů, jak si užít krásy tohoto území. Jednou z nejpopulárnějších možností je vrtulníkový let nad parkem.

Vrtulníkový let nad Sagarmatha National Park je excelentním způsobem, jak získat úchvatný pohled na nekonečné štíty Himálaje a obdivovat přírodní krásu parku bez nutnosti fyzické námahy horolezce. Letecký pohled na údolí, potoky, ledovce a horské vrcholy je nezapomenutelným zážitkem.

Let trvá zhruba hodinu a během něj budete mít možnost vidět také další majestátní vrcholy v okolí Everestu, jako jsou Lhotse, Makalu a Cho Oyu. Vrtulník je pohodlný a bezpečný způsob dopravy, který vám umožní si vychutnat nádherný a vzrušující pohled na tento vyjímečný region.

Nezapomeňte si předem zarezervovat letenku na výlet vrtulníkem, protože tento zážitek je velmi oblíbený mezi turisty. Je také důležité si uvědomit, že Sagarmatha National Park je chráněným územím, a proto je důležité dodržovat všechna pravidla parku a zacházet s ním s respektem.

Pokud se rozhodnete navštívit Sagarmatha National Park a zažít letenku nad touto úchvatnou krajinou, připravte se na nezapomenutelnou a vzrušující dobrodružství. Tento park nabízí jedinečnou kombinaci přírodních scenérií, vzrušení a ducha dobytí, které vyzařuje z nejvyšší hory na světě. Nechte se okouzlit a inspirujte se krásou Sagarmatha National Park.


Ubytování Nepál Sagarmatha National Park


Sagarmatha National Park je národní park, nacházející se v Nepálu. Jeho hlavní atrakcí je nejvyšší hora světa, Mount Everest. Je to mimořádné místo, které láká turisty z celého světa. Nicméně, aby mohli navštívit Sagarmatha National Park a vystoupat na Mount Everest, musí turisté mít ubytování.

Ubytování v této oblasti může být docela náročné, nejen kvůli hladkému průběhu cestování tam, ale také kvůli terénu, který zahrnuje vysokohorské oblasti s omezeným množstvím možností ubytování.

Co se týče možností ubytování, existují dvě základní varianty. Jednou z možností je stanování a druhou je ubytování v horských chatách. V obou případech se jedná o poměrně jednoduché a úsporné možnosti, ale i tak, musí turisté být připraveni na to, že se jedná o základní služby.

Horské chaty (lodges) se nacházejí v mnoha různých místech v oblasti Sagarmatha National Park a poskytují turistům základní potřeby, jako například teplou vodu, postele, jídlo a pití. Ceny se liší podle daného ubytování, nicméně většina se pohybuje v rozmezí 5 až 25 dolarů za noc.

Daná oblast je omezena velikostí, takže počet turistů, kteří se mohou ubytovat, je také omezen. Kvůli tomu, je důležité si ubytování předem zarezervovat. Pokud se rozhodnete jít na výlet na poslední chvíli, není ubytování téměř k dispozici, což znamená, že se turisté musí spokojit s tím, že budou spát venku pod hvězdami.

Další možnost ubytování je stanování. Tato varianta ubytování vyžaduje více vybavení a je vhodná pro turisty, kteří jsou dobrodružnější a chtějí si opravdu užít nepálskou přírodu. Existuje mnoho míst, kde lze stanovat, ale musíte si být vědomi toho, že se jedná o chladné a suché oblasti, takže musíte být dobře připraveni.

Celkově vzato, ubytování v Sagarmatha National Park není nijak zvlášť luxusní a turisté by měli mít na paměti, že se jedná o základní ubytování s omezenými možnostmi. Nicméně, toto dobrodružství nabízí úžasnou příležitost vidět nádherné přírodní scenérie, které by se nikdy jinde nenabídly. Proto, pokud chcete navštívit Sagarmatha National Park a vystoupit na Mount Everest, měli byste přemýšlet o tento výlet jako o jedinečné zkušenosti, nikoli jako o luxusní dovolené.


Dovolená Nepál Sagarmatha National Park


Nepál je zemí, která je známá svou nádhernou přírodou a úchvatnými horami. Jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v této zemi je Sagarmatha National Park, který se nachází na území himálajského pohoří. Zde se nachází také nejvyšší hora světa – Mount Everest. Pokud se chystáte na dovolenou do Nepálu, určitě byste neměli opomenout navštívit tuto oblast.

Sagarmatha National Park byl založen v roce 1976 a stal se tak prvním národním parkem v Nepálu. Jde o chráněné území s rozlohou přes 1 100 km². Jeho území je převážně hornaté a zahrnuje Himalájský národní park spolu s dalšími menšími chráněnými oblastmi. Území parku je bohaté na biodiverzitu a je domovem mnoha endemických druhů živočichů a rostlin.

Hlavní atrakci parku tvoří samozřejmě Mount Everest. Tato hora je snem pro mnoho horolezců z celého světa. Vystoupat na její vrchol je velkým výkonem a pro mnohé z nich je to celoživotní sen. I když výstup na Mount Everest vyžaduje velkou fyzickou kondici a zkušeného průvodce, můžete si přesto užít nádherný pohled na tuto masivní horu i z nižších nadmořských výšek.

Kromě Mount Everestu nabízí Sagarmatha National Park i mnoho dalších zajímavostí. Oblast je bohatá na horská jezera, malebné řeky, horské louky a ledovce. Návštěvníci si mohou vychutnat nádherné výhledy, procházky po horských stezkách a pozorování divoké zvěře v jejím přirozeném prostředí. Park je také domovem místních etnických skupin, jako jsou Šerpové, kteří jsou známí svými schopnostmi při horském lezení.

Pokud jde o ubytování, ve většině případů je možné si najmout horský průvodce, který vám pomůže s organizací celého výletu a zajistí vhodné ubytování. V parku se nachází několik horských chat a turistických středisek, kde můžete strávit noc a odpočinout si po celodenním putování v horách.

Sagarmatha National Park je skutečným rájem pro přírodní nadšence a dobrodruhy. Jeho nádherná příroda a úchvatné výhledy na horu Everest vytváří nezapomenutelné zážitky. Pokud se chystáte na dovolenou do Nepálu, nezapomeňte si naplánovat návštěvu tohoto úžasného národního parku. Budete zde čelit výzvám a objevovat krásy himálajského pohoří, které vás jistě ohromí svou překrásnou krajinou.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky