Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Nepál Pokhara

Počasí Nepál Pokhara


Pokhara, ležící v údolí Kaski v Nepálu, je známá svým krásným a příjemným počasím. Město se nachází na západě země podél jezera Phewa, v kterém se odrážejí hory, čímž vytváří nádherný panoramatický výhled. Pokhara je také bránou do populárních trekových tras Annapurna Circuit a Poon Hill, což přitahuje mnoho turistů a dobrodruhů z celého světa. Ale jaké je vlastně počasí v této malebné destinaci?

Pokhara má subtropické podnebí, což znamená, že zde panuje teplé počasí téměř po celý rok. Jeho nadmořská výška také ovlivňuje klima, protože se nachází ve výšce přibližně 800 metrů nad mořem. Díky vysokým horám, které jej obklopují, je Pokhara chráněna před přímým vlivem monzunových dešťů, které jejich vrcholky přehrazují.

Pokhara zažívá čtyři roční období - jaro, léto, podzim a zimu. Jaro (březen až květen) je obdobím, kdy se začíná oteplovat a příroda se pomalu probouzí k životu. Teploty se pohybují kolem 20-25 °C během dne a kolem 10-15 °C v noci. Na konci jara můžete zažít vyšší teploty a více slunečných dní.

Léto (červen až srpen) je období, kdy teploty mohou stoupat až k 30 °C a může být velmi vlhké. Vzhledem k blízkosti jezera Phewa si však můžete užít osvěžující koupání a vodní sporty. Příroda je v této době velmi zelená a krásná.

Podzim (září až listopad) je nejlepším obdobím pro turisty, kteří navštěvují Pokharu. Teploty jsou mírné, kolem 20-25 °C během dne, a noci jsou chladné s teplotami kolem 10 °C. Vzácné jsou v

posledních letech i příležitostné srážky, ale obecně je podzim velmi slunečný a suchý, což poskytuje dokonalé podmínky pro turistiku a procházky.

Zima (prosinec až únor) je chladnějším obdobím v Pokhaře. Denní teploty se mohou pohybovat kolem 15-20 °C, ale v noci mohou klesnout až pod 5 °C. Občasné srážky a mlha jsou také běžné. I když je zima, Pokhara má stále příjemné počasí oproti jiným oblastem Nepálu.

Pokhara je jistě jedním z nejúžasnějších míst na světě, co se týče počasí. Bez ohledu na to, kdy se sem rozhodnete vydat, věřte, že budete mít skvělý čas při obdivování přírodní krásy a vychutnávání si klidu a relaxace v údolí Kaski.


Dovolená Nepál Pokhara


Pokhara, označovaná jako "brána do Annapurny", je malebné přímořské město při jezeře v Nepálu, které nabízí ohromující scenérie a řadu atraktivit pro turisty. Leží přibližně 200 kilometrů západně od hlavního města Kathmandu a je oblíbeným cílem cestovatelů a dobrodruhů z celého světa.

Pokhara je největším městem ve středozápadním Nepálu a je obklopeno úchvatnou vrcholovou krajinou Himálají. Kromě svého strategického umístění je také bohatá na kulturní dědictví a historické památky, které stojí za prozkoumání. Mezi nejznámější atrakce patří Phewské jezero, kde můžete si užívat vodních sportů jako paragliding, windsurfing a jachting.

Pokhara je také ideálním místem pro začátek trekingu do Hor Annapurny. Navzdory tomu, že samo město leží v nadmořské výšce kolem 800 metrů, můžete se vydat na mnoho trekových tras, které vás zavedou na úplně jinou úroveň. Můžete si vybrat z řady různých tras, od krátkých pěších túr po několikadenní expedice v horách.

Pokud nechcete provádět treky, Pokhara má také mnoho jiných zážitků k nabídce. Můžete si prohlédnout místa jako Davis vodopády, které jsou v jejich přirozené kráse dech beroucí. Je zde také Muzej Gupteshwor Mahadev, které obsahuje jednu z nejkrásnějších jeskyní v zemi. Nebo si můžete také prohlédnout místa jako Světový mír pagoda, která nabízí úchvatné výhledy na město a okolní krajinu.

Pokhara je také skvělým místem pro zážitky s adrenalinem. Můžete se dovědět létat paraglidingem nad horami nebo si zasurfujete na světoznámém jezeře. Pokud vás jako dobrodruha láká něco ještě silnějšího, je zde také možnost absolvovat seskoky na rogalu nebo skákat bungee jumping z mostu.

Město má také bouřlivou noční scénu s řadou barů, restaurací a klubů, ve kterých si můžete užít zábavu a tancovat do noci.

Pokhara je tedy dostatečně rozmanitá, aby uspokojila každého. Bez ohledu na to, zda jste přírodovědec, dobrodruh nebo náruživý obdivovatel krásy, toto město v Nepálu má vše, co potřebuje turista pro nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Pokhara


1. Jak se dostat z Kathmandu do Pokhary?

Odpověď: Nejběžnější způsob, jak se dostat z Kathmandu do Pokhary, je leteckou dopravou. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přímé lety mezi těmito dvěma městy. Můžete také zvolit cestu po silnici, která trvá přibližně 6-7 hodin.

2. Kde se ubytovat v Pokhaře?

Odpověď: V Pokhaře je mnoho možností ubytování, včetně hotelů, penzionů, hostlů a ubytování u místních rodin. Nejoblíbenější oblastí pro turisty je oblast jezera Fewa, kde se nachází mnoho hotelů s krásným výhledem na jezero.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Pokhaře?

Odpověď: V Pokhaře je mnoho zajímavých aktivit pro turisty. Mezi nejpopulárnější patří turistika a trekking v okolních horách, paragliding nad jezerem Fewa, projížďky na lodičkách po jezeře, návštěva chrámů a klášterů v blízkosti města a procházka historickou částí Pokhary.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Pokhary?

Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Pokhary je obvykle mezi říjnem a listopadem, kdy je po monzunovém období obvykle krásné počasí a jasná obloha. Další dobré období je od března do května, kdy je také příjemné počasí.

5. Jaké jsou nejbližší turistické atrakce v okolí Pokhary?

Odpověď: V okolí Pokhary se nachází mnoho zajímavých turistických atrakcí. Mezi nejbližší patří například Annapurna Conservation Area, světoznámý trekkingový areál, přehrada Begnas a Rara jezero. Dalšími možnostmi jsou návštěva Ghorka Durbar, Palpa Tansen nebo Lumbini, místo narození Buddhy.

6. Je bezpečné cestovat do Pokhary?

Odpověď: Pokhara je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Nicméně, jako ve všech cestovních destinacích, je vhodné držet se základních bezpečnostních opatření, jako je sledování svého majetku a dodržování místních zvyklostí a zákonů.

7. Kolik stojí jídlo a pití v Pokhaře?

Odpověď: Ceny jídla a pití v Pokhaře se mohou lišit v závislosti na místě, kde se rozhodnete jíst. Nicméně, obecně vzato, pokrmy v místních restauracích jsou cenově dostupné a stojí kolem 200-500 NPR (koruny) za hlavní jídlo. Ceny alkoholu se pohybují od přibližně 200 NPR za pivo až po 500-1000 NPR za láhev vína nebo destilátu.


Letenka Nepál Pokhara


Pokud plánujete navštívit Nepál, jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších míst k návštěvě je město Pokhara. Pokhara leží v západní části země a je obklopeno nádhernými himálajskými vrcholky, včetně slavného Annapurny. Pro dosažení tohoto malebného města lze využít letenky, která je rychlou a pohodlnou volbou.

Přímé lety do Pokhary jsou dostupné z mnoha mezinárodních destinací, jako je Delhi, Kolkata, Bangkok nebo Kuala Lumpur. Pokud plánujete cestu z Evropy nebo jiných západních destinací, musíte nejprve doletět do hlavního města Nepálu, Káthmándú. Z Káthmándú potom můžete vzít vnitrostátní let do Pokhary. Let trvá přibližně 25 až 30 minut, což vám umožní rychle se dostat do tohoto úchvatného himálajského města.

Přestože Pokhara není hlavním městem země, je to turisticky oblíbená destinace kvůli své krásné přírodě, malebným jezerům a horám. Město leží poblíž jezera Phewa, které je jedním z největších jezer v Nepálu. Je obklopeno zelenými kopcemi a nabízí nádherné výhledy na vrcholky Annapurna a Dhaulagiri. Pro milovníky přírody je toto místo opravdovým rájem.

Po příletu do Pokhary si můžete užít různé aktivity, jako je trekking po horách, paragliding nad jezerem, lodní výlet na jezeře Phewa nebo návštěva místních chrámů a stupů. Pro ty, kteří jsou dobrodružnější, je z Káthmándú možné také vyrazit na několikadenní trek k vrcholu Annapurny. Město je také výchozím bodem pro mnoho turistických tras, které vedou do okolních hor.

Pokhara je také známá jako "brána do Annapurny". Tato osmitisícovka je jedním z nejvyšších vrcholů na světě a přitahuje mnoho horolezců z celého světa. Z Pokhary se můžete vydat na trek k základně Annapurny, což je jedinečná příležitost pro výletníky, kteří touží po adrenalinu a nádherných výhledech.

Pokud plánujete návštěvu Pokhary, je důležité si zajistit letenku s dostatečným předstihem. Vzhledem k malé kapacitě letiště a vysoké poptávce po letenkách byste měli mít rezervaci včasnou, abyste se vyhnuli zklamání. Můžete si zakoupit letenku přímo na letišti v Káthmándú nebo využít online rezervace, které jsou běžně dostupné na webových stránkách leteckých společností.

Pokhara je skutečným klenotem Nepálu a návštěva tohoto magického místa je zážitek, který si budete pamatovat po celý život. Úchvatné himálajské výhledy, malebná jezera a přátelské obyvatelstvo vám zajistí nezapomenutelný pobyt. Bez ohledu na váš zájem o přírodu, dobrodružství nebo kulturu, Pokhara má co nabídnout pro každého návštěvníka. Nechte se unést krásou a klidem tohoto úchvatného himálajského města a připravte se na dobrodružství, které zaručeně potěší vaše smysly.


Ubytování Nepál Pokhara


Pokhara, nazývané také jako "brána do Annapurny", je město nacházející se v západní části Nepálu a je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v zemi. Pokhara je obklopena krásnými jezery, horami a divokými řekami a nabízí návštěvníkům bohaté možnosti pro dovolenou v přírodě. Toto město je také skvělým výchozím bodem pro ty, kdo se vydávají na trek do himálajského pásma.

Při pobytu v Pokhaře je jedním z nejdůležitějších faktorů ubytování, které si zvolíte. Město nabízí širokou škálu různých možností – od luxusních hotelů až po skromnější ubytování pro cestovatele s menším rozpočtem.

Pro ty, kdo vyhledávají luxusní pobyt se vším všudy, existuje v Pokhaře celá řada luxusních hotelů. Tyto hotely nabízejí špičkové pokoje s výhledem na jezero nebo hory, moderní vybavení, vynikající služby a restaurace s bohatým sortimentem. Mnoho těchto hotelů také nabízí wellness centra, kde si můžete dopřát relaxační masáže po dni stráveném objevováním krás Pokhary.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je v Pokhaře rovněž k dispozici mnoho cenově dostupných ubytovacích zařízení. Od levných hotelů a penzionů po hostely a privátní pronájmy, cestovatelé si určitě najdou ubytování, které vyhovuje jejich potřebám. Hostely jsou oblíbenou volbou pro mladé cestovatele, kteří také hledají příležitost potkat další lidi a sdílet své zážitky.

Další populární možností ubytování v Pokhaře je pronájem domu nebo apartmánu. Tato možnost je oblíbená mezi rodinami nebo skupinami přátel, kteří chtějí mít větší soukromí a více prostoru. Pronájem domu či apartmánu také umožňuje hostům promísit se s místními obyvateli a lépe poznat místní kulturu a životní styl.

Hosté, kteří se zajímají o přírodu, mají šanci zůstat na některém z kempů kolem jezera Phewa. Tyto kempy nabízejí jedinečný zážitek při spaní ve stanech a probouzení se přímo u jezera. Kempy také často organizují různé aktivity, jako je turistika, oheň táborů a noční pozorování hvězd.

Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu, cenově dostupném ubytování, pronajmout si dům nebo apartmán, nebo se umístit v kempu, Pokhara vám poskytne úžasné zážitky a nezapomenutelné vzpomínky. Své ubytování si můžete zarezervovat předem prostřednictvím různých webových portálů nebo se rozhodnout až při příjezdu a vybrat si podle osobních preferencí.

Město Pokhara Nebudete litovat svého rozhodnutí navštívit a ubytovat se v Pokhaře, které je opravdovým skvostem Nepálu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky