Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Nepál Namche Bazaar

Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Namche Bazaar


Zde je seznam nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Namche Bazaar v Nepálu:

1. Q: Jak se dostat do Namche Bazaar?
A: Nejbližším letištěm je letiště Tenzing-Hillary v Luklu. Z Luklu lze do Namche Bazaar dojít pěšky za přibližně 2-3 dny.

2. Q: Jaké jsou možnosti ubytování v Namche Bazaar?
A: Namche Bazaar nabízí širokou škálu ubytovacích možností, včetně hotelů, hostinců a penzionů různé úrovně služeb.

3. Q: Jaké jsou turistické atrakce v Namche Bazaar?
A: Namche Bazaar je výchozím bodem pro trek do Everestu a je také domovem Tenzing Norgay Sherpa Mountaineering Museum, které stojí za návštěvu. Můžete také navštívit klášter Khumjung a sirotčinec Sir Edmund Hillary.

4. Q: Jaké jsou možnosti stravování v Namche Bazaar?
A: Namche Bazaar nabízí širokou škálu možností stravování, včetně místních restaurací, kaváren a pekáren, které nabízejí tradiční nepálské i mezinárodní pokrmy.

5. Q: Jaké jsou teploty v Namche Bazaar?
A: Teploty v Namche Bazaar se mohou výrazně lišit v závislosti na ročním období. V létě (červenec a srpen) může teplota dosáhnout až 25 stupňů Celsia ve dne a klesnout na 0 stupňů Celsia v noci. V zimě (prosinec a leden) se teploty pohybují mezi -10 a 10 stupni Celsia.

6. Q: Může Namche Bazaar nabídnout možnosti nákupů?
A: Ano, Namche Bazaar je hlavním obchodním centrem v této oblasti. Můžete zde nalézt různé obchody prodávající suvenýry, trekové vybavení, oblečení a další turistické potřeby.

7. Q: Existují bankomaty v Namche Bazaar?
A: Ano, v Namche Bazaar jsou některé bankomaty, kde můžete výběr hotovosti pomocí mezinárodních platebních karet. Nicméně je doporučeno mít dostatek hotovosti s sebou, protože bankomaty mohou být někdy mimo provoz.

Toto jsou jen některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Namche Bazaar v Nepálu. V případě dalších otázek se obraťte na místní turistické informační středisko nebo sledujte oficiální webové stránky této oblasti.


Počasí Nepál Namche Bazaar


Namche Bazaar je malebná horská oblast nacházející se v Nepálu, která nabízí úchvatné výhledy a jedinečné počasí. Tato oblast je oblíbeným cílem turistů, kteří hledají dobrodružství a krásnou přírodu.

Namche Bazaar se nachází ve výšce přibližně 3 440 metrů nad mořem a je považováno za hlavní obchodní centrum v oblasti Khumbu. Je to důležitá zastávka pro ty, kteří se vydávají na výpravu na nejvyšší horu světa - Mount Everest. Městečko je domovem mnoha obchodů, restaurací, ubytovacích zařízení a turistických informačních center.

Počasí v Namche Bazaar je poměrně proměnlivé a extrémní. Vzhledem k jeho nadmořské výšce je oblast často vystavena silným větrům a prudkým teplotním výkyvům. Průměrná teplota se pohybuje mezi -5°C až 15°C, přičemž nejteplejším obdobím je během jara a podzimu.

Při návštěvě Namche Bazaar je důležité mít vhodné oblečení. Je vhodné mít teplé vrstvy, jako jsou svetry, bundy a termooblečení, aby se člověk udržel v teple i v chladnějším počasí. Sluneční brýle, krém na opalování a vysoké trekové boty jsou také nezbytné vybavení, protože slunce v této oblasti může být velmi silné a terén je náročný.

Deště jsou běžnou součástí počasí v Namche Bazaar, především během letního období. Občasné lijáky jsou doprovázeny bouřkami a větrem, což může ovlivnit plánované trekové výlety a výhledy na okolní hory. Doporučuje se sledovat předpovědi počasí a být připraven na případné změny.

Přestože počasí v Namche Bazaar může být náročné, nemůžeme zapomenout na nádhernou přírodu a krásné výhledy na okolní himálajské hory. Celoročně je zde vidět sněhovou pokrývku a malebné zelené kopce, které přitahují milovníky přírody z celého světa.

Namche Bazaar je tedy jedinečným a fascinujícím místem, které nabízí nejen působivé výhledy na himálajské hory, ale také zážitek z nepopsatelného počasí. Pokud se vydáte do této oblasti, nezapomeňte se vhodně připravit na nepředvídatelné podmínky a užijte si každý okamžik strávený v jednom z nejkrásnějších koutů Nepálu.


Dovolená Nepál Namche Bazaar


Nepál je země, která je známá svou úchvatnou přírodou, bohatou kulturou a duchovními tradicemi. Namche Bazaar je malé horské město nacházející se v údolí Khumbu v Nepálu a je hlavním obchodním centrem v této oblasti. Pokud plánujete dovolenou v Nepálu, určitě nezapomeňte navštívit toto malebné město.

Namche Bazaar leží ve výšce 3 440 metrů nad mořem a přístup k němu je možný pouze pěšky nebo pomocí helikoptéry. Pro cestovatele, kteří se rozhodnou vydat se sem pěšky, je to trochu náročná cesta, ale rozhodně to za to stojí. Cesta začíná v hlavním městě Kathmandu a pokračuje přes různé horské vesnice a údolí. Cestování touto oblastí je neuvěřitelný zážitek, kde můžete obdivovat krásnou přírodu, vodopády a ledovce.

Namche Bazaar je známo svými obchody, restauracemi a ubytovacími zařízeními, které jsou zde k dispozici pro návštěvníky. Je to ideální místo pro odpočinek a regeneraci po náročném trekování v horách. Město je plné života, ať už je to kvůli místním obchodům s ručně vyrobenými suvenýry, tradičními obchody s potravinami nebo prostoru pro setkávání cestovatelů.

Jednou z hlavních atrakcí v Namche Bazaaru je možnost výstupu na nedaleký vrchol Everestu nebo alespoň výšlapy na vyhlídkové body s úchvatným výhledem na okolní himálajské hory. Toto místo je také oblíbené pro turisty kvůli svým tradičním buddhistickým klášterům a svatyním, které jsou zde roztroušeny. Návštěva těchto klášterů je dobrým způsobem, jak proniknout do místní kultury a duchovního života.

Další atrakcí v Namche Bazaaru je tradiční sobotní trh. Je to oblast, kde místní lidé prodávají své zemědělské produkty, ručně vyrobené suvenýry a jiné domácí výrobky. Je to skvělá příležitost pro turisty, aby si koupili autentické suvenýry a pořídili si vzpomínky na svou návštěvu.

Pokud máte rádi dobrodružství a jste připraveni podniknout trek do himálajských hor, pak je namísto Namche Bazaaru ideálním výchozím bodem pro výstup na Everest Base Camp. Tento trek je skutečnou výzvou, ale zároveň je to jedinečný zážitek, který si každý milovník přírody a dobrodružství musí vyzkoušet.

Pokud plánujete dovolenou v Nepálu, rozhodně nezapomeňte navštívit Namche Bazaar. Je to malebné město s bohatou kulturou, úchvatnou přírodou a přátelskými lidmi. Tato destinace vás určitě očaruje a navždy si ji zapamatujete.


Letenka Nepál Namche Bazaar


Namche Bazaar se nachází v Nepálu a je jedním z nejznámějších turistických cílů této země. Tento malebný horský obchodník je důležitým bodem na cestě k základnímu táboru Mount Everestu a je považován za bránu do Himalájí.

Letenka do Namche Bazaar je často snem mnoha dobrodruhů a horolezců z celého světa. Cesta začíná v hlavním městě Nepálu, Kathmandu, kde je možné nalézt lety do Tenzinga-Hillaryho letiště v Lukli. Let trvá přibližně 35 minut a nabízí úchvatné výhledy na himálajské hory.

Po příletu do Lukly musíte připravit svou výbavu a začít se vydat na vícedenní trek do Namche Bazaar. Cesta je náročná a vyžaduje dobrou fyzickou kondici, ale odměnou jsou úžasné výhledy na okolní vrcholky a tradiční horské vesnice, které potkáte na cestě.

Namche Bazaar je největším městem v regionu Khumbu a má zhruba 2000 obyvatel. Toto malebné městečko je plné tradičních dřevěných domů, obchodů, hotelů a restaurací, které nabízejí teplou a příjemnou atmosféru pro cestovatele. Zde si můžete odpočinout od únavy z cesty, ochutnat tradiční nepálskou kuchyni, zakoupit suvenýry a potřebné horské vybavení.

Namche Bazaar je také důležitým místem pro aklimatizaci před pokračováním cesty směrem k Everestu. Cestovatelé zde mohou strávit několik dní a pomalu se přizpůsobovat výškovým podmínkám, protože letadlo z Lukly přistane ve výšce 2860 metrů nad mořem.

Během pobytu v Namche Bazaar můžete také absolvovat různé výlety a exkurze do okolních vesnic a klášterů. Jedním z nejznámějších míst je klášter Tyangboche, který je cílem mnoha poutníků a poskytuje úžasné výhledy na Ama Dablam a další okolní vrcholy.

Letenka do Namche Bazaar je skvělým způsobem, jak zažít jedinečnou kombinaci dobrodružství, krásné přírody a kulturního poznání. Nepál je zemí plnou fascinující historie, přírodní krásy a hřejivých lidí. Pokud toužíte po odhalení jednoho z nejikoničtějších himálajských míst na světě, pak je Namche Bazaar to pravé místo pro vás.


Ubytování Nepál Namche Bazaar


Namche Bazaar je malebné horské město v Nepálu a jedno z nejvýznamnějších turistických center v regionu Khumbu. Nachází se ve výšce 3 440 metrů nad mořem a slouží jako základna pro výstup na nejvyšší horu světa - Mount Everest.

Ubytování v Namche Bazaar je rozmanité a nabízí možnost ubytování pro každého cestovatele. Město má širokou škálu hotelů, penzionů, horských chat a turistických lázní. Nejčastěji se zde ubytovávají horolezci a turisté, kteří se chystají na treky do Himálají.

Pro turisty, kteří preferují luxusní ubytování, jsou k dispozici hotely s moderním vybavením, restauracemi, wellness centry a mnoha dalšími vyžitími. Tyto hotely obvykle nabízejí nádherný výhled na okolní himálajské vrcholky a jsou ideálním místem pro odpočinek po náročném treku. Ceny za takové ubytování se liší v závislosti na sezóně a vybraném hotelu, ale obvykle jsou vyšší než v jiných částech Nepálu.

Pro cestovatele s menším rozpočtem a dobrodružné typy jsou ideální možností levnější horské chaty a penziony. Tyto ubytování jsou jednodušší, ale poskytují základní vybavení, jako je postel, teplá voda a možnost stravování. Cesty k těmto chatám mohou být strmé a náročné, ale nabízejí úžasný pohled na krajinnou krásu Nepálu. Ceny za ubytování v horských chatách a penzionech jsou nižší než v luxusních hotelech, což je pro mnoho cestovatelů výhodou.

Samotný Namche Bazaar je fascinující město s bohatou historií a kulturou Šerpů, domorodého etnika, které zde žije. Turisté mohou objevovat malebné uličky s tradičními obchody, trhy a buddhistickými kláštery. Místo také nabízí různé turistické atrakce, jako je muzeum o horolezectví a Mount Everestu, které návštěvníkům poskytne informace o historii a geografii této oblasti.

Celkově lze říci, že ubytování v Namche Bazaar v Nepálu je pestré a nabízí možnosti pro každého cestovatele. Vedle nabídky ubytování turistům poskytuje také jedinečnou možnost poznat místní kulturu a krásu nepálského venkova. Jestliže se rozhodnete pro trek nebo výstup na Mount Everest, Namche Bazaar je ideálním místem, kde si můžete odpočinout a načerpat novou energii před dalším dobrodružstvím v nejvyšších horách světa.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky