Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Nepál Bardiya National Park

Ubytování Nepál Bardiya National Park


Bardiya National Park - Rajský koutek pro přírodovědce i dobrodruhy

Nepál je zemí, která se pyšní nádhernou přírodou, zelenými pláními a majestátními horami. Když si představíme Nepál, většina z nás si vybaví obraz Mount Everestu a Annapurny. Avšak Nepál nabízí mnohem víc než jen vrcholky hor. Například Bardiya National Park je jednou z ukrytých perel této země.

Situovaný na západě Nepálu, Bardiya National Park je přírodní rezervace, která se rozprostírá na ploše 968 čtverečních kilometrů. Tento národní park je domovem pestrobarevného množství živočichů a rostlin, které lákají přírodovědce a dobrodruhy z celého světa.

Jednou z nejvíce fascinujících věcí na Bardiya National Park je jeho diverzita. Střežený chráněným územím, park nabízí útočiště vzácným druhům jako jsou tygři, sloni, nosorožci, medvědi, krokodýli, kajmány a mnoho dalších. Je možné si užít safari na sloních hřbetech, což je jedinečný způsob prozkoumání parku a jeho obyvatelstva.

Turisté mají také možnost využít prohlídkové pěší túry, při kterých si mohou užít krásy okolní krajiny a pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Bardiya National Park je známý také díky svým ptákům - zdejší ornitologická fauna je jednou z nejbohatších na světě. Tento park je jedním z nejdůležitějších centrálních bodů pro výzkum ptáků i jejich ochranu.

Ubytování v Bardiya National Park je rovněž velkou atrakcí. Tato oblast nabízí širokou škálu možností ubytování, včetně luxusních hotelů a kempů. Některé z hotelů a kempů poskytují nabídku exkluzivních safari včetně průvodce, kteří mohou turistům poskytnout nejenom informace o zvířatech, ale také o místní kulturní tradici a způsobu života.

Pro ty, kteří touží po skutečných dobrodružstvích, je možnost strávit noc v přírodě v tzv. "tharu domě", což je tradiční dřevěný srub vybudovaný ve stylu tamějších domů. Tato možnost ubytování umožňuje turistům zažít blízkost s přírodou a nasát atmosféru parku ze všech stran.

Bardiya National Park je snem každého přírodovědce a dobrodruha. Jeho návštěva nabízí jedinečnou příležitost vidět vzácná zvířata ve volné přírodě a zažít nepopsatelnou krásu nepálské krajiny. Pokud se vydáte do Nepálu, určitě nezapomeňte navštívit Bardiya National Park a nechte se unést krásou tohoto magického místa.


Letenka Nepál Bardiya National Park


Bardiya National Park, ležící v západním Nepálu, je jednou z největších a nejdivočejších chráněných oblastí v zemi. Park je známý svou rozmanitou faunou a flórou, ať už jde o vzácné druhy ptáků, savců nebo rostlin. Pro turisty, kteří hledají dobrodružství a jedinečné zážitky, je letenka do Nepálu a návštěva Bardiya National Parku nezapomenutelným zážitkem.

Bardiya National Park se rozkládá na ploše téměř 1 000 čtverečních kilometrů, což z něj činí ideální místo pro pozorování divoké zvěře. V parku žije více než 50 druhů savců, včetně vzácných a ohrožených druhů, jako jsou gepard asijský, nosorožec indický, krokodýl mořský, tygr bengálský a slon indický. Je zde také bohaté množství ptáků, což parku dodává zvláštní kouzlo a láká milovníky přírody z celého světa.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Bardiya National Park, je zde mnoho aktivit, které mohou podniknout. Jednou z nejoblíbenějších je safari na slonovi, která umožňuje návštěvníkům vstoupit do srdce divočiny a vidět zvířata ve svém přirozeném prostředí. Safary lze provozovat také pěšky nebo na jeepu, vždy za přítomnosti zkušeného průvodce. Tito průvodci jsou dobře vyškoleni, aby poskytli informace o okolním ekosystému a zároveň dbali na bezpečí turistů a živočichů.

Pro milovníky přírody a ornitology je Bardiya National Park také rajským rájem. V parku bylo zaznamenáno více než 400 druhů ptáků, což z něj činí významné místo pro pozorování ptáků. Mnoho z těchto ptáků je vzácných nebo ohrožených, což znamená, že návštěvníci mají jedinečnou příležitost vidět a fotografovat tyto vzácné druhy.

Kromě toho, že Bardiya National Park je domovem mnoha zvířat a ptáků, zde existuje také mnoho přírodních krás, jako jsou řeky Karnali a Babai, které nabízejí možnosti pro vodní aktivity. Turisté si mohou vychutnat rafting, kempování u řek nebo pozorování sloních koupelí, které jsou nezapomenutelnými zážitky.

Návštěva Bardiya National Parku vyžaduje cestu do Nepálu, konkrétně do města Nepalgunj. Zde se nachází letiště, které je hlavní branou do parku. Letenka do Nepálu je dostupná z mnoha mezinárodních destinací a podniknutí výletu do Bardiya National Parku je příležitostí poznat jedinečnou nepálskou přírodu a divokou zvěř.

Bardiya National Park je pravým rájem pro milovníky přírody a dobrodružství. Je to místo, kde mohou turisté zažít blízké setkání se vzácnými zvířaty, fotograficky zachytit přírodní krásy a prozkoumat pestrou a unikátní biodiverzitu Nepálu. Letenka do Nepálu a návštěva Bardiya National Parku je cestou k nezapomenutelným zážitkům a objevování krás světa divoké přírody.


Dovolená Nepál Bardiya National Park


Bardiya National Park se nachází v jihozápadní části Nepálu a je jedním z nejdůležitějších chráněných území v zemi. Tento národní park, který byl založen v roce 1976, se rozkládá na ploše přibližně 968 čtverečních kilometrů a je domovem mnoha vzácných druhů flóry a fauny.

Bardiya National Park je známý především svou bohatou divokou zvěří. Mezi nejznámější zvířata patří asiatští sloni, bengálští tygři, rhinocerosi jednorožci a nilgai. Zvířata zde mají ideální podmínky pro život, protože park je situován na úžasném území plném řek, bažin a lesů. Turisté mají možnost vidět tyto nádherné tvory díky různým safari v parku. Je možné si pronajmout jeep nebo se vydat na pěší výpravu, přičemž s sebou mají zkušení průvodci, kteří poskytují informace o fauně a flóře parku.

Bardiya National Park je rovněž domovem mnoha vzácných druhů ptáků. V parku bylo zaznamenáno více než 350 druhů ptáků, což je neuvěřitelné číslo. Ptáci jako například bengálský břehouš, tygří laň, orlík bělohlavý a ledňáček indický jsou jen některé druhy, které si můžete v parku obdivovat. Pro milovníky ornitologie je Bardiya National Park rájem.

Pro turisty, kteří by se chtěli podívat i na okolí parku, je v blízkosti zajímavá lokalita nazývaná Girwa. Girwa je jedním z nejmenších rajónů v Nepálu a je bohatá na kulturní dědictví. Zdejší vesnice a města nabízejí jedinečný pohled na místní životní styl a tradice.

Kromě pozorování divoké zvěře a ptáků mohou turisté také v parku provozovat různé outdoorové aktivity, jako je rafting nebo pěší túra. Přírodou parku se vine mnoho řek, které nabízejí skvělé podmínky pro vodní sporty. Turisté se mohou vydat i na výpravu po řekách, kde zažijí adrenalinové zážitky.

Bardiya National Park je dokonalým místem pro dovolenou pro ty, kteří touží po dobrodružství v divočině. Možnost vidět vzácná zvířata a ptáky, prozkoumat krásy přírody a zažít adrenalinové sporty láká mnoho turistů po celém světě. Navštívte Bardiya National Park a získáte nezapomenutelné zážitky a vzpomínky, které vás budou provázet celým životem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Bardiya National Park


1. Jaké jsou otvírací hodiny Nepál Bardiya National Park?

Odpověď: Park je otevřený pro veřejnost od rána do večera, obvykle od 6:00 do 18:00 hodin.

2. Kolik stojí vstupné do parku?

Odpověď: Vstupné do Nepál Bardiya National Park se liší podle národnosti. Pro zahraniční turisty je vstupné obvykle 13 USD na den.

3. Jak se dostat do Nepál Bardiya National Park?

Odpověď: Nejbližším mezinárodním letištěm je Tribhuvan International Airport v Kathmandu. Z Kathmandu je možné se dostat do parku autobusem, autem nebo letecky do letiště v blízkém městě Nepalgunj, a poté pokračovat cestou po souši.

4. Jaká je nejlepší doba návštěvy parku?

Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Nepál Bardiya National Park je v období od října do dubna, kdy je povětrnostní podmínky příznivé a je nejvyšší šance na pozorování zvířat.

5. Jaké zvířata jsou v parku nejčastěji k vidění?

Odpověď: V parku žijí různé druhy divokých zvířat, včetně slonů, tygrů, nosorožců, krokodýlů, paviánů a mnoha dalších. Nicméně, pozorování zvířat závisí na štěstí a obvykle se doporučuje si najmout odborného průvodce.

6. Můžeme se v parku ubytovat?

Odpověď: Ano, v parku jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně luxusních resortů a kempů. Doporučuje se předem zarezervovat ubytování.

7. Jaké aktivity mohu v parku podniknout?

Odpověď: V parku je možné podniknout různé aktivity, jako je safari na slonech, pěší túra, lodní výlety po řece Karnali, pozorování ptáků, rybaření a kajak.

8. Je nutné si před návštěvou parku připravit nějaké povolení?

Odpověď: Pokud jste zahraniční turista, je nutné si před návštěvou parku získat povolení od nepálského ministerstva lesů a půdy. Toto povolení je často zahrnuto v balíčku s turistickým průvodcem.

9. Existují nějaká pravidla, která je třeba dodržovat při návštěvě parku?

Odpověď: Ano, je důležité dodržovat pravidla parku, včetně toho, aby se nedotýkali divokých zvířat, nezhoršovali jejich přirozené prostředí, neodkládali odpadky a nevstupovali na zakázaná místa. Důležité je také dodržovat pokyny odborného průvodce.


Počasí Nepál Bardiya National Park


Bardiya National Park v Nepálu je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších parků na světě. Nachází se na jihozápadě země a je domovem nepředstavitelného bohatství biodiverzity a přírodního bohatství. Park je známý svou rozmanitou faunou a flórou, ale také za své jedinečné počasí.

Bardiya National Park leží v horském regionu Terai a je ovlivněn monzunovým podnebím. Monzunové období v Nepálu trvá od června do září, kdy přináší hojné srážky a vysokou vlhkost. Během tohoto období může park zažít silné lijáky a povodně, které mohou významně ovlivnit jeho životní prostředí.

V monzunovém období se Bardiya National Park promění v zelený ráj, když dešťové kapky oživují suchou půdu a zeleň zde rozkvétá. Řeky a jezera se naplní vodou, což přitahuje ptáky a jinou divokou zvěř, která sem přichází za obživou. Právě v létě můžete spatřit vzácné druhy ptáků, jako je bengálský orlovec, který je obzvláště aktivní během deštivých dnů.

Po monzunovém období přichází sezóna sucha, která začíná v říjnu a trvá až do května. Toto období je charakterizováno nízkou vlhkostí a vysokými teplotami, které mohou dosahovat až 40 °C. Během této doby jsou řeky zaschnuté a některá jezera ztrácejí svou vodu. Některé živočišné druhy migrují z parku do jiných oblastí, aby našly vodu a potravu. Přesto se však i v suchém období v parku ukrývají vzácní obyvatelé, jako jsou tygři a nosorožci.

Počasí v Bardiya National Park je tak extrémní, přesto je to doba, kdy zvířata mají svou unikátní příležitost zažít příznivé klimatické podmínky a rozmnožit se. Rostliny a stromy sbírají vodu pro přežití v období sucha a následně se rozšíří, když se začne blížit další monzunová sezóna.

Bardiya National Park je skutečným pokladem nepálského přírodního dědictví. Jeho počasí hraje klíčovou roli v udržování jeho biodiverzity a zajišťuje přežití mnoha vzácných živočišných druhů. Bez ohledu na to, zda navštívíte park v monzunovém období nebo během sucha, jste jistě ohromeni jeho krásou a rozmanitostí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky