Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Německo Kolín nad Rýnem

Dovolená Německo Kolín nad Rýnem


Kolín nad Rýnem je jedním z nejvýznamnějších měst v Německu a je ideální destinací pro dovolenou. Své bohaté dědictví a kulturní tradice přitahují návštěvníky z celého světa. Kombinuje moderní atmosféru s historickou architekturou a nabízí nekonečné množství atrakcí a aktivit pro každého.

Jednou z hlavních atrakcí v Kolíně nad Rýnem je jeho středověké centrum, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Procházejte úzkými uličkami a obdivujte historické budovy, mezi nimiž se nachází slavný gotický Chrám svatého Petra. Toto sídlo katolického arcibiskupství je jedním z nejznámějších kostelů v Evropě a nabízí úchvatný výhled na město z jeho věže.

Dalšími oblíbenými atrakcemi jsou například Kolínská katedrála a Růžová zahrada. Kolínská katedrála, neboli Dóm svatého Petra a Marie, je dalším významným kostelem, který stojí právě na místě, kde byl podle pověsti uložen tělo Tří králů. Je to největší gotická katedrála v Severní Evropě a její výška a velikost si získávají návštěvníky. Růžová zahrada je krásný park, který se nachází v blízkosti katedrály. Je to ideální místo pro procházku nebo venkovní piknik.

Pokud máte rádi umění, určitě navštivte Muzeum Ludwig. Nachází se přímo na břehu Rýna a je domovem široké sbírky moderního umění, včetně děl takových mistrů jako je Salvador Dalí, Andy Warhol a Pablo Picasso. Muzeum nabízí také výstavní prostory pro přechodné výstavy a často se konají zajímavé kulturní akce.

Pro milovníky vody je Rýn neodolatelnou atrakcí. Můžete se projet na lodi a obdivovat impozantní panoráma města z řeky. Není nic příjemnějšího než strávit odpoledne na palubě lodi a poslouchat proudivou vodu. Existuje také možnost pronajmout si kajak a vychutnat si aktivnější vodní dobrodružství.

Navštívte také známý Kolínský veletrh, který se koná každoročně v srpnu a září. Je to jedna z největších veřejných oslav v Evropě a je plná trhů, poutí, ohňostrojů a živé hudby. Je to ideální příležitost ochutnat místní jídlo a pití a zažít autentickou kolínskou kulturu a tradice.

Kolín nad Rýnem nabízí také mnoho možností pro nakupování, gastronomii a noční život. Dolní město je plné butiků, obchodů, kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat nejen tradiční německá jídla, ale i mezinárodní kuchyni. Poté můžete strávit večer v jednom z místních klubů nebo barů a užít si kolínskou noční scénu.

Vzhledem k tomu, že Kolín nad Rýnem je strategicky umístěný v centru Německa, je také ideálním výchozím bodem pro další výlety po zemi. Lze snadno cestovat do blízkých měst, jako jsou Bonn, Düsseldorf a Frankfurt, a objevovat další zajímavá místa v Německu.

Kolín nad Rýnem je skutečně jedinečným místem, kde kombinace historie, kultury a moderního životního stylu vytváří nezapomenutelnou dovolenou. Bez ohledu na to, zda jste zde jen na víkendový výlet nebo prodeláváte delší dovolenou, Kolín nad Rýnem vám nabídne krásné vzpomínky a zážitky na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Německo Kolín nad Rýnem


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů na téma Německo/Kolín nad Rýnem a jejich odpovědi:

1. Jak se dá dojet do Kolína nad Rýnem?

Kolín nad Rýnem je snadno dostupný vlakem, autobusem nebo autem. Z České republiky lze dojet přes Prahu a Berlín a následně pokračovat do Kolína nad Rýnem. Z Vídně a Brna se také dá dojet do Kolína nad Rýnem vlakem.

2. Kde se dá v Kolíně nad Rýnem ubytovat?

V Kolíně nad Rýnem je mnoho různých možností ubytování, od hotelových pokojů a apartmánů až po hostely a levné ubytovny. Více informací lze najít na stránkách turistických informačních center.

3. Co stojí za návštěvu v Kolíně nad Rýnem?

Kolín nad Rýnem nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou památky, muzea, parky a nákupní zóny. Mezi nejznámější atrakce patří katedrála sv. Petra a Pavla, Domstufenfestspiele, Muzeum moderního umění, Zoologická zahrada a Dům ochutnávek Kölsch.

4. Mluví v Kolíně nad Rýnem všichni německy?

V Kolíně nad Rýnem se většina místních lidí domluví anglicky, ale základní znalost němčiny by měla být u turistů a návštěvníků základní.

5. Kdy jsou v Kolíně nad Rýnem nejvíce turistů?

Kolín nad Rýnem je populární turistickou destinací po celý rok, ale největší návštěvnost se obvykle vyskytuje v letních měsících (červenec a srpen) a během vánočních trhů. Doporučuje se rezervovat ubytování a vstupenky na akce dopředu.


Počasí Německo Kolín nad Rýnem


Německé město Kolín nad Rýnem se může pochlubit poměrně mírným klimatem, které je ovlivněno především blízkostí oceánu. Díky tomu se zde může těšit poměrně častému dešti, ale i relativně mírným teplotám po celý rok.

Průměrné teploty v Kolíně nad Rýnem se pohybují v létě okolo 20-25°C, v zimě pak kolem 0°C až -5°C. Nejtepleji bývá v červenci a srpnu, kdy teploty mohou dokonce přesáhnout 30°C, na druhou stranu ale mohou být v zimních měsících i velmi nízké, především v noci.

Co se týče srážek, ty jsou v Kolíně nad Rýnem poměrně vyrovnané po celý rok. Nejdeštivějším obdobím jsou obvykle měsíce červenec a srpen, kdy může spadnout až 80 mm srážek za měsíc. Na druhou stranu ale není žádný měsíc v roce, kdy by se nedostalo alespoň 40 mm srážek.

V zimě může být v Kolíně nad Rýnem často i sněhová nadílka, ale není obvyklé, aby zde zůstával ležet silný sněhový pokryv po delší dobu. Přeci jen se jedná o město ve střední Evropě, které není tak vysoko nad mořem jako například horské oblasti v Německu.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Kolíně nad Rýnem je poměrně stabilní a neméně příjemné po celý rok. Samozřejmě se může stát, že přijde i horší období s nepříjemným podzimním deštěm či zimním mrazem, nicméně většinou by se lidé měli těšit na pohodové klima.


Ubytování Německo Kolín nad Rýnem


Kolín nad Rýnem je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Německu. Nachází se vzdáleně asi 50 km od Frankfurtu a je vyhlášeným turistickým cílem pro své historické památky, krásné parky a okolí plné přírodních krás. Pokud hledáte ubytování v této perle říšských zemí, existuje mnoho možností pro různé typy cestovatelů.

Pokud máte rádi luxus, můžete zkontrolovat nabídku pětihvězdičkových hotelů jako je Dorint am Heumarkt nebo Excelsior Hotel Ernst. Tyto hotely nabízejí bohaté vybavení, vynikající servis a volejbalovou odchytovou službu, což je ideální pro ty, kteří touží po dokonalé pohodě a mimořádném komfortu.

Na druhé straně, pokud hledáte ubytování pro rodinu s dětmi, samostatné cestovatele nebo ti, kteří chtějí středně cenový hotel, pak jsou místní nabídky skvělou volbou. Některé z těchto hotelů zahrnují CityClass Hotel Caprice am Dom, koštěný hotel venkovského stylu Graben a Hotel Lyskirchen.

Pro ty, kteří hledají ubytování v blízkosti městského centra, ale chtějí se vyhnout hlučným prostranstvích, má Kolín nad Rýnem oblast Deutz. Toto městské okresní ubytování se nachází přesně naproti v historickém centru města, a po zelenomodré Lanovce povýší návštěvníky na nekuřákem. Mezi hotely, které jsou k dispozici, patří ibis Koeln Messe, Mercure Hotel Koeln Belfortstrasse nebo Novotel Koeln City.

Alternativně, pokud víte, že užijete svůj pobyt jako místní, v Kolíně nad Rýnem existuje několik levných a středně cenových hotelů, které umožňují turistům, aby prozkoumali krásy města, aniž by utratili spoustu peněz za ubytování. Některé z těchto možností zahrnují Astor und Aparthotel, Hotel Lemp nebo VincenzoBB.

Kolín nad Rýnem má mnoho nabídek ubytování v různých cenových kategoriích a pro různé typy cestovatelů, takže bude určitě snadné najít to, co hledáte. Ať už se budete rozhodovat mezi pětihvězdičkovým hotelem s výhledem na řeku Rýn, rodinným hotem s vybavením pro děti nebo levnou možností, budete moci využít vynikajících služeb a nádherného prostředí, jež město poskytuje.


Letenka Německo Kolín nad Rýnem


Pokud plánujete cestovat do Německa, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu jednoho z nejvýznamnějších měst v zemi, Kolína nad Rýnem. Toto město leží na jihozápadě Německa, při břehu řeky Rýn a nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí.

Nejrychlejší způsob, jak se dostat do Kolína nad Rýnem, je letadlem. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do této oblasti za velmi příznivé ceny, což znamená, že si snadno můžete najít letenku za rozumnou cenu. Při hledání letenek můžete použít porovnávač cen letenek, který vám umožní najít tu nejlepší nabídku.

Když se dostanete do Kolína nad Rýnem, můžete si užít mnoho zajímavých míst a zážitků. Jednou z největších atrakcí v Kolíně nad Rýnem je gotická katedrála, která se nachází v historické části města. Toto nádherné a impozantní stavení je jedním z nejznámějších symbolů města a nabízí nádherné výhledy na okolí.

Další zajímavou turistickou atrakcí je Muzeum Ludwig, které se specializuje na moderní a současné umění. Muzeum obsahuje rozsáhlou sbírku uměleckých děl od významných umělců jako je Pablo Picasso, Andy Warhol nebo Roy Lichtenstein.

Chcete-li si vychutnat krásy přírody, můžete navštívit zahrady Flora a Botanickou zahradu v Kolíně nad Rýnem. Tyto zahrady nabízejí návštěvníkům možnost vidět nejen krásné květiny a rostliny, ale také malá zvířata a ptáky.

Když budete hledat něco, co je podstatnější než turistické atrakce, můžete se podívat na místní kulinářskou scénu. V Kolíně nad Rýnem najdete mnoho skvělých restaurací a kaváren, které nabízejí nejen tradiční německou kuchyni, ale také různé exotické varianty. Nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako jsou Kölsch (pivo) a reibekuchen (bramborové placky).

Výlet do Kolína nad Rýnem je zážitkem, který si zamilujete. Protože město je poměrně malé, můžete si ho snadno projít pěšky, což znamená, že budete moci za den vidět mnoho zajímavostí. Navíc s nedávným rozvojem letiště v této oblasti, je cesta sem pro turisty ještě jednodušší. Vydejte se do Kolína nad Rýnem a zamiřte do jednoho z nejkrásnějších měst v Německu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky