Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Namibie Otjikoto Lake

Dovolená Namibie Otjikoto Lake


Namibie je země plná exotických přírodních krás, rozmanitých kultur a fascinující historie. Pokud hledáte unikátní zážitek, pak se vydejte na dovolenou k Namibii a navštivte Otjikoto Lake.

Otjikoto Lake se nachází v hluboké propasti, asi 20 kilometrů na severozápad od města Tsumeb. Jde o jednu z nejhlubších jímacích nádrží a pramenů podzemních vod v Namibii, jejíž voda je pozoruhodně čistá a průzračná.

Již od pradávna byl Otjikoto Lake považován za velmi důležitý zdroj vody pro místní obyvatelstvo, kteří ho používali pro své rybníky, pole a zahrady. Navíc bylo okolí nádrže nazýváno "svaté místo", neboť místní věří, že je zde několik duší utopených v nádrži po koloniálních válkách během první světové války. Je to důvod, proč je Otjikoto Lake považován za duchovně a historicky významné místo.

Dnes se Otjikoto Lake stal turistickou atrakcí a pro milovníky přírody je skutečným rájem. Navštivte okolí nádrže a objevujte nekonečné množství flory a fauny. Pozorujte, jak se stromy dovíjejí k potůčkům, sledujte ryby a obdivujte více než 200 druhů ptáků, kteří přistávají na hladině jezera.

A pokud se chcete vydat na prozkoumání podzemí, můžete se zúčastnit potápění. Voda je tu mimořádně průzračná, takže potápěči mohou vidět staré zbraně, střelivo a munici pocházející z první světové války rozptýlené na dně. Pro ty, kteří se do takového podnikání nechtějí pouštět a odvahu nesbírají, je možné si na jezeře pronajmout kajak, kanoe nebo prohlídkový člun.

Otjikoto Lake je také obklopen nádhernou krajinou, kde se nachází řada kempů a ubytování. Pokud se rozhodnete přenocovat v kempu, můžete pozorovat hvězdnou oblohu z odlehlé lokality daleko od světelného znečištění.

Pokud tedy hledáte zážitek, který vám nabídne spojení s historií, kulturou, přírodou a nezapomenutelnou dovolenou, potom se vydejte na dovolenou do Namibie a navštivte Otjikoto Lake. Nezklame vás!


Počasí Namibie Otjikoto Lake


Namibie je země známá svým rozmanitým a kontrastním klimatem. Nachází se na jihozápadě Afriky a je domovem několika zajímavých přírodních jevů, včetně jezera Otjikoto.

Otjikoto je krásné jezero ve střední části Namibie. Jeho název znamená "hluboká díra" v místním jazyce Herero. Jezero je výsledkem propadu části podzemního systému, který se nachází pod oblastí Etosha Pan. Jde o jedno z nejhlubších sladkovodních jezer v Namibii a jeho hloubka se odhaduje na přibližně 100 metrů.

Jezero Otjikoto je také jedním z nejstarších jezer v Namibii, pochází z doby před více než dvěma miliony lety. Má diverzní ekosystém s bohatou faunou a flórou. Okolní krajina je tvořena suchými savanovými oblastmi seříznutými kopci a atraktivními skalními útvary.

Počasí v okolí jezera Otjikoto je typické pro vnitrozemskou oblast Namibie. Díky své poloze v Namibijské poušti je oblast charakterizována vysokými teplotami a extrémní sucho. Teploty se pohybují od 25 °C v zimě (květen-srpen) do 40 °C v létě (listopad-únor). Srážky jsou minimální a jsou omezeny na období dešťů, které se obvykle vyskytují od listopadu do března. Průměrné roční srážky jsou kolem 300 mm.

Toto specifické klima vytváří unikátní podmínky pro jezero Otjikoto. Díky nedostatku srážek je voda v jezeře neuvěřitelně čistá a průzračná. To je přírodní krása, která přitahuje mnoho turistů a potápěčů z celého světa. Potápěči se mohou ponořit do hloubky jezera a prozkoumat jeho podvodní scenérie, včetně pozůstatků z první světové války, když bylo jezero využíváno jako sklad zbraní.

Jezer Otjikoto je také důležitým geologickým a historickým nalezištěm. Byly zde nalezeny fosílie starobylých mořských živočichů, což poskytuje vzácný pohled na minulé ekologické změny v této oblasti.

Navštívit jezero Otjikoto v Namibii je nejenom fascinující zážitek, ale také příležitost poznat a ocenit unikátní klima této oblasti. Přestože je počasí ve vnitrozemí Namibie extrémně horké a suché, je možné si vychutnat úžasnou krásu jezera a nadčasovou přírodu okolo něj.


Ubytování Namibie Otjikoto Lake


Namibie je země, která láká turisty svou krásnou přírodou. Jedním z nejpopulárnějších míst, které stojí za návštěvu, je Otjikoto Lake a okolní oblast v severní části země, kde se nachází tento jezero.

Ubytování v této oblasti je rozmanité a záleží na představách turistů, co hledají. Pokud chcete trávit dovolenou v přírodě a nevadí vám kempování, můžete zůstat v jednom z mnoha kempů, které se nacházejí poblíž Otjikoto Lake. Tyto kempy vám nabízejí možnost ubytování ve vlastním stanu nebo karavanu, stejně jako další vybavení včetně WC, sprch a parkoviště.

Pokud víte, že kempování není pro vás, můžete se ubytovat v jednom z několika hotelů, které se nacházejí v blízkosti Otjikoto Lake. Tyto hotely vám nabízejí pohodlnější ubytování s vlastním sociálním zařízením, klimatizací a dalším moderním vybavením. Některé hotely jsou luxusní a nabízejí další zábavu, jako jsou bazény, bary a restaurace.

Další možností je pronájem chaty nebo vily v této oblasti. Tyto luxusní ubytování jsou obvykle vybaveny moderním vybavením, jako jsou plně vybavené kuchyně a koupelny, obývací pokoje s TV a terasy s výhledem na jezero. Tyto chaty a vily jsou obvykle ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří hledají větší a soukromější ubytování.

V jakémkoli typu ubytování si ale můžete být jisti, že budete mít nádherný výhled na jezero a okolní krajinu. Otjikoto Lake je jedinečné jezero, které vzniklo před několika miliony let vlivem krasové činnosti. Jeho krystalicky čistá voda a tajemná historie lákají turisty z celého světa, kteří hledají dobrodružství a krásnou přírodu.

Většina ubytování v okolí Otjikoto Lake je orientovaná na přírodní turistiku. Doporučuje se tedy, abyste si nezapomněli přinést s sebou vhodné oblečení, obuv a výbavu pro turistiku. Můžete si také pronajmout kolo nebo auto a prozkoumat krásy okolní oblasti a okolních chráněných oblastí.

Celkově lze říci, že ubytování v Namibii v oblasti Otjikoto Lake poskytuje velmi atraktivní a různorodé možnosti pro turisty. Bez ohledu na to, co hledáte v dovolené, tuto oblast můžete navštívit a najít zde ubytování, které vám bude vyhovovat. Nenechte si ujít krásy Namibie a navštivte tuto unikátní oblast Otjikoto Lake.


Letenka Namibie Otjikoto Lake


Otjikoto Lake: Skrytý poklad Namibie

Namibie je jednou z nejmalebnějších afrických zemí, která láká návštěvníky svou ohromující přírodou a bohatou biodiverzitou. Mezi nejvíce fascinující a nezapomenutelnou atrakcí Namibie patří Otjikoto Lake - tajemný jezerní útvar, který si získává srdce všech, kdo ho navštíví.

Otjikoto Lake se nachází ve střední části Namibie, poblíž města Tsumeb. Toto kruhové jezero vzniklo díky sesuvu zeminy, který proběhl před mnoha tisíci lety. Jezero se nachází v kráteru, který vytvořil výbuch sopky. Jeho nejhlubší bod dosahuje hloubky až 55 metrů, což z něj činí jedno z nejhlubších jezer v Namibii.

Jednou z nejzajímavějších a tajemných vlastností Otjikoto Lake je jeho průzračně čistá voda. Místní obyvatelé říkají, že jezerní voda má léčivé účinky a pramení z neznámého zdroje, který dodává jezeru jeho unikátní vlastnosti. Voda je tak čistá, že je možné vidět až na samotné dno jezera.

Kromě svého kouzelného vzhledu je Otjikoto Lake také místem historického významu. Během první světové války se zde německé armádě podařilo ukrýt velké množství válečného materiálu, včetně děl a munice. I přes snahy nepřátelských vojsk se hrozby objevení tohoto skrytého pokladu nikdy nestaly realitou. Dnes jsou tyto historické artefakty jednou z hlavních atrakcí pro potápěče, kteří se těší zážitku ponoření hluboko pod hladinu jezera.

Okolní krajina kolem Otjikoto Lake je přirozeně malebná. Navštěvníci si mohou prohlédnout okolní lesy a chodit po turistických stezkách, které nabízejí úžasný výhled na jezero a jeho okolí. Pestrá flóra a fauna, kterou lze zde nalézt, včetně vzácných druhů zvířat a rostlin, pouze zvyšuje jedinečnost tohoto místa.

Pokud plánujete návštěvu Otjikoto Lake, je vhodné se poradit s místními průvodci, kteří mohou poskytnout nejen podrobné informace o jezeru, ale také vás provedou skrytými kouty a ukážou vám všechny jejich krásy. Vzhledem k omezené dostupnosti a vzdálenosti od větších měst je doporučeno využít tradičních dopravních prostředků, jako je například automobil.

Otjikoto Lake je jednou z neznámých pokladů Namibie, který stojí za to objevit. Jeho jedinečná kombinace ohromujícího vzhledu, průzračné vody a historických artefaktů přináší nezapomenutelné zážitky pro každého návštěvníka. Přidejte Otjikoto Lake na svůj seznam cestovních cílů a vychutnejte si nádhernou atmosféru Namibie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Otjikoto Lake


Dotaz: Co je Otjikoto Lake?
Odpověď: Otjikoto Lake je hluboké a tajemné sladkovodní jezero v Namibii.

Dotaz: Jak hluboké je Otjikoto Lake?
Odpověď: Je to jedno z nejhlubších jezer v Namibii, měří asi 100 metrů hluboko.

Dotaz: Kde se nachází Otjikoto Lake?
Odpověď: Nachází se v severní části Namibie, v regionu Oshikoto, v blízkosti města Tsumeb.

Dotaz: Je možné v Otjikoto Lake plavat?
Odpověď: Vzhledem k hloubce, teplotě a nebezpečí v podobě potápěčských tunelů, plavání v Otjikoto Lake není bezpečné.

Dotaz: Jsou v Otjikoto Lake ryby?
Odpověď: Ano, je tu velké množství ryb, jako jsou tilapie, karasy, kapři a mnoho dalších druhů.

Dotaz: Existuje turistická zařízení v okolí Otjikoto Lake?
Odpověď: Ano, v okolí jezera je několik turistických zařízení, jako jsou kempy a ubytování.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Otjikoto Lake?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je v období sucha, od května do října.

Dotaz: Jak dlouho trvá cesta z hlavního města Windhoeku k Otjikoto Lake?
Odpověď: Cesta trvá přibližně 5 hodin po silnici B1.

Dotaz: Je Otjikoto Lake chráněn jako přírodní památka?
Odpověď: Ano, je to přírodní památka a je chráněna zákonem.

Dotaz: Kromě Otjikoto Lake je v okolí další zajímavé místo k návštěvě?
Odpověď: Ano, v blízkosti jezera stojí Tsumeb, historické město s hornickou minulostí, kde se nachází muzeum a vnitřní krajina nabízí zajímavý pohled na místa z dávné historie země.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky