Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Namibie Namib Desert

Ubytování Namibie Namib Desert


Namibská poušť je rozsáhlá poušť nacházející se v jihozápadní Africe a je jednou z nejstarších a nejodlehlejších pouští na světě. Nachází se v Namibii, země známé svou bohatou biodiverzitou a okouzlující krajinou. Pokud plánujete navštívit Namibii a zažít jedinečnou atmosféru této pusté krajiny, je důležité promyslet, kde se ubytovat.

Existuje několik možností ubytování ve více lokalitách v Namibské poušti. Jednou z nejpopulárnějších možností je pobyt v kempu v národním parku Namib-Naukluft. Toto ubytování vám umožní být přímo v srdci pouště a plně si užít její krásu. Kempy jsou zpravidla vybaveny základními zařízeními, jako jsou toalety, sprchy a místa pro táboření. Některé kempy nabízejí také přístřešky pro stany nebo chatky pro ty, kteří se nechtějí rozhodovat mezi pobytem v přírodě a pohodlnějším ubytováním.

Další možností je ubytování v jednom z luxusních lodží, které jsou rozptýlené po celém regionu Namibské pouště. Tyto lodže vám poskytnou nejen výborný komfort, ale také jedinečné výhledy na okolní krajinu. Některé z lodží nabízejí i různé aktivity, jako jsou jízda na koni, safari či pěší túry po poušti. Luxusní lodže jsou skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí užít jedinečný přírodní zážitek s výhodami moderního ubytování.

Pro ty, kteří mají rádi adrenalin a chtějí poznat Namibskou poušť z jiné perspektivy, existuje i možnost ubytování v pouštních tábořištích. Tyto tábory často nabízejí možnost strávit noc v písečných dunách. Spát v dunách vám umožní pozorovat úžasnou hvězdnou oblohu, která je v této odlehlé oblasti doslova kouzelná. Tato zkušenost je pro ty dobrodružnější cestovatele nezapomenutelnou.

Ať už se rozhodnete pro kempování, luxusní lodže nebo ochutnání dobrodružství v poušti, ubytování v Namibské poušti určitě splní vaše očekávání. Nabízí jedinečnou příležitost poznat krásy této nehostinné krajiny a prozkoumat její bohatou biodiverzitu. Nezapomeňte si také naplánovat návštěvu slavné písečné duny Sossusvlei nebo pěší túru po kaňonu Fish River Canyon, které jsou v Namibii dalšími turistickými atrakcemi.

Namibská poušť je bezpochyby fascinujícím místem, které nabízí jedinečné zážitky a nezapomenutelné vzpomínky. Protože je to místo s omezeným přístupem k vodě a zdrojům, je důležité přijmout opatření k ochraně tohoto křehkého ekosystému a užívat si to, co nabízí, s maximálním ohledem na přírodu.


Počasí Namibie Namib Desert


Namibská poušť, nacházející se v jihozápadní Africe, je jednou z nejextrémnějších a nejkrásnějších přírodních lokalit na světě. Tento rozlohou druhý největší písečný pohoří na světě byl vyhlášen národním parkem v roce 1979 a je také zařazen mezi světové dědictví UNESCO.

Namibská poušť se rozkládá na území Namibie, která je známá svým neuvěřitelně suchým a horkým klimatem. Právě zde se nachází jeden z nejextrémnějších klimatických fenoménů - "fog oasis" neboli mlhové oázy. Tato mistická scenérie vzniká díky chladnému oceánskému proudu Benguela, který koluje podél pobřeží Namibie. Při setkání s horkým vzduchem z pouště se pára kondenzuje a tvoří husté mlhy, které zvláštním způsobem živí rostliny a zvířata přežívající v této extrémní krajině.

Mlhové oázy jsou klíčovým zdrojem vody pro mnoho živočišných druhů, včetně neobvyklých druhů, které jsou přizpůsobeny přežití v suchém prostředí. K nejznámějším obyvatelům Namibské pouště patří například obrovské "pondokvy", sukulentní rostliny, které mají dlouhé kořeny přístupné k vodním rezervám pod povrchem země. Tyto rostliny se vyrojí až na povrch, když se objevují mlhy a využívají kapky vody, které zachycují na svých listech.

Kromě svých fascinujících mlhových oáz je Namibská poušť také známá svými ohromujícími písečnými dunami. Tato dominanta pouště představuje jedinečnou geologickou formaci, která poskytuje dokonalé příležitosti k fotografování a zkoumání. Nejvyšší duny dosahují výšky až 300 metrů, což poskytuje nezapomenutelný výhled na nekonečné písečné moře.

Počasí v Namibské poušti je v průběhu roku velmi nevyzpytatelné. Průměrné teploty se pohybují od 20°C do 45°C během dne a mohou prudce klesat během noci. Většina srážek připadá na zimní měsíce, obvykle v období od května do srpna, ale i ty jsou minimální. Tato extrémní suchost zde dále posiluje pouštní charakter a dodává ji jeho jedinečné kouzlo.

Namibská poušť je skutečným pokladem pro přírodovědce, fotografy a dobrodruhy, kteří hledají neuvěřitelnou a živočišně i rostlinně bohatou krajinu. Je to místo, které je stále obývané řadou endemických a exotických druhů, které se přizpůsobily obtížným životním podmínkám.

Pokud navštívíte Namibskou poušť, připravte se na úžasnou a kontrastní scenérii, která vás nadchne svou krásou a neuvěřitelnou biologickou diverzitou. Ponoříte se do světa, kde přežívání závisí na každé kapce vody a kde příroda dokázala najít způsob, jak prosperovat ve stále se měnícím prostředí pouště. Namibská poušť je jednou z nejúžasnějších a nejbezprostřednějších přírodních oblastí, kterou lze najít na Zemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Namib Desert


1. Jaké jsou nejlepší roční období k návštěvě Namibské pouště?

Nejlepší období pro návštěvu Namibské pouště je od května do října, kdy je suché a slunečné počasí. V létě, tedy v měsících prosinci, lednu a únoru, může být velmi horko a v zimě, tedy v červnu a červenci, může být poměrně chladno a větrno.

2. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak prozkoumat Namibskou poušť?

Nejlepší způsoby, jak prozkoumat Namibskou poušť, jsou pěší túry, jízda na koni a off-roadové výlety. Existuje také možnost prohlídky z výšky v horkovzdušném balónu.

3. Jaké jsou nejlepší místa k prozkoumání v Namibské poušti?

Nejoblíbenějšími místy v Namibské poušti jsou Sossusvlei, Deadvlei, Sesriem Canyon a Dune 45. Existují také méně navštěvované oblasti jako Sandwich Harbour a Skelton Coast, které jsou také zajímavé.

4. Jaký druh zvířat můžeme najít v Namibské poušti?

V Namibské poušti můžete najít řadu zvláštních zvířat, jako jsou například gepardi, lvíci hnědí, oriksi (antilopy), hyeny hřivnaté, impalové a plameňáci. V oblasti mokřadů Etosha Pan, můžete také najít slony, zebry a další druhy živočichů.

5. Je potřebné k prozkoumání Namibské pouště koupit si vstupenky?

Ano, vstup do Namibské pouště vyžaduje povolení, které se obvykle zakoupí na vstupní bráně do parku. Cena vstupenek závisí na tom, jakou oblast chcete navštívit a jak daleko od vstupu se chystáte jít. Cena se pohybuje od 80-150 NAD na osobu za den.


Dovolená Namibie Namib Desert


Namibie, ležící na jihozápadě Afriky, se může pyšnit jedním z nejextrémnějších a fascinujících pouští na světě - Namibskou pouští. To je místo, kam se vydávají dobrodruzi z celého světa, aby objevili jedinečnou krásu této oblasti a zažili nezapomenutelnou dovolenou.

Jádro Namibské pouště je známo jako Namib Desert, která se táhne podél pobřeží Atlantského oceánu a je jednou z nejstarších pouští na světě. Své jméno poušť dostala od původních obyvatel kraje, kmene Nama, což znamená "oblast, kde není nic". A to by se mohlo zdát pravdou, protože Namib Desert představuje nekonečnou krajinu dun, písečných polí a skalnatých útesů.

Jednou z nejsignifikantnějších částí této oblasti je Sossusvlei, které je známé díky svým vysokým dunám s červeným pískem. Tyto duny jsou jednou z nejzajímavějších a fotograficky nejpůsobivějších atrakcí Namibie. Jejich nádherná červená barva se mění pod vlivem světelného a atmosférického tlaku, což vytváří působivou kulisu pro každého návštěvníka.

Dalším velkým lákadlem Namibské pouště je Deadvlei, které je přírodní mysteriózní prostor s doslova mrtvými stromy. Zde najdete suché kmeny stromů, které zde rostly před tisíci lety, ale teď jsou zcela zčernalé a otrhané solí. Tato scéna vytváří tajemnou atmosféru a je neuvěřitelně krásná.

Další ikonickou oblastí Namibské pouště je Fish River Canyon, který je druhým největším kaňonem na světě. Tato z pískovcových vrstev vytvořená propast se táhne na délku 160 km a je až 550 metrů hluboká. Fish River Canyon je místem, kde se můžete vydat na trek a objevovat tuto nádhernou krajinu pěšky.

Navštívit Namibskou poušť a Namib Desert je nejen o objevování fascinujících přírodních divů, ale také o setkávání s místními kulturami a wildlife. Pouští se vine mnoho divokých oblastí, ve kterých můžete spatřit zvířata jako jsou sloni, lvi, gepardi, nosorožci a mnoho dalších. Je tu také množství příležitostí na safari a příležitost se setkat s původními kulturami Namibie, jako jsou Sanové (Bushmenové).

Pokud plánujete dovolenou v Namibii, doporučuje se vydat se na takovou dovolenou, která kombinuje pobyt v poušti s návštěvou dalších oblastí země. Existuje mnoho činžovních domů a hotelů, které nabízí ubytování v blízkosti Namibské pouště, a také organizují výlety a výlety do okolních oblastí.

Namibie, se svou neuvěřitelnou Namibskou pouští, nabízí jedinečnou dovolenou pro ty, kteří touží po dobrodružství a objevování přírodní krásy. Tato oblast je přirozeným pokladem, který si zaslouží být objeven a prozkoumán, a není divu, že mnoho cestovatelů se sem stále vrací.


Letenka Namibie Namib Desert


Namibie: Objevte krásu Namibské pouště

Namibie, africká země ležící na jihozápadě kontinentu, je bohatá na rozmanitou krajinu a úchvatné přírodní památky. Jednou z nejznámějších atrakcí této fascinující země je Namibská poušť, která je jednou z nejstarších a nejsušších pouští na světě. Pokud hledáte dobrodružství uprostřed dramatických dun a v nehostinném prostředí, letenka do Namibské pouště je pro vás tou správnou volbou.

Namibská poušť leží na pobřeží Atlantského oceánu a je charakterizována svými nádhernými červenými dunami, které se táhnou podél pobřeží. S rozlohou přesahující 80 000 čtverečních kilometrů je Namibská poušť jednou z nejrozlehlejších pouští na světě. Toto území je domovem unikátních druhů rostlin a zvířat, které přežívají v extrémních podmínkách.

Jedním z největších přírodních klenotů Namibské pouště je Sossusvlei, klidné a izolované údolí obklopené vysokými písečnými dunami. Tato lokalita je proslulá svými majestátními červenými dunami, které poskytují úchvatné pohledy a jedinečné fotografické příležitosti. Nejvyšší duny v této oblasti dosahují výšky až 300 metrů a vytvářejí malebná panoramata, která přímo vyžadují návštěvu.

Další zajímavou lokalitou v Namibské poušti je Deadvlei, údolí s bělostným sádrovým dnem a suchými stromy, které poskytují kontrastní a surrealistické pohledy. Tato lokalita je jedinečná vzhledem k tomu, že stromy zde stále stojí, ačkoli jsou vysušené a bez života. To vytváří ikonické obrázky, které si zaslouží pozornost a obdiv.

Jinou nezapomenutelnou částí Namibské pouště je Skeleton Coast, což je název úseku pobřeží, který je známý svými vraky lodí a nepřístupností. Tato část pouště představuje jednu z nejdrsnějších a nejméně navštěvovaných částí země, ale nabízí úžasné pohledy na skály, duny a ledovcové laguny. Skeleton Coast také hostí mnoho vzácných druhů ptáků a je domovem tuleňů a dalších mořských živočichů.

Pro cestovatele, kteří hledají dobrodružství a adrenalinový zážitek, je Namibská poušť významným cílem. Nabízí širokou škálu aktivit, jako je písečný surfing na dunách, off-road jízdy, trekking nebo i vzdušné safari. Při svém pobytu v poušti nezapomeňte také podniknout noční procházku a obdivovat hvězdnou oblohu, která je zde díky minimu světelného znečištění ohromující.

Cesta do Namibské pouště je snadnější, než byste si možná mysleli. Existuje několik letišť, kam můžete přiletět a následně se vydat na výlet do pouště, například letiště v hlavním městě Windhoeku. Mnoho cestovních agentur také nabízí zájezdy do této oblasti.

Takže, pokud se chcete vydat na nezapomenutelné dobrodružství plné krásy a divoké přírody, letenka do Namibské pouště je pro vás tou pravou volbou. Ponořte se do jedinečného prostředí a objevte kouzlo Namibie!


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky