Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Namibie Dune 45

Dovolená Namibie Dune 45


Namibie je fascinující destinací pro dovolenou se svými nádhernými přírodními scenériemi a rozmanitým zvířecím světem. Jedním z nejzajímavějších a atraktivních míst v Namibii je bezesporu Duna 45.

Nachází se v srdci Namibské pouště a je jednou z nejvyšších písečných dun na světě. Duna 45 je pojmenována podle vzdálenosti, kterou se nachází od města Sesriem, které leží asi 45 kilometrů daleko. Je to nejen geologický fenomén, ale také jedno z nejznámějších a často fotografovaných míst v Namibii.

Duna 45 je přes 80 metrů vysoká a jeho písečné duny tvoří úchvatné tvary a struktury. Je vyrobená z jemného, zlatožlutého písku, který se mění na různé odstíny oranžového až červeného během ranního a večerního slunečního svitu. Díky své izolované poloze a omezenému množství srážek je tato oblast úžasně zachovalá a nezasažená člověkem.

Možnosti pro dovolenou na Duna 45 jsou rozmanité a atraktivní. Nejčastější způsob, jak k ní dostat, je off-road vozidlem nebo na hromadném terénním vozidle. Existují také organizované exkurze, které vás provedou po dune, naučí vás o místní flóře a fauně a poskytnou nádherné výhledy na okolní krajiny.

Vyvrcholením výletu na Duna 45 je pozorování slunce východo nebo západu. Vzhledem k poloze duny je zde ideální místo pro obdivování neuvěřitelných barevných odstínů, které vytvářejí hřebeny dun při setmění nebo východu slunce. Pro fotografy a příznivce přírody je to absolutně nezapomenutelná zkušenost.

Kromě pozorování slunce se můžete také vydat na procházku po dunách, kde se ve vlastní osobě stanete součástí této epické pouštní scenérie. Budete mít možnost si prozkoumat skalnaté kaňony, bludiště dun a vypnout se v oáze klidu, který Duna 45 nabízí. Je to také ideální místo pro milovníky adrenalinových sportů, jako je sandboarding nebo jízda na bobech.

Pokud si přejete prožít něco skutečně unikátního, můžete se rozhodnout strávit noc na Duně 45. Několik kempů v okolí nabízí možnost ubytovat se v luxusních stanu se vším vybavením, včetně výhledu na hvězdy, který je v této odlehlé oblasti neuvěřitelný.

Duna 45 je skutečným pokladem Namibie. Jeho ohromující písečné duny, úžasné odstíny barev a tichá atmosféra dělají z tohoto místa zážitek, který si budete pamatovat navždy. Bez ohledu na to, zda jste dobrodružný cestovatel nebo milovník přírody, Duna 45 vám nabídne neuvěřitelné zážitky a vzpomínky, které potrvají celý život.


Ubytování Namibie Dune 45


Namibie se pyšní jedinečnou a rozmanitou krajinou, která je domovem několika národních parků a rezervací. Mezi nejvíce fascinujícími místy v Namibii se nachází ikonický písečný dunový systém, který přitahuje pozornost turistů z celého světa. Jedním takovým významným dunem je Duna 45.

Duna 45 je zvlášť pozoruhodným místem kvůli své poloze a geometrii. Nachází se v srdci národního parku Sossusvlei, který se těší obrovské oblibě díky kontrastu mezi červenými dunami a jasně modrým nebem. Písečné duny dosahují výšky až 170 metrů, což dává návštěvníkům možnost zažít opravdový pocit dobrodružství a vzrušení.

Pokud si chcete užít naplno krásu a jedinečnost Duny 45, nejbližší ubytování je možné nalézt v okolních kempovacích oblastech. Jednou z možností je kemp Sossusvlei Lodge, který se nachází asi 60 km od Duny 45. Kemp nabízí různé možnosti ubytování, včetně pokojů, chat nebo ubytování pod otevřeným nebem, zvaného „star gazing“. Tato možnost je určena pro ty, kteří chtějí zažít neopakovatelné zážitky při pozorování hvězd ze střediska.

Další možností je kemp Kulala Desert Lodge, který je od Duny 45 vzdálen přibližně 45 km. Kemp nabízí luxusní ubytování v nádherném prostředí, kde se můžete v klidu a pohodlí věnovat procházkám po dunách a poznávání okolní přírody. Kemp nabízí také unikátní zážitek – možnost vyjížďky na hrbolatém vyjížďkovém vozidle na dunách.

V okolí Dun


Letenka Namibie Dune 45


Namibie je kouzelná země, plná ohromujících krajin, pozoruhodných geologických útvarů a fascinujících vzpomínek. Pokud hledáte něco skutečně nezapomenutelného, návštěva písečné duny Dune 45, která se nachází v srdci Namibské pouště, by mohla být tím pravým řešením.

Dune 45 je přírodní útvar, který vypadá jako sytě oranžová hromada písku proti jasně modrému nebi. Duny na povrchu dosahují výšky až 170 metrů a přestože některé z nich mohou být docela strmé, výhled z vrcholu stojí za to. Když se později po dni vrátíte do přírody, budete si připadat jako se budete tisíc mil daleko od civilizace.

Pro cestovatele, kteří chtějí poznat Namibii z blízka, je návštěva písečné duny Dune 45 ideální. A nejlepší způsob, jak se sem dostat, je prostřednictvím letenek. V Namibii existuje několik malých letišť, na kterých se lze dopravit a poté buď pronajmout auto nebo vzít si s sebou místní průvodce, aby vás dovedli k Duně 45.

Pro ty, kteří hledají unikátní zážitek, jsou k dispozici horské výlety, jízdy na velbloudech nebo jízdy na čtyřkolových motorkách, které vás vyvezou na vrchol Dune 45 a poté vás zase dolů dovedou. Bez ohledu na to, jak se rozhodnete do Duny 45 dorazit, výhled na západ slunce, jak zapadá za hory, je jedním z nejkrásnějších momentů, které Namibie nabízí.

Kromě samotné Dune 45 nabízí Namibie nespočet dalších úžasných míst k návštěvě, jako jsou místní ostrovy, národní parky a písečné duny, které potěší vaše smysly a budou vás fascinovat. A nejjednodušším způsobem, jak si tyto krásy Namibie užít, je rezervování letenek a vyrazit do této ohromující země co nejdříve. Pokud jste ještě nebyli v Namibii ani jednou, rozhodně to stojí za návštěvu a písečná duna Dune 45 vás nikdy nezklame.


Počasí Namibie Dune 45


Namibie je země v jihozápadní Africe, která je známá svými neuvěřitelnými přírodními krásami. Jednou z nejvíce fascinujících atrakcí jsou duny, které se rozkládají po celém území Namibie. Mezi nejznámější duny patří Duna 45.

Duna 45 se nachází v srdci Namibské pouště a je součástí oblasti Sossusvlei. Tato písečná hora se vyznačuje svou výškou, která dosahuje výšky až 170 metrů. Duna 45 je jednou z nejvíce fotografovaných dun v Namibii a mnoho turistů se sem vydává každý rok, aby si tuto krásu osobně prohlédli a vyfotili.

Jedním z důvodů, proč je Duna 45 tak jedinečná, je fakt, že se jedná o největší aktivní dunu v celé oblasti. To znamená, že se stále pohybuje a písek se vlní pod nohama návštěvníků. Jedná se o skvělý zážitek, který návštěvníci nezapomenou.

Když přijedete k Dune 45, budete potřebovat několik hodin na to, abyste se dostali až na vrchol. Cesta na vrchol je náročná a vyžaduje trochu úsilí, ale víra je výhled ze shora stojí za to. Můžete si vychutnat úchvatný výhled na písečné doly v okolí a pohled na východ slunce nebo západ slunce je neuvěřitelný.

Pokud se chystáte navštívit Duna 45 nebo Namibskou poušť obecně, je důležité si uvědomit, že v této oblasti panuje velmi extrémní a náročné počasí. Teploty se spouští pod bod mrazu v noci a mohou stoupat až k 40 stupňům C ve dne. Je důležité být připraveni na tento druh počasí. Nosit účinnou ochranu před sluncem, jako jsou široké klobouky a lehké oblečení, a mít s sebou dostatek vody.

Celkově lze říci, že navštívení Dune 45 a Namibské pouště je nezapomenutelný zážitek. Tato oblast nabízí nádhernou krajinu a jedinečné příležitosti k fotografování. Pokud plánujete tuto oblast navštívit, buďte připraveni na extrémní a náročné počasí, ať už se jedná o teploty nebo o velmi suché klima. Ale pokud jste připraveni, budete odměněni nezapomenutelným zážitkem a úchvatnými výhledy na jednu z nejkrásnějších oblastí Namibie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Dune 45


1) Co je Duna 45 a kde se nachází?
Duna 45 je 170 metrů vysoká dunová hora nacházející se v oblasti Sossusvlei v Namibské poušti v Namibii.

2) Jak se dostat k Dune 45?
Duna 45 je přístupná pouze automobilem. Nejlepší vstupní branou je Sesriem Gate.

3) Je nutné platit vstupné do oblasti Sossusvlei?
Ano, pro vstup do oblasti Sossusvlei je potřeba zakoupení vstupenky.

4) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Duny 45?
Nejlepší doba na návštěvu Dune 45 je v brzkých ranních hodinách, kdy slunce vystoupí nad dunami.

5) Jak se vysoká je Duna 45?
Duna 45 je 170 metrů vysoká.

6) Lze na Dunu 45 vystoupat?
Ano, na Duna 45 lze vystoupat. Je to fyzicky náročné, ale z vrcholu se naskýtá nádherný výhled.

7) Je v blízkosti Duna 45 možné někde přenocovat?
Ano, v blízkosti Dune 45 se nacházejí kempy a ubytování.

8) Jaké jsou další turistické atrakce v oblasti Sossusvlei?
Kromě Duny 45 je zde ještě mnoho dalších dunových hor a krásných písečných pouští, jako je například Deadvlei nebo Sesriem Canyon.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky