Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park

Dovolená Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je jedním z nejkrásnějších míst v Mongolsku. Tento park se nachází v provincii Arkhangai na západě země. Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur znamená červený sopka a bílé jezero a je to místo plné přírodních krás.

Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je domovem mnoha druhů ptáků, savců a ryb. Mezi nejvíce známé živočichy, kteří zde žijí, patří sněžná ovce, divoký osel a různé druhy kamzíků. Park je také bohatý na ryby jako pstruh, jeseter, okoun a jiné.

Zajímavým místem je sopka Khorgo, která se tyčí nad parkem. Vrchol této sopky dosahuje výšky 2 210 metrů nad mořem. Na vrchol je možné se dostat po stezce dlouhé zhruba 3,5 kilometru. Z vrcholu sopky je nádherný výhled na okolní krajinu.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je jezero Terkhiin Tsagaan. Je to slané jezero o rozloze 61 kilometrů čtverečních. Je obklopeno horami a je to ideální místo pro různé druhy vodních aktivit.

Park Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur je také populární pro turisty, kteří přijíždějí do Mongolska. Kromě pěší turistiky a horolezectví je zde také možnost projet okolní krajinou na koni nebo na motorce. Mnoho turistů je také přitahováno místními festivaly a tradicemi.

Pokud plánujete navštívit Mongolsko, Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park by měl být na vašem seznamu míst, která určitě stojí za návštěvu. Je to místo, kde si můžete užít krásy přírody a zároveň se podívat na zajímavou kulturu a tradice Mongolska.


Ubytování Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Mongolsko je země s bohatou historií a úchvatnou přírodou. Jedním z nejznámějších a nejkrásnějších přírodních parků v zemi je Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park, který se nachází v provincii Arkhangai.

Park se nachází v srdci Mongolska a je domovem mnoha unikátním přírodním krásám. Jeho hlavními turistickými atrakcemi jsou sopka Khorgo, jezero Terkhiin Tsagaan a horské oblasti.

Sopka Khorgo je vyhaslá sopka, která vytváří ohromující scenérii v parku. Je to ideální místo pro pěší turistiku a horolezectví. Z vrcholu sopky můžete obdivovat krásný panoramatický výhled na celý park. V zimě je také možné se zapojit do lyžařských aktivit na svazích sopky.

Jezero Terkhiin Tsagaan je dalším ohromujícím přírodním útvarem v parku. Leží v kráteru po sopce a je obklopeno úchvatným horským panoramatem. Je ideální pro plavání, rybaření a pikniky. Pokud máte štěstí, můžete dokonce zahlédnout vzácné druhy ptáků, jako jsou labutě a kulíšci.

Mimo sopku a jezero park nabízí také horské oblasti, které jsou rajským místem pro pěší turistiku a horský trekking. Turisté si zde mohou vychutnat nedotčenou přírodu, divokou zvěř a malebná údolí. Pro ty, kteří nemají rádi pěší túry, je k dispozici také možnost půjčení koně a prozkoumání parku na koni.

Pro turisty jsou v parku k dispozici různé ubytovací možnosti. Můžete si vybrat mezi tradičními jurtami, které nabízejí autentický zážitek z mongolské kultury, nebo modernějšími horskými chatami. V obou případech budete mít příležitost poznat místní obyvatele a jejich způsob života.

Kromě přírodních krás nabízí park také možnosti výletů do okolních vesnic a získání přehledu o mongolské kultuře. Můžete navštívit tradiční jarmarky, kde se můžete seznámit s místními řemeslníky a zakoupit si jejich výrobky. Místní obyvatelé jsou velmi přívětiví a rádi vám ukážou svou zemi.

Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je opravdu oáza pro milovníky přírody a dobrodružství. Je to ideální místo pro ty, kteří si chtějí užít klidnou atmosféru mimo rušné městské prostředí. Pokud se rozhodnete navštívit Mongolsko, nezapomeňte zařadit tento park do svého itineráře. Určitě nebudete litovat!


Letenka Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Mongolsko je země bohatá na překrásnou přírodu a nesčetné množství přírodních památek. Jednou z nejkrásnějších lokalit, kterou stojí za návštěvu, je Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur Národní park. Tato oblast se nachází ve střední části země a nabízí návštěvníkům úchvatnou kombinaci sopečných krajin a jezerních údolí.

Národní park Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur je domovem mnoha unikátních druhů zvířat a rostlin. Nachází se zde například vzácné druhy ptáků, jako je orel skalní a sokol stěhovavý, které zde můžete vidět v jejich přirozeném prostředí. Park je také domovem vzácného argaliho horského, největší ovce na světě, a mongolského steppního orla.

V samotném parku se nachází několik zajímavých geologických útvarů. Hlavní atrakcí je sopka Khorgo, která měří 2 210 metrů a je jedním z nejvýznamnějších sopečných útvarů v zemi. Výstup na vrchol sopky nabízí úžasný výhled na okolí a je společně s výpravou na její úpatí oblíbenou aktivitou turistů.

Dalším významným místem v parku je jezero Terkhiin Tsagaan Nuur, což v překladu znamená "Velké bílé jezero". Je to sladkovodní jezero táhnoucí se na ploše více než 61 km². Břehy jezera jsou pokryty zhoubnými kameny, což dodává krajině zajímavý charakter. V létě se zde můžete koupat a v zimě dokonce projíždět jezerem na bruslích, protože zamrzá až na 1,5 metru hloubky. Je to skvělé místo pro odpočinek po vyčerpávajícím výstupu na sopku.

Pro turisty, kteří chtějí strávit více času v národním parku, je zde k dispozici i několik kempů a chat. Tuto oblast lze navštívit po celý rok, ale nejlepší doba na návštěvu je v létě, kdy je počasí příjemné a krajinu pokrývá zelená vegetace. Je však nutné se připravit na chladnější noční teploty, zejména pokud plánujete kempovat.

Pokud hledáte oddech od rušného městského života a toužíte po dobrodružství v nezkrotné přírodě, návštěva Mongolska a národního parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur je pro vás tou pravou volbou. Toto úchvatné místo vám nabídne nezapomenutelné zážitky a podmaní vás svou krásou a jedinečností.


Počasí Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Mongolsko je země s velmi odlišným a místy drsným klimatem. Není proto divu, že zde najdeme i úchvatná místa s nezapomenutelným počasím. Mezi taková místa patří i Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur Národní park, který se nachází na severu země.

Tento národní park je domovem mnoha překrásných přírodních scenérií, včetně ledovcových jezer, horských řek a údolí obklopených hustými lesy. Nejvíce pozornosti si ale zaslouží Khorgo sopka, která se tyčí nad zdejším krajinou. Tato sopka je vysoká 2 210 metrů a její vrchol je kráter, ze kterého vystupuje dým. Turisté si ji mohou prohlédnout z blízka a dokonce i vylézt až na vrchol, odkud je úchvatný výhled na celou oblast.

Další zajímavostí, kterou v národním parku nalezneme, je jezero Terkhiin Tsagaan Nuur. Toto ledovcové jezero je velké 16 km² a má šedou barvu, což je způsobené odpadem z okolních vulkanických hornin. Okolní krajina kolem jezera je velmi malebná a pro turisty nabízí mnoho možností pro pěší turistiku a vodní sporty.

Pokud jde o počasí v Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur Národním parku, je to proměnlivé. V létě se zde počítá s teplotami kolem 20-25°C, ale v noci bývá chladno. V některých oblastech parku může být také velmi větrno. V zimě se oblast parku mění na zasněženou krajinu, kde teploty klesají k -30°C.

Celkově je tato oblast známa svým drsným počasím, ale to také z ní dělá fascinující a okouzlující místo k návštěvě. Pokud si chcete vychutnat úchvatné scenérie, najdete zde dostatek příležitostí pro turistiku a prozkoumání zdejší krajiny. Ať už potkáte mírné počasí nebo zimu v plné síle, budete mít možnost vidět tuto krásnou oblast v celé její nádheře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


1. Jak se dostanu do Národního parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur v Mongolsku?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Národního parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur, je vzít autobus nebo pronajmout si auto z hlavního města Ulaanbaatar a jet po silnici číslo 30 směrem na západ. Cesta trvá přibližně 6-7 hodin.

2. Jaké aktivity mohu dělat v Národním parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur?
- V parku můžete podniknout různé turistické túry a vycházky, kempovat, fotografovat překrásné přírodní scenérie, navštívit sopku Khorgo, plavat nebo rybařit v jezeře Terkhiin Tsagaan Nuur a pozorovat místní flóru a faunu.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu tohoto národního parku?
- Nejlepší doba pro návštěvu má toto místo je od června do září, kdy jsou teploty mírné a krajina je v plné kráse. Výběr měsíce závisí na vašich preferencích a druhu aktivity, kterou plánujete.

4. Jaké jsou ubytovací možnosti v Národním parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur?
- V parku najdete několik kempů a stanic, kde je možné stanovat nebo přenocovat v jurtách. Existují také některé hotely a hostely v okolních vesnicích.

5. Jak dlouho bych měl zůstat v národním parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur?
- Doporučuje se zůstat v parku minimálně 2-3 dny, aby bylo dostatek času na prozkoumání různých částí a aktivit v parku.

6. Jaké další zajímavé místa se nacházejí v okolí národního parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur?
- V okolí parku se nachází mnoho dalších zajímavých míst, jako například klášter Tsetserleg, jeskyně Uushgiin Deer, vodopády Orkhon, sopka Khorgo a přírodní rezervace Národní park Terelj.

7. Potřebuji nějaké speciální povolení pro návštěvu tohoto národního parku?
- Pro návštěvu Národního parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur není nutné žádné speciální povolení. Nicméně, je důležité dodržovat pravidla ochrany životního prostředí a respektovat místní kulturu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky