Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Mjanmarsko (Barma) Kengtung

Dovolená Mjanmarsko (Barma) Kengtung


Mjanmarsko, dříve známé jako Barma, je fascinující zemí plnou historie, kultury a přírodní krásy. Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v Mjanmarsku, neopomeňte navštívit město Kengtung, které se nachází východně od hlavního města Yangonu.

Kengtung je známé pro své malebné krajiny, etnickou rozmanitost a tradiční kulturu. Město je obklopeno malebnými horami, zelenými rýžovými poli a krásnými vesnicemi. V okolí Kengtungu se nachází mnoho etnických menšin, jako jsou Akha, Palaungové, Lahuové a další. Tato etnická rozmanitost přináší do města úžasnou atmosféru a možnost poznat nejrůznější tradice a zvyky.

Jedním z hlavních lákadel Kengtungu je Národní park Loimwe, který je domovem mnoha druhů vzácných rostlin a živočichů. Park nabízí obrovskou rozmanitost přírodních scenérií, od horských masivů až po vodopády a jezera. Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Národní park Loimwe, si mohou užívat pěších túr, cyklistiky a pozorování ptáků.

Dalším zajímavým místem, které stojí za návštěvu, je vesnice Hokyin. Hokyin je známá svými unikátními dřevěnými chrámy, které datují až do 15. století. Místní lidé jsou známí přátelskostí a turisté se mohou podívat na jejich každodenní život a podílet se na tradičních rituálech.

Kengtung je také známé pro své trhy, které jsou srdečním středem města. Zde můžete ochutnat tradiční místní kuchyni, koupit si místní řemesla a suvenýry nebo se prostě jen procházet a pozorovat život v městě.

Na své cestě do Kengtungu se také nemůžete vyhnout návštěvě chrámů a pagod, které jsou důležitou součástí místní kultury. Nejznámější z nich je chrám Wat Zom Kham, který se nachází na kopci nedaleko města. Chrám je vybudován na základech starého pagody a nabízí panoramatický výhled na okolní krajinu.

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v Mjanmarsku, Kengtung by mělo být jednou z vašich zastávek. Toto malebné město nabízí jedinečnou kombinaci historie, kultury a přírodních krás. Místní lidé jsou přátelští a vstřícní a budou se snažit, abyste se cítili jako doma. Navštivte Kengtung a objevte skrytý klenot Mjanmarska.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Kengtung


Mjanmarsko, dříve známé pod názvem Barma, je fascinující země plná kulturního bohatství a přírodních krás. Kengtung, jedno z nejstarších měst v Mjanmarsku, se nachází v provincii Shan, v blízkosti hranic s Thajskem a Čínou. Toto malebné město má mnoho nabídnout turistům, včetně zajímavého ubytování.

Kengtung je domovem jedinečného etnického mixu a tato pestrost se odráží i v jeho architektuře a stylu ubytování. Zdejší hotely a penziony často nabízejí tradiční a autentické ubytování, které vás přenese zpět do minulosti.

Pokud hledáte luxusní ubytování s prvotřídními službami, najdete zde několik hotelů, které splní vaše očekávání. Tyto hotely často disponují prostornými a pohodlnými pokoji, moderními vybavenými koupelnami, bazénem a wellness centry. Hosté si mohou užívat vynikající restaurace s místními specialitami a výhledem na krásnou okolní krajinu.

Pro ty, kteří preferují jednodušší a cenově dostupnější možnosti ubytování, jsou k dispozici penziony a hostely. Tyto zařízení jsou často rodinného typu a majitelé se o vás postarají jako o své vlastní hosty. Můžete se těšit na pohostinnost místních obyvatel, kteří vám rádi pomohou s plánováním výletů a poskytnou vám tipy na zajímavá místa v okolí.

Pro skutečný zážitek z pobytu v Kengtungu si však můžete pronajmout tradiční domorodý dům. Tato možnost vám umožní prožít autentický způsob života místních obyvatel a pocítit atmosféru města. Tyto domy často disponují jednoduchým vybavením, ale poskytují vám skutečný pohled do života místních obyvatel.

Během svého pobytu v Kengtungu nezapomeňte navštívit okolní vesnice a malá městečka, kde můžete být ubytováni v tradičních domech domorodých kmenů. To vám umožní nejen poznat jejich jedinečné kultury a tradice, ale také strávit noc v opravdové vesnické komunitě.

Kengtung nabízí širokou škálu ubytování pro každého, od luxusních hotelů po jednoduché penziony a tradiční domy. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, určitě najdete to pravé místo, které vám přispěje k nezapomenutelnému zážitku z návštěvy tohoto nádherného města v Mjanmarsku.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Kengtung


Mjanmarsko (dříve známé jako Barma) je jihovýchodním asijským státem, který se nachází mezi Bangladéšem, Čínou, Indií, Laoskem a Thajskem. Země se vyznačuje různorodým klimatem, a to i v různých oblastech. Kengtung, nacházející se východně od hlavního města Yangon, je jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších regionů Mjanmarska.

Počasí v Kengtungu je podobné jako v celém jihovýchodním Asii, kde převládá tropické monzunové klima. Země je ovlivněna ročními obdobími - suchým a deštivým. Suché období trvá od listopadu do dubna a deštivé období od května do října.

Během suchého období je Kengtung obklopeno sluncem a teploty se pohybují v rozmezí 25-30 °C. V těchto měsících je nejlepší čas na návštěvu této oblasti, protože počasí je příjemné a vhodné pro prohlídky. Průměrná teplota se může v některých částech Kengtungu přiblížit i k 35 °C.

Během deštivého období se teploty mírně snižují, ale zvýší se srážky. Déšť je v této době hojný a může být silný. Místní zemědělství velmi oceňuje dešťovou vodu, protože přináší bohatou úrodu.

Kromě srážek v deštivém období může Kengtung čelit i cyklonům a silným větrům. Tato přírodní nebezpečí mohou způsobit vážné škody na zemědělských plodinách a infrastruktuře.

Vhodné oblečení pro návštěvu Kengtungu závisí na období, ve kterém se sem chystáte. Během suchého období je vhodné nosit lehké a vzdušné oděvy, abyste se vyhnuli přehřátí. Naopak během deštivého období je dobré si vzít neprodyšné oblečení a deštník na ochranu před silnými lijáky.

Celkově vzato, Kengtung v Mjanmarsku nabízí různorodé počasí po celý rok. Bez ohledu na to, zda si vyberete suché období nebo deštivé období, tato regionální destinace nabízí návštěvníkům krásnou krajinu, kulturní bohatství a vzrušující dobrodružství vzdáleny od turistických tras.

Buďte však připraveni na přírodní nepředvídatelnosti, protože počasí v Kengtungu může být trpělivé a proměnlivé.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Kengtung


Mjanmarsko (Barma) je země plná zajímavých a exotických míst k návštěvě. Jedním z méně známých, ale přesto fascinujících destinací je Kengtung, město ležící v jihovýchodní části země. Pokud se chystáte navštívit Mjanmarsko, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře letenky do Kengtungu, aby vám neunikla tato skrytá perla.

Kengtung je hlavním městem stejnojmenného okresu a jedním z hlavních centrálních bodů estatekoteské oblasti. Nachází se v provincii Shan, která je proslulá svou bohatou kulturou a tradičními etnickými menšinami. Kengtung je tedy skvělým místem, které vám umožní prozkoumat autentickou mjanmarskou kulturu a poznat způsob života místních lidí.

Jedním z hlavních důvodů, proč byste měli navštívit Kengtung, je jeho nádherná příroda. Okolní krajina je plná zelených hor, malebných polí a údolí, která vás doslova vyrazí dech. Zdejší výhledy jsou naprosto ohromující a pochopíte, proč je Mjanmarsko známé jako "země zlatých pahorkatin". Rozhodně si nezapomeňte přibalit fotoaparát, abyste zachytili nezapomenutelné okamžiky.

Dalším fascinujícím prvkem Kengtungu je jeho zvláštní směs etnických menšin. Setkáte se zde s lidmi z kmene Akha, Loi, Lahu, Shan a dalších, kteří mají své vlastní tradiční kultury, jazyky a zvyky. Jejich šaty, šperky a způsob života jsou jedinečné a zaujmou každého návštěvníka. Navštívte místní trhy, kde si můžete prohlédnout a zakoupit místní řemeslné výrobky a suvenýry.

V Kengtungu se nachází také řada historických a kulturních památek. Místní chrámy, pagody a kláštery jsou nádherně zdobené a dodají vaší návštěvě duchovní rozměr. Zvláště doporučujeme navštívit Wat Zom Kham, Wat Phra That Jom Mon Sein a Wat In. Tyto svaté památky mají významnou roli ve společnosti a nabízejí vám jedinečný pohled do místního náboženského života.

Kengtung je snadno dostupný letecky. Existují pravidelné lety z hlavního města Yangonu do města Tachileik, které se nachází v blízkosti Kengtungu. Odtud můžete pokračovat do Kengtungu pohodlně po silnici nebo si najmout soukromého řidiče. Místní doprava v Kengtungu je zajištěna mototaxi nebo tuk-tuky, které vás odvezou kamkoliv chcete.

Při plánování návštěvy Kengtungu si vezměte na vědomí, že ještě není tak turisticky vyvinutý jako jiná místa v Mjanmarsku. Infrastruktura zde může být jednodušší a místní se ne vždy bude dorozumívat anglicky. Připravte se tedy na dobrodružnou cestu, která vám však nabídne unikátní a autentický zážitek.

Pokud hledáte exotickou a méně známou destinaci v Mjanmarsku, doporučujeme navštívit Kengtung. Historie, kultura, příroda a setkání s místními lidmi vám tu nabídnou nezapomenutelný zážitek. Nezapomeňte si zarezervovat letenky do Kengtungu, aby vám neunikla tato skrytá perla jihovýchodního Mjanmarska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Kengtung


Níže najdete některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se města Kengtung ve státě Shan v Mjanmarsku (Barmě):

1. Jak se dostat do Kengtungu?
Odpověď: Nejjednodušším způsobem, jak se dostat do Kengtungu, je letět do města Tachileik a odtud vzít autobus či taxi. Existují také autobusové spoje z dalších měst v Myanmaru, například z Yangonu nebo Mandalay.

2. Kdy je nejlepší doba navštívit Kengtung?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Kengtungu je od listopadu do února, kdy je příjemné a suché počasí. Po dešťovém období je krajina zelenější a vzduch je čistý. Během tohoto období se také konají různé kulturní a tradiční festivaly.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Kengtungu?
Odpověď: Kengtung je známé pro své etnické menšiny a jejich jedinečnou kulturu. Hlavní atrakce zahrnují krásné chrámy a kláštery, tradiční trhy, malebné venkovské vesnice a úchvatnou přírodu s nádhernými výhledy na hory a rýžová pole.

4. Je nutné mít vízum pro návštěvu Kengtungu?
Odpověď: Ano, pro návštěvu Kengtungu je třeba mít vízum do Mjanmarska (Barmy). Víza lze získat buď předem ve vaší zemi pobytu nebo při příchodu do Myanmaru na letišti.

5. Jaká je místní měna v Kengtungu?
Odpověď: Měnou v Mjanmarsku je kyat (MMK). Je doporučeno mít dostatečné množství hotovosti sebou, protože v Kengtungu je omezený počet bankomatů a zařízení pro platby kartou.

6. Nabízí Kengtung ubytování?
Odpověď: Ano, v Kengtungu najdete několik možností ubytování. Můžete si vybrat mezi hotely, penziony nebo hostely. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v období turistické sezóny.

7. Jaká je místní kuchyně v Kengtungu?
Odpověď: Místní kuchyně v Kengtungu je ovlivněna etnickými menšinami žijícími v této oblasti. Můžete ochutnat tradiční jídla, jako je salát z hovězího masa, omáčky na bázi ryb, smažené nudle a čaje s mlékem.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Kengtungu. Pokud máte další otázky, doporučuje se vyhledat aktuální informace u místních turistických informačních center nebo na úřadu pro cestovní ruch.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky