Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Mexiko Chiapas

Dovolená Mexiko Chiapas


Mexiko, konkrétně stát Chiapas, je jedním z nejoblíbenějších cílů pro dovolenou ve Střední Americe. Tato oblast nabízí bohatou kulturu, úchvatnou přírodu a impozantní historická místa, která lákají turisty z celého světa.

Chiapas je jedním z nejzelenějších států v Mexiku a je domovem několika přírodních rezervací, národních parků a chráněných oblastí. Jednou z nejznámějších atrakcí je Kaskády Agua Azul, kde si můžete vychutnat krásné vodopády a svěží vodu. Další zajímavou lokalitou je Cañón del Sumidero, impozantní hluboký kaňon, kterým protéká řeka Grijalva. Pro milovníky přírody je Chiapas skutečným rájem.

Kromě úchvatné přírody je tu také bohatá historie a kultura. San Cristóbal de las Casas, malebné koloniální město, je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v oblasti. Můžete zde navštívit mnoho historických památek, jako je katedrála San Cristóbal, římskokatolický kostel z 16. století, který je UNESCO světovým dědictvím.

Dalším zajímavým místem je Palenque, starověké mayské město. Tato historická lokalita je známá svými impozantními pyramidami a dobře zachovalými sochami. Prozkoumejte bohatou historii a architekturu tohoto místa a obdivujte, jak byly tyto stavby postaveny v minulosti.

Pokud patříte mezi nadšence do archeologie, neměli byste vynechat mayské ruinové místo Yaxchilán. Toto opuštěné město leží v srdci džungle a jediným způsobem, jak se sem dostat, je lodí po řece. Navštivte tuto tajemnou a niternou lokalitu a obraťte se v čase zpět, abyste si představovali, jak tu dříve žili a obchodovali.

Chiapas je také známý pro své tradiční indiánské komunity a jejich pestrou kulturu. Setkání s domorodými lidmi je skvělý způsob, jak si přiblížit jejich tradiční zvyky, řemesla a gastronomii. Procházejte se po trzích a zkuste místní speciality, jako například tamales, tortillu nebo mexickou kávu. Budete ohromeni širokou škálou chutí a vůní, které tato oblast nabízí.

Kromě toho Chiapas nabízí také řadu outdoorových aktivit. Můžete si naplánovat trekking do hor nebo rafting po divokých řekách. Můžete se také projet na lodi po jezerech nebo podniknout jízdu na kole a objevovat okolní krajinu. Možnosti jsou neomezené a budete mít příležitost objevit Chiapas z nejlepšího úhlu.

Dovolená v Mexiko Chiapas je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít bohatou kombinaci přírody, historie a kultury. Tato oblast je plná úžasných zážitků a krásných památek, které vám zanechají nezapomenutelné vzpomínky. Nechte se unést krásou a pohostinností Chiapas a prožijte dovolenou, která vás přenese na jiné místo a do jiné doby.


Počasí Mexiko Chiapas


Mexiko Chiapas - Země kontrastů a změn počasí

Mexiko je země bohatá na přírodní krásy a kulturu. Jedním z nejzajímavějších regionů v Mexiku je Chiapas. Nachází se na jihu země a je znám svým unikátním biodiverzitou a bohatou historií. Ale co je nejvíce fascinující je jeho proměnlivé počasí.

Chiapas leží na střídavém pásu, což znamená, že zde najdete dlouhá období sucha i deště. To je způsobeno přísunem teplé vlhké vzdušné hmoty z Tichého oceánu a zároveň chladným vzduchem z hor na západě. Toto střídání vzdušných hmot způsobuje také změny teplot v průběhu roku.

Období dešťů v Chiapas trvá obvykle od května do listopadu. Během těchto měsíců může být velmi vlhké a deštivé počasí. Největší srážky padají v červnu a červenci, kdy mohou být deště velmi intenzivní a trvat i několik dní. Précis efektem těchto dešťů jsou bujně zelené deštné pralesy Chiapas, které jsou domovem pro mnoho druhů rostlin a živočichů.

Na druhou stranu, období sucha v Chiapas je obvykle od listopadu do dubna. Právě v těchto měsících je počasí suché a slunečné, s minimálním počtem srážek. Teploty se v tomto období mohou pohybovat kolem 25-30 stupňů Celsiusu. To je ideální čas pro návštěvu archeologických nalezišť Chiapas, jako je Mayan Ruins Palenque nebo Tonina.

Dalším zajímavým jevem v Chiapas je výskyt hurikánů. Země se nachází v oblasti, kde se vyskytují tropické bouře a hurikány, zejména v letních měsících. Tyto přírodní události mohou způsobit rozsáhlé deště a ničivé větry. Je proto důležité sledovat předpovědi počasí a být připraven na takové události.

Navštívit Chiapas ve správnou dobu roku může být klíčové pro maximální užitek z přírodních krás a historických památek, které region nabízí. Je důležité vybrat si období, které vyhovuje vašim zájmům a preferencím.

Celkově lze říci, že Chiapas je region s rozmanitým a proměnlivým počasím. Ať zde navštívíte deštné pralesy během období dešťů nebo se vydejte na archeologické excuze v době sucha, určitě nebudete zklamáni. Přírodní krásy a kulturní poklady Chiapasu jsou jedinečné a stojí za to být objeveny za každého počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Chiapas


Níže uvádím několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Mexika, přesněji regionu Chiapas:

1. Kde se nachází Chiapas v Mexiku?
Chiapas je jihozápadním státem Mexika, sousedícím s Guatemalou. Leží na jihovýchodě země a má pobřeží na Tichém oceánu.

2. Jaká je hlavní atrakce v Chiapasu?
Hlavní atrakcí v Chiapasu je archeologická lokalita Palenque, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Místní džungle a vodopády jsou také velmi oblíbené mezi turisty.

3. Jaké jsou tradiční jídla v Chiapasu?
V Chiapasu je obvyklé jíst tradiční mexická jídla, jako jsou tacos, enchiladas, mole a tamales. Místní specialitou je tzeltalský chleba a pozol, který je kukuřičný nápoj.

4. Jaká je hlavní etnická skupina v Chiapasu?
V Chiapasu žijí různé etnické skupiny, nejvíce zastoupené jsou Mayové, zejména etnická skupina Tzotzil a Tzeltal. Zdejší obyvatelé jsou známí svou tradiční kulturou a řemeslnými pracemi.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Chiapasu?
Nejlepší doba na návštěvu Chiapasu je v období sucha, které trvá od listopadu do dubna. Během období dešťů, které trvá od května do října, mohou být některé cesty a atrakce obtížně přístupné.

6. Jaké jsou populární turistické aktivity v Chiapasu?
V Chiapasu se můžete vydat na prohlídku archeologických lokalit, jako je Palenque nebo Bonampak, nebo si užít krásnou přírodu a vodopády v národním parku Cañón del Sumidero. Můžete také navštívit koloniální město San Cristóbal de las Casas.

Doufám, že vám tyto dotazy a odpovědi pomohou lépe pochopit region Chiapas v Mexiku.


Letenka Mexiko Chiapas


Pokud plánujete svou další dovolenou nebo dobrodružství a hledáte opravdu jedinečné místo, Mexiko Chiapas by mohlo být vaší ideální destinací. Chiapas je jedním z 31 mexických států a nachází se v jihozápadní části země. Tato oblast je plná fascinující historie, ohromující přírody a kultury, která zaručí nezapomenutelný zážitek pro každého cestovatele.

Proč byste si měli vybrat Chiapas? Jedním z hlavních důvodů je její rozmanitost. Tato oblast nabízí nádherné pláže, horská města, dech beroucí kaskády a jedinečnou džungli. Chiapas je domovem přírodních rezervací, které se táhnou od tichomořského pobřeží až po vnitrozemskou část státu. Nachází se zde také nepřehlédnutelné archeologické naleziště Palenque, které je považováno za jeden z nejznámějších a nejzachovalejších maya chrámů na světě.

Pokud potřebujete nějakou adrenalinovou nálož, určitě byste měli vyzkoušet rafting na řece Grijalva nebo Cumbre de Mactumactza, která je nejvyšší horou v Chiapasu. Pokud preferujete klidnější aktivity, můžete se vydat na procházku do národního parku Sumidero Canyon, který je domovem obrovských útesů a křišťálově čistých vod.

Chiapas je také jedinečný vzhledem ke své kulturní pestrosti. Zdejší obyvatelé jsou známí svou bohatou etnickou rozmanitostí a tradičními zvyky. Navštivte jeden z trhů v San Cristóbal de las Casas, kde se setkáte s místními obyvateli a ochutnáte místní speciality, jako je tzotzil či tzeltal kuchyně. Uvítání místními lidmi vám umožní lépe poznat místní kulturu a životní styl.

Cesta do Chiapas není složitá. Mexiko City je nejbližším mezinárodním letištěm a odtud je možné se dostat do Chiapasu pomocí dalšího letu nebo autobusem. Po příletu do Chiapas se doporučuje pronajmout si auto, abyste mohli snadno navštívit různé atrakce v okolí.

Je důležité si uvědomit, že Chiapas je poměrně chudý region, a proto je důležité respektovat místní kulturu, tradice a životní styl. Noste vhodný oděv do chrámů a klášterů, a také mějte na paměti, že některé oblasti jsou stále velmi odlehlé a mohou vyžadovat dobré fyzické přípravy.

Pokud hledáte dobrodružství, obohacení a zároveň relaxaci na pláži, Chiapas je pro vás tou pravou destinací. Připojte se k mnoha cestovatelům, kteří již touto oblastí prošli, a dopřejte si nezapomenutelnou dovolenou plnou krásy a zážitků. Letenka do Mexika Chiapas vás odmění skvělou dovolenou, kterou nebudete nikdy litovat.


Ubytování Mexiko Chiapas


Mexiko je země, která má mnohem víc kouzla než jen Cancun a Los Cabos. Přestože jsou tyto destinace nádherné, existují i jiné nové destinace, kde si můžete užít skvělou dovolenou. Jednou z nich je mexický stát Chiapas, který sice není přímo u moře, ale nabízí návštěvníkům úžasnou přírodu, historii a kulturu.

I když je Chiapas třetím nejchudším státem v Mexiku, nabízí svým návštěvníkům širokou škálu možností pro ubytování. Od nejlevnějších motelů po luxusní hotely s pohodlnými a vybavenými pokoji.

Nejlepší místa k ubytování v Chiapas

1. San Cristóbal de las Casas

San Cristóbal de las Casas je hlavním městem Chiapasu a nabízí množství ubytovacích zařízení. Hlavní výhodou ubytování v této oblasti je její blízkost k historickému centru města. Některé hotely jsou umístěny ve starých koloniálních budovách, které dávají návštěvníkům pocit, že se vrátili do minulosti.

2. Palenque

Palenque je město, které se nachází ve středu Chiapasu, a je známé pro své archeologické naleziště. Hlavní výhodou ubytování v této oblasti je její blízkost k této atrakci. V této lokalitě se nachází mnoho hotelů, které nabízejí různé typy ubytování.

3. Tuxtla Gutiérrez

Tuxtla Gutiérrez je hlavní město státu Chiapas, které leží v údolí řeky Grijalva. Město bývá často vyhledáváno turisty, kteří zde hledají ubytování pro svou dovolenou v Chiapasu. V Tuxtla Gutiérrez se nachází množství hotelů, které nabízejí rozmanitý sortiment ubytování.

4. Tapachula

Tapachula je město, které se nachází na pobřeží Pacifiku, v jihovýchodní části státu Chiapas. Město má mnoho hotelů, které nabízejí ubytování pro návštěvníky, kteří cestují po Chiapasu. Tapachula je dobrým výchozím bodem pro cestování ochutnávání místní atmosféry v této oblasti.

5. Comitán

Comitán je město, které se nachází na jihu státu a nabízí návštěvníkům nádhernou přírodu a historické památky. V této oblasti se nachází mnoho hotelů, které nabízejí různé typy ubytování. Všechny zde nabízené hotely jsou vzhledem k turistické atraktivitě v této oblasti kvalitní.

Ať už se rozhodnete ubytovat v jakékoli oblasti státu Chiapas, můžete očekávat příjemné zážitky. Tato oblast je plná nádherných historických památek, krásné přírody a kultury. Záleží jen na vás, který z těchto míst si vyberete pro své ubytování během vaší cesty do Chiapasu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky