Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Mauricius Rodrigues Island

Letenka Mauricius Rodrigues Island


Nádherná ostrovní destinace Mauricius láká turisty po celém světě svou exotickou atmosférou, bílými plážemi a korálovými útesy. A pokud hledáte dalšího skrytého pokladu v Indickém oceánu, neměli byste zapomenout navštívit bratrský ostrov Mauricia - Rodrigues Island.

Rodrigues Island je menší a méně známý ostrov ležící přibližně 560 km východně od Mauritiusu. I přesto však nabízí neuvěřitelnou krásu, která poutá turisty, kteří se sem rozhodnou přijet.

Získání letenky na Rodrigues Island je relativně snadné, protože příjezd na ostrov lze uskutečnit z mauricijského hlavního ostrova. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí pravidelné lety na tuto exotickou destinaci. Cesta trvá přibližně hodinu a je krásnou příležitostí podívat se na nádherný výhled na ostrov z výšky.

Rodrigues Island je jedno z těch míst, která vám umožní opravdu odpočívat a uvolnit se. Jeho klidná atmosféra, přátelské obyvatelstvo a neporušená příroda navozují pocit pohody a míru. Turisté zde mohou objevovat vyhlášené pláže s jemným bílým pískem, které se tyčí nadskvosty azurového moře. Místními oblíbené pláže jsou pláže St Francois a Trou d'Argent, které jsou známé svým klidem a krásou. Jasně modrá voda zve k potápění a šnorchlování, což je ideální příležitost k pozorování úchvatných korálových útesů a mořského života.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je tu také možnost několika aktivit na moři i při pevnině. Můžete se vydat na rybolov, kajak nebo windsurfing, nebo si pronajmout jízdní kola a prozkoumat krásnou přírodu ostrova. Chvíle strávené na Rodrigues Island jsou jako cesta do neznáma, kde každý okamžik je plný objevů.

Rodrigues Island je také známá svým kulturním dědictvím a tradičními praktikami. Návštěvníci mohou navštívit místní trhy, kde se prodávají ručně vyrobené předměty, a ocitnout se v autentické atmosféře místního života. Místní kuchyně nabízí skvělou možnost ochutnat typické mauricijské pokrmy s exotickými příchutěmi, které uspokojí i tu nejnáročnější chuťovou buňku.

Po celodenním objevování Rodrigues Island se turisté mohou zastavit v jedné z místních restaurací a ochutnat čerstvé mořské plody a pokrmy připravené s místními ingrediencemi. To vše, spolu s výhledem na západ slunce nad oceánem, vytvoří nezapomenutelnou atmosféru.

Rodrigues Island je jeden z těch skrytých pokladů, které si nemůžete nechat ujít. Let na tuto ostrovní destinaci nabízí neuvěřitelné zážitky, poklid a příslib odpočinku. Ať už jste dobrodruh nebo cestovatel hledající klid, Rodrigues Island by měl být na vašem seznamu destinací, které chcete navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mauricius Rodrigues Island


1. Jak se dostat na Mauricius Rodrigues Island?
Odpověď: Existuje několik možností, jak se na tuto ostrov dostat. Nejpopulárnější je let trvající přibližně 1 hodinu z Mauricia, kde se nachází mezinárodní letiště. Další možností je trajektové spojení z Mauricia, které trvá přibližně 2 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na Mauricius Rodrigues Island?
Odpověď: Na ostrově naleznete několik krásných pláží, jako je Grande Anse, Trou d'Argent a Anse Bouteille. Tyto pláže nabízejí bílý písek, tyrkysovou vodu a možnost vodních sportů.

3. Jaké aktivity mohu na Mauricius Rodrigues Island podniknout?
Odpověď: Na ostrově můžete podniknout řadu aktivit, včetně potápění, šnorchlování, surfování, kajakování, rybaření nebo procházky po přírodě. Můžete si také vychutnat tradiční kreolské jídlo, navštívit místní trhy nebo se vydat na výlet do okolních lagun.

4. Jaké jsou nejlepší hotely a ubytování na Mauricius Rodrigues Island?
Odpověď: Na ostrově naleznete širokou škálu hotelů a ubytování, které vyhovuje různým potřebám a rozpočtům. Některé z nejlepších možností zahrnují hotel Tekoma Boutik, hotel Cotton Bay Resort & Spa a hotel Mourouk Ebony Hotel.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Mauricius Rodrigues Island?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu ostrova je mezi říjnem a dubnem, kdy je počasí suché a teploty jsou mírné. Během těchto měsíců je také ideální podmínka pro vodní aktivity.

6. Jaká je místní měna na Mauricius Rodrigues Island?
Odpověď: Místní měnou na ostrově je Mauricijská rupie (MUR). Většina hotelů, restaurací a obchodů také přijímá platební karty, jako je Visa a MasterCard.

7. Jaká je oficiální řeč na Mauricius Rodrigues Island?
Odpověď: Oficiálními jazyky na ostrově jsou angličtina a francouzština. Kreolština je také hojně používaným jazykem mezi místními obyvateli.


Počasí Mauricius Rodrigues Island


Mauricius Rodrigues Island je oblíbený turistický cíl s tropickým klimatem a bohatou přírodou. Toto ostrovní území leží v Indickém oceánu a je součástí afrického kontinentu. Jeho počasí je ovlivněno převážně větrnými proudy a sezónními vlivy.

V oblasti Mauricius Rodrigues Island panuje po většinu roku příjemné tropické počasí s teplotami kolem 25–30 °C. Nejteplejší měsíce jsou leden a únor, kdy teploty mohou dosahovat až 35 °C. Naopak nejchladnější měsíce jsou červen a červenec, kdy teploty klesají na příjemných 20 °C. I přes relativně vysoké teploty žádná zimní období nenastane a Mauritius je tak ideálním místem pro dovolenou i během evropské zimy.

Jedním z charakteristických prvků počasí na Mauricius Rodrigues Island jsou monzunové větry. Od listopadu do dubna přináší východní a severovýchodní pasáty vlhké a horké počasí. Toto období je rovněž obdobím dešťů a vládne zde větší množství srážek. Některé měsíce během monzunového období mohou mít až 11 deštivých dnů, především v únoru a březnu. I přes deštivost však stále převažují slunečné dny a pravidelná ranní nebo odpolední bouřková přeháňka narušuje plážovou dovolenou jen minimálně.

Od května do října na Mauricius přichází období sucha. Teploty zůstávají příjemné, ale srážek je výrazně méně. Slunečné dny tehdy prevládají, což je ideální doba pro slunění, potápění a další vodní sporty. Suché období je rovněž nejvhodnější dobou pro turisty, kteří si chtějí užít klidnější dovolenou bez davů turistů.

Pokud se chystáte na Mauricius Rodrigues Island, doporučuje se balení lehčích oblečení, nejlépe z přírodních materiálů. Doporučuje se také mít u sebe sluneční brýle, opalovací krém s vysokým ochranným faktorem a repelent na hmyz, který může být nepříjemný zejména během deštivého období.

Celkově lze říci, že počasí na Mauricius Rodrigues Island je příznivé celoročně. Bez ohledu na období, ve kterém navštívíte ostrov, můžete si užít nádherné pláže, křišťálově čistou vodu a teplý tropický vzduch. Příchod věříme, že váš pobyt na tomto tropickém ostrově bude jedinečný a příjemný.


Dovolená Mauricius Rodrigues Island


Dovolená na Mauriciu vždy láká turisty svými bílými plážemi, tyrkysovými lagunami a bohatou flórou a faunou. Ale co kdybychom vám řekli, že existuje ještě jedno tajemné místo, které si zaslouží vaši pozornost? Rodrigues Island, malý ostrov nacházející se asi 560 kilometrů východně od Mauricia, je skutečným rájem pro ty, kteří hledají klid, autenticitu a neopakovatelnou přírodu.

Rodrigues je přirozeným protikladem rušného turistického ruchu na ostrově Mauricius. S jeho hrubým terénem, nedotčenými plážemi a nekonečnými horizonty nabízí tento ostrov zcela odlišný zážitek. Představte si, že jdete po pláži a nemůžete na nikoho narazit. To je realita Rodriguesu. Turistický ruch zatím nepostihl tento ostrov tak jako hlavní turistickou destinaci na Mauriciu, a tak zde postupem času rytmus života zůstal nezměněný.

Jedním z největších lákadel Rodriguesu je jeho podmořský svět. S přes 17 potápěčskými lokalitami nabízí tento ostrov bezpočet možností pro milovníky potápění. Korálové zahrady jsou zde nepopsatelně krásné, s mnoha druhy ryb, korálů a dalších mořských tvorů. Mohou si je užívat jak zkušení potápěči, tak i ti, kteří toto dobrodružství chtějí vyzkoušet poprvé. Pro ty, kteří nejsou potápěči, je možné vidět podvodní život během šnorchlování.

Pokud jde o přírodu a kopcovitý terén, Rodrigues nabízí několik turistických tras, které vás zavedou na úžasné vyhlídky a k přírodním krásám. Návštěva neočekávaných pláží, malebných vesniček a setkání s místními lidmi jsou nedílnou součástí vaší cesty. Můžete také navštívit přírodně chráněné rezervace, jako je rezervace François Leguat, domov vzácných druhů želv a netradičních plžů.

Kromě přírodních krás nabízí Rodrigues také kulturní zážitky. Na ostrově jsou pořádány různé festivaly a slavnosti, které odrážejí tradiční mauricijskou kulturu a folklor. Můžete se zúčastnit tanečních představení, poslechnout si tradiční hudbu nebo se naučit, jak se připravují autentická mauricijská jídla.

Pokud se rozhodnete navštívit Rodrigues během své dovolené na Mauriciu, připravte se na naprosté odpočinku a odklouznutí od světa rušného turistického ruchu. Rodrigues Island je nejlepší volbou pro ty, kteří hledají autenticitu, klid a neopakovatelnou exotiku. Ať už se chystáte na potápění, turistiku nebo prostě jen relaxovat na pláži, Rodrigues vám poskytne nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Mauricius Rodrigues Island


Mauricius Rodrigues Island, také známý jako Rodrigues, je malý a krásný ostrov nacházející se ve střední části Indického oceánu. Je jedním z nejmenších ostrovů, které tvoří souostroví Mauricius a je oceánem oddělen od hlavního ostrova Mauricius.

Rodrigues Island je známý svými nádhernými plážemi, křišťálově čistým mořem a bohatou flórou a faunou. Ostrov je nejideálnějším cílem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Pokud máte rádi aktivní dovolenou, nebudete zklamáni. Můžete si vyzkoušet potápění, šnorchlování, surfování nebo jízdu na kajaku. Rodrigues je proslulý také svými korálovými útesy a je jednou z nejlepších destinací na světě pro potápění.

Co se týče ubytování na Rodrigues Island, zde naleznete širokou škálu možností. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely s kompletním servisem, které nabízejí soukromé pláže, bazény a moderní vybavení. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří si chtějí dopřát luxusní pobyt a nechat se hýčkat. Naleznete zde také menší rodinné hotely a penziony, které nabízejí přátelskou atmosféru a možnost poznat místní kulturu a tradice.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou tu také možnosti ubytování v apartmánech, pronájmu domů nebo penzionech. Tyto možnosti nabízejí větší flexibilitu a nezávislost, zvlášť pro ty, kteří preferují samostatné vaření. Některé z těchto ubytování jsou blízko pláže, což umožňuje snadný přístup k moři a vodním aktivitám.

Rodrigues Island je také ideálním místem pro ty, kteří si přejí prozkoumat přírodu a místní kulturu. Můžete si vychutnat procházky po přírodních rezervacích, vychutnat si místní kuchyni v tradičních restauracích, nebo navštívit místní trhy, kde naleznete mnoho tradičních suvenýrů.

Je třeba si uvědomit, že Rodrigues Island je menší a tichý ostrov ve srovnání s hlavním ostrovem Mauricius. To znamená, že výběr ubytování na Rodrigues je omezenější ve srovnání s Mauriciem. Doporučuje se rezervovat ubytování dopředu, zejména v období špičky (září až listopad). Ubytování není levné, ale s kvalitou služeb a kouzlem tohoto malého ostrova, se vám každá koruna vyplatí.

Celkově lze říci, že Rodrigues Island je skvělým místem pro ty, kteří hledají krásnou plážovou dovolenou, ale chtějí uniknout turistickému ruchu. Jeho neokoukaná krása a přírodní scény z něj dělají jedinečnou destinaci na dovolenou. Užijte si klidné a relaxační chvíle na pláži nebo se pusťte do dobrodružství vodních aktivit. Rodrigues Island vám poskytne nezapomenutelné zážitky, které si budete pamatovat po celý život.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky