Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Marshallovy ostrovy Namu Atoll

Dovolená Marshallovy ostrovy Namu Atoll


Marshallovy ostrovy jsou souostroví nacházející se v Tichém oceánu mezi Havajskými ostrovy a Filipínami. Jedním z nejvíce fascinujících míst těchto ostrovů je Namu Atoll, který láká návštěvníky svou úchvatnou přírodou a bohatým životem pod hladinou.

Namu Atoll je mělký korálový atol, který se skládá z několika desítek ostrůvků. Jeho bílé písečné pláže a průzračné tyrkysové vody tvoří idylický ráj pro milovníky plážového odpočinku a potápění. Největší ostrůvek, nazývaný také Namu, je nádherně porostlý palmami a tropickou vegetací. Přístupný je pouze malou lodí, což dodává tomuto místu dojem vzdáleného útočiště.

Pod hladinou Namu Atoll je skrytá úžasná podmořská krajina s bohatým korálovým útesem, který je domovem neuvěřitelného množství druhů mořského života. Potápěči si zde mohou užívat pozorování žraloků, mant, rejnoků a mnoha dalších ryb. V okolí ostrůvků se nachází i několik potopených vraků, které lákají nejen potápěče, ale také milovníky historie.

Na Namu Atoll nenajdete žádné luxusní hotely nebo velké turistické resorty. Dovolenou zde můžete trávit pouze v menších a soukromých resortech, což zajišťuje klid a soukromí. Tyto resorty nabízejí ubytování v pěkných plážových bungalovech, které se dokonale sladí s přírodou. K dispozici je také restaurace, která podává místní speciality a čerstvé ryby.

Mezi oblíbené aktivity na Namu Atoll patří kromě potápění také šnorchlování, rybaření a procházky po pláži. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na pěší turistiku po Namu ostrově a objevovat jeho přírodní krásy.

Je však třeba mít na paměti, že Namu Atoll je chráněným územím a návštěvníci musí dodržovat určitá pravidla ochrany přírody. Patří sem například zákaz sbírání korálů a dalšího mořského života, nebo vyhýbání se místům, která slouží jako hnízdiště pro ohrožené druhy ptáků.

Pokud hledáte tropický ráj, kde se můžete zcela odpojit od každodenního shonu a přijít do kontaktu s přírodou, Namu Atoll na Marshallových ostrovech je pro vás tou správnou volbou. Zdejší krása a klid budou vaší dovolené dodávat nezapomenutelný rozměr a zanechají ve vás nezapomenutelné vzpomínky.


Počasí Marshallovy ostrovy Namu Atoll


Marshallovy ostrovy jsou souostrovím v Tichém oceánu, které se nachází v mikroregionu Oceánie. Mezi mnoha ostrovy, které tvoří tuto oblast, se nachází i Namu Atoll. Tento atol je jedním z mnoha přírodních divů na Marshallových ostrovech a nabízí nezapomenutelný zážitek návštěvníkům.

Namu Atoll se nachází na západě Marshallových ostrovů a je součástí západního cípu Ratak Chain. Atol je geograficky důležitý, protože představuje přirozenou bariéru, která chrání další ostrovy před oceánskými vlnami a bouřemi.

Klima na Marshallových ostrovech je tropické s vysokou vlhkostí a teplotami zpravidla kolem 30 °C. Namu Atoll není výjimkou. Tento atol je známý svým nádherným slunečným počasím a teplými teplotami po většinu roku. Turisté zde mohou očekávat modré oblohy, sluneční paprsky, které se odrážejí od tyrkysových moří a jemné písečné pláže.

Naproti tomu je důležité zmínit, že Namu Atoll je vystaven možnosti tropických bouří a hurikánů, které se občas objevují v tomto regionu. Tyto přírodní jevy mohou způsobit dešťová období, při kterých mohou být aktivity a pohyb omezeny. Situace se ale obvykle rychle normalizuje a slunečné počasí opět panuje nad oblastí.

Díky skvělému podnebí a odlehlé poloze je Namu Atoll rájem pro milovníky vodních sportů. Turisté mohou vyzkoušet šnorchlování nebo potápění a obdivovat podmořský život korálových útesů a ryb. Tento atol je také vhodný pro rybaření, jak v pobřežních vodách, tak i hlouběji na moři.

Návštěvníci mohou také prozkoumat okolí ostrova a objevovat místní flóru a faunu. Namu Atoll je domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů. Turisty mohou fascinovat pestrobarevní ptáci, želvy nebo ještěři, které mohou spatřit při procházkách po ostrově.

Obyvatelé Namu Atoll jsou obvykle velmi přátelští až přívětiví. Většina z nich žije z rybolovu a turismu. Návštěvníci mají možnost se seznámit s místní kulturou a tradicemi, ochutnat tradiční jídla a zakoupit si místní řemeslné výrobky jako památku na svou cestu.

Celkově lze říci, že Namu Atoll na Marshallových ostrovech je ideálním místem pro ty, kteří hledají tropický ráj, kde se mohou uvolnit a ponořit se do jedinečného přírodního prostředí. Od slunečných dnů na pláži po dobrodružné vodní aktivity a poznání místní kultury, toto místo nabízí něco pro každého.


Nejčastější dotazy a odpovědi Marshallovy ostrovy Namu Atoll


Níže uvádím několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Marshallových ostrovů Namu Atoll:

1. Kde se nacházejí Marshallovy ostrovy Namu Atoll?
- Marshallovy ostrovy Namu Atoll se nacházejí v Tichém oceánu, asi 530 km jihozápadně od hlavního města Mikronésie, Koror.

2. Jak se dostanu na Marshallovy ostrovy Namu Atoll?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na Marshallovy ostrovy Namu Atoll, je letecky. Existují pravidelné lety z mezinárodního letiště v Kororu, Palau, ke kterým se lze připojit.

3. Kolik ostrovů tvoří Marshallovy ostrovy Namu Atoll?
- Namu Atoll je tvořen celkem 17 ostrovy, z kterých je největší ostrov Bokak.

4. Jaké je podnebí na Marshallových ostrovech Namu Atoll?
- Podnebí na Marshallových ostrovech Namu Atoll je tropické, s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí. Prší zde celoročně.

5. Co je nejvhodnější doba k návštěvě Marshallových ostrovů Namu Atoll?
- Nejlepší dobu k návštěvě Marshallových ostrovů Namu Atoll tvoří sušší období mezi listopadem a březnem. V tomto období je méně srážek a voda je průzračná.

6. Co je největší atrakcí na Marshallových ostrovech Namu Atoll?
- Největší atrakcí na Marshallových ostrovech Namu Atoll je nádherný podmořský život. Skvělé podvodní oblasti nabízejí úžasná místa pro potápění a šnorchlování.

7. Jsou na Marshallových ostrovech Namu Atoll ubytovací zařízení?
- Ano, na Marshallových ostrovech Namu Atoll jsou dostupná ubytovací zařízení. Existují malé hotely a bungalovy, ve kterých se můžete ubytovat.

8. Jak se dostanu mezi jednotlivými ostrovy na Marshallových ostrovech Namu Atoll?
- Na Marshallových ostrovech Namu Atoll se můžete mezi ostrovy dopravovat lodí nebo malými motorovými čluny, které slouží jako dopravní prostředek mezi jednotlivými ostrovy.

9. Co je nejlepší způsob, jak prozkoumat Marshallovy ostrovy Namu Atoll?
- Nejlepší způsob, jak prozkoumat Marshallovy ostrovy Namu Atoll, je využít organizovaných výletů nebo si pronajmout loď. Můžete si také pronajmout kolo nebo skútr pro osobní objevování ostrovů.

10. Mohu plavat s delfíny na Marshallových ostrovech Namu Atoll?
- Ano, na Marshallových ostrovech Namu Atoll je možné se setkat s delfíny a některé organizované výlety nabízejí příležitost plavat s nimi. Mějte však na paměti, že je důležité zachovávat respekt a bezpečnou vzdálenost k těmto divokým zvířatům.


Ubytování Marshallovy ostrovy Namu Atoll


Marshallovy ostrovy jsou známé nejen svou exotickou krásou, ale také svou bohatou historií a kulturou. Pokud plánujete návštěvu těchto tropických ostrovů, určitě si nenechte ujít Namu Atoll.

Namu Atoll se nachází v severozápadní části Marshallových ostrovů a je domovem čtyř hlavních ostrovů: Namu, Lojwa, Darrit a Bokak. Všechny tyto ostrovy jsou obydlené místními obyvateli a nabízejí úžasné možnosti pro ubytování.

Pro milovníky přírody a klidu je ideální volbou Namu Lodge. Tento malý, soukromý resort se nachází na ostrůvku Namu a nabízí jednoduché a pohodlné bungalovy s vlastní koupelnou a terasou s výhledem na moře. Zde se můžete těšit na skvělou atmosféru a přátelský personál. Resort také nabízí skvělou možnost pro potápěče s možností objevování úžasných podvodních světů v okolí Namu Atoll.

Pro ty, kteří se chtějí těšit na větší luxus, jsou tu nabízeny hotely na ostrově Majuro, hlavním městě Marshallových ostrovů. V této oblasti najdete několik luxusních hotelů na břehu moře, jako například Hotel Robert Reimers a Marshall Island Resort. Tyto hotely nabízejí prostorné pokoje, restaurace s exotickou kuchyní a prvotřídní služby.

Navštívit Namu Atoll je skutečným dobrodružstvím a zároveň úžasným zážitkem. V každém z ubytovacích zařízení na tomto atolu pocítíte opravdovou dávku exotiky a jedinečné atmosféry, která vás uchvátí. Pokud hledáte únik od každodenního života a chtěli byste relaxování na tropických plážích, Namu Atoll je pro vás ideální volbou.


Letenka Marshallovy ostrovy Namu Atoll


Marshallovy ostrovy jsou souostroví tvořené tisíci ostrůvky a atoly, nacházející se v Tichém oceánu mezi Havajskými ostrovy a Filipínskými souostrovím. Mezi nejznámější atoly na Marshallových ostrovech patří Namu Atoll, který je oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Namu Atoll je považován za jedno z nejhezčích míst na Marshallových ostrovech. Nachází se v severní části souostroví a je složen ze 32 ostrůvků o celkové rozloze přes 200 kilometrů čtverečních. Přírodní krása atolu je úchvatná - bílé písečné pláže, tyrkysově modré moře, korálové útesy a bujná tropická vegetace přitahují turisty po celý rok.

Na Namu Atoll je k dispozici několik menších letovisek s pohodlnými hotely a resorty, které nabízejí veškeré služby a pohodlí. Turisté zde mohou relaxovat na pláži, vychutnávat si koupání a potápění v křišťálově čistém moři nebo se vydat na prohlídku korálového útesu, který je domovem pestrobarevných ryb a dalšího mořského života.

Nejbližším letištěm, odkud lze na Namu Atoll letět, je letiště na ostrově Majuro, hlavním městě Marshallových ostrovů. Existují pravidelné lety z několika světových destinací, které cestujícím umožňují pohodlně se dostat na tuto nádhernou destinaci. Let z Evropy nebo Ameriky obvykle trvá asi 20 hodin, ale díky moderním letadlům a pohodlným podmínkám cestování je cesta snesitelná.

Po příletu na letiště v Majuro můžete nasednout na vnitrostátní let nebo trajekt, který vás převeze na Namu Atoll. Cesta na trajektu trvá asi 3 hodiny, během kterých můžete obdivovat nádherné panorama okolního moře a užívat si slunečních paprsků. Po příjezdu na ostrov budete nadšeni klidem a pohodou, které na vás čekají.

Na Namu Atoll je k dispozici mnoho aktivit, kterými si můžete zpříjemnit svůj pobyt. Můžete si zapůjčit kajak, jízdní kolo nebo se vydat na některou z malebných turistických stezek, kde si můžete prohlédnout památky, jako jsou například historické památky či tradiční vesnice obývané místními obyvateli.

Pro milovníky potápění je Namu Atoll rájem. Vodní podmínky jsou zde ideální, takže se můžete těšit na pozorování korálových útesů, žraloků, tropických ryb a mnoha dalších mořských tvorů. Pokud se potápění ještě nevěnujete, není problém. Na atolu jsou k dispozici zkušení instruktoři, kteří vás provedou prvotním potápěním a zajistí vaši bezpečnost.

Na Namu Atoll můžete zakusit také místní kulturu a tradice. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotní sdílet svůj životní styl se zahraničními návštěvníky. Můžete ochutnat tradiční jídlo, zúčastnit se tanečních představení nebo se naučit několik základních místních frází.

Namu Atoll je skutečným rajem na zemi. Pokud toužíte po dovolené na nádherné pláži s tyrkysovým mořem a nekonečným slunečním svitem, pak je toto místo ideální pro vás. Návštěva atolu vás nadchne svou přírodní krásou, životem pod hladinou moře a pohostinností místních obyvatel. Určitě se jedná o destinaci, kterou byste neměli vynechat při plánování vaší další dovolené.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky