Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Malta Qormi

Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Qormi


Dotaz: Jaký je v Qormi nejvhodnější způsob dopravy?
Odpověď: V Qormi se doporučuje využívat autobusovou dopravu. Místo je dobře napojené na síť místních linek.

Dotaz: Co vidět v Qormi?
Odpověď: V Qormi můžete navštívit kostely a kaple, například Kostel svatého Jiří nebo Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie. Zajímavé jsou také místní tradiční slavnosti, například Festa tal-Vitorja (svátek vítězství).

Dotaz: V jaké měně se platí v Qormi?
Odpověď: Na Maltě se platí eurem (EUR). V Qormi jsou většinou přijímány karty, ale mějte také hotovost na případné nákupy u stánků či na trzích.

Dotaz: Jaké je klima v Qormi?
Odpověď: Klima v Qormi je středomořské, s horkými léty a mírnými zimami. Nejteplejší období jsou červen a srpen, kdy teploty mohou dosáhnout až 30°C.

Dotaz: Jaká jídla jsou typická pro Maltu a Qormi?
Odpověď: Typickou maltézskou specialitou je pastizz, což jsou křehké placky s různými náplněmi (například s hráškem nebo s ricottou). Z místních pokrmů stojí za ochutnání zeleninové pokrmy s fazolemi nebo pšeničný arašídový chléb poznaný jako "1raħal ħelu".


Dovolená Malta Qormi


Malta je jednou z nejpopulárnějších destinací pro dovolenou ve Středozemním moři. Ačkoli je země nejmenší v Evropské unii, nabízí bohatou historii, úchvatnou přírodu a překvapivě mnoho možností pro turisty.

Při plánování dovolené na Maltě byste neměli opomenout návštěvu města Qormi. Toto malebné městečko, nacházející se na západním pobřeží Malty, je známé jako "Věčné město".

Qormi je jedním z nejstarších sídel na Maltě a nabízí bohatou historickou a kulturní scénu. Jeho úzké uličky, kamenné domy a tradiční architektura dodávají městu úžasnou atmosféru. Jeden z nejznámějších památníků ve městě je kostel svatého Jiří, který byl postaven v 17. století a je jedním z největších kostelů na Maltě.

Qormi je také známé jako "hlavní město všech pekařů". Tradice pečení chleba v tomto městě sahá až do 16. století. Návštěvníci se mohou podívat na tradiční pekařské dílny a ochutnat čerstvě upečený chleba a další místní speciality.

V Qormi se také každoročně koná slavnost St. George's Feast (Svatý Jiří), která je jednou z největších a nejvíce očekávaných slavností na Maltě. Během této oslavy se po městě konají různé události, včetně tradičního průvodu s bohatě vyzdobenými vozy a ohňostrojem.

Pro ty, kteří mají rádi aktivní dovolenou, je v Qormi mnoho možností. Město se nachází v blízkosti nádherné přírody, včetně pohorského parku Dingli Cliffs a krásných pláží. Návštěvníci se mohou vydat na pěší túru po útesech a obdivovat úchvatné výhledy na moře a okolní krajinu. K dispozici je také možnost cyklistiky, potápění a dalších vodních sportů.

Qormi je také vhodným výchozím bodem pro objevování jiných atrakcí na Maltě. V blízkosti města se nachází hlavní město Valletta, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Turisté mohou navštívit Vallettu a prozkoumat její historické památky, jako je Velký přístav, katedrála svatého Jana a Lower Barrakka Gardens.

Celkově vzato, dovolená v maltském městě Qormi je zážitkem, který vás provede bohatou historií, tradicemi a krásou této malebné destinace. Bez ohledu na to, zda se zajímáte o historii, kulturu, přírodu nebo sportovní aktivity, Qormi nabízí všechno, co potřebujete pro skvělou dovolenou na Maltě.


Počasí Malta Qormi


Malta je malý ostrov přímořského státu s středomořským podnebím. Město Qormi, nacházející se na západě ostrova, sdílí tento příjemný klimatický ráj se zbytkem země. Pokoje s bohatými slunečními paprsky a mírnými teplotami.

Malta má typické teplé léto a mírné zimy. Teploty se pohybují od 25 °C během léta až do 15 °C v zimě, což z ní činí oblíbenou destinaci pro sluneční obdivovatele po celý rok. Qormi si užívá dlouhé a horké letní dny, kdy teploty často překračují 30 °C. Teplo je často provázeno větrem, což snižuje pocitovou teplotu a zajišťuje příjemné oteplování.

V zimních měsících se Qormi ochladí, ale stále si užívá příjemnou a mírnou teplotu. Deštivé dny jsou vzácné a především v zimě horní části destinace, kde se nachází Qormi, mohou zažít občasnou ochlazující bouři. Většinou se jedná o krátkodobou událost a po bouři se sluneční paprsky vrátí.

Sluneční svit je velmi významnou součástí počasí na Maltě. Ostrov má jednu z nejvyšších hodin slunečního svitu v Evropě, což z jeho pláží a venkovských oblastí láká turisty po celý rok. Qormi je prostoupeno slunečním svitem prakticky každý den, což podporuje venkovní aktivity a turistické atrakce.

Pokud plánujete návštěvu Qormi nebo Malty obecně, je důležité vzít v úvahu jakékoliv povětrnostní podmínky a připravit se na pohodu a pohodlí. Nezáleží na tom, kterou dobu roku navštívíte, sluneční krém, klobouk a lehké oblečení jsou vždy nutností. V zimě je vhodné přidat nějaké teplejší vrstvy a deštník na možné deště.

Většina lidí si užívá krásného počasí na Maltě a Qormi během letních měsíců, když je možné se slunit na plážích a užívat si živý noční život. Ale i v zimě je město a celý ostrov krásným místem k návštěvě. Doufejme, že článek vám pomůže při plánování vaší cesty a nakonec si užijete jedinečnou atmosféru, kterou počasí na Maltě a Qormi poskytují.


Letenka Malta Qormi


Letenka na Maltu do města Qormi je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevit skryté kouty této malebné středomořské země. Qormi je unikátní město, které se nachází nedaleko od hlavního města Valletta a nabízí mnoho zajímavých aktivit a lákadel.

Abychom se letištěm na Maltu dostali co nejdříve, doporučuje se využít přímou linku z některého z letišť v České republice. Let trvá přibližně 2,5 hodiny a nabízí se řada aerolinií, jako jsou Ryanair nebo Malta Airlines, které létají na Maltu a zpět. Hledat levné letenky na tyto linky můžeme např. na srovnávači letenek, jako je např. Kiwi.com.

Po příletu na Maltu se budete nacházet na letišti Malta International Airport, které se nachází přibližně 8 km od města Qormi. Zde můžete využít místní taxi-service a sjednat si předem přesnou cenu přepravy s taxislužbou, abyste se vyhnuli únoscům cen. Stejně tak je možné využít místní autobusovou dopravu, nejlepší zdroj informací o místních autobusech naleznete na stránkach Arriva Malta.

Návštěva Qormi nabízí mnoho atrakcí, které stojí za to vidět. Toto město je známo svým pečením chleba, takže není divu, že zde najdeme spoustu pekařství, které nabízejí chutné jídlo. Pro milovníky kouzelnických představení je zde také The Sorcerer's Citadel Club, kde se neustále konají velmi zajímavé a tajemné představení.

Qormi má také mnoho krásných kostelů a kaplí, které stojí za návštěvu. Nejvýznamnějšími duchovními středisky jsou kostely San Ġorġ, tal-Loretu a San Ġakbu. V blízkosti města najdete také antická římská města a další historická místa, jako jsou staré hrobky a starověké ruiny.

Dalším zajímavým místem v Qormi je velký Nákupní Centrum Činil, který nabízí moderní nákupní zážitek a různé speciality a suvenýry.

Zkrátka, návštěva Qormi je nezapomenutelný zážitek, který nabízí jedinečnou kombinaci historických a moderních lákadel. Díky příjemným lidem a krásné lokalitě je to skvělá volba pro každého, kdo chce získat trochu více zkušeností z východní středomořské kultury.


Ubytování Malta Qormi


Malta je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Evropě a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Mezi nejoblíbenější destinace patří hlavní město Valletta, tradiční město Mdina a malebná přístavní města jako Sliema a St. Julian's. Ale pokud hledáte místo mimo turistické shluky, hrdého na svou autentickou atmosféru, Qormi je místem, které byste měli navštívit.

Qormi, také známé jako "Bakers' Town" (pekařské město), je město na západě Malty a je známé svou dlouhou historií a pekařskou tradicí. Toto město má jedinečný šarm, který mnozí turisté přehlížejí. Ubytování v Qormi je skvělou volbou pro milovníky autentického a tradičního maltského života.

Zatímco mnoho turistů se rozhodne ubytovat ve velkých resortech nebo moderních apartmánech, ubytování v Qormi vám umožní zažít autentickou maltskou atmosféru. Mnoho domů a ubytovacích zařízení v Qormi je postaveno ve starobylých budovách s tradiční maltskou architekturou. Tyto budovy mají obvykle kamenné fasády, dřevěné balkony a úzké uličky, které vytvářejí jedinečnou atmosféru.

Při ubytování v Qormi se budete cítit jako místní obyvatel. Město je známé svou pekařskou tradicí, a tak ráno můžete probudit vůní čerstvě upečeného chleba a pečiva. Je neuvěřitelný zážitek sledovat místní pekaře při práci a vidět, jak připravují tradiční maltské speciality.

Samotné ubytovací zařízení v Qormi jsou také plné charakteru a osobnosti. Existují různé možnosti ubytování, včetně malebných penzionů a bed and breakfasts. Mnoho z těchto zařízení je provozováno rodinami, které jsou hrdé na své město a rády svým hostům ukazují jeho krásy. Zde se budete cítit jako součást místní komunity a budete mít možnost poznat místní tradice a zvyky.

Qormi má také výhodnou polohu pro výlety po ostrově Malta. Je vzdáleno jen krátkou jízdu od hlavního města Valletta a dalších turistických atrakcí. Pokud se rozhodnete zůstat v Qormi, budete mít snadný přístup k všem důležitým památkám, ale zároveň se vyhnete rušnému turistickému ruchu.

Ubytování v Qormi je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít autentický maltský život a vyhnout se turistickým shlukům. Toto město nabízí jedinečnou atmosféru, bohatou historii a tradiční pekařskou tradici. Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek na Maltě, Qormi je místo, které stojí za to navštívit.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky