Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Malta Mdina

Letenka Malta Mdina


Pokud se chystáte na dovolenou na Maltu, nezapomeňte navštívit krásné město Mdina. S jeho fascinující historií a působivou architekturou představuje nezapomenutelnou zastávku na vaší cestě.

Mdina, také nazývaná "The Silent City" (Město ticha), je hlavním městem maltského ostrova a jedno z nejstarších obydlených měst na světě. Své kořeny má v době před 4000 lety, což je zcela ohromující. Středověké hradby města a úzké kamenické uličky vytvářejí atmosféru z dávných časů a člověk má pocit, že se ocitl ve středověku.

Do Mdiny se lze dostat snadno pomocí letenky do hlavního města Valletty a odtud pokračovat na město pěšky, což zabere asi 20 minut. Je to krásná procházka, která nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a moře.

Jakmile vstoupíte do Mdiny, budete okouzleni jeho historickým půvabem. Ulice jsou lemovány historickými budovami a kostely a jejich kamennými stěnami. Hlavním náměstím je Vilhena Palace, kam stojí za to zajít, a nechat se uchvátit jeho nádhernou fasádou a zahradou.

Jednou z nejvýznamnějších památek Mdiny je katedrála svatého Pavla. Postavená v 17. století, je považována za jednu z nejkrásnějších katedrál na Maltě. Její interiér vyniká nádhernými freskami a uměleckými díly. U katedrály se nachází také muzeum, které nabízí přehledné informace o historii města a ostrova jako celku.

Mdina je rovněž bohatá na různé maltské speciality, které si zde můžete vychutnat. Mnoho restaurací a kaváren nabízí tradiční pokrmy, jako jsou zeleninové placky s olivovým olejem, pečená zvěřina a sladké dezerty. Nezapomeňte si vychutnat také čerstvé mořské plody, které jsou na Maltě velice oblíbené.

Pokud máte rádi umění a historii, můžete navštívit také Národní muzeum umění v Mdině. To je domovem ohromující sbírky uměleckých děl od maltských umělců různých období. Sbírka zahrnuje nádherné obrazy, sochy a umělecké řemeslo a poskytuje základní přehled o vývoji maltského umění.

Při návštěvě Maltě je návštěva Mdiny neodmyslitelná. Toto kouzelné město nabízí neuvěřitelný pohled do minulosti a unikátní atmosféru. Nechte se unést uličkami a obdivujte krásu a bohatou historii tohoto panenského místa.

Letenka do Malty a návštěva tohoto malebného města budou určitě nezapomenutelnými okamžiky na vaší cestě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Mdina


1) Jak se dostat z hlavního města Malty, Valletty, do města Mdina?
Odpověď: Lze se dostat autobusem číslo 52 z autobusového terminálu v centru Valletty. Cesta trvá přibližně 30 minut.

2) Jaké jsou nejznámější památky v Mdině?
Odpověď: Mezi nejznámější památky Mdiny patří Katedrála svatého Pavla, Vilhena Palace, Bastion Square a San Anton Gardens.

3) Jaké jsou nejlepší restaurace v Mdině?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace v Mdině patří The Medina Restaurant, Trattoria AD 1530 a de Mondion Restaurant.

4) Jak dlouho trvá prohlídka Mdiny?
Odpověď: Prohlídka Mdiny může trvat přibližně 2-3 hodiny, v závislosti na tom, kolik památek a atrakcí chcete navštívit.

5) Jaké jsou nejlepší časy návštěvy Mdiny, aby se vyhnuli davům turistů?
Odpověď: Nejlepší časy návštěvy Mdiny jsou obvykle brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je méně turistů.

6) Jaká je vstupenka do Mdiny?
Odpověď: Vstup do Mdiny je obvykle zdarma, ale návštěva některých památek, jako je Katedrála svatého Pavla, může vyžadovat vstupné.

7) Kde se nachází nejlepší vyhlídky na Mdinu?
Odpověď: Nejlepší vyhlídky na Mdinu lze nalézt na hradbách města a na vyhlídkových terasách ve Vilhena Palace.

8) Má Mdina pláže?
Odpověď: Mdina se nachází ve vnitrozemí a nemá přímý přístup ke plážím. Nicméně, Maltské pláže jsou snadno dostupné z Valletty nebo jiných blízkých letovisek.

9) Jsou v Mdině hotelové ubytování?
Odpověď: V Mdině samotné se nachází jen několik menších hotelů a ubytování. Většina turistů si vybere ubytování ve Vallettě nebo jiných blízkých letoviscích.

10) Existují v Mdině turistické prohlídky?
Odpověď: Ano, v Mdině jsou dostupné turistické prohlídky, které vás provedou po hlavních pamětihodnostech a atrakcích města.


Počasí Malta Mdina


Malta je známá svým krásným počasím a stále oblíbenějším cestovním cílem pro turisty. Jedním z nejzajímavějších míst na Maltě je bezesporu historické město Mdina, které je známé svými úzkými uličkami, majestátními paláci a impozantní katedrálou svatého Pavla.

Počasí na Maltě je obecně velmi příjemné po celý rok, což je jedním z důvodů, proč je ostrov tak populární turistickou destinací. V létě se teploty pohybují kolem 30 °C a slunce svítí téměř každý den. Pokud se rozhodnete navštívit Maltu během letního období, berte na vědomí, že byste měli být připraveni na horké počasí a vysoké teploty. Do svých plánů zahrňte dostatečné množství vody a sluneční ochranné prostředky.

Na druhou stranu, pokud preferujete mírnější počasí a nižší teploty, můžete zvážit návštěvu Maltě na podzim nebo na jaře. Teploty se obvykle pohybují okolo 20–25 °C, což je ideální pro procházky a objevování krás Mdiny. Užít si můžete nádherné slunečné dny, zatímco teplota je stále příjemně teplá, aniž byste byli vystaveni extrémnímu horku.

V zimě na Maltě nejsou teploty tak vysoké jako v letním období, ale stále se pohybují kolem 15–20 °C. Ostrov je obklopen Středozemním mořem, což znamená, že je ovlivněn mořským klimatem a teploty zůstávají relativně mírné i v zimě. Zimní období je ideální pro ty, kteří si přejí uniknout od chladu a užít si trochu slunce.

Mdina, s jejími půvabnými uličkami a úzkými uličkami, je ideální pro procházky za každého počasí. Pokud se rozhodnete navštívit Mdinu, nezapomeňte dodržovat všechny příslušné hygienické opatření a místní předpisy. Užijte si krásu tohoto historického místa a užijte si místní atmosféru, nezávisle na počasí.


Dovolená Malta Mdina


Malta je oblíbenou destinací turistů z celého světa, kteří sem jezdí za sluncem, bohatou historií a krásnou přírodou. Jedno z nejlepších míst, které byste měli navštívit při své dovolené na Maltě, je město Mdina.

Mdina, známá také jako "tišné město", je středověké město nacházející se na vrcholku kopce, což mu poskytuje nádherný výhled na okolní krajinu. Svého vrcholu dosáhlo v době, kdy byla Malta řízena rytíři templáři, a proto je zde možné najít mnoho památek a zřícenin, které připomínají tuto dobu. Mdina je opevněná městská zeď, která večer působí velmi působivě díky osvětlení a poskytuje návštěvníkům pocit, že se vrátili v čase.

Jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě v Mdině je katedrála sv. Pavla. Tato katedrála je jednou z největších atrakcí města a ukrývá mnoho uměleckých děl a svatyní. Uvnitř najdete také muzeum, které vám poskytne hlubší vhled do historie města a ostrova jako celku.

Další atraktivní místem je palác Vilhena. Tento renesanční palác sloužil jako sídlo velmistra řádu maltézských rytířů a dnes je zde umístěno vojenské muzeum. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout rytířskou výzbroj, zbraně a další vojenské artefakty.

Pro ty, kteří si chtějí prohlédnout místní kulturu a tradice, je zde také Muzeum folklóru. Muzeum nabízí pohled na život a zvyky obyvatelů ostrova v minulosti. Můžete si zde prohlédnout tradiční oblečení, nástroje, nábytek a další předměty každodenního života na Maltě.

Ale to není všechno, co Mdina nabízí. Město je také domovem mnoha útulných kaváren, restaurací a obchodů. Užijte si skvělou večeři v jedné z místních restaurací a ochutnejte tradiční maltská jídla, jako je "pastizzi" (plněné listové těsto s nádivkou z hrachu nebo sýra) nebo "fenkata" (maltská párečková buchta). Procházejte se po úzkých uličkách a objevujte malé obchody se suvenýry, kde si můžete koupit maltské řemeslné výrobky nebo originální dárky pro své blízké.

Pokud jste milovníci historie a architektury, nemůžete si nechat ujít návštěvu Mdiny během vaší dovolené na Maltě. Toto středověké město nabízí atmosféru a pohled do minulosti, která vás okouzlí svou krásou a bohatou historií. Připravte si fotoaparát a připravte se na nezapomenutelné zážitky v "tišném městě".


Ubytování Malta Mdina


Mdina je starobylé město na ostrově Malta, které se nachází na vrcholu kopce, odkud se otevírá nádherný výhled na okolní krajinu. Město je obklopeno mohutnými hradbami, které datují již z dob antického Říma. Pro své památky a historický význam je Mdina často nazývána "Tiché město" nebo "Město šlechty".

Pokud se vydáte na Malta, neměli byste zapomenout navštívit tuto unikátní lokalitu a zůstat zde na několik nocí. Nabízí se tu mnoho možností ubytování, které uspokojí různé potřeby a rozpočty.

Pro ty, kteří hledají luxusní a historické ubytování, je zde několik nádherných historických paláců a hotelů. Tyto paláce byly kdysi domovem šlechty a královských rodin a nyní jsou přeměněny na luxusní hotely s restauracemi a wellness centry. Tyto hotely vám nabídnou jedinečný zážitek, kde se budete cítit jako člen šlechty. Můžete si vychutnat nádherné historické interiéry, romantické zahrady a bazény s výhledem na Maltské souostroví.

Pro turisty s menším rozpočtem je zde také mnoho levnějších možností ubytování v okolí Mdiny. Mnoho rodinných penzionů a hostinců nabízí jednoduché a čisté pokoje za velmi rozumné ceny. Tyto ubytovací zařízení se často nacházejí v historických budovách a mají unikátní atmosféru. Budete mít příležitost zažít autentickou maltézskou pohostinnost a životní styl.

Zůstat v Mdine vám také umožní snadno prozkoumat okolní okolí. Například nedaleký Rabat je další historické město, které si zaslouží vaši pozornost. Zde se můžete projít po malých úzkých uličkách se starověkými kostely a zajímavými muzei. Taktéž se můžete projít okolo slavného přírodního útvaru, Grotta Azurra, což je jeskyně s modrou vodou.

Celkově vzato, ubytování v Mdine je nejen praktickou volbou, ale také skvělou příležitostí zažít jedinečnou atmosféru a historii tohoto starobylého města. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro luxus nebo levnější možnosti, budete mít zaručeně nezapomenutelný pobyt na Maltě.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky