Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Lucembursko Strassen

Dovolená Lucembursko Strassen


Lucembursko – Strassen je malebné městečko nacházející se v západní části Lucemburska. Své jméno dostalo podle řeky Strassen, která jím protéká. Je to skvělá destinace pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou v malebném prostředí se zachovalým historickým centrem.

Historie města sahá až do 13. století, kdy bylo založeno jako rybářská osada. Postupem času se rozrostlo a stalo se důležitým centrem obchodu a řemesel. Dnes si návštěvníci mohou prohlédnout mnoho historických budov a památek, včetně kostela svatého Michala, který pochází z 17. století, a městské radnice z 18. století. Centrum města je autentické a plné úzkých uliček, malebných náměstí a tradičních domů.

Poblíž Strassenu se nachází také několik přírodních rezervací, které nabízejí skvělé možnosti pro procházky a turistiku. Jednou z nejznámějších je Rezervace Kockelscheuer, která se rozkládá na ploše více než 200 hektarů. Tato rezervace je domovem mnoha druhů vzácných rostlin a živočichů a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Další zajímavou lokalitou je Les Thermes de Strassen, komplex termálních lázní s bazény a wellness centrem. Tato oblíbená turistická atrakce nabízí relaxaci a odpočinek zejména pro nenaplněné cestovatele.

Strassen je také ideálním výchozím bodem pro průzkum okolních míst a dalších atraktivit. V blízkosti města se nachází například Lucemburské město, které bylo hlavním městem Evropské unie a nabízí impozantní hradby, historické rušné trhy a mnoho muzeí. Další možností je navštívit vesnici Vianden s jejím zámekm, který pochází z období středověku.

Není třeba se obávat, že by se návštěvníkům ve Strassenu nedostalo dostatek ubytování a gastronomických možností. Město nabízí různé druhy ubytování – od luxusních hotelů až po útulné penziony. Stejně tak je zde velký výběr restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční lucemburskou kuchyni. Místní specialitou je například jambon d'Ardenne, což je druh sušeného masa podobného šunkovému špeku.

Výlet do Lucemburska – Strassenu je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou v malebném prostředí, které spojuje historický charakter se zelenými prostory. Navíc, díky své strategické poloze, je možné snadno navštívit i další atrakce a zajímavá místa v okolí.


Letenka Lucembursko Strassen


Letenka do Lucemburska ve městě Strassen je perfektní volbou pro ty, kteří plánují cestovat po Evropě. Strassen se nachází v jihozápadní části Lucemburska, což znamená, že je to ideální základna pro vaše dobrodružství v této zemi.

Letenka do Strassenu je lehkou cestou do blízkosti hlavního města Lucemburska, které se nachází jen 10 km od Strassenu. Samotné město Strassen je klidné a přátelské, ale v blízkosti je mnoho dalších měst a oblastí, které určitě stojí za návštěvu.

Co se týče kulturních aktivit, Lucembursko nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Hrad Vianden, který se nachází zhruba hodinu jízdy od Strassenu, poskytuje krásný výhled na okolní krajinu. Města jako Echternach, Diekirch a Wiltz jsou také velmi oblíbená turistická centra. Všechna tato místa jsou snadno dostupná z města Strassen.

Pro ty, kteří hledají více akční dovolenou můžou využít cyklistické stezky a turistické trasy v okolí. Také stojí za zmínku národní park Mullerthal- často označovaný jako Lucemburské Švýcarsko. Tento park nabízí neuvěřitelnou výhledovou rovinu a krásnou přírodní krajinu, která zaručuje unikátní zážitek pro návštěvníky.

Letenka do města Strassen je také vynikající volbou pro milovníky gastronomie. Lucembursko je známé svou kuchyní, která se silně odráží v té belgické, německé a francouzské. Existuje tedy spousta pro neprobádané chuťové buňky. Zkuste například Luembourgské speciality jako je Judd mat Gaardebounen (uzená vepřová s fazolovým květem) nebo Grèschtelènkropp (kozi sýr obalený v kůži). Stejně tak, vinice v okolních regionech nabízejí mnoho druhů místních vín k ochutnání.

Všechny tyto aktivity a umístění dělají letenku do Strassenu skvělou volbou pro ty, kteří hledají něco jiného a široké spektrum věcí, které chcete vidět a zažít při návštěvě Lucemburska. Do Strassenu jsou často k dispozici levné letenky, tak si neváhejte naplánovat vaší příští dovolenou právě zde.


Počasí Lucembursko Strassen


Lucembursko je malá země ležící uprostřed Evropy, často nazývaná "srdce Evropy". V této zemi se nachází mnoho krásných měst a vesnic, včetně města Strassen. Toto město se nachází v centrální části země a je oblíbeným místem turistů, kteří sem přijíždějí obdivovat jeho krásnou přírodu a architekturu.

Jaké je vlastně počasí v Strassenu? Tento region leží v mírném podnebném pásmu s mírným a vlhkým klimatem. Léta jsou obvykle teplá s průměrnými teplotami kolem 23 stupňů Celsia, zatímco zimy jsou chladné a vlhké s průměrnými teplotami kolem 4 stupňů Celsia. Srážky jsou rovnoměrně rozložené po celý rok, takže se můžete setkat s deštivým počasím kdykoli během roku.

V létě, když jsou teploty vysoké, můžete využít nekonečného množství venkovních aktivit, jako jsou procházky v parku, cyklistika, turistika, plavání a mnoho dalšího. Díky krásným lesům, kopcům a jezerům v okolí Strassenu si můžete užít krásnou přírodu v celé své kráse.

V zimě, když jsou teploty nižší, se můžete těšit na procházky v krásně zasněžené krajinné oblasti, na lyžování nebo snowboardování v nedalekých horách a na procházky se sáněmi. Pokud si chcete odpočinout a užít si klidného dne, můžete si zarezervovat vířivou vanu nebo saunu v místním wellness centru.

Strassen má vynikající dopravní spojení s hlavním městem Lucemburska a ostatními částmi země, takže výlety do okolí jsou vždy možností. Pokud máte rádi kulturní zážitky, můžete navštívit muzea, divadla a galerie v Lucembursku. Pokud jste spíše do nakupování, můžete si užít nakupování v některém z moderních nákupních center v blízkosti Strassenu.

Strassen je krásné město, které nabízí mnoho možností pro zábav a relaxaci, ať už jste tu na víkendový výlet nebo delší dobu. Bez ohledu na to, jaké počasí vás bude provázet během vaší návštěvy, tato oblast vám nabídne neuvěřitelné zážitky a vzpomínky, které si budete pamatovat po celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Lucembursko Strassen


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se města Strassen v Lucembursku:

1. Jak se dostanu do Strassenu z letiště v Lucemburku?
- Nejsnazší způsob, jak se dostat do Strassenu z letiště v Lucemburku, je taxi. Cesta trvá přibližně 20 minut. Alternativně můžete využít také veřejnou dopravu. Městský autobus číslo 16 směřující do Strassenu zastavuje přímo před terminálem letiště.

2. Kde se nachází hlavní náměstí ve Strassenu?
- Hlavní náměstí ve Strassenu se nachází v centru města. Je to příjemné místo s restauracemi, kavárnami a obchody. Mnoho místních akcí, jako například trhy či představení, se koná právě na tomto náměstí.

3. Kolik stojí vstupenky do místního muzea ve Strassenu?
- Vstupenky do místního muzea ve Strassenu stojí 5 eur pro dospělé a 3 eury pro děti. Rodinná vstupenka je k dispozici za 10 eur (pro rodiče s dětmi).

4. Existuje v Strassenu parkoviště pro návštěvníky?
- Ano, ve Strassenu jsou k dispozici parkoviště pro návštěvníky. Můžete parkovat na ulici nebo v některém z městských parkovacích domů. Více informací o parkování najdete na webových stránkách města.

5. Kde mohu v Strassenu najít informace o místních turistických atrakcích?
- Informace o místních turistických atrakcích ve Strassenu můžete najít v turistickém informačním centru města. Nachází se v centru poblíž hlavního náměstí. Tam vám rádi poskytnou brožury, mapy a další užitečné informace o městě a jeho okolí.

6. Kde se nachází nejbližší bankomat ve Strassenu?
- Nejbližší bankomat ve Strassenu se nachází v centru města poblíž hlavního náměstí. Je to pohodlná možnost, pokud potřebujete vybrat hotovost.

7. Existuje ve Strassenu veřejný bazén nebo plavecký bazén?
- Ano, ve Strassenu se nachází veřejný bazén. Máte zde možnost si zaplavat a relaxovat. Vstupné se platí a lze zakoupit v pokladně bazénu.

Toto jsou jen některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se města Strassen v Lucembursku. Pokud máte další otázky, doporučuje se zajít na oficiální webové stránky města nebo kontaktovat místní turistické informační centrum pro aktuální informace.


Ubytování Lucembursko Strassen


Lucembursko je malebné středoevropské velkovévodství složené z překrásných historických měst, nádherné přírody a bohatého kulturního dědictví. Mezi městy, která stojí za návštěvu, patří i město Strassen, které se nachází nedaleko hlavního města Lucemburku. Strassen je ideálním cílem, pokud hledáte klidnější a odlehlejší místo pro ubytování.

Strassen nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které uspokojí různé typy cestovatelů. Od luxusních hotelů až po pohodlné penziony a rodinné domy, Strassen má všechno, co potřebujete pro příjemný pobyt.

Jednou z možností ubytování je pobyt v luxusním hotelu. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, moderní vybavení a elegantní pokoje. Hosté si mohou vychutnat pohodlí a luxus, který nabízí tato ubytovací zařízení, včetně wellness center, bazénů a špičkových restaurací. Luxusní hotely jsou ideální volbou pro ty, kteří touží po nejvyšší úrovni pohodlí a luxusu během svého pobytu v Strassenu.

Pokud hledáte příjemnou a rodinnou atmosféru, penziony jsou skvělou možností. Penziony v Strassenu nabízejí prostorné pokoje a apartmány se samostatnou koupelnou a kuchyňským koutem. Hosté se mohou těšit na domácí atmosféru a pohostinnost místních majitelů. Penziony často také poskytují snídani, která je ideální pro ty, kteří si chtějí od začátku dne dopřát dobrý start.

Další možností ubytování v Strassenu jsou rodinné domy, které si můžete pronajmout. Tyto domy nabízejí větší prostor a soukromí pro větší skupiny cestovatelů. Hosté mohou si vychutnat všechny pohodlí domova, včetně plně vybavené kuchyně, prostorného obývacího pokoje a zahrady. Pronájem rodinného domu je výhodnou volbou pro ty, kteří si chtějí užít svobodu a soukromí během svého pobytu v Strassenu.

Strassen je ideálním místem pro pobyt, pokud chcete objevovat krásy Lucemburska mimo shon a ruch velkého města Lucemburk. Každý typ ubytování v Strassenu nabízí své výhody a vy si můžete vybrat ten nejvhodnější podle svých představ.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný penzion nebo pronájem rodinného domu, Strassen vám nabízí úžasné ubytování a skvělé zázemí pro váš pobyt v Lucembursku. Přijeďte si užít klid a krásy tohoto malebného města a objevte všechno, co Strassen nabízí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky