Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Lucembursko Howald

Dovolená Lucembursko Howald


Lucembursko je malá země ležící ve střední Evropě, která se pyšní svou bohatou historií a kulturním dědictvím. Mezi nejvíce populární turistické atrakce patří hlavní město Lucemburk, které je považováno za historický a kulturní skvost. Nicméně, pokud chcete zažít něco odlišného a prozkoumat méně známé části Lucemburska, můžete se vydat do oblasti Howald.

Howald je čtvrť v městském obvodu hlavního města Lucemburk. Nachází se v údolí řeky Alzette, nedaleko od centra města. Tato oblast je známá svou relaxační atmosférou a příjemnými zelenými prostranstvími. Můžete si zde užít piknik v jednom z místních parků nebo se procházet podél řeky a obdivovat krásnou přírodu.

Jednou z hlavních atrakcí v oblasti Howald je rozhledna u vesnice Hassel. Výška rozhledny vám umožní vychutnat si panoramatický výhled na celý Lucemburk a okolní krajinu. Můžete zde nejen obdivovat krásu zdejší přírody, ale také se seznámit s historií a kulturou regionu.

Howald je také známý svými cyklostezkami a chodníky, které vás provedou krásnou přírodou a okolními vesnicemi. Můžete si pronajmout kolo a vydat se na dobrodružnou jízdu po okolním kraji, objevovat malebné vesničky a užívat si klid a pohodu.

Pokud jste fanouškem sportu, můžete navštívit místní sportovní zařízení, kde si můžete zahrát tenis, fotbal nebo jiné oblíbené sporty. Howald nabízí také wellness centrum, kde si můžete dopřát relaxaci a péči o své tělo.

Pro milovníky dobrého jídla je v Howaldu také dostatek možností. Najdete zde různé typy restaurací, které nabízejí tradiční lucemburskou kuchyni i mezinárodní speciality. Můžete si vychutnat lahodný oběd či romantickou večeři a poznat místní gastronomické speciality.

Howald je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí vyhnout turistickým atrakcím a zažít autentické Lucembursko. Zde můžete zažít klid a pohodu bez rušivého shonu velkoměsta, ale zároveň si užít skvělého vybavení a zajímavostí této malebné oblasti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Lucembursko Howald


1) Jak se dostat do Howaldu ve městě Lucemburk?
Odpověď: Howald je dobře dostupný pomocí městské hromadné dopravy, a to jak tramvají, tak autobusem. Z centra města trvá cesta zhruba 10 minut.

2) Jaké jsou turistické atrakce v Howaldu?
Odpověď: Nejvýznamnější turistickou atrakcí v Howaldu je zámek Howald, který zahrnuje zámeckou zahradu a muzeum umění. Kromě toho zde najdete krásné parky a zelené plochy, ideální pro pikniky, procházky a jízdu na kole.

3) Jaké jsou nejlepší restaurace v Howaldu?
Odpověď: V Howaldu je mnoho skvělých restaurací, které nabízejí nejen místní speciality, ale i jídla z celého světa. Mezi nejlepší patří například restaurace Ca(fé)sino, Le Sud, La Lucie nebo Osteria del Gallo Nero.

4) Jaká je cena pronájmu bytu v Howaldu?
Odpověď: Cena pronájmu bytu v Howaldu závisí na velikosti a umístění bytu. Průměrná cena za dvoupokojový byt se pohybuje kolem 1000 eur měsíčně.

5) Kdy se konají nejvýznamnější kulturní akce v Howaldu?
Odpověď: V Howaldu se po celý rok konají různé kulturní akce, od koncertů a divadelních představení až po tradiční festivaly a jarmarky. Mezi nejvýznamnější patří Festival du Film de Luxembourg, Mezieryescht Promosie nebo St. Nicolas Festival.


Letenka Lucembursko Howald


Letenka Lucembursko Howald: Objevte skrytou krásu tohoto malebného městečka

Pokud hledáte skvělý cíl pro svou další dovolenou, který je méně známý, ale stále nabízí bohatou historii a přírodní krásy, měli byste se vydat do Lucemburska a navštívit malebné městečko Howald. Tato skrytá perla střední Evropy nabízí návštěvníkům příležitost objevit fascinující místa a zažít autentickou luxemburskou atmosféru.

Lucembursko, známé svými opevněnými hradbami a úžasnou architekturou, je jedním z nejmalebnějších evropských destinací. A Howald není výjimkou. Nachází se pouhých 5 kilometrů jižně od centra hlavního města Lucemburk a je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu mimo shon a ruch velkoměsta.

Jedním z hlavních lákadel Howaldu je jeho bohatá příroda. Městečko je obklopeno rozsáhlými lesy, které poskytují skvělé možnosti pro pěší turistiku, cyklistiku a relaxaci na čerstvém vzduchu. Mezi oblibené trasy patří cesta kolem jezera Kockelscheuer, které je ideálním místem pro pikniky a vodní sporty. Pro milovníky přírody je také doporučeno navštívit nedalekou Národní park Müllerthal, známý jako lucemburské Malé Švýcarsko. Tato oblast je plná malebných skalních útvarů, roklí a vodopádů a nabízí úchvatný pohled na divokou přírodu.

Kromě své přírodní krásy nabízí Howald také bohatou historii. Procházka ulicemi města odhalí úchvatné historické budovy, historická muzea a umělecké galerie. Mezi nejvýznamnější památky patří kostel svatého Jana Křtitele a stará radnice, která se nachází na náměstí Place des Martyrs. Kdo se zajímá o historii vojenství, může navštívit i pevnost Fort Thüngen, která se nachází v těsné blízkosti města.

Howald je také skvělým místem pro vychutnání luxemburské kuchyně. V místních restauracích a kavárnách si můžete vychutnat tradiční pokrmy, jako je jehněčí pečeně, omeleta s bramborami a malá lovacká pizza známá jako Flammkuchen. Nezapomeňte si vychutnat také luxemburské víno, které je globálně uznáváno pro svou kvalitu.

Nyní je ideální čas pro rezervaci letenky do Lucemburska a objevení skryté krásy městečka Howald. Tato nenápadná destinace nabízí perfektní kombinaci přírody, historie a lahodného jídla, což z ní činí nezapomenutelné místo pro vaši další dovolenou. Připravte si svůj kufr, vyberte si letenku a připravte se na dobrodružství v Lucembursku!


Ubytování Lucembursko Howald


Lucemburské město Howald se nachází v jižní části země a patří k největším okresům ve Velkovévodství Lucembursko. Je oblíbeným cílem turistů, díky své výhodné poloze blízko hlavního města Lucemburk a také díky krásné přírodě, která ho obklopuje.

Howald je vyhledávaným místem pro ubytování, protože nabízí širokou škálu možností pro různé typy cestovatelů. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely s veškerým komfortem a službami nebo si pronajmout byt, pokoj nebo apartmán. Většina ubytování v Howaldu je moderní a vybavena veškerým potřebným zařízením, jako je Wi-Fi, klimatizace, televize a další.

Pokud hledáte klidnější možnost ubytování, můžete si vybrat z několika penzionů nebo bed and breakfast zařízení v blízkosti přírodních rezervací a parků. Tyto ubytovací zařízení vám umožní prozkoumat okolní přírodu, vyrazit na pěší turistiku nebo jen relaxovat a užívat si krásu lucemburské krajiny.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je v Howaldu také široká nabídka levných hotelů a hostelu. Tyto ubytování poskytují základní vybavení a pohodlné postele za přijatelnou cenu. Hostelové ubytovny v Howaldu často nabízejí i společenské místnosti, kde můžete potkat další cestovatele a vyměnit si zkušenosti.

Howald je skvělou základnou pro prohlídku města Lucemburk, protože je vzdálen jen pár minut jízdy od centra. Můžete si prohlédnout historické památky, jako je Lucemburský hrad, historické opevnění nebo Katedrála Notre-Dame. Město také nabízí mnoho muzeí, galerií, butiků a restaurací, kde si můžete vychutnat lucemburskou kuchyni.

Pokud jste příznivcem přírody, můžete vyrazit do okolní přírody a objevovat přírodní památky a parky. Můžete navštívit přírodní rezervaci Syre, která je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. Další možností je návštěva Müllerthalu, který je známý svými skalními útvary, vodopády a úžasnými výhledy.

Howald je ideálním místem pro ubytování v Lucembursku. Jeho výhodná poloha, krásná příroda a široká nabídka ubytování dělají z tohoto města ideální místo pro strávení dovolené nebo pracovní cesty. Ať už si vyberete luxusní hotel, přátelský penzion nebo levný hostel, budete mít na dosah všechny atrakce, které Lucembursko nabízí.


Počasí Lucembursko Howald


Lucembursko Howald je malá obec nacházející se ve středu Lucemburska. Nachází se nedaleko hlavního města Lucemburku a je obklopena malebnými venkovskými oblastmi. Počasí v této oblasti je typické pro mírný kontinentální klimatický systém, který je ovlivňován blízkostí Ardenského pohoří.

Jaro (březen - květen):
Jaro v Lucembursku Howald je období, kdy se příroda začíná probouzet po zimě. Teploty se pohybují mezi 5-15°C, přičemž v březnu jsou ještě chladnější a postupně se zvyšují během dubna a května. Srážky jsou obvykle vyšší v březnu a dubnu, ale s blížícím se letním obdobím se snižují. Jaro je velmi příjemné období pro procházky a objevování okolní přírody.

Léto (červen - srpen):
Letní měsíce v Lucembursku Howald jsou teplé a příjemné. Průměrné teploty se pohybují mezi 20-30°C, i když občas mohou dosáhnout až 35°C. Slunečné dny jsou časté, a tak je to skvělý čas pro různé venkovní aktivity, jako jsou pěší túry, cyklistika nebo pikniky. Srážky jsou na konci léta obvykle nižší a oblast může občas zažít letní bouřky.

Podzim (září - listopad):
Podzim v Lucembursku Howald je charakterizován postupným ochlazováním teplot. V září se průměrné teploty pohybují mezi 15-20°C, ale postupně klesají až na 5-10°C v listopadu. Srážky jsou naproti tomu vyšší, zejména v říjnu a listopadu. Podzimní období je tedy ideální pro procházky podzimní krajinou a pozorování proměny barev listí.

Zima (prosinec - únor):
Zima v Lucembursku Howald je obdobím, kdy teploty klesají až pod bod mrazu. Průměrné teploty se pohybují mezi -1 a 5°C, ale mohou dosahovat i nižších hodnot. Sněhové srážky jsou v této oblasti vzácné, ale občas se může objevit sněhová pokrývka, která dodá krajině nádherný zimní vzhled. Zima je ideálním obdobím pro vánoční atmosféru a pro vyhlídkové procházky v okolí.

Celkově vzato, počasí v Lucembursku Howald nabízí širokou škálu příležitostí pro různé venkovní aktivity v průběhu celého roku. Bez ohledu na roční období je tato oblast krásná a stojí za to ji navštívit.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky