Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Lotyšsko Jūrmala

Počasí Lotyšsko Jūrmala


V Lotyšsku se nachází překrásné město Jūrmala, které je oblíbeným letoviskem v pobřežní oblasti Baltského moře. Jūrmala je známa svými dlouhými písečnými plážemi, malebnými parky a léčivými minerálními prameny. Počasí v Jūrmale je ovlivněno především místním mořem a kontinentálním klimatem, které přináší měnící se podmínky v průběhu roku.

Letní období, které se táhne od června do srpna, je nejteplejší a nejsušší částí roku v Jūrmale. Průměrné teploty se pohybují kolem 20–25 °C, ale mohou dosáhnout až 30 °C v horkých dnech. Teplota vody v Baltském moři dosahuje příjemných 18–22 °C, což láká návštěvníky k osvěžujícím koupelím. Slunečních dní je v tomto období hodně a srážek bývá méně než v jiných ročních obdobích.

Podzim v Jūrmale, který trvá zhruba od září do listopadu, je charakterizován ochlazením a mírnými dešti. Průměrné teploty se pohybují kolem 10–15 °C, ale mohou se výrazně snížit na konci listopadu, kdy mohou teploty klesnout i pod 0 °C v noci. Mírné deště jsou časté, ale bez závažných povodní.

Zima v Jūrmale, která trvá od prosince do února, je chladná a mrazivá. Průměrné teploty se pohybují kolem -5–0 °C, ale mohou klesnout až na -20 °C v extrémně studených dnech. Sněhové srážky jsou běžné, což přináší ideální podmínky pro zimní sporty jako je lyžování a snowboarding.

Na jaře, které začíná v březnu a pokračuje až do května, se začíná otevírat zeleň a kvetoucí květiny v Jūrmale. Teploty se postupně zvyšují z chladných 0–5 °C v březnu na 10–15 °C v květnu. Deště jsou časté, ale slunečné dny přinášejí příslib nadcházejícího teplého léta.

Celkově lze říci, že Jūrmala nabízí pestré počasí, které se mění v průběhu roku. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit toto nádherné letovisko, najdete zde vždy co dělat. Buď si užijete slunné dny na pláži, prozkoumáte úžasnou přírodu parků a lesů, nebo se zapojíte do zimních sportů. Každé roční období v Jūrmale má své kouzlo a nabízí nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Lotyšsko Jūrmala


Dotazy a odpovědi o Lotyšsku a Jūrmala:

1. Jaká je hlavní město Lotyšska?
Odpověď: Hlavním městem Lotyšska je Riga.

2. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Lotyšsku?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Lotyšsku patří Riga, Kuldīga, Liepāja, Cěsis, Gauja National Park a mnoho dalších.

3. Co je nejlepší způsob, jak se dostat do Jūrmaly?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Jūrmaly, je veřejnou dopravou. Můžete použít autobusy, vlaky nebo taxíky z Rigy.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v Jūrmale?
Odpověď: Nejlepší pláže v Jūrmale jsou Jomas iela pláž, Majori pláž, Dubulti pláž a Bulduri pláž.

5. Jaké jsou oblíbené aktivity pro turisty v Jūrmale?
Odpověď: Turisté v Jūrmale si mohou užít koupání a opalování na plážích, procházky po promenádě Jomas iela, návštěvu lázeňských resortů, cyklistiku a procházky v okolní přírodě.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Lotyšska a Jūrmaly?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Lotyšska a Jūrmaly je během léta, kdy je počasí teplé a slunečné. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20-25 stupňů Celsia.

7. Co je typické jídlo v Lotyšsku?
Odpověď: Typické jídlo v Lotyšsku je například rupjmaize (tmavý chléb), pīrāgi (plněné pečivo), silke (šťavnatý smažený vepřový steak) a skābēti kāposti (kvašená kapusta).

8. Jaká je místní měna v Lotyšsku?
Odpověď: Místní měna v Lotyšsku je euro.

Doufám, že tyto odpovědi ti pomohou.


Letenka Lotyšsko Jūrmala


Jūrmala, nádherné pobřežní letovisko v Lotyšsku

Jūrmala, která se nachází v Lotyšsku, je jedním z nejpopulárnějších a nejkrásnějších pobřežních letovisek v Evropě. S jeho dlouhými písečnými plážemi, malebnými lázeňskými městy a úchvatnou přírodou je to ideální místo pro odpočinek a relaxaci.

Jūrmala leží pouhých 25 kilometrů od hlavního města Lotyšska, Rigy, a je snadno dostupná jak letecky, tak i pozemní dopravou. Přílet do Rigy je pohodlný a jednoduchý, a poté si můžete jednoduše zajistit transfer do Jūrmaly. Lotyšský dopravní gigant, letecká společnost AirBaltic, nabízí pravidelné lety z různých zemí do Rigy za přijatelné ceny. Můžete také zvážit další alternativy leteckých společností nebo případně využít vlakové nebo autobusové spojení.

A jakmile přistanete na mezinárodním letišti Rigy, odměnou vám bude krátká cesta k baltskému moři, která vás zavede do kouzelného letoviska Jūrmala. Je to místo s nezaměnitelnou atmosférou, které kombinuje luxus s přírodní krásou. Celý region je plný malebných domků, lázeňských hotelů a lákavých plážových barů, které vás jistě okouzlí.

Jūrmala se může pochlubit více než 30 kilometry písečných pláží. Ty jsou ideální pro procházky podél pobřeží, slunění, koupání nebo prostě jen relaxaci s pohledem na moře. Není divu, že tato oblast je lákadlem milovníků vodních sportů, jako je surfování, plachtění nebo rybaření. Pokud si chcete užít trochu adrenalínu, můžete vyzkoušet i jízdu na vodních skútrech.

Pokud jste milovníkem historie a architektury, měli byste zamířit do centra Jūrmaly, kde se nacházejí léčebné lázně, vilky z 19. století a půvabné parky. Zvláště stojí za to navštívit Majori, nejstarší lázeňské město v Jūrmale, kde se můžete procházet po úzkých uličkách plných kaváren, restaurací a obchodů. Můžete si také prohlédnout unikátní dřevěné domky, které jsou charakteristické pro toto místo.

Jūrmala se také vyznačuje bohatým kulturním životem. Můžete navštívit různé hudební festivaly, koncerty a divadelní představení. Pro milovníky golfového sportu je k dispozici několik golfových hřišť, kde si můžete zahrát a užít si panoramatický výhled na přírodní krásy.

Jūrmala je opravdu skvělým místem pro dovolenou. Jeho kombinace krásné přírody, bohaté historie a široké nabídky aktivit zaručuje, že se nebudete nikdy nudit. Ať už se rozhodnete pro romantickou dovolenou ve dvou, rodinnou dovolenou nebo aktivní dovolenou s přáteli, Jūrmala splní vaše představy o relaxaci a zároveň vám poskytne nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Lotyšsko Jūrmala


Jūrmala je největší letovisko v Lotyšsku a oblíbenou destinací pro mnoho zahraničních turistů. Nachází se pouhých 25 kilometrů západně od Rigy, hlavního města Lotyšska, a nabízí návštěvníkům krásné pláže, lesy a termální prameny.

Pláže v Jūrmale jsou široké a písečné, což umožňuje návštěvníkům relaxovat a užít si slunce. Nejznámější z nich je pláž Majori, která je nejvíce obležená turisty. Pokud hledáte klidnější a méně rušné místo, můžete se přesunout na pláže Lielupe nebo Melluži.

V Jūrmale najdete také mnoho lesů, které jsou oblíbeným místem pro turistické výlety. Lesy jsou plné písní ptáků a jsou ideálním místem pro pikniky. Těm, kteří hledají aktivnější dovolenou, doporučujeme zajít na cyklostezku, která vede podél pobřeží.

Pokud se chcete uvolnit a odpočinout si po krásném dni stráveném na pláži nebo v lese, můžete navštívit jednu z mnoha lázní v Jūrmale. Lotyšsko má bohatou historii a tradici termálních pramenů a návštěva lázní je skvělým způsobem, jak si toto odkaz užít.

A ještě jeden důvod proč se vydat na dovolenou do Jūrmaly - lázeňské centrum Dzintari, které Le Corbusier nazval 20. stoletím s nejkrásnějším dřevěným domem. Celkově, Jūrmala je skvělým místem k odpočinku a užití si krás přírody nebo navštívení kulturních památek.

Pokud tedy hledáte méně obleženou a klidnější destinaci pro vaši dovolenou, nemůžete se s rozhodnutím udělat chybu s Jūrmalou. Toto letovisko skýtá nejen mnoho možností ke zábavě, ale i k odpočinku a relaxaci.


Ubytování Lotyšsko Jūrmala


Lotyšsko je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických cílů Evropy. Město Jūrmala se nachází na pobřeží Baltského moře a je obklopeno nádhernou přírodou, která přitahuje turisty z celého světa. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte na výběr z mnoha možností.

Jednou z nejpopulárnějších možností ubytování v Jūrmale jsou hotely. V centru města najdete mnoho luxusních hotelů, které nabízejí prvotřídní ubytování a mnoho dalších služeb. Tyto hotely jsou ve většině případů vybaveny moderními fitness centry, bazény, saunami a dalšími wellness zařízeními. Příkladem luxusního hotelu v Jūrmale je Hotel Jurmala Spa, který nabízí pokoje s balkóny, výhledem na moře a wellnes centrem.

Pro turisty, kteří jsou na cestách s rodinou nebo kteří chtějí zůstat více dní v Jūrmale, jsou vynikající variantou apartmány a vily. Tyto ubytovací zařízení jsou často zařízeny v moderne stylu a nabízejí prostorné pokoje a vybavenou kuchyň. Pro ty, kteří hledají zcela nové a moderní ubytování, doporučujeme si zarezervovat apartmány v nové budově DOMINO Residence. Tato rezidence nabízí pokojový servis, čistící služby a úklid pokoje.

Další možností ubytování v Jūrmale jsou soukromé apartmány a pokoje. Ty jsou často levnější než hotely a díky nim turisté mohou zažít autentickou atmosféru města. Návštěva Jūrmale by měla obsahovat také návštěvu historických hotelů a penzionů, jako například Kurhotel, který zůstal po celá desetiletí synonymem pro luxusní turistiku.

Jeden z největších benefitů lotyšského pobřeží je jeho krása a hromadná turistická sezóna trvá od května do srpna, kdy je možné si pronajmout čluny a plavit se v moři, navštívit muzeum místní historie a kultury, půjdou procházky v přírodě, nebo relaxovat v luxusních střediscích. Turisté rovněž ocení pláže, pro které je Jūrmala nejslavnější na světě.

Celkově Lotyšsko Jūrmala nabízí mnoho možností ubytování a aktivit. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, bude vaše dovolená v tomto městě naprosto úžasná. Během pobytu v Lotyšsku můžete také navštívit další turistické památky jako je například park podobný centrálnímu parku v New Yorku, popřípadě slavnou mezinárodní různodenní rockovou festival Latvian Songs and Dance Festival, který se koná 2023 roku.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky