Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Lichtenštejnsko Balzers

Nejčastější dotazy a odpovědi Lichtenštejnsko Balzers


Dotaz: Jaké měna se používá v Lichtenštejnsku?
Odpověď: Oficiální měna v Lichtenštejnsku je švýcarský frank, avšak platí se také eurem.

Dotaz: Jak dojít do Balzers?
Odpověď: Nejlépe se do Balzers dostanete z hlavního města Vaduzu autobusem či autem.

Dotaz: Jaký je Balzers?
Odpověď: Balzers je město v Lichtenštejnsku s asi 5 000 obyvateli. Je známé svým hradem a krásnými výhledy na okolní krajinu.

Dotaz: Co si v Balzers určitě nesmím nechat ujít?
Odpověď: Určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu hradu Gutenberg a nádherný výhled na okolí.

Dotaz: Potřebuji vízum pro návštěvu Lichtenštejnska a Balzers?
Odpověď: Pokud jste občanem EU, nemusíte mít pro návštěvu Lichtenštejnska vízum. Avšak i tak je třeba mít platný cestovní pas.

Dotaz: Kde se dají najít nejlepší restaurace v Balzers?
Odpověď: Nejlepší restaurace v Balzers se nacházejí v centru města, můžete si zvolit mezi místními specialitami a mezinárodní kuchyní.


Dovolená Lichtenštejnsko Balzers


Lichtenštejnsko je malá evropská země, zahrnující jediné území o rozloze 160 km² a s populací okolo 38 000 obyvatel. I přesto však nabízí řadu krás a památek, z nichž se můžete inspirovat pro svou příští dovolenou. Jedním z mnoha tipů pro dovolenou v Lichtenštejnsku je zastávka v městě Balzers.

Balzers se nachází na jihozápadě Lichtenštejnska a je nejjižnějším městem v celé zemi. Můžete se těšit na historickou architekturu, romantické uličky a příjemné náměstí, kde se nachází nejvýznamnější památka města – zřícenina hradu Gutenberg. Na vrcholu kopce se rozkládá malebná zřícenina, ze které můžete obdivovat úchvatný výhled na údolí řeky Rýn a okolní hory. Kromě toho si můžete projít krásnou Botanickou zahradu v Liechtenštejnském institutu pro výzkum a ochranu přírody, která dává návštěvníkům jedinečnou možnost pozorovat různé druhy rostlin.

Když si dopřejete procházku po městě, určitě se zastavte v místních restauracích a ochutnejte tradiční lichtenštejnskou kuchyni. Mezi speciality patří například marulenové knedlíky, kaşpele (drobné nudle) s rajčaty a klobásou, nebo famózní spätzle se smetanovou omáčkou a kousky fleku. Lokální pivo, drahý, je též velmi oblíbenou nápojovou lahůdkou.

Co se týče ubytování, v městě najdete několik hotelů v různých cenových kategoriích. Kromě toho lze přes Airbnb zamluvit levnější apartmány nebo pokoje u rodin.

V neposlední řadě se určitě vydejte na výlet do okolní přírody, kde se můžete projít podél řeky Rýn a prohlédnout si okolní kopce a přírodu. Lichtenštejnsko v sobě skrze Balzers nabízí romantiku historie, přírodní krásy a tradiční kuchyni. Proto je tento destinační bod ideálním cílem, pokud chcete užít si klidnou dovolenou.


Počasí Lichtenštejnsko Balzers


Lichtenštejnsko je malá země v srdci Evropy, která se často stává cílem turistů díky svému krásnému přírodnímu prostředí a bohaté historii. Jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je město Balzers. Přestože se jedná o malé město s pouhými 5 500 obyvateli, má mnoho co nabídnout.

Jedním z aspektů Lichtenštejnska, který je důležitý pro místní i turisty, je počasí. Balzers, stejně jako celé Lichtenštejnsko, má příjemné středoevropské podnebí. Je známo pro své mírné léta a chladnější zimy. V létě se teploty pohybují kolem 25 ° C, zatímco v zimě klesají až na -5 ° C. Protatřky jsou častým jevem, ale srážky obvykle netrvají dlouho.

Krása Lichtenštejnska, včetně Balzers, spočívá v jeho přírodních scenériích. Město se nachází na úpatí Alp, což znamená, že návštěvníci mohou očekávat nádherné výhledy na vrcholky hor a zelené údolí. Při pohledu na tyto scenérie je důležité věnovat pozornost meteorologickým podmínkám.

Vzhledem k tomu, že se Balzers nachází na úpatí hor, může zdejší počasí být proměnlivé. Když je vzduch proudící ze sedel mezi horami, často dochází k rychlým změnám počasí. Například může být slunečno a teplé ráno a odpoledne může přinést bouřku.

Zimní období v Balzers může být chladné a sněhové, což je perfektní pro milovníky zimních sportů. Okolní hory jsou ideální pro lyžování a snowboarding. Jedním z nejpopulárnějších lyžařských středisek v blízkosti Balzers je Malbun, které je vzdálené pouhých 10 kilometrů. Zde si návštěvníci mohou užít širokou škálu sjezdovek a dalších aktivit spojených se zimními sporty.

Přestože se Balzers nachází na úpatí hor, mnoho turistů si zde užije i během letních měsíců. Krásná příroda, zelené údolí a klidné prostředí láká návštěvníky, kteří hledají odpočinek a relaxaci v krásném prostředí.

Celkově vzato, Balzers a Lichtenštejnsko nabízejí příjemné podmínky pro turisty po celý rok. Příjemné středoevropské podnebí přináší mnoho možností pro turistické aktivity v přírodě, ať už v zimě nebo v létě. Přijďte do Balzers a objevte krásu přírody a historie této malé, ale úchvatné země.


Ubytování Lichtenštejnsko Balzers


Lichtenštejnsko je malý evropský stát nacházející se mezi Rakouskem a Švýcarskem. Přestože může být jeho území malé, nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Jedním z těchto míst je také město Balzers, které je ideálním místem k ubytování během návštěvy Lichtenštejnska.

Balzers je nejjižnějším městem Lichtenštejnska a má okouzlující atmosféru spojenou s malebnou vesnickou atmosférou. Zdejší atmosféra vás okouzlí svou klidnou a pohodovou atmosférou, která vám umožní odpočinout si od shonu velkých měst. Město je také obklopeno překrásnou přírodou a nabízí panoramatické výhledy na okolní kopce a údolí Rýna.

Pokud hledáte ubytování v Balzers, máte několik možností. Město nabízí širokou škálu hotelů, penzionů a apartmánů, které uspokojí potřeby každého cestovatele. Nezáleží na tom, zda hledáte luxusní hotelové pokoje nebo raději přijmete útulný penzion, ve městě Balzers si vyberete to správné ubytování.

Mnoho hotelů v Balzers nabízí nejen pohodlné pokoje, ale také vybavení jako restaurace, bar či wellness centrum, abyste se cítili naprosto pohodlně během svého pobytu. Některé hotely poskytují také venkovní bazény nebo fitness centra, v případě, že preferujete aktivnější odpočinek.

Další možností ubytování v Balzers jsou penziony a apartmány. Tyto možnosti jsou ideální pro ty, kteří hledají více soukromí nebo plánují delší pobyt. Penziony často nabízejí útulné pokoje s vlastním sociálním zařízením a snídani, zatímco apartmány poskytují vlastní kuchyňku, abyste si mohli připravit vlastní jídlo.

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv ubytování v Balzers, budete mít snadný přístup ke všem památkám a atrakcím Lichtenštejnska. Například nedaleko města se nachází hrad Gutenberg, který je jedním z nejdůležitějších historických lokalit v zemi. Návštěvníci mohou navštívit různé expozice a naučit se více o dějinách Lichtenštejnska.

Další zajímavou atrakcí ve městě je Chodba umění Lichtenštejnska, která představuje bohaté kulturní dědictví tohoto malého státu. V galerii si můžete prohlédnout díla umělců jako je Pieter Brueghel Starší či Peter Paul Rubens. Hledáte-li něco více oddechového, můžete se vydat na procházku okolní krajinou a vychutnat si klid a krásu přírody.

Celkově vzato, ubytování v Balzers je ideální volbou pro ty, kteří hledají příjemné a klidné místo pro svůj pobyt v Lichtenštejnsku. Město nabízí různé možnosti ubytování, jen vy si musíte vybrat ten správný pro své potřeby. Ať už se rozhodnete pro hotel, penzion či apartmán, v Balzers se určitě budete cítit jako doma a prožijete velmi příjemný pobyt.


Letenka Lichtenštejnsko Balzers


Lichtenštejnsko, malý alpský stát nacházející se mezi Rakouskem a Švýcarskem, je jedním z nejméně známých turistických cílů ve střední Evropě. Nicméně, tento klenot ve středu Alp nabízí mnoho atraktivních míst a zážitků, mezi které patří i malebná obec Balzers.

Balzers, se svými necelými 5000 obyvateli, je největší obcí v Lichtenštejnsku. Nachází se na pravém břehu Rýna a je známa svou bohatou historií, malebnou krajinou a monumentálním hradem Gutenberg, který je jedním z nejstarších dochovaných hradních komplexů v Evropě.

Zdejší hrad byl postaven již v 12. století a je jedním ze symbolů Lichtenštejnska. Poskytuje návštěvníkům neuvěřitelný výhled na údolí Rýna a okolní hory. V rámci prohlídky hradu je také možné se dozvědět více o historii Lichtenštejnska a rodinného rodu, který tuto zemi řídí již po mnoho generací.

Balzers je také výchozím bodem pro mnoho turistických tras a pěších túr. Protože Lichtenštejnsko je obklopeno alpskými vrcholy, je zde mnoho příležitostí pro milovníky horské turistiky. Při procházení malebné přírody můžete obdivovat úchvatné výhledy, objevovat zříceniny starých hradů a nalezení klidu daleko od rušného městského života.

Pokud jste fanoušky sportu, můžete navštívit nedaleký stadion Sportpark Eschen-Mauren, kde se konají různé sportovní události, včetně fotbalových a atletických zápasů. Místní fotbalový klub FC Balzers je velmi oblíbený mezi fanoušky a sledování jejich zápasů je jednou z oblíbených aktivit pro místní obyvatele i turisty.

Kulturní scéna v Balzers je také bohatá. Místní muzeum nabízí pohled do historie obce a regionu, zatímco místní festivaly a trhy zvou návštěvníky k poznání místní kultury a tradic. Lichtenštejnsko je také známé svou výbornou kuchyní, a tak neměli byste opustit Balzers, aniž byste ochutnali některé místní speciality, jako je například käsespätzle (nízkokalorický nudlový pokrm sýrem) nebo kaiserschmarrn (tradiční dezert s rozinkami).

Pokud se chystáte navštívit Lichtenštejnsko, nezapomeňte zařadit do svého itineráře zastávku v Balzers. Tato malebná obec nabízí kombinaci malebné přírody, bohaté historie a autentické kultury. Během svého pobytu si můžete vychutnat krásné výhledy, prozkoumávat historické památky a dostat se do kontaktu s místními obyvateli. Balzers je jedním z největších skrytých pokladů Lichtenštejnska, který stojí za objevování.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky