Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Libanon Bcharré

Dovolená Libanon Bcharré


Libanon Bcharré patří mezi jedinečná a malebná místa, která si zaslouží být na seznamu každého cestovatele. Nachází se v severním Libanonu a je jedním z nejstarších obydlených míst v celém regionu. Toto malebné město je nejen krásně situováno v nadmořské výšce a nabízí úchvatné výhledy na okolní horizont, ale je také bohaté na historii, kulturu a příležitosti k dovolené.

Historie Bcharré sahá až do 4. tisíciletí před naším letopočtem, kdy bylo osídleno Fénicii. Město hrálo důležitou roli v celé oblasti a bylo předmětem mnoha invazí a dobytí. To vše je stále vidět v historických památkách a budovách, které se v městě nacházejí, a které jsou charakteristické pro různá období a civilizace, které město ovládaly.

Jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst v Bcharré je Qadisha údolí a posvátný cedrový les. Toto údolí je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO a je domovem několika klášterů a kostelů vytesaných do skal. Procházka touto oblastí nabízí jedinečné zážitky a přibližuje vás k libanonské přírodě a jejímu významu pro zdejší historii a kulturu.

Chcete-li zažít adrenalinový zážitek, můžete se vydat na horu Qornet es-Sawda, která je nejvyšším vrcholem v Libanonu. Můžete si užít výhledy na okolní hory a davy horolezců, kteří se snaží zdolat tuto náročnou horu. Tato oblast je také ideálním místem pro pěší turistiku, horskou cyklistiku a kempování.

Při návštěvě Bcharré byste neměli zapomenout navštívit i Muzeum Gebrana Khalila Gibran, který je jedním z nejvýznamnějších a nejuznávanějších libanonských spisovatelů a umělců. V muzeu najdete sbírku jeho prací a osobních věcí, která vám pomůže lépe porozumět jeho životu a odkazu.

A konečně, dovolená v Bcharré by nebyla kompletní bez ochutnání místních libanonských specialit. Restaurace a kavárny v městě nabízejí nezapomenutelné zážitky a chuťové špičky kuchyně Libanonu. Nezapomeňte si vyzkoušet některé tradiční pokrmy, jako jsou falafel, hummus, tabbouleh a samozřejmě nezapomínejme na libanonské sladkosti.

Celkově řečeno, dovolená v Bcharré je příležitostí k prozkoumání bohaté historie, kultury a přírodní krásy tohoto malebného libanonského města. Bez ohledu na to, zda jste nadšenými historiky, dobrodruhy nebo milovníky dobrého jídla, Bcharré nabízí vše, co potřebujete pro nezapomenutelný zážitek z dovolené.


Letenka Libanon Bcharré


Libanon je země plná historie, kultury a nádherných hor. Jeden z nejvýznamnějších vrcholů této země se nachází v oblasti Bcharré - Qurnat as Sawda.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, tou nejlepší volbou bude zakoupit letenky právě do tohoto města. A jaké má Bcharré zajímavosti?

Jedním z nejvýznamnějších míst v této oblasti je samozřejmě dům kardinála Marona, tvůrce maronitské církve. Tento dům byl přeměněn na muzeum, ve kterém si můžete prohlédnout artefakty a dokumenty z této slavné historické osoby.

Dalším zajímavým místem, které stojí za návštěvu, je klášter Mar Elisha. Tento klášter pochází až z 4. století našeho letopočtu a stále je zde řeholní řád maronitů, kteří zde studují a udržují klášterní zahrady.

A co by to bylo za libanonské město bez nádherné přírody a hor? V této oblasti najdete mnoho turistických tras s nádhernými výhledy na horu Qurnat as Sawda. Tuto horu můžete navštívit pěšky nebo na lyžích, ať už jste začátečník nebo zkušený lyžař. A pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek - můžete vyzkoušet jízdu na skútru.

Pokud se tedy rozhodnete navštívit Libanon a Bcharré, nezapomeňte zakoupit letenky na letiště Beirut, odkud se do Bcharré dostanete autem nebo veřejnou dopravou. Tak neváhejte a vydejte se objevovat krásy této nádherné oblasti.


Ubytování Libanon Bcharré


Pokud plánujete návštěvu Libanonu a hledáte ubytování, Bcharré je jedním z nejlepších míst, které byste si měli vzít v úvahu. Tento malebný horský městečko se nachází v severní části země a nabízí úchvatné výhledy na horu Kadisha, stejně jako na okolní údolí. Zde je pár informací o ubytování v Bcharré.

Bcharré je známé především jako rodiště libanonského básníka Khalila Gibran, což mu dodává kulturní a historickou hodnotu. Město si udrželo svou autentičnost a kouzlo, přestože se stalo oblíbeným turistickým cílem. Díky této popularitě se v Bcharré stále více rozvíjí turistická infrastruktura a nabídka ubytování.

V centru města najdete různé druhy ubytování, které jsou vhodné pro turisty s různými rozpočty a preferencemi. Zde jsou tři možnosti, které byste měli zvážit:

1. Hotely: V Bcharré se nachází několik hotelů, které nabízejí komfortní a pohodlné ubytování. Výhodou hotelů je to, že obvykle poskytují širokou škálu služeb a vybavení, včetně restaurací, bazénů a wellness center. Hotelové pokoje jsou čisté, prostorné a většinou mají výhled na okolní krajinu. Některé hotely jsou také vybaveny konferenčními místnostmi, které jsou ideální pro firemní setkání.

2. Penziony a rodinné domky: Pokud hledáte ubytování s většími možnostmi vlastního stravování, můžete zvážit pobyt v penzionu nebo rodinném domku. Tyto typy ubytování jsou velmi populární u turistů, kteří chtějí zažít domácí atmosféru a získat náhled do místní kultury. Penziony a rodinné domky často nabízejí pokoje s vlastní koupelnou a kuchyňkou, což je skvělá volba pro rodiny nebo skupiny.

3. Chata nebo horský dům: Pokud hledáte unikátní a romantické ubytování, můžete si pronajmout chatu nebo horský dům v okolí Bcharré. Tyto ubytovací možnosti vám umožní prozkoumat krásu libanonských hor a vychutnat si klid a soukromí. Většina chat a horských domů je vybavena moderními pohodlími, ale stále si zachovávají svůj rustikální a autentický charakter.

Někteří turisté si také vybírají možnost kempování v přírodě kolem Bcharré. To je skvělý způsob, jak obejít se s přírodou a prožít dobrodružství. V blízkosti města najdete několik přírodních parků a tábořiště s potřebnými vybavením.

V každém případě, ať už se rozhodnete pro hotel, pension nebo pronájem chaty, ubytování v Bcharré vám poskytne nezapomenutelný zážitek. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít možnost prozkoumat místní přírodu, navštívit historická místa a ochutnat místní kuchyni.

Každý rok Bcharré přitahuje stále větší počet turistů, takže je dobré si rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících a během svátků. Nechte se unést krásou tohoto malebného libanonského městečka a užijte si relaxační a pohodovou dovolenou.


Počasí Libanon Bcharré


Libanon Bcharré je malé horské město v Severním Libanonu a je to jedno z nejchladnějších míst v zemi. Nachází se v nadmořské výšce 1300 metrů a je obklopen horami. Proto je zde po celý rok chladnější a vlhčí klima než v jiných regionech Libanonu.

V zimě Libanon Bcharré zaznamenává velké množství sněhu a průměrné teploty se pohybují okolo nuly až -5 stupňů Celsia. Turisté sem přicházejí na lyžování a snowboarding, jelikož existuje několik lyžařských středisek v okolí. Místní obyvatelé jsou zvyklí na tuto zimu a často se potýkají s uzavřenými komunikacemi a úniky tepla z domů.

Na jaře a na podzim jsou zde časté deště a mírné teploty kolem 10-15 stupňů Celsia. V létě se zde teploty mohou dostat až k 30 stupňů Celsia. Město má svého patrona – svatého Eliáše, a oslavuje se tu v létě s průvodem, divadelními scénami a ohňostrojem.

Vzhledem k tomu, že je Libanon Bcharré jedním z nejchladnějších míst v zemi, turisté by si měli být připraveni na proměnlivé počasí a vhodné oblečení. Je třeba mít na paměti, že zimy jsou tu velmi náročné a doporučuje se jezdíte s řetězy na pneumatikách. Na druhou stranu, mohou tu být během zimy i krásné slunečné dny s množstvím sněhu.

Celkově lze říci, že počasí v Libanonu Bcharré je pro turisty velmi různorodé. Město má něco pro každou roční dobu a je to skvělé místo pro aktivní odpočinek a poznávání přírody. Pokud hledáte chladné místo plné krásy horské krajiny, je Libanon Bcharré určitě místem, které byste měli navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Libanon Bcharré


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Bcharré v Libanonu?
Nejlepší čas k návštěvě Bcharré je obvykle od jara do podzimu (březen až listopad), kdy je počasí příjemné a horská krajina je plná květin a zeleně.

2. Jak se dostanu do Bcharré?
Nejsnadnější způsob, jak se dostat do Bcharré, je cestovat autem nebo taxi z Bejrútu, což trvá přibližně 2-3 hodiny. Můžete také využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy nebo minibusem.

3. Jaké aktivity a atrakce můžu v Bcharré navštívit?
V Bcharré si můžete užít mnoho outdoorových aktivit, jako je turistika, pěší turistika a horská cyklistika. Můžete také navštívit libanonského Qadisha údolí, které je zařazeno na seznamu Světového dědictví UNESCO, a navštívit i bližší horu Kadisha.

4. Existuje zde ubytování v Bcharré?
Ano, v Bcharré se nachází několik ubytovacích zařízení, včetně hotelů, penzionů a pronájmu soukromých apartmánů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v období turistické sezóny.

5. Jaká je místní kuchyně v Bcharré?
Místní kuchyně v Bcharré je ovlivněna tradičním libanonským jídlem. Můžete ochutnat různé druhy libanonských meze (malých pokrmů), grilované maso a čerstvé mořské plody. Doporučuje se také ochutnat místní sýry a olivový olej.

6. Jaké jsou nejbližší letiště k Bcharré?
Nejbližší letiště k Bcharré je Mezinárodní letiště Rafíq al-Harírí v Bejrútu. Po příletu na letiště můžete využít dostupnou dopravu, abyste se dostali do Bcharré.

7. Můžu si pronajmout auto v Bcharré?
Ano, v Bcharré je možné si pronajmout auto. Existuje několik autopůjčoven, které nabízejí služby pronájmu aut. Mějte však na paměti, že tam mohou být omezení nebo vyšší poplatky pro zahraniční řidiče.

8. Jaké jsou nejbližší turistické výlety z Bcharré?
Z Bcharré můžete podniknout různé výlety, například do přírodní rezervace Horí Kadisha, Qadisha údolí, horští klášter Annaya a horští vrchol Kadisha.

9. Jaká je místní kultura v Bcharré?
Místní kultura v Bcharré je ovlivněna libanonskou a arabskou kulturou. Místní obyvatelé jsou hrdí na své dědictví a tradice a dbají na zachování kulturních prvků, jako jsou tance, hudba a řemesla.

10. Jaké jsou nejbližší banky a směnárny v Bcharré?
V Bcharré jsou k dispozici některé banky a směnárny, kde můžete vyměnit svou měnu. Doporučuje se si předem zkontrolovat otevírací hodiny a poplatky.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky