Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Libanon Al-Shouf Cedar Nature Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Libanon Al-Shouf Cedar Nature Reserve


Dotaz: Co je to Libanon Al-Shouf Cedar Nature Reserve?

Odpověď: Libanon Al-Shouf Cedar Nature Reserve je přírodní rezervace nacházející se v oblasti Al-Shouf Mountains v Libanonu. Je to největší přírodní rezervace v zemi a je známá svými cedry a ochranou fauny a flóry.

Dotaz: Jaké jsou hlavní atrakce v Libanon Al-Shouf Cedar Nature Reserve?

Odpověď: Mezi hlavní atrakce patří procházky po cedrových lesích, turistické trasy s nádhernými výhledy, návštěva muzea přírody, pozorování divokých zvířat a piknikování.

Dotaz: Jaké druhy zvířat můžeme v Libanon Al-Shouf Cedar Nature Reserve vidět?

Odpověď: V přírodní rezervaci žijí například syrští medvědi, divocí prasata, vlci, kočky divoké, hyeny, mangusty, ptáci a ještěři.

Dotaz: Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Libanon Al-Shouf Cedar Nature Reserve?

Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu je od května do října, kdy jsou teploty přijatelné. V zimě může být v oblasti hodně sněhu a pro turisty je pak návštěva obtížná.

Dotaz: Potřebuji si něco připravit před návštěvou Libanon Al-Shouf Cedar Nature Reserve?

Odpověď: Doporučuje se si připravit pohodlné oblečení a boty na procházky, oblečení na ochranu proti slunci a hmyzu, vodu a prostředky na piknik.

Dotaz: Jak se dostat do Libanon Al-Shouf Cedar Nature Reserve?

Odpověď: Rezervace se nachází asi hodinu jízdy z Bejrútu. Je možné sem dojet autem nebo autobusem. K dispozici je také turistický průvodce.

Dotaz: Platí se vstupné do Libanon Al-Shouf Cedar Nature Reserve?

Odpověď: Ano, platí se vstupné. Jeho výše závisí na věku a národnosti návštěvníka.

Dotaz: Jaké jsou pravidla v Libanon Al-Shouf Cedar Nature Reserve?

Odpověď: Pravidla zahrnují zákaz odhazování odpadků, kouření, ohně a lovu zvířat. Návštěvníci musí dodržovat turistické trasy a respektovat prostředí.


Ubytování Libanon Al-Shouf Cedar Nature Reserve


Libanon Al-Shouf Cedar Nature Reserve se nachází v jižní části Libanonu a je domovem pro největší přirozenou populaci cedru libanonského na světě. Tato národní rezervace rozprostírá na ploše přes 50 000 hektarů a poskytuje útočiště pro mnoho ohrožených druhů rostlin a zvířat.

Rezervace se nachází v blízkosti města Bejrút a je snadno dostupná pro turisty z celého světa. Cesty a stezky vedoucí přes rezervaci umožňují návštěvníkům prozkoumat její krásu a jedinečnou biologickou rozmanitost. Procházky po stezkách nabízejí úchvatné výhledy na okolní kopce a horské vrcholy.

Hlavní atrakcí této rezervace je samozřejmě cedr libanonský, který je národním symbolem Libanonu. Tito majestátní stromy dorůstají až do výšky 40 metrů a mnohé z nich jsou staré několik set let. Jejich silné a aromatické dřevo bylo historicky využíváno pro stavbu chrámů a paláců.

Kromě cedrů rezervace hostí také mnoho různých druhů zvířat, včetně vlků, lišek, hyen, ptáků a netopýrů. Některé z těchto druhů jsou ohrožené a rezervace hraje důležitou roli v jejich ochraně a hájení.

Pro turisty nabízí rezervace různé možnosti ubytování. Existují lázeňské hotely, vrchní hotely a kempy, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí prožít více přírody a dobrodružství. Kempy mají obvykle základní vybavení a umožňují turistům přenocovat pod širým nebem a prožít opravdový zážitek v přírodě.

Rezervace také nabízí různé aktivity a zážitky pro návštěvníky. Kromě procházek a turistiky můžete si vychutnat piknik na krásných místech s výhledem na cedrové lesy a zasloužit si obstarou vody z tamních pramenů. Pro ty dobrodružnější existují možnosti pro horolezectví, horské kolo a pozorování volně žijících zvířat.

Navštěva Libanon Al-Shouf Cedar Nature Reserve nabízí unikátní zážitek pro turisty, kteří si chtějí prohlédnout jeho nádhernou přírodu. Rezervace je synonymem pro ochranu přírody v Libanonu a pomáhá poskytnout útočiště vzácným druhům rostlin a zvířat. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro procházky, dobrodružné aktivity nebo prostě jen relaxaci a piknik, určitě nebudete litovat návštěvy této ohromující rezervace.


Počasí Libanon Al-Shouf Cedar Nature Reserve


Libanon je země bohatá na přírodní krásy a jedinečné oblasti ochrany přírody. Jedním z těchto míst je Al-Shouf Cedar Nature Reserve, které se nachází ve fragmnetech pohoří Libanon v distriktu Al-Shouf. Tato rezervace je domovem vzácného a ohroženého Libanonského cedru, který je také známý jako cedr lásky.

Počasí v Libanonu a zejména v oblasti Al-Shouf Cedar Nature Reserve je obecně mírné a středozemního typu. To znamená, že zde panují mírné a deštivé zimy a teplé, suché léto. Rezervace se nachází ve výškách přes 1000 metrů nad mořem, což umožňuje mírnější klima i během letních měsíců.

V zimě se teploty v Al-Shouf Cedar Nature Reserve pohybují kolem 10 stupňů Celsia ve dne a klesají na 5 stupňů Celsia v noci. Příležitostně mohou teploty klesnout i pod nulu, což přispívá k vytvoření okouzlující scenérie zasněžené krajiny. Sníh je poměrně běžný v této oblasti během zimních měsíců a přitahuje mnoho návštěvníků, kteří si chtějí užít zimní radovánky a krásy přírody.

Na jaře a na podzim zde dochází k častým srážkám, protože jsou to období, kdy se blíží nebo odcházejí od sezónních dešťů. To přispívá k zachování bujné vegetace a zelených kopců, které jsou typické pro tuto oblast.

Léto je nejteplejším obdobím v Al-Shouf Cedar Nature Reserve, s průměrnými teplotami kolem 27 stupňů Celsia. Slunce zde září neúprosně a vyžaduje opatrnost při pohybu na volném prostoru. Vzhledem k tomu, že je tato oblast obklopena hustými lesy, můžete se však vyhnout přímému slunečnímu svitu tím, že se procházíte pod korunami stromů, což je také skvělým způsobem, jak se zbavit vedra.

Není pochyb o tom, že počasí hraje významnou roli při návštěvě Al-Shouf Cedar Nature Reserve. Bez ohledu na roční dobu si však tato nádherná rezervace uchovává svou krásu a jedinečnost po celý rok. Můžete zde zažít úchvatné scenérie, vzácnou flóru a faunu a dát své smysly dohromady s nádherným zvukem přírody.

Pokud tedy plánujete návštěvu Libanonu a chcete prozkoumat jeho přírodní krásy, není pochyb o tom, že Al-Shouf Cedar Nature Reserve by měla být na vašem seznamu. Připravte se na změnu počasí, ale buďte připraveni na to, že vám to otevře cestu k úžasnému dobrodružství a nezapomenutelným zážitkům.


Letenka Libanon Al-Shouf Cedar Nature Reserve


Libanon je země bohatá na krásnou, exotickou přírodu a mnoho chráněných oblastí. Jednou z nich je přírodní rezervace Al-Shouf Cedar Nature Reserve, která je domovem vzácného cedru libanonského. Pro milovníky přírody a dobrodružství je tento chráněný prostor jedním z nejlepších míst, které v zemi najdete.

Al-Shouf Cedar Nature Reserve se rozkládá na území více než 50 000 hektarů na východních svazích Šúfú, které jsou součástí Libanonského pohoří. Rezervace byla založena v roce 1996 s cílem ochrany přírody a obnovy a ochrany populace cedrů libanonských, které jsou symbolem země.

Cedry libanonské jsou impozantní stromy, které mohou dosáhnout výšky až 40 metrů a stáří přes 2000 let. Tato stromová populace je jedním z posledních zbytků původních hustých cedrových lesů, které kdysi pokrývaly větší část pohoří.

Rezervace nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat tuto krásnou přírodní oblast. Je zde vybudováno mnoho turistických stezek, které vedou kolem ohromujících panoramat, pramenů, vodopádů a pastvin. Procházka podél jedné z těchto stezek vás přenese na úplně jiné místo, do klidu a ticha, a vymkne se vám z mysli každodenní starosti.

Krása rezervace spočívá nejen v přírodě, ale také v bohatství zdejší fauny a flóry. Zde bylo identifikováno na 32 druhů savců, více než 200 druhů ptáků a mnoho endemických druhů rostlin. Některé z druhů, které zde můžete spatřit, zahrnují lišky, hyeny, divoké kočky, rysy, mnoho dravců a hmyzožravců.

Jestliže jste přírodou nadšeni, můžete si v rezervaci také pronajmout stan a strávit noc pod hvězdami. Ten pocit klidu, který vás obklopí, když jste obklopeni hustými cedrami, je nezapomenutelný.

Navštěva Al-Shouf Cedar Nature Reserve je příležitostí poznat a ocenit krásu přírody Libanonu. Kromě toho, že se můžete projít krásnou krajinou a obdivovat vzácný cedr, podporujete i ochranu a udržitelnost přírodního dědictví této země.

Výlet do přírodní rezervace Al-Shouf Cedar Nature Reserve je nezapomenutelným zážitkem a skvělým způsobem, jak si užít libanonskou přírodu. Ať už jste milovník přírody nebo jen hledáte místo pro relaxaci a únik od každodenního shonu, rezervace Al-Shouf Cedar Nature Reserve je pro vás tou správnou volbou.


Dovolená Libanon Al-Shouf Cedar Nature Reserve


Libanon je země, která zaujme nejen svými historickými památkami, ale také krásnou přírodou. Pokud jste milovníky přírodních krás, pak vám určitě doporučujeme navštívit Al-Shouf Cedar Nature Reserve. Jedná se o jeden z největších zachovaných lesů cedrů na světě s plochou 550 km².

Dovolená v Libanonu vás zavede do prostředí nabízejícího jedinečné zážitky. Al-Shouf Cedar Nature Reserve je chráněné území, které je domovem pro mnoho ohrožených a vzácných druhů zvířat a rostlin. Zde najdete 25 druhů živočichů, jako jsou divoké kozy, šakalové, kuny, lišky, veverky a další.

Kromě toho, zde najdete také mnoho druhů ptáků, jako je například výr velký, husička sněžní, černohlávek nebo ostříž lesní. Pro milovníky botaniky zde najdete více než 32 druhů orchidejí a mnoho dalších druhů květin.

V Al-Shouf Cedar Nature Reserve najdete také několik turistických tras. Jedna z nejoblíbenějších je 5 kilometrová Cesta světla a stínu, která začíná a končí v městečku Barouk. Tato cesta nabízí výhledy na ohromující krajinu, kde se prolínají husté lesy s horskými stráněmi. V průběhu trasy si můžete prohlédnout i několik působivých vodopádů a překonat útvary zvané "Sto schodů".

Další známou turistickou atrakcí je socha cedrového ptáka, která je vysoká 18 metrů a váží půl tuny. Tato socha, která je umístěna na vrcholu hory, je symbolem ochrany přírody v Libanonu.

Pokud toužíte po klidu a odpočinku, pak pro vás Al-Shouf Cedar Nature Reserve nabízí také luxusní ubytování. Můžete si zde pronajmout chatky, které jsou obklopeny krásnou přírodou a nabízejí úžasný výhled na okolní hory.

Pokud máte rádi přírodu a chcete zároveň zažít dobrodružné poznávací zájezdy, které vám nabídnou mnoho zajímavostí a krásných okamžiků, pak je Al-Shouf Cedar Nature Reserve tou správnou volbou pro vaši dovolenou v Libanonu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky