Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Laos Xieng Khuan (Buddha Park)

Ubytování Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


Laos je země bohatá na historii, krásnou přírodu a fascinující kulturu. Přestože nezíská tolik turistů jako jiné země v jihovýchodní Asii, nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých a unikátních destinací. Jedním z těchto míst je Xieng Khuan, populárně známý jako Buddha Park.

Xieng Khuan, ležící přibližně 25 kilometrů od hlavního města Vientiane, je jednoznačně jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Laosu. Park byl postaven v roce 1958 munským mnišem a sochařem Luang Pu Bunleu Sulilatou, který je známý také jako “Luang Pu Waen”, což znamená “Dědeček” v laoském jazyce.

Buddha Park zaujme každého svou rozmanitostí soch a sochami inspirovanými buddhistickou a hinduistickou mytologií. Nachází se zde větší množství soch Buddha, Brahmy, Shivy, Višnu nebo dokonce i socha smrti. Jako celek je park místem, kde místní lidé mohou relaxovat, modlit se a poznávat svou víru v klidném a harmonickém prostředí.

Jednou z nejznámějších soch, které určitě upoutají vaši pozornost, je obří Buddha. Leží na zemi a má délku přibližně 40 metrů. Jeho interiér je naplněn malými okny, které návštěvníkům umožňují procházet se uvnitř a pozorovat různé meditační pózy.

Další zajímavou atrakcí parku je obrázek více než 120 postav, které zobrazují peklo a nebe podle buddhistických věření. Návštěvníci mohou projít skrz obří sochu, zobrazující ústa obřího lva, aby došli na vrchol a vychutnali si krásný výhled na okolní krajinu.

Buddha Park je oblíbený jak mezi turisty, tak i mezi místními obyvateli. Mnoho lidí přichází sem, aby se modlili a oslavovali náboženské festivaly, které se konají po celý rok. Je tu také mnoho stánků a obchodů, které nabízejí tradiční suvenýry a občerstvení pro ty, kteří chtějí strávit den v parku.

Pokud plánujete návštěvu Laosu, nezapomeňte navštívit Xieng Khuan, aby jste se seznámili s bohatou religiozitou a kulturou země. Budete ohromeni krásou soch a zároveň se budete cítit uvolnění v klidném prostředí parku. Procházka mezi sochami a objevování jejich symboliky vám poskytne jedinečný vhled do buddhistické a hinduistické víry, kterou Laos hluboce miluje a stále praktikuje.


Počasí Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


Laos, země známá svou bohatou kulturou a úchvatnou krajinou, skrývá mnoho překvapení. Jedno z nich je Xieng Khuan, často známý jako Buddha Park, který je nejen turistickou atrakcí, ale i místem s fascinujícím počasím.

Buddha Park se nachází na břehu řeky Mekong, asi 25 kilometrů od laoského hlavního města Vientiane. Tento park je domovem více než 200 obrovských a krásných soch buddhismu a hinduismu, které jsou uspořádány v neobvyklých kompozicích. Jeho vznik datován do roku 1958, kdyz jím byl inspirován nějaký šílený stavěč z laoské představitelství Luk Khun Ing Chew. Park zahrnuje sochy a stavby jako meditační háj, obrovské lavičky, labyrint a vstupní bránu ve tvaru krabice s Šive a bohovi dostávajícího smrť. Přestože je park významnou kulturní památkou, je také zajímavé místo pro pozorování počasí.

Podnebí Laosu je obecně tropické, s horkými a vlhkými léty a teplými zimami. Xieng Khuan obecně odráží tuto obecnou klimatickou charakteristiku. V létě se teploty v regionu pohybují mezi 30 až 35 °C s vysokou vlhkostí. To může znamenat, že po návštěvě parku budete potřebovat pitnou vodu a hydrataci, abyste se udrželi v kondici. Zimní období, které je od prosince do února, je o něco chladnější, ale stále příjemné, přičemž teploty klesají na přibližně 20°C. To je ideální čas pro procházky a objevování soch v parku, bez přílišného pocení nebo horka.

Vzhledem k situaci parku na břehu řeky Mekong znamená to, že počasí může být ovlivněno také vzhledem k říčnímu proudění a případným povodním. Během dešťového období, které trvá od června do září, může docházet k intenzivním dešťovým srážkám a zvýšenému stavu vody v řece. To může vytvořit více dramatickou atmosféru a zvýraznit krásu parku.

Buddha Park je také perfektním místem pro pozorování západu slunce. Jeho umístění na břehu řeky Mekong poskytuje úžasnou kulisu pro pozorování slunce, které pomalu klesá za obzor. Během této doby se barvy soch mění a stínové hrany se zdají ještě ostřejší. Je to skutečně okouzlující zážitek, který zažijete, navštívíte-li park v této době.

Pokud plánujete návštěvu Laosu, nezapomeňte zařadit Xieng Khuan na svůj seznam. Kromě fascinujících soch a architektury nabízí také jedinečné počasí, které vytváří zvláštní atmosféru. Bez ohledu na roční období, vás park určitě okouzlí svou nádhernou scenérií a kultivovaným duchem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


1. Kde se nachází Laos Xieng Khuan (Buddha Park)?
Odpověď: Laos Xieng Khuan (Buddha Park) se nachází ve vesnici Xieng Khuan, cca 25 km od hlavního města Vientiane v Laosu.

2. Jak se dostanu do Laos Xieng Khuan (Buddha Park)?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Laos Xieng Khuan (Buddha Park), je taxi nebo pronájem automobilu. Mohou vás také vyvézt na kole nebo motocyklu.

3. Je pro vstup do Laos Xieng Khuan (Buddha Park) vyžadován vstupní poplatek?
Odpověď: Ano, pro vstup do Laos Xieng Khuan je vyžadován vstupní poplatek. Částka se může lišit, ale obvykle je to kolem 5 USD.

4. Jaké jsou otevírací hodiny Laos Xieng Khuan (Buddha Park)?
Odpověď: Laos Xieng Khuan (Buddha Park) je otevřen po celý týden od rána do večera. Otevírací doba je obvykle od 8:00 do 18:00 hod.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Laos Xieng Khuan (Buddha Park)?
Odpověď: Prohlídka trvá obvykle kolem 1-2 hodiny, v závislosti na vašem zájmu a tom, jak dlouho si chcete vyhradit na každou sochu.

6. Která je nejznámější socha v Laos Xieng Khuan (Buddha Park)?
Odpověď: Nejznámější sochou v Laos Xieng Khuan (Buddha Park) je obrovská socha Buddhy ležící na zemi, která je dlouhá asi 40 metrů.

7. Jsou v parku k dispozici průvodci?
Odpověď: Ano, v parku jsou k dispozici průvodci, kteří vám mohou poskytnout bližší informace o každé soše a historii Xieng Kuan.

8. Je v parku k dispozici občerstvení?
Odpověď: Ano, v parku je několik stánků, které nabízejí občerstvení a suvenýry pro návštěvníky.

9. Můžu v parku fotografovat?
Odpověď: Ano, fotografování je v parku povoleno. Nezapomeňte však respektovat ostatní návštěvníky a dodržovat pravidla fotografického zacházení.

10. Je park vhodný i pro děti?
Odpověď: Ano, Laos Xieng Khuan (Buddha Park) je vhodný i pro děti. Sochy a jejich vyprávěné příběhy by mohly být pro děti zajímavé a edukativní.


Letenka Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


Letenka do Laosu vám může otevřít dveře do fascinujícího a exotického světa. A pokud nechcete vynechat žádné zajímavosti, měli byste navštívit město Vientiane a nedaleko odtud ležící Xieng Khuan.

Xieng Khuan, také známý jako Buddha Park, je mimořádné místo, kde se snoubí tradice, náboženství a umění. Tento park se nachází asi 25 kilometrů jihovýchodně od Vientiane a jeho vznik se datuje do roku 1958. Ideu vytvořit park měl tehdejší bouddhistický mnich a umělec Bunleua Sulilat, který toužil ukázat lidem, jak různorodá bohatství buddhistické víry je.

Hlavní atrakcí parku jsou stovky soch, z nichž většinu tvoří budhy, ale najdete zde i postavy z hinduistické mytologie. Sochy jsou vyrobeny z betonu a zahrnují velké a malé sochy. Kromě toho se v parku nachází řada chrámů a pagod.

Buddha Park je symbolem spojení buddhismu a hinduismu. Sochy představují bohy a postavy obou náboženství, takže každý návštěvník si může najít to svoje. Navíc, když se projdete po parku, můžete spatřit Vientiane i Thajsko.

Během své návštěvy Xieng Khuan se určitě nemůžete vyhnout slavné soše turistické atrakce - obrovské soše Buddhy, který leží. Je to jeden z největších betonových soch Buddhy na světě.

Návštěva Buddha Parku není jen pouhým shlédnutím krásných soch. Je to také způsob, jak pochopit historii a kulturu Laosu. Xieng Khuan je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších buddhistických parků na světě a rozhodně stojí za to jej navštívit.

Letenky do Laosu najdete u řady leteckých společností. Doporučujeme vám vybírat dle kvality služeb a cen, případně se zkusit poradit s odborníkem. Můžete také využít srovnávač letenek a dohledat si ty nejlevnější lety z vaší lokality do Vientiane.

Na závěr tedy můžeme konstatovat, že návštěva Xieng Khuan a Buddha Parku je zážitkem, který vám bude ještě dlouho v paměti. Je to pravý důvod, proč si naplánovat dovolenou v Laosu a projet se touto malebnou a zajímavou zemí.


Dovolená Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


Dovolená v Laosu je zážitkem jak pro tělo, tak pro duši. Můžete se těšit na krásné přírodní scenérie, klidné vesnice a úsměvy místních obyvatel. Jedním z nezapomenutelných míst, které byste neměli vynechat, je určitě Xieng Khuan, také známý jako Buddha Park.

Xieng Khuan se nachází na soutoku řek Mekong a Nam Ngum, vzdáleném asi 25 km od hlavního města Laosu, Vientiane. Tohle místo je známé téměř po celém Laosu jako turistický cíl a poutní místo mnoha lidí, kteří sem přijdou zblízka prozkoumat sochy Buddhy.

Tento park vznikl v roce 1958 podle plánu mistra Luanga Pou Sua, když se rozhodl vytvořit místo pro společné setkání buddhistických a hinduistických způsobů uctívání. V parku jsou různé sochy a objekty, reprezentující různé aspekty náboženských výkladů.

Sochy zahrnují různé formy buddhismu a hinduismu, včetně mahajaňského, théravádského a tantrického Buddhovství; hinduistických bohů, jako jsou Brahmá, Višnu a Šiva; a neuspořádaných mytologických bytostí a zvířat. Sochy se nachází v různých velikostech a tvarech, ať už jsou to sedící Buddhy, levitující bohové či hroznýši.

Návštěvu parku si užijí lidé všech věkových kategorií. Je to ideální místo pro odpočinek a relaxaci, kde si můžete prohlédnout umění, nasát krásu přírody a také získat duchovní osvícení. V parku se nachází také malé prodejny s tradičním řemeslem a suvenýry, kde si mohou turisté koupit paměťové suvenýry.

Pokud si chcete do parku zajet, můžete si pronajmout auto od Vašeho hotelu nebo si zajistit dopravu přes organizovaný výlet. Vstupné na park stojí asi 15 USD.

V parku můžete strávit několik hodin, jít si posedět na párty Požehnání (Boun) nebo si vzít piknikový koš s jídlem a pít pití s sebou a strávit den obdivováním krásné a unikátní architektury a soch.

Celkově bych Xieng Khuan doporučila každému, kdo rád cestuje do exotických zemí a hledá místo pro duchovní rozvoj a zároveň pro odpočinek a zábavu. Zajímavá historie, neuvěřitelná architektura a okouzlující okolí parku budou jistě vaší návštěvou nadosmrti v paměti.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky